Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

cherry01
22. jan 2009

myslís dietovat? neni to az také hrozné...len mi chýbajú knedle s kapustou ☹

pipka
22. jan 2009

no ja ani nedietujem, len som absolutne vylucila vsetko mastne 😉 a straaasne mi chybaju zemiakove placky 😅 a pirôžky, fnuk fnuk 😢 😅

fonika, neboj, ked sa babtka narodia, uvidis aky rezim si urobite...pozri na catjob ako stiha 😀

cherry01
22. jan 2009

no fonika.... ja mam zatial len dve a doma mamku ocka sestru... 😅

ale spýtaj sa mati,lumi,caty, nany -to su super ženy

pipka
22. jan 2009

cherry, vy byvate v rodinnom dome? 😕

cherry01
22. jan 2009

áno..rovno pod hradom

fonika
22. jan 2009

no ved prave... ja taka super zena asi nebudem ☹
len aby sa zajtra na morfologickom ukazalo, ze su zdrave - a vsetko ostatne sa nejako utrasie 😉

pipka
22. jan 2009

fuuu, tak to sa mas...minimalne sa nemusis natahovat s kocikom na nejake 4 poschodie bez vytahu 😅

cherry01
22. jan 2009

pipka, pridám na chvilu fotky..ta kukni

nana77
22. jan 2009

fonika, neboj sa! vsetko bude ok! vsetky maminy su super zeny, no nie? a nie len dvojickove...vid pipka nasa 🙂 vsetko zvladnes, lebo budes musiet. zinuska, janettba..a kooopec bab z dvojickova - to su kocky, co mali doma uz nejake dieta, ked sa im narodili dvojicky a zvladaju 😉 . a mas pravdu, len nech su zdravi vsetci traja, ostatne sa utrasie!

nana77
22. jan 2009

a samozrejme aj catjob a martiiina... a mnohe dalsie. baby, klobuk dole, ja si to ani neviem predstavit... 🙂

cherry01
22. jan 2009

no este zinus som zabudla- ona tiež superžena 🙂

fonika
22. jan 2009

ved ja som si to uz trochu vymyslela - jedneho supnem do kocika po simonkovi, druheho do nejakej satky al. nosica, simonka za ruku - a hura vyraziiiiiime 😀 😀 😀
do skolky totizto vedie spusta schodov, potom podesta cca 80 m a hned dvojo dveri bez zapadiek, takze tym dvojickovskym kocikom sa tam nedostanem (no a vonku ho asi nenecham).
tak, pls, tie, co ste tym presli, co vy na ten moj napad?

eviska83
22. jan 2009

Fonika- opisujes presne moje pocity ked som sa dozvedela ze cakame dvojku,Ale teraz sa ukludnujem ze ked sa musi tak sa musi a vsetko sa zvladne.Ja mam tu vyhodu ze moj manzel chodi do prace na 2 etapy.Rano 5-9,vecer 17.00-21.00,takze cez den mi moze pomoct.Ja som sa hlavne obavala ockovani a prehliadok u dr.Neviem ako by som sama nalozila 3 kusky a este ich ukludnovala.Podla mna vsetko zalezi na rezime.
A fakt baby vsetky ste tu superzeny

eviska83
22. jan 2009

A este mi par ludi poradilo,ze ked pridem domov z porodnice tak mam kupit synovi hracku akoze mu to doniesli babetka.Myslite ze to zaberie?

martiina
22. jan 2009

fonika, mne vodí do škôlky malého svokra. Ale keby nie, išla by som ja, no ale my máme škôlku 30 m od domu. Dala by som ich do vajíčok a museli by sme ísť len všetci traja. Inak aj suseda sa mi už ponúkla že by mi ho do škôlky zaviedla, lebo aj ona má syna ktorého vodí do škôlky. Síce neviem či by s ňou išiel, to by bol asi problém 😅 A prinajhoršom by si manžel musel dať zmeniť prac. čas, čo mu musia umožniť, lebo on chodí na šiestu ráno do roboty a z domu odchádza o štvť na šesť, lebo cestuje. Posunul by si čas o hodinu a o hodinu by prišiel neskôr domov.
že superžena 😀 , to určite nie, ale keď musíš všetko sa dá 🙂
cherry , super bývanie, priamo pod zámkom, zas len v dobrom musím závidieť 😉

fonika
22. jan 2009

eviska - tvoj napad s hrackou realizujeme asi aj my, ak dovolis 😉 . tebe andrejko asi do skolky este nechodi, vsak? tak to ich budes mat doma naraz troch? ufffffffffff 😉 aspirujes na priznanie dalsieho titulu superzena 😵 !
cherry, ten kazdodenny vyhlad na hrad musi byt super!

