Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

pipussa
22. sep 2009

matelko, a mala si ich prirodzene ?

katrinb
22. sep 2009

Sonia- gratulujem, gratulujem, gratulujem !!! drzim placeky, aby ste to co nasjkor zvladali v uplnej pohodicke a nasli si system

katrinb
22. sep 2009

pipussa - mne zistili v 10 tt...v 8tt bolo vidno len jedno..teda to druhe sa muselo skryvat.....uz ako malinke babiky su sibali...hihi

pipka
22. sep 2009

zofi naaadherne su babulky 🙂 🙂

tak ja som uz videla, mozes stiahnut, uz som spokojna 😀 😀 😀 ked zas budem zvedava, napisem 😀

mauzos
22. sep 2009

pipka 😀

julietka
23. sep 2009

ahojte babulkym mamulky prepacte ze vam sem leziem s mojimi otazkami..vidim ze vy tu rozoberate vacsinou uz mamickovske temicky z ktorych velmi rada cerpam inspiracie 🙂
no mam jednu dilemu, pretoze som prave citala na nete v jednej diskusii ze pri dvojickach by sa mal robit morfologicky pripadne 3D skor ako pri jednom babatku, nakolko ich neskor uz nie je dobre vidiet kedze sa tam tlacia...nie je preto neskoro ked ma objednali na morfo v 21tt a na 3D az v 24 tt, boli ste prosim niektora z vas v takomto termine a bolo vsetko dobre vidiet? moc vam dakujem 😵

a Sonii z celeho srdiecka gratulujem k dvom cerstvym krasnym mimulkam 😵

chruminka
23. sep 2009

ahojte
sonja gratulujem k babetkam 🙂 krasnucky su a tie vahy....!!!Krasa. Vela vela zdravicka pre celu rodinku a vela mliecka pre dvojicky 😵

som tu dlhsie nebola a nestiham dako ani docitat,tak ako sa tu mate co noveho? Babetka v bruskach aj tie co su uz na svete krasne rastu?!

Ja som nastastie este stale doma aj ked musim este stale lezat,ale to uz dako vydrzim....mensia je sice stale prilis nizko ale ze krcok je zatial zavrety tak to som rada.Poradnu mam o 9 dni tak hadam este vydrzime. 😉

chruminka
23. sep 2009

julietka

neviem kam chodis do poradne a kam ides na 3D ale ja som bola presne vtych tt ako ty na UTZ ,21tt morfo. a 24tt 3D ,Na 3D boli sice dost natlacene,ale to su oni od zaciatku do konca....stale sa tlacia spolu a nemaju chudence miesta 😀 ,takze podla mna je to v pohode.
Mam v albume dve fotky s 3D tak sa kludne pozri,ale je jasne ze pri dvojickach nebudu tie otky take ako pri jednom babetku

eviska83
23. sep 2009

ahojte
tak ja len len tak na skok- doleteli sme v poriadku- drobci cestu zvladli perfektne.Len my sme boli ovesani jak vianocne stromceky 😀 😀 babka s dedkom si uz uzivaju 😝
zofa- ja som nestihla pozriet fotecky 😠 😠

minkak
23. sep 2009

Ajojte babulky 🙂

Sonja veeeeelke GRATULKO 😵 prajem vela,vela zdravicka a mliecka!!!!!
Dakujem velmi pekne aj Vy ste teda mali kraaaasne vahy,ked budes mat trosku cas napis kolko si bola v nemocke a co a ako.....som zvedava 😅 krasne fotecky 😵 drobci su uzasni!!!!!! 😵

eviska viatj doma 😵 tak super,ze ste to tak pekne zvladli,tak pekne si to tu uzivajte a oddychujte!!!!

doublemamca dakujeeeem 😵 no rastu babulky 😵 A vy ako?co nove?
Ja som bola dnes na poradni-vsetko mame v poriadku 😵 bud.tyzden ideme zase a uz aj do nemocky sa pojdem ukazat,ze nech ma uz aj tam spoznaju 😀
chrumi len pekne oddychuj aj ja mam jednu babulku uz dlho nizsie.ale stale vsetko tiez OK 😉

julietka mne robili morfo v 20tt-pekne to bolo vidiet-aj nam vsetko pekne poukazoval-povysvetloval 😉 tiez mam fotecky v albume tak mozes kuk 😉 🙂

