Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

5romanna5
19. jún 2014

@bewik ja som si stale vravela ze dve stacia..ale ked oni tak rychlo rastu ☹ urcite to bude narocne ale stoji to zato 🙂 🙂 🙂

polynka9
20. jún 2014

@bewik Ahojte, takze vsetko u Teba OK - tesim sa s vami, vsetko bude dobre a zvladneme to, ved sme zeny bojovnicky, no nie ? Dosedla je srandista, ale ma aj svoje nalady, a tie uz clovek berie s rezervou .... 🙂 opat idem k nemu 1.7. - a verim, ze vsetko bude OK.
@juliana30 Pekne rastiete, a mne moj doky povedal, ze nikdy nebudu rovnake, tak to tiez beriem s rezervou a velakrat som uz pocula, ze tie merania nie su velmi presne .. 🙂 Radsej byt v nemocke a pod kontrolou, som za, a potom ako vravis, este pojdes domov. 😵

eminka25
20. jún 2014

@lilinka007 dakujem si zlata ze si ma povzbudila je to pre mna vsetko nove tak sa trosku bojim.kamaratky ktore by mali dvojicky nemam tak sa nemam s kym poradit.dufam ze tento krat to dopadne dobre.aj keby som mala prelezat cele tehotenstvo nieako vydrzime.

5romanna5
20. jún 2014

@polynka9 ahoj..ty máš Dosedlu ako svojho gynekologa?

polynka9
20. jún 2014

@5romanna5 K Dosedlovi som chodila na folikumetriu, USG ale ked sa nam zadarili dvojicky, tak ma odporucil za doc. Krausom, (vtedy som este chodila k Mickovej - resp. A. Hajdu - na Zbrojnicnu) on je mimo Sace ale ordinuje ako je vstupny areal USS, a doc. Kraus ma posiela na USG ohladne screnengov do Sace k Dosedlovi....takze ako sa to vezme - Dosedla mi robi tie USG a ku Krausovi chodim do poradne ... ale som spokojna, obaja su odbornici a doverujem im .... On je tiez tvoj lekar, alebo chodis inam ?
Nevieme este kam pojdeme rodit ....Saca je skvela, ale tak nova je TOP ohladne predcasniatok - mam dilemu ...

5romanna5
20. jún 2014

@polynka9 ja mam doktora v moldave...dosedla mi robil poslednú sekciu a pár Usg este pri prvých tehotenstvach..ale pocula som ze je naj co sa tyka dvojičiek a rizikových tehotenstiev..rozmyslam ze by som sa k nemu objednala...ja rozmyslam nad Šacou,rodila som tam obe deti,sice tiež je pravda ze teraz je veľká sanca ze sa narodia skôr...takze tiež nie som este rozhodnutá na 100%...este mame pár týždňov tak snad vydržíme co najdlhšie 🙂

polynka9
20. jún 2014

@5romanna5 Ved to, citam, googlim, ale stale som v rozpati medzi Novou a Sacou, ale skor si myslim, ze Dosedla caka, ze tam pojdem rodit, kedze k nemu chodim, ale ja sa aj tak bojim, a chcem to najlepsie pre mojich chlapcov .... asi ak vydrzime do 35 tt tak potom pojdeme do Sace, lebo MM sesternica cakala dvojicky a ta vravela, ze pokial neprekrocis 34 tt tak len do Novej ... a teraz nech sa clovek rozhodne .... 😕
Ale zase ak je Saca TOP nemocnica na SR, tak nieco na tom bude, snad brali do uvahy aj porody dvojiciek, neboj sa, zvladneme to, a ani sa nenazdame a vsetko ubehne rychlo a budeme mat deticky pri sebe, zdrave a krasne, spokojne 😵

5romanna5
20. jún 2014

@polynka9 urcite musia brať aj nato ohľad 🙂 jaaj tesim sa uz na ne 🙂 🙂 dnes na 3D konecne obe ukázali aj tvaricky..no na zjedenie 😵 😵 😵 tak tak,treba este kusok vydržať 🙂

polynka9
20. jún 2014

@5romanna5 Zlatunke to muselo byt, tiez sme chceli 3D, ale nakoniec sme nesli nikam, raz som mala vybaveneho a nakoniec z toho bolo len 2D, bez foto, videa, len MM videl drobcov a ja nic, potom zase ma uz nemali kam dat to som chcela ist k Dankovcikovi, cele sa to menilo, posuvalo, tak som rezignovala, ale velmi som zvedava, ako budu vyzerat, tiez sa na ne velmi tesim ... kde si bola na 3D ?

