Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

christie
6. feb 2012

@nattalia to mate krasne vahy, my mame tolko v 14 mesiacoch 🙂

@parvitas my sme sa narodili 35+5 a mala mala 2040 a maly 2500 gramov. Boli sme na fyziologickych novorodencoch (nie patologickych), co bolo super, mala bola 3 dni v inkubatore, maleho my dali druhu noc (prvu som bola po sekcii sama na izbe po sekcii 🙂 spolu sme boli v nemocke 10 dni, obcas sestricky strcili aj misiho cez den do inkubatora 🙂 ze im je tam fajne teplucko.

christie
6. feb 2012

@marvilka mne malu nevedeli poriadne namerat nikdy, lebo bola priecne a aj tesne pre porodom, ked sa rozhodovalo, ci teda ideme na to, jej vypocitali 2,5 kg a mala nakoniec len tesne nad len 2 a maly mal tolko co mu namerali, 2,5 🙂 a prve pohyby okolo 21 tyzdna, to sme boli v chorvatsku a bola strasne studena voda 🙂 tak asi ich to vyburcovalo 🙂

@elapp my sme po IVF, prve hned vyslo a bola som presvedcena, ze to vyjde a vyslo. Ja som vzdy tuzila po dvojickach 🙂 mali sme 7 vajicok, oplodnilo sa 5 a na piaty den zostali dve 🙂 a tie sme vkladali.

@jankatinka neurologie sa neboj, popyta sa ta, keda sa narodili, vaha a tak, ci ste boli prirodzene alebo po IVF, ci boli v inkubatore...... najprv sa spise vsetko a pozera len na nich. a da ti termin o 3 mesiace znova a povie, co by mali vtedy robit 🙂

christie
6. feb 2012

som sa vam sem votrela, ale nejako ma prepadla nostalgia, za casmi, ked som bola este tehu 🙂

marvilka
6. feb 2012

@christie ja som bola dnes velmi milo prekvapena, ze sa pekne dorovnali, aj dnami, aj vahou 🙂 dievcatko ma 338 a chlapcek 344 g 🙂 a hlavne morfo utz dopadol na jednicku, tak som stastna 🙂 jej, a ty uz mas pekne velke deticky 🙂 da sa to zvladnut? asi si uz potom kazda zena najde taky ten system 😀

christie
6. feb 2012

@marvilka neboj, da sa to zvladnut 🙂 je to uzasne, My spinkame stale v kociku cez den, videla som ze baby tu rozoberali spanok, mne vyhovuje, ze su v kociku a spinkaju teraz uz len raz denne cca 1,5 az dve hodknky a ked treba, mozem s nimi aj von vybehnut a spia aj vonku 🙂 dolezite je, aby si ich naucila spinkavat spolu, inak rozhadzany total den 🙂 najtazsie su prve tri mesiace, ale nakoniec to tak rychlo ubehne, ze ani nebudes vediet ako a uz budu mat rok 🙂 Teraz si to vyslovene uzivam, je to krasne obdobie, vykecavaju sa, je to super, ako sa spolu bavia. A super su to partaci. Ak by sa ma niekto pytal, ci by som spatne nezmenila, ze by som si dala len jedno vlozit, urcite nie, jedine dve 🙂
A tehu bolo super, posledny mesiac som bola v nemocke, lebo som mala polyhydramnion (vela plodovej vody), oddychla som si tam 🙂

marvilka
6. feb 2012

@christie ja sa na to velmi tesim a verim, ze si rychlo zvyknem. Pozerala som tvoje albumy a mas krasne fotky s bruskom 🙂 ja akurat spekulujem, ze by som chcela na pamiatku len netusim, kedy je to idealne, aby bolo aj brusko pekne a hlavne aby som aj ja bola fit 🙂 a ak sa smiem spytat, kolko si pribrala? lebo ved ja som 21tt a uz mam +- 10 kg na sebe a som zvedava, kam to az pojde 😀 😀 😀

elapp
6. feb 2012

@marvilka @silvinnka @christie dakujem krasne za povzbudive slova, aj ja mam tie dvojicky tak nejako v podvedomi, aj ked to u mna este chvilku nebude aktualne /v marci zacinam so stimulaciou, drzte palce/, potvrdzuje sa mi kazdym dnom, ze plusy prevazuju nad rizikami 🙂
a davajte si na seba vsetky pozor!

