Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzika30
28. aug 2011

@nikita308 dakujem pekne , mame ho doma, teraz davame Kamistad to je aj s lidokainom a harmancekom, ale mame aj ten ,este idem prestudovat letacik

janette77
28. aug 2011

@sssilvy 🙂 mas krasne velke brusinko...kolko mas obvod? Ja som koncila na 126-ke, ale teda tazke pretazke bolo. Mna bolel cely spodok, mala som pocit, ze kazdu chvilu mi odtial vypadne babo. Doteraz mam z toho problemy, nemozem napriklad stat na jednej nohe, tie nervove prepojenia sa mi tam nejako porusili...nechapem. Mozno to este cas "zahoji"...
Ked som bola na jednej z poradni (uz v porodke), tak mi lekar vravi - "to je take vzorove tehotenstvo, ze nemam chut do toho zasahovat, hoci deticky su uz velke a krasne, pridite sa mi ukazat este o tyzden...", no skoro som odpadla, prehovorila som ho, aby ma uz vyslobodil, ze to prestava byt sranda. Nakoniec to lekar zvazil (ale straaasne dlho nahlas uvazoval🙂) a dal mi za pravdu, ze nahodou ma chytia nejake nocne kontrakcie a budem odovzdana "hociakemu" sluzbukonajucemu lekarovi, ktory o mne nebude nic vediet...ze teda radsej ma naplanuje a hned sa mi aj ponukol, ze ma odrodi, ak suhlasim. No stastnejsej zeny nebolo na svete.🙂 Ale aj tak nedam na to obdobie dopustit a kludne by som si to zopakovala.🙂 Tym Ti chcem naznacit, ze si to este uzi, mne brusko velmi chybalo, je to taky zvlastny okamih, ked on prides. Vyslobodzujuci, nadherny tym, ze drzis v naruci svoje poklady, ale zaroven taka clivota za bruskom. Aspon u mna. No ale bolo to vykupenie, v kazdom pripade, lebo ja som bola uz cela opuchnuta, neobula som ani mm papuce, vsetko tlacilo, ominalo, bola som odkazana na pomoc a to uz mi dost prekazalo. Ta starostlivost bola krasna, rada som si jej uzila, ale v tom vysokom stupni uz stacilo.🙂 Juj, ci som si pri vas, tehulkach, pospominala.🙂

Vsetkym cakatelkam drzim palce a prajem zdarny porod a zdrave deticky.

tterkat
28. aug 2011

@zuzika30 zuzik dakujem pekne ukludnila si ma 🙂 a držim palce aby ste boli čim skor zdravučky.. afty su otras ☹ a aj ja mam momentalne afty a dosť ma to stipe hlavne ked je alebo dlho kecam xixi

sssilvy
28. aug 2011

@janette77 ........ja mám obvod cez bruško 116 cm teraz, predtým 65 cm. Keď mi doktor meral do tehotenskej knižky koľko mám cm sponu maternice, tak si len hlavou pokrútil, že to už nemá kde zaznačiť, že by si musel na druhú stranu štvorčeky. V utorok idem na poradňu do nemocnice, tak sa skúsim s primárom dohodnúť na nejaký termín. Aj on sám povedal, že ma nenechá dlho trápiť a keď budem mať 37 tt za sebou plus pár dní, tak sa naplánuje sekcia.

tterkat
28. aug 2011

@sssilvy ahoj pozrela som si foto s bruskom wuaaw.. tak to mas co robiť s tym bruskom mojee.. ja som v 12tt +3 a mam pocit ze uz teraz mi rastie tak chodim a obzeram bruska co ma caka 😀 ale si chudučka koľko si pribrala pocas tehu ak sa mozem opytat?

