Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
2. nov 2010

@adra22 Kuk🙂 Tak som si hodila vydatneho slofika, to je jedna z vyhod PN.🙂 Zaroven som sa z gyneko dozvedela, ze mam dobre vysledky z glukozoveho testu (test na tehu cukrovku). Tesim sa, kazda takato sprava ma povzbudzuje.🙂
Kocik sa aj mne, aj manzelovi pozdava a tiez mi manzel napisal, ze si ho maminky na forach chvalia (on to ma preluskane lepsie ako ja🙂.
Ja tehulkujem tiez ukazkovo, nemam ziadne trable. Len mi lekar preventivne nariadil PN, aby som sa co najviac setrila. Uz dlho mi to doporucoval, ale stale som sa vystatovala, ze nemam ani stresovu pracu, aj sa skvelo citim. Ale ono tie rizika su niekde inde a tak som radsej posluchla, i ked kolegovci a predchadzajuci denny kolotoc mi chyba. No pre babatka vsetko na svete.🙂

janette77
2. nov 2010

@adra22 este k tomu dychovemu deficitu...teraz doma je to fajn, ale ked som chodila po svete, veru nie raz som funela a ledva vysla do schodov. Takze viem, o com pises. Myslim, ze kludovy rezim Ti v tomto dopomoze.
Ja mam jediny problem rusnych noci, velmi zle spavam, nehovoriac o 5-6 nasobnej navsteve VC (drobcekovia statne tlacia na mechur), ale kedze som uz PN, mozem si dovolit dohnat noc cez den.🙂

zuzbel1
2. nov 2010

@janette77
@adra22

Ahojte, ako citam vy sa uz pekne chystate na PN a ja este pracujem, chcela by som dokoncit este tento mesiac, ale zacinam mat vycitky svedomia 🙂

janette77
2. nov 2010

@zuzbel1 Ahojky🙂 Gratulujem k pariku, je to zazrak! Tesim sa s Tebou. Ano PN ma neminula, ale coraz viac si uvedomujem, ze to robim pre babatka a chcem pre ich donosenie, zdravicko a zivotaschopnost, urobit maximum.
Tiez som nebola nadcena kludovym domackym rezimom, lebo mi velmi chyba praca, kolegovia a bezny denny kolobeh, ale posluchla som radu lekara. Hoci sa citim vyborne, viem, ze mi nechce zle a prevencia pri dvojickach je vzdy na mieste. Drzim palceky k tehulkovaniu, predpokladam, ze prebieha dobre, kedze si este v pracovnom nasadeni. Prajem vela sil! 🙂

zuzbel1
2. nov 2010

@janette77 Viem, že je to zazrak a moc si to s manzelom cenime. 🙂 Ty uz vies pohlavie, ci to nechces vediet?
Ja uz by som aj doma chcela byt, robota mi uz ani velmi nechyba, ale zatial sa citim dobre ... tak potiahnem asi este nejake 2 tyzdne aspon .... Nocny spanok je uz trocha horsi, niekedy sa neda zaspat vecer a podobne aj v noci a rano a cez den by sme spali o 106 😀 . Ty si ako na tom s nocnym spankom?
A presne ako pises, pre babatka urobime aj nemozne 😉 tak bude asi najlepsie vylozit labky a oddychovat ...

janette77
2. nov 2010

@zuzbel1 Aj my sme s manzelikom stastni, ze nam bolo dopriate a nadelene rovno dvojmo.🙂 Pohlavie nechceme vediet, aj ked jedno babatko lekar nacrtol (nechtiac). Tak sa nechame prekvapit, vzdy to bol nas velky sen.🙂
Dokonci teda aktualny mesiac a sup s labkami dohora! 🙂 Nocny spanok - som tu uz spominala, ze veru nie je kludny. Mocovy mechur pod tarchou dvoch drobcekov poriadne trpi a tak sa neubranim niekolkonasobnym navstevam VC a tiez taha brusko, nehovoriac o divnych snoch, na ktorych vobec, ale vobec nepracujem!!! ☹ Chcem tym povedat, ze buvat idem uvolnena, dobre naladena a co cert nechce, snivaju sa mi strasne sny. Potom rano zaspim ako babo - takze aj to je jedna z vyhod PN. Neexistuje budik a sladucko dospavas. Tak co? Inspirovala som Ta? 🙂))

zuzbel1
2. nov 2010

Tak to Vas obdivujem, ze nechcete vediet pohlavie. Ja by som to nevydrzala 🙂
Trocha si ma inspirovala, skratim to aspon na tiez dva tyzdne ... 🙂 Drzim palceky tvojim babatkam a nech ste zdravi 🙂

adra22
2. nov 2010

@zuzbel1 no s tým nočným spánkom poznám aj ja no hroza 😖 v noci sa mi nedá spať a ráno keď zazvoní budík tak by som spala takže už sa v podstate aj teším na tú PN.Tak to máš super ten párik aj ja som chcela párik ale potom som si povedala aj keĎ sú dvaja chalani hlavne nech sú zdraví len s menami mám problém babské som mala hneď dve a chalanské ani jedno 🙂 musíme s MM popracovať a hádam na niečo prídeme 😉

