Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janula18
15. sep 2011

@smejko dopláca sa 13€ na jednú vakcínu, takže teraz 26 € a to potom máš ešte dalšie dve preočkovania, prvé po 6týždnoch a dalšie v roku

diid
15. sep 2011

@dana_l jej krasne mas deti.. Strasne mi pripoinaju moje tiez mam dvojicky chlapec/dievca. A obdivujem ta ze zvladas kojenie, my sme skusali ale a neslo to, viac som z toho mala depky, tak som 4 mesiace odsavala. Nocne vstavanie ti nezavidim my sme takto fungovali do 2 rokov! mala som uz halucianacie... Konecne teraz prespia v noci 9-10 hod. v kuse.

jarula10
15. sep 2011

@smejko Keď sme sa chystali na očkovanie, sa doktorka opýtala, či chceme 10-valentnú vakcínu Prevenaru alebo 13-valentnú. Dopláca sa na tú 13-valentnú (chráni proti 13 chorobám). Napísala mi recept a vybrala som to v lekárni. Neviem, či je všade taký postup.

lucia.kl
15. sep 2011

@betina1984 never tomu, že sa mesiac pred pôrodom ustália polohy bábätiek, mne sa Nicolka otočila ráno pred pôrodom dole hlavou, do vtedy bola nožičkami... takže sa na to netreba spoliehať... sama som bola prekvapená keď mi robili v nemocke ultrazvuk...

juliagregor
16. sep 2011

@dana_l super rodinka, Danka srdečne opäť gratulujem a aj ku kojeniu...držte sa... 🙂 🙂 🙂

modra
16. sep 2011

@zuzika30 ahoj citam ze uz davas mrkvicku? Aj my sme od pondelka davali Jedna aj dost spapala ale druha nechce 🙂 Dnes sme dali zemiacik ale ten uz vobec nechceli.. Kedy im to davas? Pred jedenim mliecka aby to zapili alebo kedy? Nenasla som nejaky taky navod ze kedy co 🙂

zuzika30
16. sep 2011

@janula18 aj mi sme davali Prevenar s doplatkom 12,50e ,ked uz maju absolvovat ockovanie, tak nech je to proti viac ochoreniam ...

zuzika30
16. sep 2011

@modra davam im to pred mlieckom ,nech to zapiju , maly uz zacal pekne omielat v ustach aj to prezre ,ale mala sa tvari uzasne a vypluva ,ju natahuje ked to ma prezriet, asi potrebuje viac casu
http://www.kojeni.net/recepty/index.php?&cat=12...
http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page...
od nestle je to pekne popisane ako pre debilkov, hi to ja tak potrebujem 🙂
my zajtra skusime jablcko - je sladsie uvidime

diid
16. sep 2011

@zuzika30 na druhej strane je to vacsia zataz na telo, viac chemikalii, vacsia sanca na vedlajsie ucinky.

modra
16. sep 2011

@zuzika30 jej to je super dik moc 🙂 dnes som davala samy zemiak ale to im moc neslo tak skusim zajtra pomixovat spolu s mrkvou 🙂

zuzika30
16. sep 2011

@diid no mas pravdu, ale to sa mozes takto pozerat na vsetko
je pravda ,ze ma hroza bere, ked vidim tie deticky co ochoreju po ockovani, radsej na to nemyslim, aby som to neprivolala 😉

dzu
16. sep 2011

@betina1984 ahoj, ja som bola dnes v poradni a baby su krizom cez seba, ta co je dole je hlavickou dolu a ta co je na nej je hlavickou hore, mne povedal, ze uz sa moze jedine zosuchnut ritkou dole, ze hlavickou dole uz asi nie.Takze neviem ako toto dopadne, som zvedava 🙂 ta dolna ma 1100gramov a horna 1000gramov 🙂

dzu
16. sep 2011

@lucia.kl tak to je super, ze den pred porodom 🙂 mala sikovnicka 🙂 rodila si prirodzene?

lucia.kl
16. sep 2011

@dzu hej, zošokovali ma v nemocnici keď mi oznámili že prirodzene 🙂 ale som rada, bolo to nezabudnutelné pre mňa...

usjak
16. sep 2011

mam otazocku, ako ste riesili prebalovanie.. teda konkretne ma zaujima prebalovacia podlozka.. mate jednu, dve, alebo jednu velku?

