Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andika10
23. aug 2010

ale kamoška dopadla zle , jedno porodila a druhé sa medzitým prekrížilo, tak nechceli riskovať a dali jej cisar, ale to je minimalna šanca že sa stane

lusinkaj
23. aug 2010

Poradite mi mama mi chce kupit pancusky pre male maju akciu ale ake cislo?treba..... 😒

bombula
23. aug 2010

@lusinkaj cojaviem, 68 (cm) je tak na polrocne... myslim ze na prvy mesiac budu hlavne v bavlnenych dupackach, mozno aj ten druhy, zalezi od teba co chces obliekat.. my sme septembrovi a ked sme isli napr. k lekarke tak na pyzamkove dupacky svetrik, teply overal a slo sa... pancusky sme davali hadam az od 3 mesiacov...alebo neskor..

lusinkaj
23. aug 2010

@bombula no hej ja viem ze od zaciatku sa nedavaju pancusky tak chcem hej az od 3mes.na zimu...
a presne ako pises budeme septem.tak tiez tak budem obliekat

lucia.kl
23. aug 2010

@lusinkaj ja som kupovala pančušky 50/56 čo su najmenšie, mame dva mesiace a stale su nam velke.... a pančušky sa natiahnu, takže nejake 56 a 62 ti budu dobre aj v zime ak nebudeš mať extra dlhonohe deti 😀

petrikaa1
23. aug 2010

@juliagregor xi to mi pripomina celkom nas, my sme sa prestahovali do noveho a bohuzial nejaka chybycka a este stale nam nezapojili plyn((( tak sme ako bez plynu tak bez teplej vody, ale uz som sa naucila takmer vsetko robit v trube, 😀 dokonca aj polievka sa mi podarila 😎 ale mali by prist nasledujucich 10 dni, normalne neviem ci si zvyknem na tolky luxus) sprcha, tepla voda............... 😀 len som tak rozmyslala, ze keby sa male vypytali na svet tento mesiac, ako by som to zvladla)

petrikaa1
23. aug 2010

baby chcela som sa spytat, co ste kupili do kocika? nejaky vankusik a deku? neviem co tam mam kupit? lebo ked sa divam do kocikov teraz deticky su len v body bez nicoho ( tak neviem co si mam pripravit .....

lucia.kl
23. aug 2010

@petrikaa1 ja mam v kočiku na spodu hrubšiu plienku a na zakrytie dečku, v zime bude fusak

ajka72
23. aug 2010

@petrikaa1 v zime sme mali larisu, a na tom fusak a v ňom detičky v perinke a deke, potom už len v overáloch 😉

juliagregor
23. aug 2010

@petrus29 ahoj, už si sa tu veru dávno neukázala 😉 ako sa máte? v nedeľu pojdeme do Slavnice na letecký deň, pojdete? ak by si ma tam náhodou videla alebo iná tehuľka, tak do mňa drgnite 😀

juliagregor
23. aug 2010

@petrikaa1 nedávaj detičkám žiadne podušky pod hlavenku, je to zbytočné a ani sa to neodporúča, moji doteraz spia len na tenkej poskladanej dečke 😉 , v kočíku som mala po dnimi vždy deku, alebo plienku a v zime len fusak, ja mám termo EISBARCHER, nebolo treba ani nánožník a ani deku

juliagregor
23. aug 2010

@lucia.kl ako sa vám darí? dievčatá poslúchajú?

sylvusa
23. aug 2010

ahojte baby, ja tiež čakám dvojičky , termín mám 18.2.2010, doktor ma plašil, že môžem rodiť aj skôr o dva týždne, a že môžem skončiť aj v nemocnici, mám 37 rokov, mali ste aj odber plodovej vody, nemali ste žiadne problémy, a spýtam sa ešte ako je s príspevkom na dieťa od štátu, dostáva len na jedno alebo dve, alebo sa tým myslí jeden pôrod, druhý a tretí,
mám z toho strach, dá da to zvládnuť?
a ešte je pravda, že dvojičky sa rodia malé?
ďakujem

juliagregor
23. aug 2010

@sylvusa jeeeeeeeeeeej ty má veľa otáziek? 😀 hlavne sa neboj a bud v klude, pomaly ti poodpovedáme 😉

juliagregor
23. aug 2010

@lusinkaj pančušky a bodyno, tričko bolo naše najobľubenejšie oblečko, pančušky som dávala ako bombula od 3 mesiaca, my sme boli prťaví, tak už 62 som kupovala (3-6 mesiacov), mala som ich strááááááááááášne veľa 😉

juliagregor
23. aug 2010

@slniecko174 ahoj, podľa albumu máš deti v jednom vaku 😉 , budú úplne rovnaké 🙂 🙂 🙂 , podobajú sa na seba viac ako jednodvojky v dvoch vakoch...ako iste vieš ste trošku viac rizikoví, čiže ja by som sa pripravila na skoršiu hospitalizáciu a aj na skorší pôrod, aj ked osobne poznám mamičku, kt. rodila také dvojky ako ty v 38 tt a aj to dr. ukcala, bud v klude a užívaj si tehu a hlavne odpočívaj, žiadne tehucviky a iné somarinky...osobne mám deti v 35 tt, boli menší ale uplne v poriadku a ani nemuseli byť v inkubátore ...je super, že si nemala nevoľnosti a určite všetko krásne zvládneš 😉

