Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
21. júl 2011

@felicita2 Bumbrle - velké kolesá, madlo, oddelený priestor pre deti, celkom fajn striešky, sedenie 32 cm...deti tam zmestíš aj väčšie a aj poobliekané v zime, odporučam termofusaky, su teplučké a tenučke na hrubku
PT E 3 twin...dobre ovládatelný, velké kolesá, sedenie ma tuším trošku užšie...su 2 typy, jeden je s madlom a druhý bez madla (len červený), polohovanie na pracky, šlahnutý system...užší než Bumbrle...
kupuješ nove, alebo jazdené a Bumrle novší alebo starší typ? starší ma klasika vypletané kolesá, novší má šípy...

juliagregor
21. júl 2011

zdravím všetky tehulky a aj maminky...už vás zanedbávam, nemám kedy, chodím už do práce...chlapci budú mať 3 roky, ten čas tak letí ...

mamoka4
21. júl 2011

@margaretka3 Ahoj, ja kojímdo teraz ...aj ked mliecka nie je tak ako ked boli male....ale uz majú 4 mes. a 3 tyz. a uz som im dala mrkvičkové pyré a kašu Nutrilon, ktorá sa riedi s vodou. Tie moje hladosky spapaju 170 g mrkvového pyre a ešte ich nakojím. 🙂 Laura, naša menšia papa s lyžičkou krajšie a Stellinka,pritom ona je väčšia o 250 g. 😉 Vždy som ich kojila vtedy keď si vypýtali. Prvých 6 týž. to bolo ťažké, mala som pocit, že kojím, prebalujem, odsávam, kojím...ja som ich nakojila a mliečko mi ešte zostalo dosť, takže som si ho musela odsať a mrazím ho. 🙂 Pokiaľ môžeš len ich koj, mliečko sa Ti upravi a bude sa Ti robit tolko kolko potrebujes a male casom tiez dlhsie vydzia napapane. Všetko chce len cas. Vodičku a čajíček našim dávam lyžičkou. Ja už mám niekedy pocit, že mliečka nie je tak ako bývalo, ale pri 4 deťoch keď im robím program sa ani nečudujem, wsom totiž na ne sama....muž v práci 😖 . Ale pijem veľa veľa čaju na kojenie, vodu a verím že budem kojiť aspoň pol roka. 😉 😎 Fíha,akosi somsa rozpísala... 🙂

mamoka4
21. júl 2011

@margaretka3 A ešte som ti neodpoveda na ako ich kojím...moje baby, nemajú každá svoje cici 🙂 , ale dávam tej čo ide papať s toho cici, ktorý je plnší,a tej druhej z toho druhého. Boli časy, ked mali 2-3 mes., že pred kojením som musela odsávať, lebo som mala hrozne naliate prsníky a malé sa nevedeli prisať. Ja som v 3 tyz. prekonala aj silný zápal prsníka s antibiotikamiu, ale neprestajne som ich kojila....Drží ti palce drž sa a uvidíš, že Ti kojenie pojde a potiahnete pár mesiacov! 🙂

juliagregor
21. júl 2011

takto v lete pred 2 rokmi ...

https://www.youtube.com/watch?v=7PVZJ8YJ1dI
juliagregor
21. júl 2011

a jar tento rok...stačí koniec...malý škokoďáčik 😀

https://www.youtube.com/watch?v=L-XPiSRZv7E
dibik
21. júl 2011

@parvitas ahoj, duphaston som brala prvy trimester aj ja... preventivne, aby som nahodou nepotratila a to som nemala ziadne problemy, takzke sa nad tym velmi nezamyslaj 🙂

parvitas
21. júl 2011

@dibik vdaka, aj mne to dr. povedal, ze je to len preventivne, aby sa dobre vyvinuli zlte telieska (a potom z neho placenty)

parvitas
21. júl 2011

ozaj, ešte ma napadlo,maminky, čo už máte bábätká na svete... aké kočíky ste mali? ja asi kvoli bytovke musím zvoliť tandemový (za sebou), lebo dvere sú úzke. ale asi aj tak mi podvozok nevojde do výťahu (už aj teraz sa tam ledva tento moj pre jedno bábo cam mb x6 zmestí )- a quinny kamoškin nevošiel vôbec... teda na prízemí vošiel, na našom poschodí nie... (iná šírka dvier) 😕
ale asi budeme nechávať na vrátnici podvozok ako naši susedia... (vo vchode sú už dva páry, čo majú dvojčiatka! len sa s nimi neviem stretnúť... len ktovie, či sa tam zmestia tri kočíky...)

ivikli
21. júl 2011

@parvitas ja som brala od 6tt az do konca...

