Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
24. nov 2010

@janette77 dakujem moja...a urcite sa ti to podari..len treba vsetko s chladnou hlavou a hlavne pozitivne brat....aj ked niekedy ti bude do placu - tak si poplac...a potom sa opat len usmievaj na svoje deticky......a rezim si rob od zaciatku.....uvidis, oplati sa 😵 A dakujem za pozdrav...odovzdam mojim slecinkam.....a drzkaj sa tak krasne, ako doteraz

janette77
24. nov 2010

@deinad Mila deinad, zajtra DRZIM PALCEEE, myslim na Teba a posielam za batoh tehu virusikov!!!!

pitipitipa
24. nov 2010

@janette77 mozes mi napisat kolko mg ma to tvoje magnezium? nemyslim si, ze tu funguje nieco ako liecenie magneziom, zajtra sa opytam dr.
tu je tiez povoleny len paracethamol...ja som ho dostavala do zily, kedze nevolnosti sposobovali, ze vsetko slo von, ziadne tbl som nemohla ale pri tvrdnuti si ho nedavam...len ked mam migrenu. tu ta neskotroluju zospodu, co sa deje s krckom...nato je speci sono, ktore som mala v utorok...zmerali mi krcok...ma 3cm, co som nasla na internete, je dolna hranica...zdravy krcok by mal byt od 3.5cm do 5cm...
ja mam zo slovenska magnezium s b6...a tu som si kupila magnezium 300g v jednej tbl, co je 100% denna davka...tak som si rano jednu dala...ale zial uz vsetko letelo dolu odpadom...este stale mam nevolnosti 🙄

janette77
24. nov 2010

@katrinb ...kujeeeeem za prilev maminkovsky pozitivnych slov! 🙂

katrinb
24. nov 2010

@janette77 😉

janette77
24. nov 2010

@pitipitipa chuda moje, ja som tiez trpela nechutenstvom, aj z tekutin ma napinalo, ale az takto dramaticky nie. Dufam, ze Ti nevolnosti coskoro ustupia, nech si zacnes tehulkovanie uzivat. Mam pred sebou moje magnezko - je 500mg. Takze krcok od 3,5 - 5 je o.k....dobre vediet. Ja sa tak bojim piatkovej poradne, ci aj mna neodveli lekar do nemocky. Ako adru, stale na nu myslim. Ona mala myslim 3...

pitipitipa
24. nov 2010

@janette77 aj dr mi vravel ked som bola na uplnom zaciatku, ze do 12tt nevolnosti prejdu...a v 12tt na poradni mi povedal, ze do 14tt...a v utorok mi povedal, ze do 20tt by to malo ozaj prestat 😀 takze ma povzbuduje, ze to raz mozno...mozno porodom prestane... 😅
no tak budem brat to moje Mg 3x denne...a uvidim, ci mi to pomoze...ked tu je to tak na nervy...musim ist kazde 2tt k mojmu GP ako obvodnemu doktorovi aby mi dal PN. ma to uz otravuje...uvidim, co mi zajtra dr povie, je to jeden z najvacsich hlav v nasom okoli, takze mam stastie, ze sa mnou zaobera...bo inak tu vidis len midwife, to je len zdrav. sestra co sa zaobera tehu, co ti odmeria tlak, vezme moc a krv...za cele tehu tu tehulka nevidi doktora ani raz 😨 ked som prisla prvy krat k nej som uz bola v 12tt...ze mi je zle a vraciam, tak mi povedala, chod na pohotovost...na ktoru choleru mam k nej chodit raz do mesiaca, ked je nepouzitelna...strasne ma to stvalo, ze som sa musela obtazovat z druheho konca mesta za takou osobou...teraz mam stastie, bo som rizikova, kedze cakam dvojcata a musim vidat doktora...vdaka bohu zato... 😵

katrinb
24. nov 2010

dala som nejake fotecky do albumu...ak by ste chceli kuk.....sice nie moc aktualne, ale postupne ich tam davam

janette77
24. nov 2010

@pitipitipa fiha, takze zlate Slovensko, hovoris?? Som rada, ze sa Ta aspon ujal riadny odbornik. Takze hlupo povedane, mas stastie, ze si dvojickovska, vsak? Skus to magnezko, ale radsej sa predtym porad s lekarom, kazda mame iny priebeh a nerada by som Ti nejakym sposobom poskodila. V kazdom pripade Ti drzim palceky, aby sa Ti zo dna na den ulavovalo, lebo takto si fakt tazko moze zena tehu vychutnavat.