christie
6. feb 2012

@elapp drzim palceky aby to vyslo, ako si predstavujes 🙂

@marvilka ja som sa fotila v 25tt, rodila som v 36tt. Ja som bola strasne naliata vodou uz od leta, opuchnuta, (mam topanky 37 a neobula som ani 40tky od 32 tyzdna). Priberela som dobre, primerane, len potom to bolo uz viac ako 20 kg, (v nemocnici za tyzden aj cez 2 kg) ale nechala som cez 15 v porodnici, u mna to bola voda. Ani diagnozu nemali na mna, stale vrteli hlavou, ked som lezala v nemocke, lebo tlak 90/60 a k tomu nohy opuchnute az az, ako byvaju pri strasne vysokom tlaku.. takze som bola za raritu 🙂, ani clenky som nemala a ani kolena, no strasne naliata 🙂 takze s tou vahou je to tazke u mna povedat, kolko realne som pribrala. Ale ten 25tt bol pre mna idealny na fotenie, vyzerala som ako pred porodom (ak by som cakala jedno babo, tak by som asi isla rodit s takym bruchom) 🙂 My sme si nedali 3D ultrazvuk robit, radsej sme investovali do tychto fotiek 🙂 je to pamiatka, fakt odporucam 🙂

cucu2
6. feb 2012

@jankatinka ahoj, neviem kolko maju tvoje drobotinky, ale to vysetrenie zavisi od veku. Na prvom vysetreni(pri novorodeniatkach) zvyknu robit sono hlavicky(mozno ani nebude). Potom ich vysetruje sposobom, ze si ich v rukach prehadzuje ako maciatka, na brusko, na chrbat, nabok(tym tusim sleduje svalovy tonus). Taha za rucky z lahu na chrbte do sedu(ci udrzia hlavicku). Da ich na brusko(sleduje ci si vedia otocit hlavicku, prip.uz zdvihnut). Je to fakt laicky popis, ale aspon mas ako taku predstavu.

ivikli
7. feb 2012

@jankatinka presne ako pise cucu2, nam tiez robili aj sono mozgu.

nattalia
7. feb 2012

@christie dakujemeee!🙂 Aj ja sa z tych ich vah tesim, tiez sa narodili taki 2,5 kg, len taka kožička mala, sme sa ich aj chytat bali 🙂 a teraz uz z nich riadny chlapi su!🙂 Klop-klop🙂

Baby, inak chcem sa opytat: Moze sa stat, ze mi deti ako 10- mesacne zacnu spavat len raz denne? Oni mi uz par dni spia len cez obed okolo 12.00 asi 1-2 hodiny... doteraz chodili tak o 11.00 a o 15.00 / v kociku na prechadzke/ , nie je to este skoro? Ale netvaria sa vobec unavene a v postielke mi vyskakuju a jasia sa... az okolo toho obeda uz je na nich vidiet, ze su K.O. a zaspia potom hned...Alebo to nebude tym, ze sme uz par dni neboli vonku na prechadzke? V takychto mrazoch ich nechcem tahat po vonku, vy chodite s detickami von? Ja som niekde citala, ze s detmi max. do -5 stupnov, ale to tusim len malicke miminka... Ja nechcem aby nejak ochoreli, tak radsej nejdem, ale tusim mi to chyba viac ako im...🙂

diddika
7. feb 2012

@nattalia ahoj moja, no ja som to skusala ich dat spat len 1x, ale este to je na nich skoro. My stavame tak o 7:30 a o 11tej su uz K.O. Tiez spia tak 1-2 hodiny. A potom ich davam spat tak okolo pol stvrtej-stvrtej, ale to si pospia uz len taku slabu hodinku, niekdey len polhodinu.
My tiez nechodime teraz von, ale mam pocit, ze im to nejako nevadi 🙂 Chodili sme za kazdeho pocasia, ale toto si myslim, ze uz je moc velka zima, hlavne ten vietor studeny...

