Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zojaaa
21. feb 2013

@zeina62
Ahoooj, boze ty uz si 20tt, ako to leti....drzim palce
Ja som pohyby zacala citi tusim az od 21tt, vraj zalezi aj od toho kde mas ulozenu placentu, ja som mala na prednej strane, takze mi tie pohyby tlmila 🙂)

vampgirl
21. feb 2013

@griska11 Dik za opytanie 🙂 stale rovnako, dceru kojim a synovi odsavam a davam aj UM, ale nejak som to uz prestala riesit lebo su obaja spokojni a pekne prospievaju 🙂 zabera to sice celkom vela casu, ale da sa to zvladat... Ty ako, obidve kojis? To zaaaavidim 😉

griska11
21. feb 2013

@vampgirl kojim obe nemajú problém sa prisať tak to je dobre, ale teraz sa mi zda ze sa mi tak prsia uz nenalievaju ako na začiatku tak dúfam ze to je len pre to ze viac vypiju, niekedy ich povazim pred a po kojeni a je to individuálne raz si zoberu 110g niekedy iba 70 a vtedy ked sú kľudne tak nedokrmujem UM ale ked nie tak dám každej po 40-50ml UM a je to. Tiez to neriešim stále si hovorím ze aj tak toho mlieka musím vyprodukovat pre dve a nie pre jedno, takze ak by som mala iba jedno babo tak môžem kľudne odsavať do zásoby 😉 nevyspata som to urcite ale hlavne ze oni sú spokojne🙂 tak sa držte a nech sa Vám co najdlhšie darí!

zeina62
21. feb 2013

@zojaaa ahoooj, ja ju mam tiez tak ulozenu,ale obcas nieco citim, ty sa ko mas? Co mate nove?

vampgirl
21. feb 2013

@griska11 ja si tiez hovorim ze jedno by som v pohode odkojila 😀

sisi79
21. feb 2013

@petko8888 @janula18 ja si predstavujem ze aspon na 10 minut si pekne obaja sadnu k nejakej hre a vydrzi im to ale to je asi moj nesplnitelny sen 😀 😀 😀

mia117
21. feb 2013

@zojaaa Super 🙂 ze Vam to ide, aj my zaciname past koniky 🙂 Mensiemu to ide lepsie ako vacsiemu, ale obaja su zlaticka, ani nasi nevydrzia dlho na bruskach, ale si sikovny to som rada. Vy uz ako dlho cvicite ten druhy cvik? nevies po akej dobe dostanu dalsi? lebo my uz buduci tyzden ideme zas ku fyzioterapeutke po tyzdni.

margaretka3
21. feb 2013

OJ oj ja som tu dávno nebola, zazrela som tu čosi o kojení...ja som vydržala kojiť naše dvojky rok, s tým, že od narodenia mali večer jednu dávku nutrilonu, alebo som niekedy aj odsala ešte 🙂...bola to fuška nakojiť 14 krát, ale stálo to zato, netreba sa vzdávať, mliečko sa vytvorí, koľko treba, hlavne veeeľa veeeľa vody treba piť....

jarula10
22. feb 2013

@griska11 Dávno som tu nebola a teraz som len kukla, že čo sa tu "robí", ale chcem k tomu kojeniu. Ja som kojila 18 mesiacov. Najskôr som aj dokrmovala a odsávala, ale keď sa naučili dobre prisať a ťahať, tak som prestala. Ak si vytiahnu, tak mlieka sa vytvorí koľko treba. Preto už nemáš pocit tak veľmi naliatych pŕs.
Moji mali každý svoj cicík, takže sa im v každom robilo koľko potrebovali. Niekedy bolo treba dať niekoho častejšie, ale postupne sme prešli na cca. 3 hodinový režim. Kojiť dvoch je na začiatku fakt drina, ale vyplatí sa to. Neviem či zrovna to, ale myslím, že aj to nám prispelo k tomu, že ešte ani neboli chorí (okrem občas soplíkov). Potom som sa ich naučila kojiť naraz a to bolo pre mňa super a myslím, že aj pre nich. Ja som mala viac času a oni si tak "púšťali" navzájom mliečko. Držím palce 😉

mirasierra
22. feb 2013

aj ja este kojim a podobne ako jarula10 si myslim ze sa vyplati vydrzat ten tazky zaciatok. tiez sme si uz presli kadecim, jedna dcerka mala dojcensky strajky viac ako 3 mesiace. bojovala som s nou pri kazdom kojeni, preslo to a stale s akojime. najtazsi je prvy polrok, potom je kojenie uz malina. staci vydrzat do prikrmov, ked zacnu papat aj ine, netreba uz tak vela kojit a hned je lahsie.