dana_l
29. aug 2011

@sssilvy ty mas ozaj len brusko. u mna sa usadilo nieco aj na tele. a aj moje male su mensie namerane. ale miery mame rovnake. 😉 😀

anickao
29. aug 2011

Ahojte dvojickovske maminy🙂 kedze uz sa blizime pomaly ale isto k porodu, zacinam mat zo vsetkeho strach a obavy a kedze som dokopy ani take male novorodeniatko nedrzala a tu zrazu dva 🙂 Ako ste to zvladali? velmi by som chcela kojit, ako sa darilo vam? viem ze asi uz podobne temy sa tu rozoberali, ale citat vsetky tie strany sa neda. prosim o radu 🙂 a zaroven sa k vam pripajam 🙂 inac kolko ste popriberali pocas tehotenstva? ja mam zatial 11 plus kolko este mozem cakat? a deti mali v 28 tyzdni podla merani 1250 a 1200 gramov tak si myslim ze celkom pekne, velmi by som chcela donosit🙂 dakujem za kazdu radu , odpoved :D

andreaka11
29. aug 2011

@anickao mesiac, pred mojim porodom, sa kamaratke narodil syn. drzala som ho na rukach ako drevenna, vobec som ho nevedela drzat. ked sa narodili moje deti, tak bez akychkolvek problemov som ich drzala na rukach - nie oboch. kojila som ich len 5 tyzdnov, dost ma to vycerpavalo, lebo thomas nechcel pit odo mna, takze prenho som musela pumpovat do flasticky. ale zo zaciatku som ich aj krmila naraz. ten strach z porodu je normlany. asi kazda z nas sa ho bala. rodila som v 37+2 tt vyvolavackou a prirodzene.

zuzuliatko12
29. aug 2011

@anickao ahoj, neboj sa o detičky sa super postaráš veď si ich mamina a všetko príde keď sa narodia🙂)) Ja som rodila 37+0 a celkom som priprala 15 kg a naši dievky mali po 2,5 kg, takže myslím že máš úplne normálny prírastok🙂)) Hlavne teraz buď kľudná, veľa oddychuj a ničím sa nestresuj 🙂 Ja som na moje deťúrence sama celý týždeň iba cez víkend mi pomáha manžel a pekne sa to dá zvládnuť, len treba trošku organizovať aj keď niekedy sa to nedá ale do všetkého sa dostaneš 🙂 Sú tu aj také mamičky čo majú 4 deťúrence a zvládajú, tak sa ničoho neboj uvidíš že si nájdeš systém a bude to všetko ok. Držím Ti palce aby si čo najdlhšie vydržala a aby všetko dopadlo dobre a detičky aby boli zdravučké 🙂

dana_l
29. aug 2011

citala som u nas ze @slivocka ma babatka - Anička, Miško 28.8.2011 2540g, 3000g

velikanska gratulacia cerstvej mamicke. drzte sa a vela zdravia a pohody v trojici

betina1984
29. aug 2011

@anickao ja končím 24 tt. a najprv som 2,5 kg schudla a potom 4 kg pribrala, takže pribrala som 1,5 kg. Ale neni mi treba...🙂

betina1984
29. aug 2011

@sssilvy ja som si dnes tak zo srandy zmerala brucho. Začínala som tuším na 90 cm a mám 108 cm, končím 24. tt., som zvedavá, aká slonica zo mňa bude...

anickao
29. aug 2011

@andreaka11 ja by som inac tiez velmi chcela prirodzene rodit, ale pocula som ze v nasej Presovskej porodnici aj tak vsetky prvorodicky s dvojickami automaticky davaju na cisarak. Zatial maju dievcata hlavicky obe dole, ale to sa este aj moze zmenit.
@zuzuliatko12 15 kg tak to je idealne 🙂 ja praveze teraz co som cakala ze neviem ako budem priberat ide to pomalsie, ale to aj preto ze som tyzden lezala v nemocnici, casto mi tvrdlo brucho tak mi podavali magneziove infuzie, neviem ci je to casty problem... ale uz ma to presla nastastie zatial sa neotvaram len mi doktorka povedala ze sa mi mierne skratil krcok. Ja mam teda strach z predcasneho porodu.ale cim dalej je to lepsie 🙂 inac dakujem za povzbudive slova

