Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zojaaa
17. sep 2012

@evusaa
Tak vam zelam vela zdravia a som zvedava ako dopadneme my 😵 😵

kacena85
17. sep 2012

ahojte zienky, mozte sa so mnou podelit o skusenosti, cca tyzden mam problem s brusko, s chodenim, teda chodit chodim ale uz tak tarbavo, ked dlhsie tak ma taha brusko ale nie vzdy, sem tam mam aj tvrdsie brusko, co vam dal dr na to?mavali ste to?boli ste tu niektore kvoli tomu aj v nemocke, ja mam velky strach, ze ma tam posle a pojdem odtial az po porode

mamoka4
17. sep 2012

@kkatka113 Ahoj, ja som rodila dvojičky na Kramároch sekciou u Dr. Planka, Kramáre a celý tím ti môžem len a len odporúčiť. Kramáre majú jednu výhodu, kedy sa nedajbož eniečo s babätkami dialo, po zdravotnej stránke je v susedstve Detská fakultná nemocnica. Ja som s babami ležala na nadštandarde, mali sme súkromie, môžem len odporúčať. Ak máš akékoľvek otázky len napíš. 🙂 Ked som sem chodila pre 19 mes. tak nás viaceré rodili na Kramároch najmä Dr. Plank jeodborník na dvojičky. Drž sa.

angieska
18. sep 2012

ahojte.tak od vcera som aj ja dvojmamina,mame krasne zdrave dievcatka,eliska 2450g,50cm,linduska 2250g,47cm.o 9.45 mi praskla voda,uz som bola otvorena na 5prstov a nozicky sa tlacili von,takze urychlena sekcia a 20.20uz boli na svete🙂

kkatka113
18. sep 2012

@mamoka4 ahoj, dakujem za info 🙂 presne pre toto som si vybrala kramare, kvoli prvej detskej kde je moj tatino primar, cize aj kebyze sa nahodou narodia o dost skor tak lezia u neho na oddeleni co by bolo super, ale dufam ze to o moc skor nepride ale tak mame poistku 🙂 o dr.plankovi vim ze mava rizikovu poradnu, mne moja doktorka este odporucila prednostu rusnaka ze ten je vraj tiez super, tak poslem tatka zistit a hadam mi uz niekoho dohodne a verim ze aj ja budem rovnako spokojna ako si bola ty 🙂

griska11
18. sep 2012

@angieska juuuj blahoželám, a teraz uz len kopec radosti a zdravia želám Zuzana

pistaciaa
18. sep 2012

@angieska blahozelam a prajem hlavne vela zdravicka a radosti s detmi 🙂

sonia1501
18. sep 2012

@angieska velmi pekne miery, gratulujem a prajem vela zdravia :o)

sonia1501
18. sep 2012

mamicky, taka odveci otazka, upiekli ste tortu detickam ked mali pol roka?

hural
18. sep 2012

@angieska gratulujem, prajem vela zdravicka detickam a rodicom vela sil.....uzivajte si batozky

mamoka4
18. sep 2012

@angieska Gratulacia k maličkým....veľa veľa radosti z maličkých... 🙂

dana_l
18. sep 2012

@angieska velka gratulacia k malym slecnam, nech ste vsetky zdrave a krasne priberate a tebe vela novej energie k tym dvom batozkom

dana_l
18. sep 2012
sophie123
18. sep 2012

@hural Ahoj, nasi tiez zo zaciatku iba spali, to bola pohodicka 😀 Teraz uz vsetko vnimaju a vyzadaju si viac pozornosti, ked sa nudia... My este stale mame 3 hodinovy rezim, ale uz iba od 6. hod. rana do 6. hod vecer. Moji su od zaciatku na umelom mlieku, zo zaciatku im trvalo jedno papanie 20 - 30 min. Teraz to uz vysrknu aj za 5 minut ak su hladni 😀 Tiez este niekedy grckaju, ale uz je to cim dalej, tym menej 🙂 Inak s tymi babkami je to asi vsade rovnake, ked tu bola moja mama, tak ich ani nepustila z ruk, potom si museli zvykat zaspavat sami, ale naucili sa 🙂 Mne vsetci hovorili, ze prvych 3 az 6 mesiacov je najtazsich. Z mojej skusenosti boli prve tyzdne lahke v tom, ze babatka len spali... Ale teraz som zase uz viac v pohode a sebavedomejsia. Myslim, ze kazda etapa ma svoje pro a proti. Netesim sa na zubky, toho sa trocha bojim, ale snad to nejako zvladneme 😀