pitipitipa
24. nov 2010

@janette77 no ako hovoris, mam stastie, ze cakam dve...inak by o mna ani pes nestekol...kamosky rodili po 50hodin...otras 😢 pan boh vedel preco ma pozehnal s dvoma 😀
ked som dr spomenula magnezium, opytala sa len, ci to zabera... 😅 a ja ze ked som si dala dve a podlozila zadok dvoma vankusmi...lezala som asi hodinu, tak sa to ukludnilo...a u nej na stole mi tak stvrdlo, ma to riadne bolelo..riadna lopta sa vyformovala...
zajtra sa ho nato popytam, uvidim, co nato...ale magnezko sa ma uzivat v tehu...takze si nemyslim, ze mozem uskodit..snad bude len lepsie...
dakujem....aj tebe prajem, aby ste v zdravy vydrzali co najdlhsie a bezpecne priviedla tie poklady na tento svet 😵

janette77
24. nov 2010

@pitipitipa 🙂 diky! Tak daj vediet, ako si dopadla...

janette77
24. nov 2010

@katrinb ...pozrela som si, aj dnesne, aj starsie - mas krasne princezne a ako sa vedia tvarit! 🙂) Uzas, pristihla som sa, ze pri kazdej fotke mam usta od ucha k uchu. Milunke babiky.

matelko1
24. nov 2010

a sme doma,ale je riadna zima dnes brrrr...nakoniec som ani do mesta nesla,ostala som doma,my byvame 4 km od mesta,taka mala dedinka,je tu klud,najprv som si nemohla zvyknut na to,ale teraz uz by som do mesta nesla.

janette77
24. nov 2010

@matelko1 brr a cez vikend by vraj mala zavitat uz aj prva snehova nadielka... 🙂 my mame prave dnes tretie vyrocie, co sme sa prestahovali z mesta na dedinku. Ono mne tu bolo fajn, ked som bola pol dna v meste (BA, kde sme pracovali) a pol dna "tu"...lenze minule, ako sme tak sli nasou dedinkou ma nachvilu premkol taky zvlastny pocit, ze uz len tu budem najblizsie roky kotvit. Uvidim, ako to budem zvladat. Manzel slubil, ze ma bude prilezitostne vencit.🙂))
Inak by som tunajsi klud za nic nemenila, je to o slobode, volnosti, moznosti mat psika, ine zazitky a zase do toho mesta az tak daleko nemame.

katrinb
24. nov 2010

@janette77 dakujeeeeeeem

andzis
24. nov 2010

@katrinb Dakujem na tieto momenty sa veľmi teším 🙂

juliagregor
24. nov 2010

@matelko1 ty si kup sušičku a mm nech si kupi kameru 😀

juliagregor
24. nov 2010

@pitipitipa ahoj, magnezko ber a vo veľkom, v jednej tabletke by malo byť aspon 500 ...bud magne B6 alebo lacnejšiu a rovnako dobru verziu Magnezium lacticum...a nerozmýšľaľa si prísť si odkrútiť tehu na Slovensko ?...neni nad infúzky

pitipitipa
24. nov 2010

@juliagregor ako casto by si povedala, ze mam uzivat to magnezko?? dnes som si dala 2x 300mg...bo neviem ako casto si ho mozem davat

juliagregor
24. nov 2010

@pitipitipa ked je menšia dávka v tablete, tak si daj 5 krát ...

juliagregor
24. nov 2010

@pitipitipa a neboj sa predávkovania, deti sú malé, im to neublíži

pitipitipa
24. nov 2010

@juliagregor oki...dakujem velmi pekne za radu...snad to pomoze na to tvrdnutie...ma to desi 😢

pitipitipa
24. nov 2010

@juliagregor a beriem aj zelezo...moze sa to spolu ci nie?

juliagregor
24. nov 2010

@pitipitipa daj si aspon hodinu pauzu a železo sa nesmie s mliekom...a nemôžeš prísť sem...aj moja kamoška sem chodí rodiť 😎

pitipitipa
24. nov 2010

@juliagregor nie, nemozem....nemozem cestovat, dr by ma nepustil...len na vlastne riziko..a to by som neriskovala...kedze po hodinovej prechadzke mi tlak pada a ja sa mocem, neviem kde som...a potom zacne tvrdnut brusko...musim do postele...

pitipitipa
24. nov 2010

@juliagregor no nic...pred hodinou som si ich dala obe...kurnik sopa...no nic, dam si este jedno magnezko pred spanim....

juliagregor
24. nov 2010

@pitipitipa ten tlak som mala tiež, odkedy som bola prvýkrát tehu, tak tlak uplne dole, odpadávala som, nemohla som cestovať a tak...
len odpočívaj..
dobru noc idem k mm 😎

pitipitipa
24. nov 2010

@juliagregor dakujem za rady...dobru noc x

janette77
25. nov 2010

@pitipitipa dobre ranko...inak bacha, lebo aj co sa tyka magnezia, nemoze sa 2 hodky pred nim a 2 po pit mlieko!

adra22
25. nov 2010

Ahojte už mám v nemocke net ležíme hore nohami hrozí nám odtok plodovej vody už som sa vyplakala a mám jediný cieľ donosiť detičky čo najdlhšie aj ked to pre mna znamená v kuse len ležať ale pre drobcov urobím všetko na svete.