tanicka09
22. feb 2013

@sisi79 moje baby maju teraz 14 mesiacov a radi citaju knizky alebo maju radi hracky co bud hraju nejake pesnicky alebo svietia, no neviem ci som ti pomohla asi nie 😖

dusika11
22. feb 2013

caute zeny..ak potrebujete mam body 86 na predaj a teplaky a este daco sa najde...nemam pofotene v bazariku nemam cas nahadzovat ale poslem samozrejme fotky na email..budem rozpredavat aj 92 vsetko za rozumne ceny...ved co ste kupovali tak sa pozname 😉 prijemny vecer ozvite sa na ip

griska11
25. feb 2013

Maminy ako uspavate, alebo ste uspavali svoje dvojmesacne deticky? My bez intenzivneho natriasania a minimalne hodinoveho pochodovania ich nevieme uspat, inak sa pucia v perinke, natriasaju rukami... Neviem co robime zle!? Je to normalne?! Zmeni sa to casom ci uz su na to naucene a inak nezaspia?

sophie32
25. feb 2013

@griska11 Ahojky! My mame to iste s nasimi mesacnymi.... pravdepodobne ich bolia bruska...u nas tiez funguje fit lopta a pochodovanie po byte...zrejme treba vydrzat do konca 3 mesiaca.... 🙂

sloto
25. feb 2013

@sophie32
@griska11 ahojte, ja mam skoro polrocne dievcatka a poviem vam ze prve 3 mesiace bol u nas fakt des, male mali kazdy vecer koliky od 18tej hodiny do 23,00. Bolo to nieco strasne, ale potom fakt zo dna na den utalo. Prve tri mesiace ich uspat v postielke bolo uplne nemozne, proste to neslo, zaspavali nam na rukach chodili sme s nimi po byte, obe pritom neskutocne vrieskali. Vacsinou zaspali pri telke, to ich nejako ukludnilo a po 3 mesiaci zo dna na den som ich polozila vecer do postielky a ony tam spali.... co bol pre mna zazrak. nebojte sa, viem fraza...., ale po tom tretom mesiaci bude fakt lepsie 🙂

jeemima
25. feb 2013

@griska11 nasi chlapci boli taki isti uspat sa dali len na rukach a strasne sa pucili a plakali ...v podstate nic na koliky nam nepomohlo len to prezit.... vydrzali sme do konca 4 mesiaca a potom to preslo...a ja soms a tiez bala ze uz budu nauceni ale ked ich uz presli koliky tak sme zvolili styl ze o siedmej sli do postielok a my sme im s drahym drzali cumliky kym nezaspali( nechceli cumliky a doslova sme im ich nanutili aby sa ukludnili ked uz lezia)...zacinali sme na 1 hod....a poviem ti hodinu odstat pri positelke zohnuta no zaberak....ale po tyzdni to bola uz len pol hodinka ....neskor 15 min.....a po mesiaci som ich ulozila vypusinkovala a odisla a oni si zaspali sami a toto im zostalo dodnes ...ci uz denny ci vecerny spanok ulozim vybozkam podam cumlik maznaca a plienku a oni si zavru ocka a spia....

jeemima
25. feb 2013

@sloto mam rovnaku skusenost ;)

sophie32
25. feb 2013

@sloto Vdaka....tak to nas este cakaju krasne dva mesiace 🙂 My mame presne to iste...o 18tej vecer to zacne a ak mame stastie, tak do pol desiatej vecer, inak aj do jedenastej...potom uz sa ukludnia, unavia a idu spinkat...ale je to fakt hrozne....je mi ich hrozne luto a viem, ze nijako velmi im nemozem pomoct.... ☹

griska11
25. feb 2013

@jeemima @sloto @sophie32 juuuj tak ste ma potešili.... Tak uz len vydržať 🙂 ďakujem za povzbudive slova!