sophie123
18. sep 2012

@hural Jej, pozeram, ze aj ty mas Hanku 🙂 Pekne meno si vybrala 😀 😀 😀

sophie123
18. sep 2012

@angieska blahozelam a prajem vela zdravicka 🙂

susy
18. sep 2012

@angieska gratulujem 😀

karkulkaa
18. sep 2012

ahojky tiež velka gratulka angieska 🙂. Ja som sa vo štvrtok vrátila z nemocnice strávila som tam 8 dní zacalo mi tvrdnut brusko, pravidelnejsie kontrakcie nastastie to zastavili a teraz v pohode. len mi doporučili kludový režim. Ale malo to aj svetlu stránku konečne mi povedali pohlavie. 🙂 budeme mat chlapčeka a dievčatko. 🙂

griska11
19. sep 2012

Neviem či aj vy máte takú skúsenosť ale odkedy co hovoríme že čakáme dvojičky tak kazdy má otázku že či prirodzene alebo umelo, a ked poviem pravdu že prirodzene tak kazdy úplne neveriacky krúti hlavou... No normálne asi budem uz tajiť, že čakáme dvojky:(

kkatka113
19. sep 2012

@griska11 aj mna sa tu uz parkrt pytali, dokonca aj doktor na morfologickom, a ja som sa ho na oplatku ze ci aj jednovajecne mozu byt po umelom, on ze nahoda ale moze to tak byt.... No co uz, pockaj, ked budeme kocikovat tak nas zas bude kazdy lutovat ze dve deticky naraz 😀 A ja sa na to pritom uz tak tesim 🙂

karkulkaa
19. sep 2012

@griska11 aj na mna už padla táto otázka niekolkokrát 😀 hlavne ked som bola v nemocnici. 🙂

mia117
19. sep 2012

@karkulkaa ahoj aj ja som mala ist do nemocnice kvoli tvrdnutiu bruska, uz ani chodit nemozem, prechadzky nehrozia aj ked sedim tak ma taha brusko ☹ predpisal mi 4x denne magnezko, mam pocit, ze to zabera, ale musim byt cely den v posteli a to je na nevydrzanie ☹ ale musim to nejak prezit, inak ma caka nemocnica. tebe davali tekute magnezko do zil? tiez musis uz len lezat, alebo to trochu preslo a da sa chodit aj na prechadzky sem tam? dik

hural
19. sep 2012

@griska11 aj mna sa to neustale vypytovali, pride mi to netaktne, co koho do toho. V pripade doktorov to akceptujem. A teraz ked uz su na svete, sa ma kazdy spytuje ako to zvladame....a ci sme unaveni.... a ci vela placu......same pozitivne otazky.... 😉

hural
19. sep 2012

@sophie123 to znamena ze mate trojhodinovy rezim len cez den, a v noci ste ako? Ja by som chcela nabehnut po case na 4 hodinovy rezim a potom postupne vypustit nocne papanie, ale neviem ci sa nam to podari. Budeme skusat. Zatial ten trojhodiny funguje.

moncikg
19. sep 2012

ahojte, tak vcera som sa po 12 t. v nemocnici vratila domkov s dvomi babätkami...narodili sa v piatok cisar.rezom a stali sme sa raritkou nemocnice...milacikovia Richard a Dominik maju vahu 3620 a 3450 g 😀 angieska, gratulujem 🙂

hural
19. sep 2012

@moncikg gratulujem, nadherne miery, prajem vela zdravicka detickam a mamine vela mliecka

eeska
19. sep 2012

@moncikg gratulujem, paradne vahy 🙂 preco si tak dlho bola predtym v nemocke??

griska11
19. sep 2012

@moncikg krásne rozmery.... Blahoželám nech ste zdravi a užívate si domáce prostredie🙂 🙂

griska11
19. sep 2012

@hural no ako aby nemohli iba konštatovať ako: sú krásne.... Ake sú podobne.... Alebo hocičo iné.... Mne uz teraz všetci hovoria, že ake len ťažké to budem mat, ako to len zvládnem a ine horekovačky... Namiesto toho žeby má podporovali... Tak sa hecujem sama, že aka to bude "brnkačka" 😉

sonia1501
19. sep 2012

@hural @sophie123 to mate dobre ze trojhodinovy rezim, my sme od zaciatku na dvojhod. rezime, ale v noci je to ok, az teraz posledne tyzdne sa bud jedna alebo druha zobudza v noci okolo 1 na papanie, druha najskor okolo 5 najneskor 6-7 rano.