Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
22. júl 2011

ahojte.
@dibik no my sme 56 nosili ako pise @lucia.kl do 3mes.ja som mala aj este mensie velkosti,lebo v tych 56 niektorych mi pripadali ako strasidielka.ale zalezi od velkosti babetiek ake velke sa narodia ...
@margaretka3 mas moj obdiv...4 deticky.... 🙂

dibik
22. júl 2011

@lucia.kl
@matelko1 diky za odpovede, ja s tym pocitam, ze by to mohlo byt na prve tri mesiace, ale niektore maminky strasia, ze s 56 im rychlo deti vyrastli. ale pri dvojickach to asi bude ine. predpokladam, ze budu krpate, ked sa narodia 🙂. len som chcela vediet, ake velkosti kupovat na tie prve tri mesiace... nech nemam zbytocne vela malych veciciek.

lucia.kl
22. júl 2011

@dibik ja som mala z 56 len overaliky na spanie 3ks pre každú a jeden na von a väčšinu som mala v 62, rakdšej väčšie a dlhšie vydržia, stále tak kupujem, keď sme mali 74 tak som overaliky na spanie kúpila 80 a nohavice 86, len som vyhrnula a na páse stiahla gumu, a na body vyhrniem rukávy... tadšej by som vela malých vecí nekupovala, môžu sa ti narodiť aj veľké dvojky, a keby bolo treba, môžeš ísť stále dokúpiť, my sme tak boli ako sa baby narodili, kupovať menšie velkosti, ale naozaj málo...

parvitas
22. júl 2011

@dibik presne nad týmto premýšľam aj ja... lebo dvojičky sa zvyknú rodiť aj menšie.
u dcérky som mala asi 3 kusy 50tky bodyniek a dupačiek - na cca jeden mesiac (dcérka mala 53 cm pri pôrode), bolo to tak akurát. 56 som mala a vlastne aj mám veľmi veľa kusov (aj 7-9) a myslím, že to bolo fajn, lebo malá si oblečko aj 2x za deň obgrckala, alebo prekakala, takže som aspoň nemusela prať každý deň (a vlastne mi to aj stihlo uschnúť). 56-tky nám vydržali do 3 a pol mesiaca. 62 sme nosili najkratšie (vtedy ju chytil rastový špurt len nejaký mesiac a pol), 74-ky zase hrozne dlho...
každé dieťa je individuálne...

ivikli
22. júl 2011

@dibik ja som mala komplikovane tehotenstvo a som predpokladala, ze porodim skor, tak som mala aj malicke veci, aj 50tky a aj tie im boli velke. ale kym sme boli v nemocnici mali sme co nam oni pozicali a po dvoch tyzdnoch nam uz ta 50tka bola dobra. a pyzamka tiez vzdy nakupujem aktualnu velkost + o cislo vacsie a nosia aj tie aj tie, vo vacsich sa im dobre kopka nozkami...

lucia.kl
23. júl 2011

baby bude sa v BA organizovať stretávka (pravdepodobne štrkovec) kto by mal záujem dajte vedieť, budem informovať o termíne...
@wera @janette77 @ika00 @mamoka4 @nattalia @ivikli @linduska2 @zuzika30 @smejko @medinila

hádam som na nikoho nezabudla a tiež nepridala niekoho mimo BA 😀

zuzika30
23. júl 2011

@lucia.kl ja som mimo BA, ale prajem krasne stretnutie skoda ,ale z Martina by som to mala naozaj daleko 😀

lucia.kl
23. júl 2011

@zuzika30 tak už v tom mám chaos, že kto je ba a kto nie, inak bolo aj stretko martin.... tak hádam vám urobia nové...

ika00
23. júl 2011

@dibik Ja uz Lucke zacinam obliekat 62, lebo je strasne dlha. Ale ked sa narodili, zhanala som c.50, lebo vo vsetkom boli ako strasidielka - ako spomina matelko1. Lukaskovi sa to uklada do sirky a stale mu staci 50/56.

ika00
23. júl 2011

@lucia.kl stretko ... fajn. Daj vediet, aj ked vopred nic neslubujem. 😉

nattalia
23. júl 2011

@lucia.kl @wera@janette77@ika00@mamoka4@nattalia @ivikli @linduska2 @zuzika30 @smejko @medinila
super, tesiiim sa, ja som za!!!!🙂

