Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

meusicka
20. jan 2012

@silvinnka ahoj, gratulujem k dvojickam a prajem krasne tehulkovanie.
ohladne velkosti, radsej nekupovat dopredu, ktovie ci ponosia. ja mam same 56tky ale su im zatial velke, ale teraz v zime im davam kosielky a rekliky, vyhrniem rukavy a idem 😀 a okrem toho fakt tie dietky rychlo rastu. sama uvidis, a keby boli malinke, tak kym si v nemocnici, dovtedy ti vedia nakupit, trebars maminka, alebo tvoja polovicka. 😉

mamoka4
20. jan 2012

@dana_l To musím s tebou súhlasiť....a klobuk pre Tebou dolu, že takto zvládaš 4 malinké detičky...moji veľkáči syn bude mať 10 r. v júli je samostatná jednotka, a dcérka 6 r. tiež už dosť pomôže...a ako píšeš do 14 h. sú v školke a školke...a je to veľká pomoc. A dvojky si začínam užívať...nakoľko spinkaju ako školkami už iba od 12 h. - 14,45 h. 🙂 🙂 už týžden....tak verím že sa im to nepokazí...

betina1984
20. jan 2012

@silvinnka ja som nemala takmer žiadne 50, ale potom som nakúpila aspoň bodyčká. Lebo po malej som mala až od č. 62. A drobci mali 2,55 kg a 2,85 kg, takže č. 50 používame dodnes, ale už z neho vyrastajú. Doporučujem kúpiť aspoň body cca 10-12 kusov. Dupačky dávaj kľudne aj č. 56.

betina1984
20. jan 2012

@mamoka4 aj ja už chcem...🙂

magdi21
20. jan 2012

@dana_l v to moc dúfam, moc sa teším, už aj to že by boli dve má výhodu, napr:netreba im hľadať kamarátov, no len dúfam teda, že všetko dopadne ako má, a budem sa ťeškať ako ty 🙂

ika00
20. jan 2012

@silvinnka ked kupis zopar body, neolutujes. Ja som nemala a vsetko im bolo velke. Prebehlo to, ale bolo mi luto, ze namam, Zalezi na dvoch veciach, ako velke sa narodia a ako budu priberat - to uvidis uz v porodnici. Vsetky moje deti na zaciatku priberali velmi pomalicky.
Minule som bola v obchode a mali tam c.50 supravu nohavice, tricko a vesticka - krasne ale taka blbost ! Nechapem, kto to kupuje.

smejko
20. jan 2012

@silvinnka gratulujem k dvojtehulkovstvu. To, ze su dvojicky male, to hovoria vsetci. Moji chlapci mali 3180 a 3080 a 51 a 52cm. Takze az taki mali neboli. Teraz maju 7,5 mesiaca a Samko nosi oblecenie na 9-12 mesiacov. Takze, tak ako kocky pisu, nekupuj vela veci dopredu. Ja som mala 50tku iba 2 pyzamka, inak som kupovala 56tku. Vyuzili sme hlavne pyzamka/overaly, kosielky (take tie starodavne na snurku) a tricka - malych som mala stale v perinke. Mala som 2x dupacky a vyuzili ich minimalne. Hlavne na take malicke nekupuj rifle a podobne, radim podla seba, nemali by sme to kedy vynosit. Babo je podla mna aj tak najkrajsie v dupkach 🙂 Vela zdravicka Tebe aj babatkam 🙂

alenocka11
21. jan 2012

@dana_l ahoj, no veru bude to ťažké, no nie už nebudú môcť nič od mliečnych výrobkov... ☹ je to doživotná diéta... ale hádam to nejako zvládneme... inak ďakujeme...