jitkatatarova
16. sep 2011

@usjak ja som pouzivala tie podlozky co predavaju po 10ks rozmer asi 70x70cm.Ale vzdy po jednej pre obe.Ved som ich naraz prebalovala,tak na co menit.Pokial na nu prave nespravili potrebu. 🙂

amelia17
16. sep 2011

ahojte baby, ja cakam dvojicky... este som len v 20tt, ale chcem sa spytat, dokedy menia deturence polohu? su schopne sa pretacat tak, ze z hlavy dolu bud hlava nahor a podobne? ja som mala predstavu, ze od tohto tyzdna su uz asi dost natesno, aby sa dokazali pretocit, alebo sa mylim?
a este jedna otazocka: aj vam sa stalo, ze vam brucho narastlo z noci na rano? mne sa toto udialo minuly tyzden a citila som riadne napata brucho, no a hned nato ma seklo v krizoch, chudata krize asi nezvladli taky obrovsky narast bruska...
apropo, ako vam je najlepsie spat? dokedy ste zvladli spat na chrbte? viem, ze sa to neodporuca, ale kazde rano sa takto budim...
ja som tu taka nova, prvorodicka, tak mi prosim poradte... lebo mam velky strach z nasledujucich tyzdnov a mesiacov, dikes!!!! 😝

lenuliatko
16. sep 2011

Ahojte, sem-tam sem k vám nakuknem a vidím, že zas sú na pretrase kočíky. Rozoberali ste aj Contours. Mám ho dva týždne doma. Objednávala som cez amazon.com a vyšiel ma na necelých 150€! Doma bol za cca 10 dní. A som s ním véééľmi spokojná. V prvom rade má priestrannejšie sedačky než bežné dvojkočíky, strašne ľahko sa sedadlá naklikávajú a v pohode sa dajú sedačky prehodiť aj so sediacim dieťaťom.Mám aj Dorjan, tak čo sa týka ľahkosti ovládania, trošku ľahšie to ide na dorjane, ale tam je to zrejme tým, že váha je inak rozložená a držadlo je širšie, ako pri contours, takže treba vynaložiť väčšiu silu, ale nie je to nič hrozné. Tá variabilita je super, moje baby majú 15 mes. ale oproti sebe ich už veľmi dávať nemôžem, lebo sa okopávajú, takže za sebou jedným alebo druhým smerom. Ku kočíku je aj 1 adaptér na vajíčko, druhý si treba dokúpiť. Ku kočíku nie sú ani nánožníky, ani pršiplášť. Keď som si ho chcelá zároveň kúpiť, tak mi naráslo poštovné ešte raz toľko. Snáď jediná nevýhoda. Nákupný kôš je obrovský, sú tam držiaky na nápioje 2ks, aj odkladací priestor. Sklopné je celé sedadlo do 3 polôh. Asi by som si tento kočík nekúpila pre deti od narodenia, ale trošku neskôr je už super. Je to dlhší kočík ale je tam dosť miesta na nohy. Stále ale menší ako ABC design. Váha cca 23kg, takže s dvoma deťmi na palube je čo tlačiť, ale to v každom kočíku. Videla som nedávno naživo aj Graco a tam mali deti oveľa menej miesta na nôžky. Toľko moje skúsenosti, tak ak niekto nad ním uvažuje, spokojne kúpte. Inak, pozerala som ho aj na poľských stránkach a vyjde to skoro narovnako, ale amazonu som akosi viac verila a človek s asi skôr dorozumie po anglicky, než písaním po poľsky... Ešte pozor, máloktorý obchod na amazone posiela kočíky mimo USA. Treba vystihnúť ten pravý, napr. ja som kupovala priamo od amazon. Lebo druhý často s avyskytujúci predajca je orange genaration (alebo tak nejak) a tam to nejde...

dzu
17. sep 2011

@amelia17 ahoj, moje baby su vzdy v inej polohe ked pridem k lekarovi. Nebolo tomu inak ani vcera, jedna je hlavickou dolu a druha hore. A ako tu pisala Lucka, jej malinka sa zvrtla hlavickou dolu den pred porodom. Takze sa asi musime nechat prekvapit 🙂 no ked som na boku davam si vankus pod brusko a medzi kolena, ale aj tak sa sem tam zobudim na chrbate, bo ma boli velmi a vzdy sa mi ulavi ked si lahnem iba na chrbat. Neboj, neni si sama kdo sa boji a ma strach 🙂 ale to zvladneme!

smejko
17. sep 2011

@lenuliatko dakujem moc za info, tiez zvazujem ze kupim, ale premyslam aj nad abc zoomom, hladam nieco, kde budu mat drobci viac miesta na nohy (ked budu oproti sebe).

