Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

emina78
1. sep 2014

@nancsy Ved ja sa snažim nerobiť si stoho nič ale niekedy to neide.Niekedy ma tak vytoči že mam potom nervi a manžel si to všetko odskače za nu,A potom my je to luto lebo on za to nemože.

juliana30
1. sep 2014

@nancsy, @emina78 ja som teda dobojovala do 34.tt a neviem si predstaviť,ze by som este 4 týždne potiahla,myslela som,ze uz prasknem..Bolo to naozaj namáhavé tehotenstvo.Tiež som si naivne myslela,cez ked raz otehotniem,budem chodiť cvičiť a do roboty až do ôsmeho mesiaca...veľmi rýchlo som vytriezvela,ledva som prešla prvé mesiace zo spálne do obývačky.
Ani ja neviem preglgnuť ako sa svokra chová,tisíckrát som povedala,ze kašlem na ňu,ale človeka to mrzí...,ze je taká a nevie to pochopiť...jednoducho asi také sú svokry...aj keď som ju doteraz mala rada,tak teraz ju uz naozaj nemusím .
I

nancsy
1. sep 2014

@juliana30 to je dost blbe,že pri tom všetkom ti este aj ona bude spracovať život..ale časom to bude iné .baby ti vyrastú,budeš mať aj ty viac času sama na seba a aj na domácnosť. Treba jej to potom pripomenut,aké to bolo ťažké a ako si to sama bez pomoci zvládla.
Ja by som chcela aspoň do 35tt vydržať,to by som bola veľmi rada.

nancsy
1. sep 2014

@emina78 mne takto svokra zasqhovala do vzťahu . Ale ja mám esxtremnu svokru z tých najextremnejsich.teraz sa s ňou nebavime už tri roky.je to extrém,niekedy ma to mrzí,ale inak to nejde. Keby nám este kafrala do života o mesiac dlhšie,tak nie sme s manzelom spolu.
Ked ta štve,tak si pomyslí,aká je ubíja,ked rieši kraviny.a buď presvedčená o tom, že ty robíš to najlepšie čo sa dá a ona tomu nerozumie.

brmbolcova
2. sep 2014

Mamičky čo vlastníte kočík easywalker duo prosím o radu. Moje dvojičky majú teraz 3 mesiace a predpokladám, že o dva mesiace sa mi už do vaničiek nezmestia 😢 Mne sa zdá, že budú ešte do športovej časti malinky... Ako ste ich do športového kočíka obliekali v zime? Videla som, že sú aj fusaky a aj fusakonánožník. Ďakujem o radu 🙂

polynka9
3. sep 2014

Baby lucim sa s Vami, asi tu tak skoro nepridem, zajtra mam nastup a 5.9. sekciu, drzte nam prsty a samozrejme, ze kazdej z vas drzim silno prsty aj s mojimi chalanmi v brusku, drzte sa, papa 😵 😵

nancsy
4. sep 2014

@polynka9 drž sa aj ty a vela zdravia a sily!!!!

veronikonv
4. sep 2014

@brmbolcova Ja som ich tusim prekladala do Easywalkera, ked mali 6-7 mesiacov, uz im bolo tesno, ale bol januar, takze vela miesta zabrali fusaky. Velmi som sa tej zmeny bala, hlavne preto ze bola zima. ALe bolo to v pohode. Mali teplejsi overal a boli este vo fusaku a ked fukalo, mali aj nanoznik. A to som s nimi kocikovala doobeda aj poobede. Bolo super, ze uz mozu pozerat na svet, ked sa unavili, pekne zaspinkali. 🙂

brmbolcova
4. sep 2014

@veronikonv no ved uvidin kedy ich prehodim 🙂 ale Edko uz ma 6,5 kg a uz za mesiac mu bude riadne tesno 🙂 Mala si original easywalker fusaky? Nepredavas ich? 🙂 dik

veronikonv
4. sep 2014

@brmbolcova nemala som original, ale take klasicke z ovcieho runa. Zatial este nepredavam 🙂 Deticky maju krasne mena 🙂

juliana30
4. sep 2014

@polynka9,držím silno palce,nech všetko dobre dopadne 🙂

leto16
5. sep 2014

Nuz ja neviem, ci som dnes @polynka9 neplanovane nepredbehla. Nadranom mi odtiekla voda a male uz su na svete 1200 a 1070g. V 30+2tt. :(. Mali by byt Ok, len vobec netusim, kedy ich uvidim. Drzte palce, nech je to coskoro. Teraz je taky natresk rodiciek tu, ze ani nelezim na sestonedeli...