bewik
20. jún 2014

@polynka9 @5romanna5
Ahojte baby. Citam, ze pisete o nemocniciach, tak mne to vcera vysvetlovali ako to je. V Saci sa bezne rodia dvojicky, maju vybavenie, starostlivost, proste vsetko, ide len o to, ze za dvojicky narodene pred 34 tt dostanu zaplatene len v novej nemocnici. Je to len nejaka byrokraticka blbost. Cize ak sa narodia po ukoncenom 34 tt vsetko je ok, moze sa rodit aj v Saci a dostane sa im vsetko to, co aj v novej nemocke. Takze ja som sa rozhodla tak, ze ak prekrocime 34 tak idem do Sace. Tam ma sleduju uz dlho, vidim, ze sa naozaj staraju, mam z nich dobry pocit a uz som tam aj lezala a na doktorov idu same chvaly.

5romanna5
20. jún 2014

@polynka9 ja chodím na myslavsku k Juhasovi..je super co sa tyka Usg..robil mi aj screening a morfologicky..foto su k to mu zadarmo aj s videom...je úžasné ich vidiet este pred,stale pozerám na ich foto 🙂
@bewik to bude asi najlepsie,vydržať v ktorom týždni to pride a podľa toho,je fajn vediet ze si mozme vybrat 🙂 inak ako je to s pred porodnou poradnou pri dvojičkach?viem ze pri klasickom tehu sa chodi od 36tt..

bewik
20. jún 2014

@5romanna5 myslim, ze od 34 tt sa chodi s dvojkami, ale nie som si ista.

Baby, davate odoberat pupocnikovu krv?

shania31
20. jún 2014

@bewik
Nie, nedavala som.

juliana30
21. jún 2014

@bewik ani ja nedávam brať pupočnikovu krv.

polynka9
21. jún 2014

@bewik Ja som to zistovala ako to je pri odbere pupocnikovej krvi, pri dvojickach je mozne, ze ak Ti odoberu pup. krv, tak len pre vlastne potreby, ale ked sme s MM zvazovali moznost darcovstva, tak su tam obmedzenia, - musia mat vacsiu porodnu vahu, neviem kolko presne ale tusim viac ako 3000g, vlastnu placentu atd .... Ked sme chceli pre seba uchovat, stoji to strasne vela penazi, takze sme sa rozhodli, ze nedavame ...

polynka9
21. jún 2014

@5romanna5 Predporodna priprava sa robi aj pri dvojickach ? To som nevedela ... co sa tam vlastne robi, ak idu von sekciou, .... ? 😅

polynka9
21. jún 2014

@bewik Vidis, ako dobre, ze viem, ako to chodi a funguje ... skoda, ze nepisu o tom viac na ich stranke ....

dana_l
21. jún 2014

@bewik nedali sme

5romanna5
21. jún 2014

@polynka9 je to ako klasická poradňa len sa robi uz v nemocnici kde chces rodiť,robi sa raz az dva krat do týždňa,hej hej aj pri sekcii.. 🙂

bewik
23. jún 2014

Je to fakt strasne drahe s tym odberom. @polynka9 Tiez som pomyslala na darcovstvo, ale som netusila, ake su podmienky 😕
Baby mne sa normalne zvacsili nohy a to ich mam uz aj tak dost velke ☹ vobec si neviem kupit topanky a vacsie cisla odmietam. Vraj to moze ostat natrvalo 😖

juliana30
24. jún 2014

@bewik už ich máš napuchnuté?Povedz lekárovi a on usúdi ,či ti nepredpíse sťahovacieho podkolienky,ja som si ich kúpila v lekárni,ale mne nepuchnú,ale vystupujú mi žily.Nevedela by som bez nich fungovať,veľmi sa mi uľavilo.Ja som si dávala nohy do studenej vody a mastila mastičkou alpa a potom som si nohy vyložila na operadlo sedačky,pomohlo to,ale len tak na hodinku-dve.Skus tie kompresívne podkolienky.Ja už chodím len v botaskách a v teplakoch.Cítim sa hrozne.
Ja už zajtra idem do nemocnice,a pomaly začínam byť rada,lebo ja fakt už nevladzem ani žiť,neviem už vydržať a navyše priberám teraz ako besná.Tak ako to išlo pomaličky hore na začiatku,tak teraz to nabralo závratnú rýchlosť a este mesiac pred sebou.Och,kto to dá potom dolu,budem ako tuleň.Este tak 1-2dni a už som +15kg. ☹.Potom sa nevladzem ani prevrátiť v posteli.Dokonca už mám problém šoférovať,bolí ma brucho pri tom.