petrikaa1
23. aug 2010

@sylvusa prispevok by si mala dostat na obe, len musis vyplnit dve tlaciva 🙂 a malo by to byt ok
s tehotenstvom drzim palce, neboj budes to v pohode zvladat, tiez mam kamaratku co ma dvojicky po 35 a dokonca rodila prirodzenym sposobom a babatka neboli nejako extra malinke, mali okol 3000g, ona odber plodovej vody odmietla ale zavisi to od teba 🙂

juliagregor
23. aug 2010

@slniecko 174 ja som mala nejaké divne tehu, často som bola v nemocke, ale mňa na to dr, pripravil a všetko mi vysvetlil, to začiatku mi bolo veľmi zle, skoro som na svojej promocii odpadla 😝 , krvacala som v 13 tt, absolvovala som amniocentezu a od 29 tt som ležala v nemocke na infuzkach, lebo som sa otvárala, mäkol mi krčok...doma som mala malého syna a tak som neprotestovala, lebo doma by som nemohla odpočívať...každé tehotentsvo a aj každá maminka je iná, tak to sa nedá porovnávať ....

lucia.kl
23. aug 2010

@juliagregor mame sa fajn, baby posluchaju len už je s nimi viacej prace, tak nestiham tu vysedavať len večer alebo v noci ked sa krmia 😀
@sylvusa žiadne strasy, ja som rodila v 39tt a baby boli malé ale v pohode, mali 2360 a 2580g a45cm obe, no a domov sme išli na 5 deň s pôrodnice . príspevok dostaneš na obe deti a ani nemusiš vyplňať dve tlačiva, da sa tonapisať do jedneho, je tam na to špeci kolonka. a zvladnuť sa to určite da...

juliagregor
23. aug 2010

@sylvusa ahoj, srdečne gratulujem k dvojkám 😉 🙂 , moja známa porodila dvojky v 47 rokoch, deti sú v poriadku a mama tiež 😉 , tak sa nestresuj,,,,o amnio rozprávať je trochu skoro, je to tvoje slobodné rozhodnutie, ak chceš odpoviem ti do IP na konkretne otázky, tvoj doki má pravdu, dvojky sa rodia skôr 😉 , dva týždne skôr je uplne normálne a môžem ti napísať, že ak tolko vydržíš, budeš dr. prosiť, aby tehu ukončili...deti su "dobré" od 36 tt , len sú menšie, moji sú 2000 a 2200...petrika ti odpísala, po porode dostaneš dva krát kočíkové t.j. cca 50000 Sk (nechce sa mi to prerátavať na eurá) ale všetky ostatné dávky máš len raz, aj materskú (37 tt) a aj rodičovský príspevok (do 3 rokov)
nemaj strach - zvládneš 😉

lucia.kl
23. aug 2010

@slniecko174 nič sa neboj, teraz sme tu v poslednej dobe všetky rodili v 39tt, ja som tiež prvorodička a okrem nevolností v prvom trimestry a pálenia záhvy som žiadne problémi nemala, hlavne treba byť v klude a ku koncu tehotenstva sa hlavne šetriť, ale to už s bruškom ani vela vladať nebudeš. pôrod som mala spontanny a prišlo to na mňa v noci, takže pohotovosť, ale bolo to všetkko v pohode, hodinka tlačevetenia a baby boli na svete 🙂

juliagregor
23. aug 2010

@lucia.kl vyžadujú si isto pozornosť 😉 , musia byť podarené

lucia.kl
23. aug 2010

@juliagregor
@sylvusa v eurách je to spolu cca 1800€ + pridavky na deti.

juliagregor
23. aug 2010

@lucia.kl dik, my sme dostali len 12000 Sk 😝

lucia.kl
23. aug 2010

@juliagregor to teda hej, sa už začínajú usmievať a reagovať na mňa ked pridem do miestnosti 🙂 alebo si zo mňa robia srandu, hlavne Alexa, plače a ked pridem tak sa na mňa usmieva a dokaže to robiť aj hodinu v kuse 🙂 😀

juliagregor
23. aug 2010

@lucia.kl deti sú úžasné a ozaj vám závidím také malé mimi 😉
ja už mám veľkých šintrov 😀

lucia.kl
23. aug 2010

@juliagregor tak ja už sa teším aj na to obdobie, tak okolo dvoch rokov, vtedy su tiež strašne zlate 😀 ale ked budu mať 15 tak na to sanetešim, to bude puberta v plnom prude 😠

petrus29
23. aug 2010

Julka dame vediet,no prave sa stahujeme do Borcic tak je toho habadej a popritom uz som velka tazka a nemotorna☹((

juliagregor
23. aug 2010

@petrus29 tak to máš kusok jajke 😉 , neboj sa budeš ešte nemotornejšia 😉 , nech ste rýchlo presťahovaní a hlavne sa šetri 😉

juliagregor
23. aug 2010

@lucia.kl ja denne pozerám fotky ako boli deti malé (všetky aj Maťko) ..ten čas tak rýchlo letí...mojich volám "demolačná čata" 😀 😝 , maťko som dala na prázdniny mojej mame, tak budem mať trošku klud 🙂