nattalia
21. júl 2011

@parvitas ja mam easywalker, je super vojdem sa takmer vsade, u nasich ale nevojdem do vytahu, chybaju asi dva cm 😠 ,tak tam rozoberam kocik, dam dole vanicky, nalozim do vytahu a potom zlozenu konstrukciu, lahko sa to sklada. Ked budu sediet, planujem kupit tandem na tieto prilezitosti... teraz si ich vo vanickach nalozim do vytahu, ale neviem si predstavit v sportovom, ked este nebudu chodit, na zem ich predsa nepolozim 😀

lucia.kl
22. júl 2011

@parvitas ja mám hauck roadster duo, prejdeme cez všetky 80dvere, väčšina dvojičkových kočíkov prejde cez 80dvere - takže si treba dvere zmerať, vyzerá to že neprejdeš ale opak je ralitou. do výťahu nevojdeme ani my, a ani s tandemom by som nevošla... máme hrozne malý výťah... ja nechávam kočík pripútaný o zábradlie na medziposchodí a kým boli baby malé nosila som ich v prenosných taškách a cca od 5-6m mám starý monokočík s hlbokou vaničkou ktorý sa zmestí do výťahu a baby v ňom nosím po sediačky a dole prehadzujem do velkého kočíka, no a teraz ke´d už chodia, tak väčšinou už ideme po vlastných výťahom...

parvitas
22. júl 2011

@ivikli aha, dík. tak aby som s tým možno aj počítala 🙂

@nattalia a @lucia.kl aj tie vaše som už pozerala a páčia sa mi. ja však musím vymyslieť logistiku aj s dcérkou, ktorá je staršia a teda aj dvojčiatkami vo vajíčkach, potom vo vaničkách a potom netušíííím 😕 ...

lucia.kl
22. júl 2011

@parvitas neboj, keď sa dvojky narodia bude mať dcéra už dva a pol roka a to už bude samostatná jednotka 🙂 len ju k tomu treba viesť a uvidíš ako ti bude pomáhať 🙂 neboj my ženy všetko zvládneme, to aj sama okolnosť nejak vyrieši, najlepšie sa robí za pochodu a v praxi, aj ja som si tak na vela vecí prišla postupne...

parvitas
22. júl 2011

@lucia.kl vďaka za povzbudenie, lebo teraz si to veľmi neviem dobre predstaviť... ešte som stále na vlnách - raz nadšenie, raz obavy... tak si to chcem asi podvedome dopredu všetko naplánovať, nech nás potom už nič neprekvapí... aj keď asi len snívam 😀 😀

lucia.kl
22. júl 2011

@parvitas ja som sa toho tiež bála, ale nejak som si to neuvedomovala - predsalen to boli moje prvé deti, asi som si to uvedomila tak poriadne až v ďeň pôrodu a kočík som tiež riešila už skôr, musela som vyriešiť to nosenie po schodoch, preto u mňa nepadal do úvahy kočík s vaničkami, lebo by som ich neuniesla obe naraz, vanička sama o sebe je ťažká, tak som to riešila šporťákom a prenosnými taškami ktoré slúžili aj ako fusaky.... a potom som riešila zas, keď už s tašiek vyrástli, to mi poradila ten monokočík jedna mamina tu na MK...

ika00
22. júl 2011

@parvitas tie pocity si presne pamatam aj ja. Najvacsie obavy som mala z toho, ako to prijme dcera. A zatial je to vsetko OK - klop, klop, klop.
Ja mam kocik bumbleride. Da sa super ovladat, zatial priestranne vanicky .... len co nas prekvapilo (a neboli sme na to pripraveni), ze verzia 0-6, teda hlboke prevedenie je tiez v smere jazdy, takze na babatka nevidim. ☹
Pozeraj deda dlzku podvozku. Mozno Jane by vosiel, alebo Baby Joger.

nattalia
22. júl 2011

@parvitas Ja mam 2,5 rocnu krstnu dceru a ta uz sa nekocikuje🙂 ked su u mna, bežká si vedla kočíka, do výťahu zásadne po vlastných, a ked je vonku unavená, vyskočí si na opierku na nohy-EW ju má takú pevnú, chytí sa vaničiek a vezie sa!🙂 Neboj, budes sa divit, aká budeš kreatívna🙂, aby si si pomohla. ja sa tiež nestačím niekedy čudovať🙂 A aj ostatní ti veľa poradia🙂 Moja krstna dcera chlapcov miluje, stale im steboce, dava im dudliky, drzi flasku, ked papaju, hladka ich a strazi!🙂 Rozkosna je a aj taketo drobnosti veeela pomozu, len ju fakt treba k tomu viest, v tom ma @lucia.kl pravdu!🙂 Kazda sa bojime, ja este aj teraz, ked som s nimi niektore dni sama (som si trochu navykla, ze mam pomoc, tak sa niektore dni snazim byt sama), a neviem si predstavit dalsie dieta este k tomu, takze vas vsetky obdivujem!🙂 Ty mas super, ze uz mas skusenosti aspon s jednym babom, takze veci, ktore riesime my "novomaminky", ty uz poznas, o to to mas lahsie...🙂 Ja sa v kuse mojej segry a kamaratiek nieco vypytujem!🙂

lucia.kl
22. júl 2011

@ika00 si kúsok od ba, ak by si moc chcela, môžem ti na striešky dorobiť okienka, ja som tak robila aj sebe, je to neskutočná pomoc, aj keď už sedia v športovej časti tak stále na ne vidím, mám foto aj v albume - moja práca

lucia.kl
22. júl 2011

@ika00 nedalo mi to a kukala som stránky s bumble, a dá sa dať vanička aj tak aby si na deti videla, aj som stretávala tak jednu babu vonku, len treba odmontovať striešku s kočíka...
http://bumbleride-shop.com/carrycot.html

parvitas
22. júl 2011

@ika00 dobre, dĺžka podvozku - to si zapamätám 😉 bumbleride sa mi celkom páči, len by som tiež na ne rada videla 🙂

