Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dana_l
22. aug 2011

@schaja veeeelmi ti gratulujem k dievcatkam. som rada ze vsetko dobre dopadlo a ze sa vam tak krasne dari. prajem vela mliecka a nech ste len zdravi.

parvitas
22. aug 2011

@schaja gratulujem 🙂

andysok
22. aug 2011

@dana_l no uz aj tebe sa to o chvíľu začne ;) tak drzime palceky ;)

juliagregor
22. aug 2011

@schaja srdečne gratulujem k dcerkam, prajem vela zdravia, vela mliečka .... 🙂 🙂 🙂

ak si nebudeš istá, možeš dať na ručku naramky.... 😎
ja som mojich rozoznala, lebo mali medzi sebou vahový rozdiel a jeden bol žltý 3 mesiace...ale kamoška mala ozaj rovnaké deti 😀

wera
22. aug 2011

@schaja jeeeeej gratulujem dvomaminka 🙂 🙂 🙂 princezničky majú super váhy a je dobre že sú zdravučké 🙂
čo sa týka tých kĺbikov tak možno budete baliť na široko (teda neviem ako to v Anglicku odporúčajú) ale určite sa to upraví časom 🙂
budeme sa tešiť aj na fotečky princezničiek 🙂
a pozerám že mená majú rovnaké ako naše dvojmaminky Lucky 😉
teda úprimne Ti závidím že si pôrod a regeneráciu takto zvládla, ja som ešte pár týždňov po pôrode nevedela poriadne fungovať lebo som mala bolesti... Ty za chvíľku budeš behať ako lanka a ani nebudeš vedieť že si rodila 😀
prajem dievčatkám veľa zdravíčka a Tebe veľa mliečka 🙂

wera
22. aug 2011

@schaja jej a dievčatká sú jednovaječné? to musí byť úžasné 🙂 🙂 🙂

wera
22. aug 2011

@nattalia ďakujem za info 🙂 ja sa fakt neviem rozhodnúť či dať alebo nedať očkovať, tiež sa bojím tohože sa na mňa budú škaredo pozerať ak by sme náhodou rotavírusa chytili, ale nechcem zbytočne dávať očkovať... ja fakt neviem 😒
a ak sa smiem spýtať tak kedy ste dávali očkovať?

poleva
22. aug 2011

@wera ak môžeš daj,ja som nedala,a malí my ochoreli na priedušky/ vdaka dr.ktorá to zanedbala/ boli sme v nemocnici,a tam to dostali
v živote som nevidela nič horšie,za 4 dni sme minuli 4 balenia pampers,to sú také hnačky,každých 15 minút
bola som už na dne z toho vyčerpanioa a bolo to najhoršie čo som v živote zažila / pobyt s chorými chlapcami / vdaka niečiej chybe a rotavírus

modra
22. aug 2011

@wera to musis dat ockovat medzi prvymi dvoma ockovaniami tusim.. potom je to uz zbytocne.. My sme si to nedali a dufam ze nic nechytime 🙂

dana_l
22. aug 2011

@andysok dakujem. este stale mi je "dobre". mna tam budu musiet dotlacit na ten porod 😀

dnes sme boli fotit druhy set a fotografka vravi a to este stale "neides"? 😀 fotky budu hotove do piatku tak sa veeeeelmi tesim. hlavne uvidim konecne ten rozdiel pred a po. 🙂

andreaka11
22. aug 2011

@dana_l no ja ked som bola na prelome 19-20 tt, tak som stretla byvaleho spoluzziaka a ze ci to uz mam za chvilu... 😠 😀 😀

inak baby, len tak ma zaujima, ako ste rodili? prirodzene, ci cisarskym? ja zijem v holandsku a rodila som prirodzene - vyvolavackou v 37+2 (bola som posypana vyrazkami) a trvalo to vsetko dokopy okolo 22 hodin a na druhy den som uz bola doma 🙂

mamoka4
22. aug 2011

@chrobulka GRATULUJEM K BABATAM! 🙂

Ahojte, užsom tu dlho nebola, trapime sa so zubkami. Stellinka ma už od štvrtka horúčky od 37c - 39C boli sme na pohotovosti a tam nampotvrdili, že jej ide viac zubov naraz. 😒 ☹ 😨 😕 Je to fakt uz vela na mna i malú, chúďa ona taká veselá...a teraziba mrnčí, plače, kuše všetko no des!! A ešte do toho tie horúčavy, takže malinká má toho až až.....skúšali sme už všetko znižujeme teplotu, máme chladivé kusátka, masíruje chladivým gélom z lekárne,homeopatiu... 😝 Verím, že to čoskoro prejde! 😨 😕 😒

nattalia
22. aug 2011

@wera no ono je to fakt financne narocne, to je fakt, ale zasa na druhej strane, absolvovat to s dvomi detmi, ak by to nedajboze chytili, tiez asi nie je sranda... myslim, ze sa to musi stihnut do siestich mesiacov-obidve davky, nas ockovali spolu s hexa, druhu davku dostaneme teraz pri dalsom ockovani a potom si uz nepamatam, ci je este dalsia 🙂 ale sak dr. mi povie🙂. Ak mas z toho takisto zly pocit ako ja, tak im to radsej daj, a budes aspon pokojnejsie spavat 😎 urobis kompromis a hotovo... nieco das, a nieco nie. 😀

janula18
23. aug 2011

ahojte, dlho som nepísala, ale čítať čítam. Len na písanie nie je moc času 😀
Včera sme boli na poradni tak Miloško má 4600 a Marcel 3960.
Zatial sa to dá, celkom poslúchajú, akurát Marcel ťažšie zaspáva, často si to odreve. On aj dosť grcá a bolí ho bruško.