eviska83
22. jan 2009

fonika- mas moje pozehnanie,kludne realizuj,aj tak to nebol moj napad to mi len poradili.Praveze moj Andrej chodil do skolky od 11mes.ale teraz prestal kedze som uz doma.My zijeme v ser.irsku a za skolku sme platili fakt vela tak sme to museli zrusit co ma velmi mrzi,ale snazime sa najst nieco zadara na 4 hod./denne ale na to treba dlho cakat.

fonika
22. jan 2009

jaaaj, sorry, uz si spominam, ze som si to citala - ale to vies, este sa mi to pletie trosku... drzim palce, nech vam to vyjde co najskor.

eviska83
22. jan 2009

nic sa nedeje,aj ja si este obcas musim pozriet pasy aby som si mohla baby priradit aj mne sa to este pletie

lumah
22. jan 2009

martinka každé dieťa treba brať individuálne, keď sa ti samé berie napr. sedieť alebo loziť, alebo vstávať, je to prirodzené, ale dávať ho napr. do sedu, ked neudrží rovnováhu je podla mna nesprávne.
dracik ja tiež dávam deti do takej vyvýšenej polohy, nie priamo sedieť, nech si postupne zvykaju, máme už aj stoličky jedálenské, ale zatial ich krmim v lehátkach vo vyvýšenej polohe, vy ste samozrejme popredu, určite sama vieš podla nich čo je správne-lepšie byť opatrný, ako niečo uponáhlať len kvoli tomu, aby som sa tu mohla pochváliť, že moji už sedia. Na druhej strane nič sa nedeje, ked to deťom dlhšie nejde, ono to príde zo dna na den niekedy. 😀

lumah
22. jan 2009

dracik naši sa budia tak okolo 6-7,30, hned dostanu prso a flašku s mliečkom za tým, Dado ešte aj dophilus, potom sa chvilu hraju v ohrádke, zaspia, prenesiem ich do postielok, toto sa opakuje doobeda 2x, potom zeleninka, psro mliečko. Poobede ideme von, prídeme, papaju mliečko, hraju sa, o 18tej ich kupeme, vacsinou potom zaspia na taku hodinku, papaju prso a mliečko a chcvilu su hore a do 21 cca idu spinkať.

katka.ott
22. jan 2009

ahojte, tak som po utz a zaver: babatka su otocene hlavickami dole, velkost a vaha zodpovedaju tt (29+1/1300g a 29+2/1360g) 🙂 . a uz len cakat aky urobi zaver dr 😉

nana77
22. jan 2009

kocky, takyto inzerat som nasla na babybazar.sk na kocik pp duette:
http://www.babybazar.sk/peg-perego-duette-sw-id...

ak ho niektora zhanate, je to dobra cena 😉

nadja1909
22. jan 2009

Ahojte, som tu prvýkrát, čakám takisto dva batôžteky, som momentálne v 14.týždni, no od začiatku som doma, pre vracanie. Poležala som si 2* v nemocnici aj na infuzkach. Už síce toľko nevraciam, len ráno, no je mi celý deň zle. Bolí ma žalúdok, a zo všetkého ma páli žáha. Všade som sa dočítala, že pri dvoch trvajú nevoľnosti dlhšie, no konkrétne ako dlho to môže trvať nie. Viem, že je to určite veľmi individuálne, ale ja som už z toho zúfalá. Môžte mi nejako poradiť???

didusa.risulo
22. jan 2009

nadja vaczinou tehotnym zenam byva zle do 3 mesaichv, mne byvalo sice len s jednym ale byvalo do 3 a pol, verim, ze to coskoro prejde

eviska83
22. jan 2009

ahojte ,takze aj ja som uz utz.Nase vahy su 1175g a 1302g.Hlavickami dole a dr.mi povedala zesu trocha vyssie ako minule.Brali mi krv ci mam dost hemoglobinu.Inak vsetko vyzera ok
Nadja -ja obcas zvraciam rano este aj teraz.Pri 1 tehu som zvracala do 4 mes

eviska83
22. jan 2009

katka tak co ti povedal dr.ohladom porodu?

katka.ott
22. jan 2009

evi, bola som len na utz. poradnu mam az v utorok, tam by som sa to mala dozvediet. budem si musiet napisat vsetky otazky co chcem vediet 😎

katka.ott
22. jan 2009

nadja, mne byvalo zle do 4. mesiaca. presne si pamatam datum, kedy to bolo posledny krat (3.10.) - to som sa dozvedela, ze cakam dvojicky 😉

smejkaa
22. jan 2009

baby chcem sa spytat, tie ktore cakate dvojicky ste na PN, alebo chodite normalne do prace?