Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mauzos
2. feb 2009

no jo, nevybabres s tym. Jedine keby si bola aj zamestnana, co asi nie si, tak by sa Ti to oplatilo....
Ideme si schrupnut, chlapci su nejaki unaveni 😀

silvia.s
2. feb 2009

dievcata dostanete kazda na kazde dieta 25 000

cherry01
2. feb 2009

silvia.s, ale nie ked je to tretie a štvrté v poradí. Iba na prvé tri sa dostáva.

pipka
2. feb 2009

ajojte babenky, tak uz som domkaaaaa 😵 😵 😵 musim si najprv vystiskat a vymojkat hanulku a vecer vam popisem co a ako 😉
cherrynka, vitaj kamoska zlcnikarka, ako to doma zvladas? ja uz nemam skoro ziadne bolesti, klop klop...tak dufam, ze dierky sa coskoro zahoja a budem fungovat na 100% 😎

mirica
2. feb 2009

cherry - dostane aj na 4 - ak je tretí pôrod s dvojkami ....to som čítala ...

cherry01
2. feb 2009

ahoj pipka, veru vystískajte sa poriadne. Aj ja som ešte polepená - dierky zalepené...vo švrtok mi vyberú stehy. Fungujem tiež, len trošilinku pri zmene polohy..ale ináč fajn 🙂 tak večer páá

cherry01
2. feb 2009

mirica hej? tak ok..silvia.s - som sa mýlila 🙂

maartinkaa
2. feb 2009

mirica a kde si to citala, ja by som bola len rada lebo po starsich dvoch detoch uz nic nemam 😢 😢 😢

janula13
2. feb 2009

pipka tak vitaj, hadam si uz nic podobne s cherry nevymyslite...a co hanulka ako sa tvari, ked zase konecne vidi maminku?tak si konecne uzite jedna druhu 😉

annamary
2. feb 2009

hej babulky, ja už si davam vybavicku dokopy pre malých, Cherry a Ty si bola doteraz v nemocnici? Aj ja s tým rozmýslam že ako to bude ked ma tam nehaju s malými tak sa aj bojim aj stale premyslam o tom porode ako to bude tak aj sa bojim aj by som to mala už rada za sebou..neviem...a tie vecicky ukladam, periem, vytriedujem...aj sa bojim aby bolo vsetko v poriadku...a na dietky dostaneme to

sonia29
2. feb 2009

Ahojte baby. Ja síce nepatrím medzi dvojnásobné tehuľky, ale tehotenstvo mám potvrdené. Bola som u doktorky v 5tt a na uvz už videla malý fliačik. Ale videla tam aj ďalšiu dutinku, ktorá bola prázdna (vraj či máme v rodine dvojičky ??) Objednala si ma o 10 dní. Moc to nekomentovala, vraj je všetko možné. Tak teraz hútam nad možnými alternatívami, asi ma dovtedy aj porazí.... 😒

fonika
2. feb 2009

tak gratulujem. zatial k tomu tehotenstvu - a potom mozno aj k dvojkam 😉
aj ja som z toho bola cela prec 😀

sonia29
2. feb 2009

No ja som z toho dooosť preč 😕 Už mám doma jeden 3 ročný pokladík. Druhé sme chceli, no s dvojičkami sme fakt nerátali. Ale možno si robím zbytočné ilúzie 😉

fonika
2. feb 2009

my mame doma zasa 4-rocny 🙂 . a aj my sme druhe chceli a aj ked som mala pocit istoty, ze to budu dvojicky (mam to dedicne), stale som si myslela, ze to je len moj vymysel a ze sa pekne zaradime do priemeru s dvoma detmi. a ked som sa mojej zenskej tretikrat spytala, ci tam naozaj dvojicky nie su, tak ona zrazu - mate pravdu, su 😀 . kebyze nelezim, rovno jej tam odpadnem....... 😀

annamary
2. feb 2009

Babenky a co vy dvojickovske prvorodicky ako to zvladate, pochvalte sa nam nech vieme na co sa mame pripravit🙂

mirica
2. feb 2009

martinka - len v novinách , bolo to tam písané , tak podobne ako to bolo vtedy , keď bol príspevok len na jedno - ak bolo viacpočetné tehu - tak na každé ....aj teraz to tak bolo , že aj na druhé a tretie a ak je viacpočetné - tak na každé dieťa .....tak som to pochopila tak , že ak máš pri druhom pôrode dvojky tak dostaneš normálne na obe ....a pri treťom pôrode už nedostaneš , lebo už máš tri deti ....ale ak si pri druhom pôrode mala druhé dieťa a pri treťom pôrode máš viac detí ..tak dostaneš na každé....aspoň to tak vysvetlovali.....ale ak máš trochu času , skoč na sociálku - tam ti to musia vedieť povedať presne