zuzbel1
2. nov 2010

@adra22 Ahoj, veru ten nocny spanok, ale ved to uz v praci nejako dotiahneme a potom budeme oddychovat. Viem, parik to je super, ale nam to bolo v podstate jedno aj ked ja som od zaciatku citila, ze to bude parik. U nas je presne taka situacia ako pises ty, pre dievcatko mame uz viac mien, ale pre chlapca sme akosi zatial nic nenasli, chceli by sme nieco na L ale nie to az tak dolezite.... 😀 uvidime 🙂

janette77
2. nov 2010

@zuzbel1 🙂 vela ludi sa nam cuduje...🙂 skratka to bol nas sen, to prekvapko, ved je to uzasny pocit, tie dohady, co mas v brusku, to tajomstvo...🙂 Drz sa aj Ty (teda vy vsetci) a ozvi sa kedykolvek, budem rada.🙂

janulqa07
3. nov 2010

dobre ranko....
kukam kolko novych tehuliek tu 😵 gratulujem k tolkemu stastiu a prajem hlavne zdravicka 😉

matelko1
3. nov 2010

dobre ranko prajem 🙂
@juliagregor super fotka 😀 ..zasmiala som sa 😀
ozaj kolko novyh dvojtehuliek...blahozelam..

petrikaa1
3. nov 2010

@lucia.kl ahojky, mali ste krasneho psa)) ale verim ti ze s nim bolo aj vela starosti ☹
nam sa uz skoncil nas honeymoon s malymi dva dni som fakt nerobila nic ine len kojila, dufam ze dnes budu kludnejsie 🙂 v sobotu tu mame trh tak idem pozriet tie satky, uz som si nasla ako sa viaze aj na kojenie tak dufam, ze mi to aspon trosku pomoze 😎 aku siroku mas tu baby satku ty?

@janette77
@adra22 ahojte nove dvojtehulky 🙂 gratulujem a drzte sa, len oddychujte kym mozete, a nebojte sa ist uz teraz na PN alebo MD, fakt to robite pre svoje deticky a je lepsie ze sa citite super ako by ste mali mat problemy 🙂 inak je tu aj dalsia tema dvoj maminiek https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/dvojicky-ptp-nov-10-mar-11/

zuzbel1
3. nov 2010

@janulqa07 @matelko1 ďakujem za gratuláciu 🙂
@janulqa07 pozeram ako pekne si to dotiahla do 39 tt, super 🙂

janulqa07
3. nov 2010

@zuzbel1 dik 😀 aj vy to dotiahnete len treba klud 😉 ja som ho nemala 😝
prve deticky a hned parik, to musi byt radosti 😵
@adra22 u nas to bolo naopak 😉 a kazdu chvilu sa to menilo

zuzbel1
3. nov 2010

@janulqa07 a preco si nemala klud?
je to radost, ale taka opatrná 🙂

janulqa07
3. nov 2010

@zuzbel1 mam doma trojrocneho a nikto s nim nepomahal

lucia.kl
3. nov 2010

@petrikaa1 myslím, že tak 60cm je široká a okolo 5 metrov dlhá...

zuzbel1
3. nov 2010

@janulqa07 hm...tak to muselo byť ťažké a veru aj teraz určite sa musis obracať, ale babatko mas nadherne, stoji to zato..... 🙂

katrinb
3. nov 2010

@petrikaa1 manzel by chcel tretie? Tak ho nechaj par dni sameho s malinkymi 😀
@janette77 ahojky a vitajte vsetci traja 😉
Ja som vybavicku zacala kupovat od 20 tt, ked som vedela isto pohlavie..a nakupila som si uplne vsetko vopred.... 😅 A ja mam kociarik ABC design zoom a som maximalne spokojna,. Su za sebou, vidim aj na predne babo....teraz sme uz v sportiaku a nemenila by som . Teda apson ja osobne
@adra22 ja som bola na PN cely cas a teraz nelutujem ani sec. Aj ked som bola v hroznej depke z toho. Ale babiky sa mi narodili na termin...teda planovanou sekciou a hlacvne v uplnom úporiadku. Kebyze som v praci...urcite to nedotiahnem tak daleko...teda v mojej praci isto nie, vela stresov tam je. takze ja na tvojom mieste si oddychnem skor, ako bezne maminky.....aj ked sa citis fajn...to je len super.

janulqa07
3. nov 2010

@zuzbel1 ale tie usmevy a krik stoja za to 😀

katrinb
3. nov 2010

@zuzbel1 ahojky a vitaj.....