@betina1984 no ja som mala v 24 tyzdni plus 7 kg, a v 30 plus 11 tak uvidis co do 30 🙂 brucho si nemeriam, radsej ale mam ho uz teda poriadne velke, v podstate mi narastlo len to brucho 🙂 ale vizera to tak akoby ma vaha neviem ako trapila 🙂 ale nie hlavne nech deti su pekne zdravucke a ja to popri nich vybeham potom 🙂

andreaka11
29. aug 2011

@anickao no ja zijem v holandsku a tu ak nie je problem, tak sa rodi prirodzene, comu som bola velmi rada, ale ku koncu som vravela partnerovi, nech ma rozrezu 😀 😀 ale inak porod bol v pohode. este som aj popritom stihla zartovat. inak kazdy na sr prekvapeny, ze som rodila prirodzene. nechapem, preco posielaju prvorodicky dvojicciek na sekciu....... 😒

aniatko
29. aug 2011

@catjob22 ahojte babenky
j ja sa chcem niečo spitať
ties planujeme babetko ale velmi by som chcela dvojičky viete niekto poradit ako nato

aniatko
29. aug 2011

aj ja sa hlasim
chcela by som spytať tiež planujeme babetko ale chcela by som hned dva viete niekto poradiť ako sa nam to podari

anickao
29. aug 2011

@aniatko do urcitej miery sa to da ovplyvnit liekmi na podporu ovulacie, alebo umelym oplodnenim.... to by boli dvojvajecne deticky, jednovajecne neovplyvnis, genetika tu hra tiez vraj dost...ale napr. u nas ziadne dvojicky neboli a predsa... niekto zacat musel

lucia.kl
30. aug 2011

@andreaka11 nie všetky nemocnice posielaju dvojičkárky na sekciu, my sme v ružinove v BA rodili behom týždňa štyri dvojčatá a všetky sme išli prirodzene, dokonca baba čo rodila predomnou mala detičky KP a aj tak prirodzene, ale ona mala maličké detičky, tak možno aj preto...

parvitas
30. aug 2011

@aniatko tak to drzim palce. nam sa to podarilo, ale nevieme ako. 🙂
ziadne predpoklady v rodine u nas neboli, ani ziadne pripravky, ci lieky som neuzivala. proste sa jednoducho stretli dve vajicka a dve spermie, ako to skonstatoval moj gynekolog 🙂 a potom dodal to, co @anickao, ze niekto zacat musi 🙂

@andreaka11 aj u nas v BB su castejsie prirodzene porody dvojiciek a uprednostnuju ich.

smejko
30. aug 2011

@zuzika30 moc drzim palce, aby ste to skoro prekonali. Nasi mali "zabku" a dali nam v lekarni tu fialovu vodicku, to vam nepomohlo ?
@sssilvy drzim palce, nech vsetko dobre dopadne
@anickao neboj, vsetko dobre dopadne, uzivaj si zaver tehotenstva, je to krasne obdobie, nechaj sa obskakovat, lebo potom uz budu vsetci lietat iba okolo drobcekov 🙂 Ja som pribrala 20kg a po porode islo za prve 2 tyzdne dole 30kg. Moji mali mali 51a 52cm a 3080 a 3180kg, narodili sa 38+2tt sekciou. Porodu som sa nebala az do momentu, ako som v den porodu vkrocila do nemocnice. A ked ma viezli na salu, tak by som najradsej z toho vozika usla .... Dnes sa z toho smejem, ale nebolo mi vsetko jedno. V nemocnici su vsak vsetci profici, mne najviac pomohla anesteziologicka, ma hladkala po tvari a hovorila "mamicka, nebojte sa, vsetko bude v poriadku". Zvladli to ine, zvladnes aj Ty, neboj 🙂 Za tie krasne deticky to vsetko stoji .... Ked sa rano o siestej kuknes do postielky a tam sa na Teba skeri male bezzube slniecko .... Ja som zatial bola s malymi sama vzdy iba na chvilu. Prvy mesiac mi pomahali striedavo mama, manzel a svagrina a teraz cestujeme vzdy na 2 a 2 tyzdne k jednym a druhym starym rodicom. Mozno by som ich zvladla aj sama, ale bojim sa toho, som taka sragora ☹ ale mne sa to obdobie pohodla uz tiez konci ...