sonia29
23. sep 2009

ahojte baby, dakujem pekne za gratulacie 😉 vidim že sa tu toho dosť popisalo, len nestiham čitať, pribudli aj nové tehulky, gratulujem a vitajte 😵
mali sa narodili 8.9. sekciou kedže boli obaja kp. boli donosení takže nás po piatych dňoch prepustili. zatial sa mi darí kojiť ich, len mi popraskala jedna bradavka, takže z tej si mlieko len odstriekavam ručne, je to dosť makačka hlavne v noci 😝 🙄 krpcov je dosť ťažko zladiť aby spolu spinkali, najma v noci 😝 cez deň sú ako med ale akonáhle príde večer 🙄 málokedy sa mi podarí uspať ich spolu 😒 maminky nemáte tajný typ? ako to vyzeralo alebo vyzerá u vás? 😕

sonia29
23. sep 2009

eviska vitaj spať 😉 takže ste sa vrátili na stálo? to musela byť makačka sťahovanie s tromi deťmi 😝 😕

julietka
23. sep 2009

dakujem babenky za odpovede, skusim si tam pre istotu este raz zavolat..
minkak aj chruminka vy sa teda pekne drzkate s mimiskami, len tak dalej nech su drobci co najvacsi 😉

sonia a drobci ti spavaju v jednej postielke, ale ma kazdy uz od zaciatku samostatnu?

marhulka20
23. sep 2009

Ahojte jasné občas aj sem zablúdim 😉 no vieme aj pohlavie dve baby a chlapec ja sa už aj celkom teším veď domček máme veľký 🙂 Elku momentálne stahujeme do izbyčky tak sa vytešuje stále chodí za mnou bozkáva a hladká bruško tak sa aj ja teším 😵 ďakujem za tému hneď tam idem kuknuť 🙂

evita.m
23. sep 2009

ahojte,
gratulujem čerstvym maminkam....a vsetkych pozdravujem. 🙂
Ja dajako nestiham chodit na PC a vecer sa mi uz velmi nechce.
Je pekne citat ako deti rastu a co vsetko noveho s nimi zazivate, v kazdom pripade je to velmi vesele...Ma moja doktorka vystrasila pretoze nedokazala zmerat poriadne jednemu hlavicku a mame zvysenu hodnotu NT?!...musim ist na kramare a tak som trochu v strese.....no ved uvidime.....este stale dufame ze to bude vsetko oki...
Takze Vam vsetkym drzim palce. 🙂

chruminka
23. sep 2009

evita ak ides na kramare na genetiku a budes mat stastie na milu mladu pani Dr. tak ti vsetko vysvetli pozrie na UTz babetka...mna velmi upokojila ,tak drzim palce

marhulka gratulujem k trojickam aj ked ja si to neviem predstavit uz teraz sa trosku bojim nasich jezibabuliek,ze ako to zvladnem ako sa zladime....ale na druhej strane sa uz na ne velmi tesim a uz sa ich neviem dockat
Ty budes mat hotovu skolku doma 😀 pozerala som album a Elka je nadherne dietatko 😵

julietka neboj aj tebe to rychlo ubehne 😉

evita.m
23. sep 2009

chruminka dakujem za povzbudive slova...idem k Dr. Cunderlikovi....mal by to byt odbornik na ultrazvuky....tak uvidime...
Marhulka, klobuk dole....bude to velmi vesele...to chce mikrobus 😉 😀

mirinda10
23. sep 2009

evita ja som bola u Cunderlika je to super chlapik a je odbornik tak tam dreba ist aj ked ja mam podla utz drobcov ok ale indikacia vek a IVF odporuca amnio tak mam strach povedal, ze ja sa musim rozhodnut
inak povedal povedal, ze na genetike na amnio mi povedia ci je vsetkych 23 chromozomov ak ale ci ma dieta hlavu alebo rostep na chrbtici alebo mu chyb ruka to oni nevedia tak si mam vybrat mam strach ist na amnio

boli ste tu niektora dvojickova tehu alebo mamina na amnio? musim pozriet aj temu na amnio co tam kocky pisu

sonia gratulujem ku nadhernym detickam, krasne si to zvladla ked vas pustili tak skoro po 5 dnoch parada

sonia29
23. sep 2009

julietka spavaju samostatne kvoli monitorom dychu. chcela som ich pôvodne dať do jednej ale nedalo sa 😒

mirinda veď nás chceli vykopnuť o deň skôr len ja som si vyboxovala ešte jednu noc v nemocnici 😀 , trocha som sa bála, či to doma zvládnem 😝

loginka
23. sep 2009

mirinda, ja som bola teraz na genetike-konzultacii, mala som nevyhodnotitelny triple - vysoke Hcg, ale sme sa dohodli, ze pojdem najprv na morfologicky apotom sa uvidi
na amnio nechcem ist - je tam skoro 2% riziko moznych komplikacii a bojim sa riskovat, aj ked hovori sa ze teraz je to uz rutinny zakrok...