shania31
5. sep 2014

@leto16
Neboj, babatka to zvladnu, to su silni bojovníci 🙂

juliana30
5. sep 2014

@leto16 gratulujem a želám veľa zdravíčka 🙂,mne ich prvý deň odfotila jedna milá sestrička,ktorá sa o ne starala ,inak som ich videla až na druhy deň.Držím palce

nancsy
6. sep 2014

@leto16 ahoj, ja som tiez v 30tt..je mi to luto, ze si predcasne porodila. Ale uvidis, bude to ok. Aj si mala predtym nejake komplikacie, alebo to prislo z nicoho nic? Dakujem

leto16
7. sep 2014

@nancsy ja som v 27 tyzdni mala kontrakcie, ale v priebehu 1 dna mi to zastavili. Odvtedy som tu zostala poctivo lezat a uz mi nic nebolo az kym mi v piatok neodtiekla z nicoho nic voda. Od dnes nosim babikam po troske mliecko, tak hadam rychlo podrastu.

nancsy
8. sep 2014

@leto16 veľmi ti držím palce. Uvidíš, rychlo podrastu a bude super. Asi im už bolo dlho 🙂.rodila sa asi cisárskym,vsak? Prepáč ,zesa ta tak vypytujem,ale som v takom týždni ako ty. Mala by som začať chodiť do rizikovky a rodiť v Nr. Bola si s personálom aj lekárom spokojná? Vďaka a držím palce!

mototerka
8. sep 2014

ahojky, ja zacinam 33tt dvojky + myom 8,5 cm...ako casto ste chodily na kontroly po takomto tt ? ja mam ist 34 tt svojmu a az 36 tt do rizikovej v NR, nie je to neskoro?

5romanna5
8. sep 2014

@mototerka ja stale chodim este kazde tri tyzdne...a od 36tt do porodnice na poradne

nancsy
8. sep 2014

@mototerka ahoj, ja som 30+5 a doktor mi uz teraz vypisal papier do rizikovky do Nr.tiez cakam dvojicky. Mam sa tam zastavit, krdy budem chciet. Len este zvazujem, ci vobec pojdem rodit do Nr. Neviem, ci tam do rizikovky mam ist keby som sa napriklad rozhodla pre porod v Ba.

kama2
9. sep 2014

Ahojte, neboli ste niektora na morfo sono u mudr.holana v procare pocas tehu? Zaujima ma, ci sa u neho plati suma ako za 1 dieta, alebo uctovali 2x, kedze islo o dvojky?

leto16
12. sep 2014

@nancsy Ahoj, prepáč, registrovala som tvoju otázku, len som popri tom všetkom odsávaní nemala čas odpisovať. Áno bola som cisárskym .... aj keď .... za hodinu a pol od odtečenia vody som bola otvorená na 7 cm a baby boli maličké, takže by to šlo asi aj normálne .... ale už sa s tým radšej nezaoberám....
So sestričkami som tu maximálne spokojná ako aj na gynekológii, tak i na šestonedelí. Doktori fajn, akurát by mohli byť trošku viac zhovorčivejší. Človek z nich musí ťahať niekdy každé jedno slovo ak sa chce niečo dozvedieť. 🙂

Baby odvčera už začali priberať po počiatočnom štandardnom schudnutí, dýchacie prístroje už tiež nepotrebujú, len majú ešte antibiotiká (možno len do dnes).
Ak pôjdeš do Nr rodiť, tak sa tu asi aj stretneme, keďže ja tu ešte taký mesiac dva budem 😉

nella156
12. sep 2014

Ahojte je tu niektora co caka jednovajecne s jednou placentou???