lenuliatko
17. sep 2011

@smejko jasné, chápem. Len ABC je ešte asi o 20cm dlhší a minimálne raz tak drahší 🙂

diid
17. sep 2011

@lenuliatko prave vcera som ho v obchode narychlo pozrela, sedacky naozaj ide velmi rychle vytiahnut a nakliknut. Proti Gracu ktory mam (do 1r som pouzivala autoseacky nakliknute) a od 1 roku, sedia. Countour je dlhsi 15cm, ked deti su otocene proti sebe sa zda dlhsi, ked smeruju oba dopredu sa zda kratsi. Je aj troska sirsi od Graca, ale tym padom sa trocha lepsie ovlada. Nevedela som tie sedacky zlozit do vodorovna, nejako mi vyklopico celu sedacku, ze nohy museli byt hore, tak ako je to v sediacej polohe len cela sedacka sa nahla dozadu. Da sa dat vodorovne? Sedacky su pohodlne.

diid
17. sep 2011

@smejko Dlhsi od Contour neodporucam, prilis dlhy, hlavne ked vychadzas spoza roha, alebo v obchode nevidis ci niekto ide musis najprv nastrcit to prve dieta az potom vidis do oboch stran.

sysula11
17. sep 2011

ahojte aj ja cakam dvojky a vie my niektora poradit pichla ma osa a nohu od kolena mam ako balvan.bola som na pohotovosti a doki nevedel ci mozem dithiaden uzivat som v 13t.t. povedal ze asi ano?poradte mi prosim?

lenuliatko
17. sep 2011

@diid opierka na chrbátik sa nedá zvlášť dať do ľahu, len celá sedačka, takže vodorovné to nikdy nebude. Preto som aj písala, že novorodenca by som tam nedala, práve preto je možné naklikávať tam autosedačky. Ale už som videla podobné kočíky a v nich úplne drobulinké bábätká. Myslím si že tento kočík je super ako súrodenecký alebo potom pre väčšie dvojičky, tak od pol roka. Aj preto som ho kupovala, Dorjan som zbalila a predávam ho, lebo veľa jeho súčastí už nepoužívame a treba miesto na nové veci. Ale aj s ním som bola veľmi spokojná, no chcela som zmenu 🙂 Sedačky na contours sú pohodlné, priestranné, baby sa v ňom radi vozia. Ešte, miesto na nožičky mohlo byť o čosi dlhšie. Moje majú 15 mesiacov a je im tak akurát, ako budú rásť, nožičky budú prevísať, ale to tak má väčšina kočíkov.

amelia17
17. sep 2011

@dzu dikes dzu za rady... no ja som strasne seknuta a jedina poloha pre mna je na chrbte, vtedy mi najlepsie oddychuje platnicka, zatial nic nevnimam, ze by to nebolo dobre, aj ked sa mi robia trosicku zily na nohach...ako tak citam, ty si uz v 28tyzdni, tak to uz tie krize asi dostavaju velky zaberak... ja som este o 8 tyzdnov pozadu a zial trpim na krize a platnicky este spred tehotenstva, bola som zvyknuta na brusaky, denno denne posilovanie na kadejakych strojoch a tak som to zvladala, teraz to vyzera skor tak, ze mi manzel obuva topanky ako aj vyzuva a ja chodim iba po byte slimacim tempom, aby ma neseklo este viac... tak nam drzim velmi palce!!!! aha, a dik za odpoved, ze sa tie malinke tocia, to je sranda, aj ja sa necham prekvapit!!!! dnes som prvykrat pocitila kopkanie, bola to strasna sranda... 😀

amelia17
17. sep 2011

@sysula11 ahoj, podla spravnosti sa antihistaminika nesmu podavat do ukoncenia 12 teho tyzdna, ja si myslim, ze sa nic nestane, ak si na 1 az 3 dni nejake najneskodnejsie das, napr. Zyrtec, Zodac alebo Fenistil... noha je prvorada podla mna... ja som brala antihistaminika aj pred ukoncenym 12tym tyzdnom, inak by som sa udusila...mas kamosku lekarku, ktora brala cele tehotenstvo komplet a ma zdraveho synceka...

parvitas
18. sep 2011

@sysula11 a octanovy alebo vinovy zabal, pripadne natriet fenistil gelom nepomohlo?

timona
18. sep 2011

chcem sa poradit, t.č sme v procese IVF, mame oplodnenych 6 vajičok a v utorok by ma byt vklad, chccem sa poradit, ci si mam vlozit 2 embryá vzhľadom ktomu, že som nizkej postavy meriam 155 cm a boji sa , že v pripade ze by sa obe ujali, ci by som pri svojej postave mohla bezpečne vynosti dvojcata...Je tu niekto s dvojcatami s drobnou postavou?

juliagregor
18. sep 2011

@timona ja mám 158 cm a 47 kilov...prvého syna som prenášala, výška nemá nič s vynosením detí...