silvinnka
21. jan 2012

@smejko dakujem,za rady 🙂)

schaja
21. jan 2012

nase ked sa narodili tak mali 2.3 kg - a vsetko oblecko na 0-3mesiace im bolo strasne velke- tak som im nakupila par dupaciek na 2.5kg a potom do 3.5kg. Jasne ze sa da preckat a babetka ponosia aj vacsie ale tak pre ten nas pocit- ked su take drobucke- a este maju na sebe aj velke veci tak to este viac krici- takto som im kupila akuratne a uz sa mi take malicke nezdali 😉

misenka3
22. jan 2012

moji malí mali 3060g a druhý mal 3350g , nehovoriac o tom , že dcérka mala 4440g takže u nás maličké veci ani neboli a keď tak len na mesiac a už som ich vyradila

parvitas
22. jan 2012

@magdi21 neboj, postupne priberieš. mne sa to tiež začala váha dvíhať až neskôr, na konci prvého trimestra... 😉 a teraz mám cca 7 kíl navrch...a to pritom jem kedykoľvek môžem, lebo som príšerne hladná... proste si zo mňa berú viac...

dana_l
23. jan 2012

@parvitas ty to uz mas za par dni skoro. ako sa citis? este vladzes a aj okolo malej behas?

betina1984
23. jan 2012

Ja chcem, aby boli malí už väčší...🙂. Zase jedna prebdená noc. Spali sme asi 3 hodinky s MM.

magdi21
23. jan 2012

@parvitas ,no to dúfam, nie že by som moc chcela, ale pre nich je to potrebné...

nattalia
23. jan 2012

Ahojte dvojmaminy, nove maminy a maminy cakatelky (novym maminkam a maminkam cakatelkam tymto srdecne gratulujem a prajem vsetko dobre)! Davno som tu nebola, tak som precitala par stranok dozadu 🙂 Citam, ze riesite rezim spania a papania a uspavania 🙂 Ja uspavam deti v postielkach tak, ze ich mam na kolieskach a ak nezaspia sami, tak ich ukolisem podobne ako v kociku, aj v noci to tak robim, ked sa budia, len dam cajik alebo dudel a trochu pohojdam... tiez sa teraz budime dost casto v noci, ale uz sa dost dlho nekrmime... My vstavame ako kedy, niekedy o 7.00, niekedy az o 8.00, vtedy sa napapaju, potom spinkaju cca o 11.00 (dnes mimochodom uz dve hodiny, co je cudne 😀 ) potom okolo 16.00 tak polhodinku-hodinku, viac ich nenecham, aby isli o 20:00 spat. Ale asi sa im ten rezim kazi, lebo vecer zacali horsie zaspavat... asi ich zacnem skor kupat, mam pocit, ze ich to preberie k zivotu! 😀 Uz nezaspavaju sami, treba ich uhojdat, a X-krat ulozit, lebo sa furt stavaju... Dnes sa pokusim dat ich 1.x na nocnik-viacmenej zatial len na ozivenie programu, myslim, ze je este skoro, aby si to uvedomovali... 😀 ale nech sa s nim aspon skamaratia...ako ste to robili vy? A mate dva nocniky alebo jeden? ja som kupila dva...Baby, kedy ste zacali davat detom tuhe jedlo tak 3x denne? My zatial mame len obed a olovrant, ale rozmyslam, kedy im zaviest aj desiatu vo forme ovocia alebo jogurtu, podobne ako na olovrant... dakujem moc.

nattalia
23. jan 2012

Inak co sa tyka oblecka, ja som mala zopar kusov 46-tiek a 50-tiek a vynosili sme. Najviac som im ale davala bodicka z tesca velkost 0-0 mes. dostali sme, a to im sadlo dost dlho, uz aj v nemocnici to mali, tam im to bolo este trochu velke. ...Narodili sa v 36tt, mali 2,5 kg a po osmich dnoch nas pustili z nemocnice.