loginka
23. sep 2009

ty si mala tiez IVF ICSI? lebo ja hej, ale tiez hovorila geneticka, ze je tam riziko z tohto dovodu uplne minimalne

julietka
23. sep 2009

soni a minule tu na konikovi niekto pisal ze pri dvojickach pouziva v jednej postielke len jeden monitor... takze sa to potom neda? 😕 aka som zveda vsak? ale tiez nad tym uz teraz rozmyslam ci jednu, alebo dve postielky a ci dva monitory alebo jeden..

marhulka no teeeda to je krasne pozehnanie naraz trojicky a to vam zistili az teraz v 20tt?
zo mna si obcas robia doma srandicky ze co ak su tri a ja s usmevom tvrdim ze je to nemozne, to by sa na to prislo hned na zaciatku...no ale asi teda nie..

ajka72
23. sep 2009

mirinda ja som bola na amnocentéze dosť som sa bála lebo sa robia dva vpichy ale dr. najprv pozeral ultrazvukom polohy babatiek a potom si na bruchu vyznačil kde bude vpich ten aj urobil a to isté pri druhom babatku a potom obidve ešte skontroloval a boli o.k. výsledky boli za 3 týždne kde sa potvrdili dve dievky a hlavne zdravé!!! bola som myslím v 18tt alebo v 2Ott už neviem presne,

mirinda10
23. sep 2009

logika ano mali sme ICSI ale ja mam jednovajecne dvojicky nemam dva plodove vacky iba jeden a toho sa bojim su predelene oba taou blanou ale inak su v jednom vaku tak neviem neviem mam strach

aj ja idem este na kontrolny utz budem uz 17tt a potom mam hned geneticku konzultaciu a potom sa budem rozhodovat co dalej no nebude to lahke ale neviem si predstavit am dve chore deti aj ked verim, ze drobci su ok

ajka nemala si ziadne bolesti, komplikacie po amniu ja uz teraz mam rizikove tehotenstvo a bojim sa ci sa to nejak neskomplikuje

evita.m
23. sep 2009

No ako tak citam, byt tehotna a hlavne cakat dvojicky ziadna sranda.....ziadne testy nevychadzaju ucebnicovo aby si to clovek vychutnal.....No musime byt silne, verit a dufat.....

ajka72
23. sep 2009

mirinda chválabohu som nemala žiadne bolesti po amnio, ten vpich bol nepríjemný ale dalo sa to vydržať, ale ja som mala dva plodove vaky lebo mám dvojvaječné dvojičky tak neviem ako by to bolo v tvojom prípade ale dr. by to mal vedieť,

chruminka
24. sep 2009

ahojte
ja som amnio odmietla,p.dr. na genetike my povedala ze urcite by neboli poskodene oba plody ked tak len jeden,ale co potom?!
Bud by museli ist prec oba alebo ziaden a my sme nase jezibabky od zaciatku chceli a velmi o ne bojovali tiez sme boli na IVF ICSI.

mirinda10
24. sep 2009

chruminka aj mi mame vymodlene deti ved budem mat 40 rokov a muzik 45 len je problem ak budu postihnute obe tak ani jeden z nas nebude moct robit a budeme odkazani na milodari druhych a este neviem ci to aj fyzicky zvladneme toho sa bojim nakolko ja nechcem deti za kazdu cenu, ak je chore iba jedno to sa da zvladnut jeden moze pracovat a pomocou aj nejakej osetrovatelky sa to da aby to druhe nebolo ukratene ale u mna ked su jednovajecne, tak ak bude chore jedno bude aj druhe a toho sa bojim aj ked verim, ze su zdrave

ajka - no DR povedal, ze robil amnio ale nie jednovajecnym, ze ak ich mali na Kramaroch za 10 rokov 3 pripady tak to je vela a toho sa bojim

idem na tu geneticku konzultaciu tak uvidim a mam este jedne utz v 17tt v specialnom centre v Brne tak uvidime

inak moji drobci su tak zvlastne ulozene, ze su v jednom plodovom vaku maju jednu placentu ale ten mensi ma tak blanu okolo seba ale nie uplne tam kde ma pupocnik pripojeny na placentu tam ta blana nie je a ta blana to mi pripada ako kde sa rodia macence aj oni maju nieco take ale zas je dobre, ze su aspon takto oddelene od seba no tak uvidime

no mame s muzikom nad cim rozmyslat, to rozhodnutie musime spravit to mi je jasne to za mna ziaden doktor neurobi a ani mi nepovie, ze su na 100% zdrave

loginka
24. sep 2009

mirinda a na NT si bola?

mirinda10
24. sep 2009

ano mali sme 0,6 a aj nosanky sme mali aj pulz srdiecka bol ako mal byt vsetko nemali ziadne morfologicke anomalie iba ta nestastna krv ☹