nattalia
7. feb 2012

@diddika Ahojki, no ved toto, aj my sme presne takto spavali, ale od soboty sa to cele zmenilo. Vobec sa netvaria unavene, a aj ked ich dam do postielky, tak mi tam cvirikaju, rehocu sa, pripadne zacnu plakat a stverat sa von a to uz viem, ze z toho nic nebude... ... dnes to bolo az o pol jednej... ale vyhodu to ma, ze zaspali okamzite, ako som ich tam polozila...🙂 Poobede uz sice bol problem aj predtym, ale v kociku mi vzdy zaspali... teraz ani za boha, ked nie sme vonku...🙂 Preto ma napadlo, ci to nebude tym...🙂
Poslem ti IP , a dohodneme tu sobotu, oki?

mamoka4
7. feb 2012

@marvilka Ahoj, neboj všetky sa naučíš...a zabehneš presne ako ty a tvoje malinké budete potrebovať. každá z nás tu má svoj režim....napr. nám zosuladenie trvalo hrozne dlllho, ale aj preto lebo stále ich kojím a vždy jedna čakala, ale teraz už 11 mes. spa ako veľké baby od 12 - 14 h. 🙂 a potom až večer...
@nattalia Baby ani mi nechodíme von...u nás horzne fučí...a fakt nechcem aby malé prechladli..pre Vianocami sme si uzili odsávania soplov. ☹
Od 10-12 mes. detom stači spavat iba 1 x denne ... 😉
Vcera sme sa vázili a ako 11 mes. máme 9 kg a 74 cm. 🙂 Chodíme popri nábytku, lozíme po celom byte.... 🙂

A UZ SA NEVIEM DOCKAT JARI! 😎 🙂 😉

mamoka4
7. feb 2012

@marvilka keed mozem...odporucam ti profi foto si dat urobit skor pred 30 tt. ale par amaterskych domácich záberov aj doma...ja mam posledné fotky z 37tt. 🙂 3 dni pred porodom a fakt nechapem ako som mohla byt taka obrovska velryba 😀 😝 😀 ....ale baby pri narodeni mali 2,6 kg a 2,7 kg 🙂 a dnes mam podváhu pred otehotnením.... 🙂

dusika11
7. feb 2012

caute predavam rychlo zavinovacky na obrazku bez vankusika su k tomu aj vankusiky ale tie sme pouzivali ako podsedaky do kresielok..hrazdicky jedna hudobna a jedna obycajna a vibracne kresielka fischer s hrazdickami na fptke bez hrazdicky...monitory dychu do postielky nany a monitor dychu taky gatkovy malicky..viac info cez IP

dana_l
7. feb 2012

@mamoka4 jaj, len fotky si zabudla pridat 😉
@marvilka ja mam fotky v polovici a na konci tehotenstva. rozdiel bruska riadny 😀

dusika11
7. feb 2012

@nattalia dnes posta leti 🙂

dana_l
7. feb 2012

@mamoka4 pridi k nam. svieti nam tu slniecko a +stupne. 😕
este som nedala zimne pneumatiky a asi uz ani nedam 🙂

jankatinka
7. feb 2012

@cucu2 dakujem pekne moja

nickushka
7. feb 2012

ahoj, už dlhšiu dobu uvažujem, či sa zveriť a zažiť prípadné odsudzovanie, alebo možno aj pochopenie a súhlas, že v tom nie som sama... ale konkrétnejšie, ste naozaj všetky také šťastné prešťastné z vašich dvojičiek? ja keď som sa dozvedela o tom, že čakám dvojky som asi mesiac preplakala, potom som sa zmierovala s tým a nakoniec presvedčila samú seba, že keď sa narodia, tak ich budem brať ako samozrejmosť a ani si nespomeniem, že by to mohlo byť aj inak...žiaľ nestalo sa tak, tých dní, keď si pomyslím, že keby neboli dve, bolo by to jednoduchšie je už síce stále menej a menej, ale stále prídu...som zlá mama?neviem... ☹

mamoka4
7. feb 2012

@nickushka Ahoj, a ako máš stare - malé dvojičky?