parvitas
23. jan 2012

@dana_l dakujem za opytanie. este ako tak zvladam, vsak inak sa neda 🙂. nastastie uz vela veci robi za mna manzel, hlavne, co sa tyka malej...
ale su dni (ako dnes), ze som si len teraz poobede sadla (doteraz sme kmitali - hudobna, brodenie sa snehom, nakup, varenie, trochu upratanie bytu, navsteva), pustim jej rozpravku a uz von nepojdem. aj tak o dve hodiny pojde spat, lebo mi vynechala obednajsi spanok....
no, brusko rastie, od posledneho merania asi aj nejake 3-4 cm, vaha sa postupne tiez splha hore... 😉 takze aj dievcata priberaju. uz si hovorim, ze sme asi aj za vodou, kedze som uz v 9. mesiaci... 😀
@magdi21 ale nieco priberies, len tomu daj cas. vsak ti dr. urcite pri kontrole drobcov meria, ako rastu.a ak rastu babatka, tak nevadi, ze maminka nie 😀

magdi21
23. jan 2012

@parvitas no ved idem vo štvrok, som zvedavá , či sú ok...

parvitas
23. jan 2012

@magdi21 urcite su, drzim palce

magdi21
23. jan 2012

@parvitas moc, moc ďakujem, si zlatá🙂

lubka_to
23. jan 2012

dvojtehulky ktoré hladáte kočik tak niečo nové na našom trhu, ja som ho chcela ale nedal sa minulý rok nikde zohnať http://www.kociky.sk/detske-kociare/dvojcata-su...

betina1984
24. jan 2012

@nattalia aj my sme kúpavali večer okolo 18.30-19.00 a pak nechceli spať. Tak sme začali kúpať, keď prídem z prechádzky, okolo 14.30-15.00.

sisi79
24. jan 2012

Ahojte dievčatá poraďte mi ako zabaviť našich drobcov majú 5 mesiacov aj týždeň spievame si, hrkáme s hrkálkami na Jožka to celkom zaberá ale Jakubka to baví tak dve minútky a už mrnčí, vo vibračnom lehátku vydrží tak 10 minút.... 😒

nattalia
24. jan 2012

@betina1984 dnes uz to asi vyskusam 😀 ono to neni az take tragicke, nezaspavali zatial az tak dlho, len na to nie som zvyknuta.. 😎 doteraz zaspavali tak, ze dopili kasu, dali si do ust dudku, otocili sa nabok a odfukovali 🙂 a teraz uz asi dva tyzdne potrebuju vydatnu pomoc pri zaspavani, tak rozmyslam, cim to je, tak mi pride najpravdepodobnejsie to kupanie 😀 Oni sa totiz cvachcu jak uplne kacice, ani sa necudujem, ze ich to nastartuje...no, a snad to teraz nezakriknem a nezacnu revat pri kupani 😀

nattalia
24. jan 2012

@sisi79 u nas to bolo tiez tak, az dokym nezacali sami sediet... ja som im furt musela vsetko obmienat, prekladat ich a vymyslat viac ako teraz... chvilu pod hrazdickou, chvilu v lehatku, chvilu take hracky, chvilu take... a este som ich davala do autosedacky na linku, a pozerali ako varim, mali aj lepsi vyhlad... 🙂

nattalia
24. jan 2012

@lubka_to jej , tusim prvy kociar, co som videla, kde mozes mat deti v sportovom otocene smerom k sebe... 🙂

ivikli
24. jan 2012

@nattalia ahoj 🙂 ja uz davno davam 3 x denne, na desiatu ovocie, na obed maso a zelenina, na olovrant activia.
a na ranajky uz vyse tyzdna kusok rozka - si zuzlu alebo im trochu natrham a za tym este mlieko... inak ten rezim spania mame rovnaky, len u nas o hodinu dozadu posunuty - spime vecer od 19tej, niekedy aj skor, ked to presvihneme a dam neskoro, nechcu zaspat - tak ako pises, stavaju sa, vykrikuju 🙂

silvinnka
24. jan 2012

@lubka_to je krasny az na tu cenu ... 😒

murkaa
24. jan 2012

@nattalia ja mám kočík Dorjan sport duo a tieť si môžeš športovú časť (teda aj hlbokú) dať oboma smermi, teda k sebe aj od seba. Ja osobne som hlboké vaničky mala cca do 9 mesiacov, potom športové k sebe do 1,5 roka. Potom už ich zaujímalo okolie, tak od seba.