Baby, nasi drobci mali v sobotu tri mesiace, mame vyse 6kg, vyse 60cm, pekne gagoceme, pretacame sa z chrbatika na bok a uz sa nam parkrat stalo, ze v nestrazenej chvili aj na brusko 🙂 pichame si rucicky do ust, najradsej obe naraz 😀 a slintame ako o zavod - myslite, ze by to mohli byt zubky ? nie je to nejako moc skoro ?

smejko
30. aug 2011

Este mi napadlo - maju teraz v Tescu krasne zimne vecicky vo vypredaji, oplati sa mi kupovat zimnu bundu, ked budu mat chalani v zime polrok ? Urcite kupim fusak, ale rozmyslam, ci mi treba aj tu bundicku ? ci potom radsej nekupit cely overal, aby mali chranene krize ...

andreaka11
30. aug 2011

@smejko ved krize budu mat chranene. urcite im budes davat bodycka.. ja mam decembrove deticky. bundy sme nepotrebovali, lebo vo vajicku boli poobliekani a boli aj vo fusaku. tie decke veci vyzeraju tak kraasne, ale vela je nepotrebnych, tak neminaj, ked nemusis. dvojicky stoja vela.....

smejko
30. aug 2011

@andreaka11 ved to, ze krasnych veci je spusta, ale nastastie som vzdy dala na rady skusenejsich a kupujem malicko veci, aj tak mam pocit, ze z nich nenormalne rychlo vyrastaju ☹ este pred 3 tyzdnami Alex nosil 56tku pyzamko a dnes mu je 62 mala ☹

dibik
30. aug 2011

@lucia.kl
@anickao no ja som sa akurat dnes dozvedela, ze babiky su obidve hlavickami dole a vyzera to na prirodzeny porod. Ja som z toho normalne happy 🙂. Mozno preto, lebo neviem, co ma caka 😀. ale ked si predstavim, ze po cisarskom by mi ich dali az na treti den, tak dufam, ze to naozaj bude prirodzeny porod.

anickao
30. aug 2011

@dibik ja presne koli tomu chcem rodit prirodzene, aj koli kojeniu, aj koli tomu ze skor sa dam dokopy a budem sa moct starat o babatka, a odkedy ich mas dole hlavickou, ja mam teraz v 30 tyzdni ale asi sa este mozu otocit co?no uvidime ja im dohovaram🙂

dibik
30. aug 2011

@anickao no ja nemam ani sajnu, odkedy su obe dolu hlavickou 🙂. pred dvomi tyzdnami a vlastne aj pred mesiacom bola stale ta jedna nozickami dole, takze sa musela otocit len teraz dakedy. a ja som vzdy brusko hladkala, ze tu ma lujza hlavicku a ta betarka tam nohy mala... 😀. do porodu sa to este moze zmenit, ale uz su asi dost velke, aby sa pretocili naspat. Ja sa skor bojim toho, ze jedna pojde prirodzene a druha sa pocas porodu zvrtne priecne a bude musiet ist cisarskym... ze vraj aj take sa stava 🙂.

lucia.kl
30. aug 2011

@dibik
@anickao baby mne sa Nicolka otočila v deň pôrodu, dovtedy stále hlavou hore a tak som mala plánovaný CR a ostala som prekvapená pri UTZ na gynde... takže možné je všetko...

dibik
30. aug 2011

@lucia.kl ale mozno bolo aj lepsie, ze to prislo takto necakane... si aspon nemala cas stresovat 🙂. to by som aj celkom brala

aniatko
30. aug 2011

@parvitas no to by bolo super keby to aj mne vyšlo neviem ani prečo ale velmi sa mi to pači
no skusim e a uvidime možno to vijde
dakujem

aniatko
30. aug 2011

@anickao ale myslim že s tymi liekmi to tiež neni 100% a tie na volny predaj asi ani niesu