@nattalia si zlatá... to je super nápad tá opierka!! 😀 to si s tvojím dovolením odkukám 😅
Evku sa už snažím naučiť chodiť len pešo, ale nevládze ešte toľko bežkať... takže ten stupienok by som asi využila...
a síce skúseností aj nejaké už mám, ale učím sa stále znovu a znovu, takže kým sa drobce narodia, tak polovicu aj zabudnem (tehotenská a dojčiaca demencia spolu 😀 )

@lucia.kl tie tašky budú určite ľahšie na prenášanie,t o verím... musím to všetko zvážiť a asi aj kompletne pomerať... našla som akurát v Brne nejakú super výstavu s dvojičkovkými kočíkmi... http://www.vystava-dvojcata.xf.cz/index2.php

ika00
22. júl 2011

@lucia.kl videla som tvoj album. Mas moj veeeelky obdiv. Na kociku okienka su, ale som bola zvyknuta na take male babo priamo pozerat. Si velmi zlata, dakujem za ponuku.
teda este k tejto teme, na tych okienkach mam deravu tu priehladnu cast. ukazovala som to mojej mamine - ze ked sa daku spravit move okienka -tak ci by mi to nevymenila ..... no ona od toho ruky prec. 🙂
Inspirovala si ma tymi srandickami na madielka ... ak mozem pouzijem tvoj napad. Si naozaj velka sikulka.

ika00
22. júl 2011

@lucia.kl da sa to tak urobit, ale potom nesedia cvoky, co striesku drzia ku vanickam, je to iba take provizorne riesenie. Ked je pekne, tak to pouzivam, ale napr. v zime by som to tak urcite nerobila. Vtedy im to cele prefuka.

ika00
22. júl 2011

@lucia.kl toto na nete su uz nove typy vaniciek a striesok, ja mam starsi model -:(

mamoka4
22. júl 2011

@parvitas Ahoj, ja tiež bývam v paneláku a riešila som to tak, že sme si prenajali od domu kočikáreň, tam mam dvojičkový kočíik. A domov ich do malého výťahu dávam vpožičanom obyčajnom starom kočíku pre 1 dieťa. 🙂 Je to trošku zložitá logistika, ale už som si zvykla. A teraz ako maju 4 a pol mes. a sú poriadne velké, kazdá ma už 6 kg, tak jednu držím na boku a druhá leží v kočíku. A moje 2 dalsie staršie deti idú po schodoch. Ale čo už....je to krásne mať veľkú rodinu a častokrát sa smejeme na takých situáciách, ktroé by nás anivo sne nenapadli. 😉

parvitas
22. júl 2011

@mamoka4 to áno. to je dobrý nápad. len v našom dome kočikáreň nie je. ale tie dva ďalšie páry, dvojičkovské, majú konštrukciu, podvozky kočíkov v miestnosti, ktorá mala slúžiť ako vrátnica, zamyká sa. akurát len ten vchod je dosť nebezpečný, lebo tu nemáme zvonce, ani sa zamknúť nedá... možno sa tam pomestí aj náš, tretí 😉
inak, ktovie, čo máme vo vode, že sa tu budú už tretie dvojičky 😀

margaretka3
22. júl 2011

@mamoka4 Ďakujem ti pekne. No dnes som im dala jednu dávku nutrilonu, lebo s veľkými dievčatami som musela k lekárovi a prsia ako kameň....fakt som zistila ako ty píšeš, lebo aj môj manžel je v práci, že keď si nemám čas oddýchnuť a celý deň varenie, pratanie.....tak ani mliečka nie je toľko.....no dúfam, že to zvládneme...🙂

dibik
22. júl 2011

Chcem sa opytat, ci mi viete poradit ohladom velkosti oblecenia pre najmensie babatka - dvojicky. Dokedy vam podla vasich skusenosti vydrzala velkost 56? Diky 🙂

lucia.kl
22. júl 2011

@dibik všetko záleží od velkosti detí a aj od oblečenia samotného, nám niektoré 56 vydržali až do tretieho mesiaca a niektoré len mesiac... a dokonca sme jednu 62 nosili keď sme mali velkosť 74...

lucia.kl
22. júl 2011

@ika00 jasné že môžeš použiť môj nápad na tie srandy na madlá, len odporúčam jedno vylepšenie - našiť si tam veľké gombíky na gulatej gume - to sa strašne páči, a nejaké krúžky na klúče prípadne karabinky - teraz používame na pripnutie hračiek a vďaka tomu nestrácame... odfotím a nahodím do albumu...