@dibik my sme 56 nosili tiez dlho, este aj teraz niektore veci-ale inak uz 62, niektore uz aj 68, niektore veci aj tak nesedia podla cisla 😀 V nemocnici som mala bodycka 44 - nasla som v brendone, inak 50-tku, ale tych malickych veci som vela nemala... to ani vela nekupuj, ved to sa da hocikedy dokupit, keby si mala malo!🙂

nattalia
23. júl 2011

@parvitas jasne, kludne odkukavaj 😀 ani sa pytat nemusis! 😀 A podla mna si na vsetko spomenies, ked sa ti drobci narodia, aspon teda u nas to tak bolo - ani nie tak ja, ako moja sestra a mama🙂

wera
23. júl 2011

@lucia.kl juchuchuuuuuuu 🙂 🙂 🙂 super teším na stretko 🙂 🙂 🙂
ja poznám ešte dve nové dvojmamuľky z Bratislavy tak pošli pozvánku aj im ak môžeš je to @januskad78 a @vivian2

wera
23. júl 2011

@lucia.kl ahoj Luci a ešte som zabudla, aj @modra je dvojmaminka 🙂 tak pošli pozvánku prosím aj jej 🙂

dibik
23. júl 2011

@lucia.kl
@parvitas
@ivikli
@ika00
@nattalia dakujem baby za rady 🙂. pomohli ste mi. z velkosti 50 mam len zopar kusov, to ak by sa naozaj krpate narodili. Vacsinou mam potom ostatne 56. Len dufam, ze z toho nevyrastu za mesiac 😀. ale u nas nemaju byt po kom velke. este aj dake kusy 62 kupim a je hotovo 🙂, teda na tie prve mesiace.

wera
23. júl 2011

@dibik ahojky, my ešte stále používame veľkosť 50 😉 ale máme aj 56tku aj 62ku, záleží od značky 🙂
ale keď sa drobci narodili tak nám bola veľkosť 50 veľká...

janette77
23. júl 2011

@lucia.kl Lucka, mna si pridala mimo BA 🙂 Aj ked, sme este bratislavsky kraj...Velmi rada by som aj prisla, ale u mna je to technicky nemozne. A este Katku (tulina77) pripominam... 🙂

lucia.kl
23. júl 2011

@janette77 katka je na facebooku, tá už vie... a ja ťa rátam ako BA 🙂

a ak vás niekto ešte napadne tak dajte vedieť, potom upresním dátum a čas,..
@lucia.kl @wera @ika00 @mamoka4 @nattalia @ivikli @linduska2 @smejko @medinila @januskad78 @vivian2 @modra a ešte mi dajte vedieť ktoré miesto by vám vyhovovalo... štrkovec, medická záhrada, sad janka krála, prípadne navrhnite...

wera
23. júl 2011

@lucia.kl nám je to úplne jedno keďže deťúrence ešte ležkajú v kočíku 😀
možno pre Vás maminky s väčšími detičkami bude lepšia medická záhrada alebo sad janka kráľa... 🙂

lucia.kl
23. júl 2011

@wera tak zatial všetci hlásia štrkovec kôli parkovaniu...

linduska2
23. júl 2011

@lucia.kl nam by vyhovoval strkovec ratajte s nami 🙂

lucia.kl
23. júl 2011

@linduska2 zmeň si pas 🙂 nech už tie detičky nečakáš...😀

wera
23. júl 2011

@lucia.kl jasnačka, ja sa pridám kamkoľvek 😉
a kedy asi približne sa plánuje stretko?

lucia.kl
23. júl 2011

@wera zatial netuším ale asi na august... prvý druhý týždeň, aby sa nám počasie umúdrilo, lebo teraz je to na ......

mamoka4
23. júl 2011

@lucia.kl Super, ak bude cas rada sa zucastním. 🙂

nattalia
23. júl 2011

@lucia.kl luci, pre mna je ten strkovec tiez v pohode,tesim sa! 😎

ika00
23. júl 2011

@lucia.kl strkovac OK, ak sa da dobre parkovat.

lucia.kl
24. júl 2011

@ika00 dá, billa má veľké parkovisko 😀

vivian2
24. júl 2011

@lucia.kl Dakujem za pozvanie 🙂 Rada sa k vam pridam. Strkovec mi uplne vyhovuje 🙂 Velmi sa tesim.
A kedy to asi bude?

lucia.kl
24. júl 2011

@vivian2 predbežne druhý augustový týždeň, ešte upresním aj podla predpovedi počasia 🙂