nickushka
7. feb 2012

Majú 16 mesiacov.

slivocka
7. feb 2012

@nickushka určite nie si zla mama, je to veľmi ťažké starať sa o dvojičky...mne napriklad strašne lezie na nervy,ako sa ma každy pýta ,či to zvládam...čo to znamená zvládať??? dať im jesť obom, alebo prebaliť? to sa zvládnuť dá, všetko trva dlhšie ale zvládnuť výchovu a venovať sa obom,je ťažké 😒 Ja neviem,ake je to mať jedno babo , tak to neviem posudiť , či je to ľahšie mať jedno alebo dve. Zato keď počuvam od kamaratok,čo maju jedno,že to nezvládaju, ma ide šľak trafiť...a to maju doma mamu na dôchodku, ja som na všetko sama . rodičia aj svokrovci ešte robia. 😒

misenka3
7. feb 2012

nickushka nie si zlá mama len je toho strašne veľa a ak je na to človek sám má toho vyše hlavy. Ja som vždy ľutovala mamy dvojičiek, veľa roboty s jedným nie ešte s dvomi a ak sa im chceš riadne obobm venovať nedá sa je to frustrujúce. Nakoniec aj ja som mala dvojičky a keďže ešte k tomu dcérka,je toho dosť. Ja tiež poviem, že som nikdy netúžila mať dve naraz,ale keď sa stalo musíme vydržať. Ja som síce neplakala ale viem pochopiť. My bývame so svokrovcami( šťastie v prvých trich mesiacoch malých neskutočne boleli brušká večer čo večer 4-8 hodinové ródeá a nebyť svokry - manžel robí na smeny a aj keď je doma je rád že je rád, neviem ako by som to obdobie zvládla. Neustále cvičiť, utišovať a hlavne navarila a varí dodnes to si nesmierne vážim). takže chápem ťa ale môžem povedať, že treba len vydržať a hlavne sa obrniť pevnými nervami, nestresovať sa so všetkým a brať to tak ako to je, už sa to nezmení 😀

misenka3
7. feb 2012

máme rovnako staré dvojičky moji sú chlapci, ty čo máš

nickushka
7. feb 2012

@slivocka asi tak nejak je to aj u nás. ja mám síce svokrovcov na dôchodku, ale ako keby ani neboli...neviem...mňa napríklad štve, keď sa ma jedna moja kedysi najlepšia kamoška stále vypytuje: a chodíš s malými aj do obchodu, a chodíš s nimi aj sama k doktorovi, a chodíš s nimi do mesta a poď u nás sa cvičí s ddeťmi na fitloptách, aj ty by si mohla ísť a ja neustále len vysvetľujem, že sú to také živly, že hoci už vedia chodiť, ale sama si s nimi netrúfnem ísť na pešo nikam, max. na oplotené ihrisko a aj to ich večne naháňam...

christie
7. feb 2012

@nattalia my sme presli v 12 a kusoch na jeden spanok, ale ja mam takych spacov, oni spavali 3x este do 9 mesiacov 🙂 spavali okolo 9:30 a potom 14:00 vzdy po cca 1,5-2 hodinach. no a potom bol problem, ze po tom poobednom spanku mali vecer problem zaspat, tak sme sa prehodili na jeden spanok a vecer spinkaju od 19:15. Takze ak sa ti zda, ze spia v pohode a staci im to, tak ich nesil na dva spanky.. my obcas ked ideme von, tak idem na 11tu a zaspia vonku a druhy krat okolo tretej. takze to maju rozdelene na dve casti a spinkaju tiez v pohode, ale to len ked sme vonku. Spia svoje dve hodinky, len na dve casti 🙂

nickushka
7. feb 2012

@misenka3 toto bolo aj u nás, že vraj do 3 mesiacov, naši chalani sa trápili dobré 4 mesiace a my s nimi. Ja som si do toho ešte musela mlieko odsávať a pri tom som doslova strávila 8 hod. denne...

nickushka
7. feb 2012

@misenka3 ja mám chalanov a neskutočné živly 😒