maartinkaa
2. feb 2009

miri dik

pipka
2. feb 2009

no hanula najprv kukala jak puk a potom nahodila ten svoj povestny uskrn od ucha k uchu a skeri sa odvtedy na mna staaale 🙂 🙂 🙂 a tuuulila sa ku mne jak maciatko 😵 😵 a pritom babka s dedkom ju tu rozmaznavali jak princeznu 😎

jarka82
2. feb 2009

sonia29 😀 ze 479tt

nana77
2. feb 2009

pipka!!! vitaj doma!! rychle zotavenie prajem!!!!

cherry, krasni su ti tvoji drobci, ako tak kukam na kristinku a ocinka - ako keby mu z oka vypadla 🙂 . nemylim sa? teda aspon mne sa na tvojho manzela velmi podoba podla fotiek co mas v albume.

annamary, neboj, bude to ok! ja som bola prvorodicka s tymito mojimi krpcami, nevedela som ani ako sa deti prebaluju... 😅 . do vsetkeho vhupnes uplne automaticky, neboj sa 😉 . da sa to zvladnut, uvidis!!! hlavne vydrzat teraz co najdlhsie 3v1 a potom vsetko pride samo 🙂

mirica ahoooj!!! dnes som vonku stretla tvojich troch chlapov 😀 !!! mali su strasne podareni, zlatunki krpcekovia 😵 😵 . a nechala som ta pozdravovat!!!!

martiina
2. feb 2009

nana, si mi vytrhla slová z úst, presne to som aj ja chcela napísať, že Kristínka je celý ocino 🙂

mauzos
2. feb 2009

Pipka vitaj naspat. Dufam, ze sa rychlo zotavis a budes si uz moct dat svoje oblubene pochutky 😀 Hanulka sa urcite musela neskutocne tesit a Ty na nu...

cherry01
2. feb 2009

pipka, aké si tam mala útvary. v tom žlčníku?

janula13
2. feb 2009

tak hanulka musi byt stastna a spokojna, jaaj ta sa musi skerit na teba, ved ani ona ine nevie 😀 dufam ze aj ja budem mat take pohodove babatka, aj ked teraz sa zdaju dost zive 😀

cherry01
2. feb 2009

annamary, dá sa to zvládnut. Ja mám pomoc, takže... babka,dedko,manžel, sestra...

eviska83
2. feb 2009

nooo,vitaj pipka 😉 😉 😉 ,verim ,ze Hanulka sa od Teba nechcela ani pohnut.Len si to vychutnaj 😝 😝
Cherry- drobcekov mas neuveritelne rozkosnych,rastu ako z vody.

hviezda22
2. feb 2009

cherry, pipka, prajem skore zotavenie 😉
cherry detičky rastu ako z vody, su velmi zlatučké 🙂

v časopise Dieta 1/09 je dopodrobna rozpísané, kolko sa dostane v prípade dvojčiat a viacerčiat

pr. ak sa teda matke pri druhom porode narodia trojčatá, moze si požiadat na každé dieta o príspevok v celkovej sume 905,54 Eur, tj. 151,37 Eur + 75,68 Eur + 678,49 Eur , na Sk je to 27 280 Sk na každé dietatko

Ja napríklad pri tretom porode dvojičiek dostanem tiez na kazdé 27 280 Sk (905,54 Eur), spolu na obe 54 560 Sk (1811,08 Eur).

Aspon bude na vybavičku a zariadenie izbyčky 🙂

nana77
2. feb 2009

martiiinka, tak aspon si mi to potvrdila!! 🙂 ked uz to dve vidime, tu podobu, tak nieco na tom bude 🙂

tvojka
2. feb 2009

Hviezda,som tu dlhšie nebola a až teraz som si všimla v tvojom pase,že predsa budeš mať jednu babiku!Gratulujem,to bude parada medzi tolkými chlapmi 😉

dracik1
2. feb 2009

pipi, ahoj 🙂
nana, aj som to chcela napisat, ze Kristinka je cely tato 🙂
jarka, uz som sa bala, ze si v porodnici, este vyfrz 🙂