polynka9
13. sep 2014

Cavko baby, od stvrtka sme doma a bojujeme emoticon
Som stastna, ze mam moje deticky, su krasnucky, zlatucky, Janik papka ako valibuk, Emilko podstatne menej, ale zmenili sme mliecko na prikrmovanie a to mu chuti viac.....
Inak je to narocne, najma na psychiku, v nemocnici som si to uzila, ale pokazilo mi veci okolo kojenia, neskutocna bolest prsnikov, zdurenie...ani som len netusila, co vsetko kojenie obnasa, viem, ze ste za to, aby sa kojilo, ale mna to maximalne psychicky ubija, takze odsavam, Janik pije Nutrilon a moje, Emilko moje + Babylove ....
Emilko mal 2950 g a 49 cm
Janik mal 3120 g a 49 cm

MILUJEM ICH ♥♥♥

xevulax
13. sep 2014

@nella156 ahoj, ja sice necakam, ale zato jednovajky s jednou placentou mam doma 🙂 maju 9 mesiacov, zaujima ta nieco?

nella156
13. sep 2014

@xevulax tak hlavne kedy a ako si rodila a s akou vahou sa ti narodili??,lebo som pocula ze s jednou placentou doktori skor odrodia..

juliana30
13. sep 2014

@polynka9 silno gratulujem,to sú nádherné váhy.My bojujeme,meníme mlieka,tak sa u nas striedajú zápchy,koliky a hnačka,chce sa mi už revať z toho ☹.

xevulax
13. sep 2014

@nella156 ja som mala naplanovany cisarak v 39tt, baby sa vypytali skorej- ukonceny 37tt (presne 19dni pred terminom), takze parada. Rodila som cisarakom, aj ked som bola otvorena alr baby boli kedna folu hlavickou a druha zadockom. Mali 2520g a 2670g. Ja som sa bala neskoreho terminu na sekcii, ale dr. Vravela ze ak by nahodou plcenta nestihala, vypytaju sa von. A co cakas?

polynka9
14. sep 2014

@juliana30
Dakujeme 🙂
Och verim ti, nas Janko pekne papka, ale Emilkovi to ide tazsie, vypije sotva polovicu, ...potom nekakal, a tiez skusame vsetko mozne ... co teraz skusate ? U nas zatial len 2 mame odskusane, Nutrilon a Babylove - od toho ma zapchu .....svagrina si chvali nejake francuzske mliecko z lekarni, tak uvidime co bude dalej, opat sme sa vratili k Nutrilonu, len z toho vypil sotva 20 ml ....
Kojis stale ? Ja by som to uz chcela stopnut ....

juliana30
14. sep 2014

@polynka9 nekojim ,od začiatku sme boli na obyčajnom nutrilone,potom veľa grckali,pediatrička mi odporučila zahustiť nutritonom -z toho veľká zápcha.Tak som prešla znova na nutrilon a už im tiež spôsoboval zápchy.Tak som dala nutrilon ar-hnačka strašná,bolesti bruška.Tak sme nasadili francúzske mlieko-zápcha+kolika.Dala som nutrilon comfort-strašné grcanie,bol veľmi riedky.Dala som Hami-zápcha+kolika,teraz dávam Bebu ar a zase hnačky+zelená stolica.Ja uz neviem co mám robiť.Zrejme všetky Ar-kové im spôsobujú hnačku.Na budúci týžden ideme na gastro,naozaj neviem,co už mám robiť.Som z toho nešťastná,lebo už aj často používam rektalnu rúrku a to tiež nieje dobré a samozrejme ,ze uz by som ich chcela nadstaviť aj na nočný režim,Lenze ked im nič nepasuje,tak mozem vieš čo!U nas tiež Saška pila menej,Nina dala 50ml a Saška horkoťažko 30ml.To nevadí,jeden bude menší a potom to dobehne,teraz uz jedia rovnaké dávky.