janula18
23. aug 2011

tu sa "vetráme"

wera
23. aug 2011

@nattalia ďakujem za info 🙂 uvidíme čo nám zajtra povie naša doki na poradni, chcem sa s ňou o tom pobaviť 🙂

wera
23. aug 2011

@janula18 jeeeeej bobáčikovia maličkí, sú zlatučkí 🙂 verím že bez plienky sa im veeeeľmi páčilo 😀 😝

lucia.kl
23. aug 2011

@andreaka11 ahoj, ja som rodila prirodzene - aj sa pôrod sám rozbehol bola som 38+1
no a vyhádzaná som bola dva týždne, ale lekári si ma posielali medzi sebou - riešila to až dr. pri pôrode keď ma zbadala... 😒

wera
23. aug 2011

@nattalia a môžem sa ešte opýtať akú vakcínu ste dávali drobcom a koľko Vás vyšla? ja som k tomu na nete našla nejaké info, ale nevyznám sa v tom 😅

matelko1
23. aug 2011

ahojte.
@janula18 super ako sa vetraju...bobaci mali....

matelko1
23. aug 2011

@wera mne dr povedala,ze je to zbytocne ockovanie proti rotavirusom,mze ich je niekolko a neda sa proti vsetkym zaockovat....ja som nedavala ockovat

matelko1
23. aug 2011

@chrobulka blahozelam k babatkam 🙂 ...drzte sa....a prajem vela,vela mliecka...

ika00
23. aug 2011

@wera ja som sa tiez dnes na poradni opytala. Pri starsej som toto ockovanie vobec neriesila, ale teraz mi ho lekarka odporucila, nakolko starsia dcera moze nieco priniest a pre drobcov by to mohlo byt velmi nebezpecne. Dala mi velku brozurku, ktoru si mam prestudovat. Davkuje sa to v kvapkach, 2 x. Jedna davka stoji cca 50 Eur, ale este si to preverim v lekarni. Je to teda dost. 😒 Rozhodnutie je na kazdej z nas ...

andysok
23. aug 2011

Dievčatá chodite niekto rehabilitovat? U nás musíme hlavičku u jedného aj druhého

lusinkaj
23. aug 2011

ahojte maminy,dlhooooo som tu nebola,sice obcas si vas citam...ale fakt nemam cas 🙂
@andysok aj mi sme chodili rehabilitovat tiez obe mali hlavicky na ine strany...ale uz je to o.k. 🙂
@ika00 len tak som si vsimla,ze mas dvojicky s menami lukas a lucia ..ja s bratom mame take mena 🙂 😀
smozrejme,pozdravujem ostatne maminy 🙂

andysok
23. aug 2011

@lusinkaj nepamatas si ako dlho a ako často ste tam chodili?

lucila83
23. aug 2011

@andysok - ahoj. Aj my sme chodili, s malou asi 4 mesiace, s malym trosku dlhsie asi polroka. Neboj, to sa upravi a bude to okej 😉 . Uskodit to neuskodi, len pomoze a deti potom budu lepsie napredovat. Napr. maly nam sedi krasne rovno ako podla pravitka a zacal aj prvy chodit 🙂 .

januskad78
23. aug 2011

@ambenda ja som bola tiez po IVF ale mne doktor ani nespomenul, ze nemozeme mat sex... prve tri mesiace sme sice boli opatrny a mozno sme mali sex tak 1 krat za mesiac, ale v strtom mesiaci to bolo castejsie a sex sme po piatom az do siedmeho mali tak 2 krat za mesiac... sice nie casto, ale predsa... a tie posledne 2 mesiace uz som bola nemotornejsia a tiez sme sa uz bali, aby sme to nevyvolali prilis skoro...
je to asi individualne u kazdej baby..cize najlepsie bude ak sa poradis so svojim lekarom...drzim palce, aby ste boli v poriadku a tehotenstvo prebehlo bez komplikacii 🙂

lusinkaj
24. aug 2011

@andysok mi sme tam chodili 1x do tyzdna ale stym,ze doma som mala s nimi tie cviky cvicit kazdy den 2-3 x za den....mali sme 3cviky....vojtovku sme cvicili....
chodili sme tam kratko,lebo to akurat vysla zima,take male deti nosit v zime som odmietla tak som cvicila doma s nimi....mozno len do 3-4m.

ika00
24. aug 2011

@andysok a co presne robia resp. nerobia, ked musite rehabilitovat?