petrikaa1
3. nov 2010

@katrinb 😀 neboj uz ho to preslo, to mal asi nejaku poporodnu euforiu 😀 😀 😀 najme vcera ked sme mali dvojhlasny koncert a ja som bola len v sprche 😀 😀 😀

katrinb
3. nov 2010

@petrikaa1 😀 😀 😀

zuzbel1
3. nov 2010

@katrinb Ahoj, dakujem pekne za privitanie 🙂 zlatucke babulky mas 🙂

janette77
3. nov 2010

@petrikaa1 Ahoooj, cerstva maminka dvoch princezien. Gratulujem!🙂 Veru, pokusim sa uzit si dni kludu a volna, ako radis. Ved uz som sa s PN zmierila a naozaj myslim hlavne na detusky. Len dnesok som mala nabity, od rana, az doteraz, kedy sme sa s manzelom vratili z BA. Lekarka jedna, druha, obed, kociky v Mocenku, IKEA...a brrrr, mam dost.
Dovliekli sme si prebalovaci pultik a jednu postielku (druha inokedy, nezmestila sa do auta🙂). Bojim sa, ze to riesime zavcasu, ale zase aj financne sa neda potom vsetko naraz. No nakupene veci dame prec z oci, aby sme nieco nezakrikli. Tak drz palceky a posielaj cerstvomaminkovske virusiky o 106!🙂
Nech sa Ti dari a maj prosim strpenie s nami cakatelkami, ked Ta budeme bombardovat otazkami. 🙂)))
Este raz vdaka za mile privitanie. Pa!🙂

katrinb
3. nov 2010

@zuzbel1 dakujem pekne...aj teba to caka....krasne babiky

janette77
3. nov 2010

@katrinb Ahojky, mamina s krasnymi babankami.🙂 Takze v 20. tyzdni si zacala s pripravami? Ja som v 25tt a mam strach, aby sme nieco neuriekli. na druhej strane si mi pismenkami pomohla. pripravit sa skratka musime a radsej v predstihu ako sa potom stresovat. Takze diky za nepriame povzbudenie.🙂 Tvoj kocik este nepoznam, ale poriesim tuto znacku, mrkneme sa nan s manzelom. Dnes sme boli obzerat v Mocenku, zaujali nas dva - TFK a Easy Walker. Tak zvazujeme, vyborne sa mi manipulovalo s Easy Walker-om, ten TFK bol akysi tazkopadnejsi, ale vraj slo len o slabo nafukane kolesa...hm... Uvidime, akeho tatosa nakoniec u nas zaparkujeme.🙂
Tak este raz vdaka a nech sa Ti, aj Tvojim dcerenkam dari. A zbieraj skusenosti, aby si ich mohla hrdo odovzdavat nam - novym maminkam.🙂 Drzte sa!

katrinb
3. nov 2010

@janette77 zlatunka si...dakujem za babatka...no vydarili sa 😀 😉 ten Easy Walker ma @deny32....podla mna ti rada poradi...ze aky je. Je pravda, ze aj ja som nad nim velmi rozmyslala.....ale vyhral ten za sebou. 🙂 A ja som tiez najprv sa bala, aby som nieco neuriekla...ale zase som ako si pisala ty, mala to mimo oci 😉 ....a az tesne pred porodom som zacala prat a zehlit vecicky (teda manzelik, ja som fucala ako lokomotiva....) 😀
A pytaj sa cokolvek chces a kedykolvek 😉 velmi rada poradim....aj ja som bola rada, ak mne niekto radil. Len sa drzkaj drzkaj

janette77
3. nov 2010

@katrinb 🙂 dakujem, je velmi fajn moct si vymenit skusenosti, som hrozne rada, ze su dnes taketo moznosti. Ten Easy Walker je v podstate ohmatany, overeny...dokonca som si raz dovolila na ulici stopnut jednu maminu, ktora mi dovolila kocik si aj vyskusat. Mala v nich dvoch 17 mesacnych statnych syncekov a manipulovalo sa s nim lahucko, tak to bude asi favorit. Uvidime...
Takze ku koncu si uz fucala, vravis??? Ja uz teraz sem-tam zalapam po dychu, okolie (...ktore nevie o dvojickach) ma uz tipuje na termin porodu "coskoro", tak sa len smejem, ze februar je este daleko a im len vyletia oci!🙂 Kolko si pribrala za cele tehu? Ja zatial 15 kil, ale vraj mi vsetko slo do bruska. Ja sa uz ani zhodnotit neviem, ale na kilach mi teraz naozaj nezalezi, len nech su babatka silne a zdravucke a nech v brusku vydrzia co najdlhsie. Obvod bruska mam 113cm.🙂 Ozaj, aky nazor mas na serklaz ako prevenciu? Navrhoval Ti ju lekar? U mna mal podozrenie na skrateny krcok, ale na Antolskej toto vyvratili, ze ho nevidia ako skrateny...tak sme sa s lekarom dohodli len na PN a setreni sa...a ze ma bude mat pod kontrolou... Jo a teraz som si vsimla, ze gratulujem k styrom zubcekom! To su radosti, vsak? .-)))))))))))))))))