vampgirl
25. feb 2013

@griska11 u nas ked im nic nevadi, tak polozime, pripadne dame cumlik a chvilu ho podrzime, a je klud. Ale ked dcera ma problemy s bruskom (neviem preco ale syn je v pohode a nema problemy 🙂 ) tak nosime, natriasame, hojdame aj do druhej rano 😠 Ale zatial nemame nejaky rezim, u starsej dcery som to zacala riesit cca v troch mesiacoch, v urcitu hodinu som ju nakojila, dala do postielky, hladkala a rozpravala kym to vyzadovala... A postupne sa naucila zaspat sama, len som ju dala do postielky a zhasla svetlo 🙂

petko8888
26. feb 2013

😎 Momicky,tety,babky mame strasne vela veci po dvojickach skoro nenosene velkost 6-9 ale aj 3-6 0-3 no neni cas na fotenie a davat to do bazaru,predam za smiesnu cenu,najlepsie keby ste boli z BA a okolia,vsetko ukazem,zaujemcovia piste do posty,dakujeme

lenka22115
28. feb 2013

ahjte mamičky ste tu aj take čo mate mono-mono dvojičky?? s jednou placentou v jednom vonkajšom a vnutornom vaku????

andy_123
28. feb 2013

@lenka22115 ahoj, ja cakam jednovajecne dvojcatka a maju jednu placentu.

lenka22115
28. feb 2013

andy_123 ahoj a čoti povedali čo sa tyka porodu aj tebe povedali že to ukončia určite cisárskym??aj ty si bola v BA na vyšetreniach?

paulina1989
1. mar 2013

ahojte mamičky, prosím vas.. vedeli by ste mi poradit, kolko a coho, s akym rukavom kupovat pre dvojicky, ktore sa MAJU narodit v polovici jula.. určite to bude skôr.. tak neviem odhadnut ani velkost, ani to, či a kolko kratkeho rukavu, ked budu este uplne malicke.
zaujíma ma teda velkost (viem, ze sa predavaju veci aj pre predcasniatka), kolko coho budem potrebovat a teda ako je to s obliekanim takychto babatiek...

andy_123
1. mar 2013

@lenka22115 rodit budem urcite cisarskym. Pri jednej placente to vacsinou koncia ak je vsetko v poriadku v 36tt. Mne dr.vravel, ze staci vydrzat do 34tt. Ak sa poroodnik rozhodne pre prirodzeny porod, v pripade nahlych komplikacii sa moze stat, ze jedno babatko sa porodi prirrodzene, a pri druhom musia robit sekciu. Tak by som teda dopadnut nechcela. V BA som nebola nikdy na ziadnych vysetreniach. Preco sa pytas, mala som tam byt??? 🙂
Ty cakas tiez jednovajecne?

kvetinka64
2. mar 2013

Maminy dvojiciek, chcela by som si nechat poradit od Vas. Som tehotna v 7tt. Je to moje druhe tehotenstvo a mam trosku obavy, ze by to mohli byt dvojicky. Je velka pravdepodobnost ked moja prababka z maminej strany mala dvojicky? Neviem ci dvoj, alebo jednovajecne. Mama pochadza z viacerych surodencov a nikto dvojicky nemal, mozem ich mat ja??

sisajojo
5. mar 2013

@paulina1989 ahoj ,ja som mala nakupene veci od 0-3 mesiace a to mali kazdy zo 5 ks na zaciatok ,ale velmi rychlo som zistila ,ze v tom deti plavaju ,tak par tych najmensich veciciek som potrebovala a vyuzili to niaky mesiac ,dva ,tak som ich kupila len par ,cez bazar ,tak kazdy mal zo 3 kusy z toho ,tak som stihal aj prat.Ale moji su v novembri narodeni ,tak aky typ oblecenia kupit to uz neviem.My sme mali a este aj nosia doma overaly s dlhym rukavom ,alebo polodupacky a body.

bubinka68
5. mar 2013

@mimi1906 My sme mali od začiatku dve postielky, ale prvé 4 mesiace sme používali len jednu.

vampgirl
7. mar 2013

@paulina1989 Urcite si na zaciatok nakup velkost 50 (niekde oznacovana 00, niekde tiny baby), vyuzijes. Nasi sa narodili na dvojicky celkom velki (2,9 a 2,7kg) a tu najmensiu velkost sme pouzivali tak 6 tyzdnov, v 56-kach plavali.
A potom zalezi na tom, aky typ babatiek budu, ci budu vela grckat, kakat... U nas syn je aj 4 dni v tom istom, dceru prezliekam trikrat denne a nestiham jej prat 🙂 takze moze ti stacit 3ks bodyciek, par dupaciek/pyzamiek, ale moze sa stat, ze potom posles manzela dokupit, ak budes casto prezliekat.
Nasi su decembrivi tak nemam skusenost s kratkymi/dlhymi rukavmi...