bewik
24. jún 2014

@juliana30 ahoj moja, myslela som presne na teba, ze zajtra uz ides do nemocky. Mozno to fakt nebude az take hrozne, tam sa o teba postaraju, daju ti napapat a nemusis sa s nicim namahat. Dufam, ze vam tam varia dobre, lebo to jedlo je tam hlavny program dna 🙂
Ja uz mam prirastok tiez okolo 15 kg, ale zatial vladzem. No uvidime ako to bude dalej, lebo vraj sa ma teraz najviac priberat. A tie nohy ja praveze volnym okom vobec nevidim, ze by som ich mala napuchnute. Ja mam celkovo chude nohy aj ruky, len sa mi museli nejak roztiahnut alebo co. Citala som aj na nete, ze sa to casto deje, ze si zeny po tehotenstve musia kupovat vacsie cisla topanok. Moja sesternica to tiez mala tak. Ja uz mam teraz nohu 40 😕 Ale som stastna, ze je leto a vsuniem nohy len do slapiek. Neviem si predstavit ako by som sa obuvala do ciziem. Vcera ked som si kupovala topanky, tak mi jedny musela tahat z noh predavacka, vobec to neslo ani mne ani jej 😀 uz som myslela, ze si ich budem musiet kupit a ostanu mi uz navzdy na nohach 😀

juliana30
24. jún 2014

@bewik,ja tiež nemám opuchnuté,ale cítim,ze ked si obujem tenisky,tak sú mi natesno.Skus tie podkolienky,je to fakt dobré,uľaví sa ti.No ja som tiež rada,ze budem rodiť cez leto,lebo ako píšeš,problém v zime by bol s čižmami a urcite aj s bundou ☹.Museli by sme kupovať väčšie čísla,cez leto dáš šľapky,šaty a ideš .
No dúfam ,ze je v nemocnici dobrá strava,pre istotu si balim kopec horaliek a tyčiniek,lebo mi chutí strašne sladké ....a potom,ze priberám.Nechcelo sa mi veriť,ze posledné mesiace idú tak kilá hore a pozri ho 🙂,len sa napijem a uz mam o kilo viac 😲.Vsetky tieto veci mi písala kamoška,ktorá ma dvojicky,len ona mala príznaky skôr ako ja a mne sa nechcelo veriť,ze to tak bude aj u mňa a naozaj ma to dostihlo,ci uz bolesti noh,rúk,nosenie podkolienok alebo rýchle priberanie.Este čakám ,ci prídu strie,dufam,ze nie.
Inak by sa lekár čudoval,keby mu vyskočíš v nových topánkach na kozu 😀

polynka9
24. jún 2014

@juliana30 @bewik Ahojte baby, ja zatial nemam opuchnute nohy, no ale asi ma to este len caka 🙂 Pribrala som zatial 9,5 kg, ale urcite to tiez pojde hore a o vstavani z postele ani nevravim, nedokazem sa pregulat z chrbta na bok, ale tak odsuniem si vankuse a ltt to ide a ak nie, MM ma dviha za ruky 😅
Nepocula som este, ze sa moze noha zvacsit a ostat aj o cislo vacsia, uvidime, je to zazrak prirody co sa nam to vsetko deje, no nie ? 😵
@juliana30 Drzim Ti silno prsty v nemocnici 😵 ale tak este prides domov do porodu, alebo uz ani nie ? Bude to vsetko v poriadku, postaraju sa o Teba a ako vravi @bewik program dna bude jedlo 🙂 Vydrzime pre nasich drobcekov vsetko 😉

juliana30
24. jún 2014

@polynka9 ďakujem,dúfam,ze uz ma tam nechajú do pôrodu,lebo čím bližší termín pôrodu,tým sa viac bojím o deti,aby sa nič nestalo.Tak uz by som tam radšej chcela ostať ,aj keď 4 týždne sú vela,ale ako píšeš ,co už neurobím pre detičky.Už keď som prežila od novembra si pichat fraxiparin do brucha,tak nejaký mesiac v nemocnici ma snáď nezlomí 😀. Hrdina som,co?Len tam budú nejaké kravy sestricky a uz budem mužovi hučať do telefónu 😲 . Mňa tiež muž dvíha vačšinou z gauča, a v noví sa chytam parapetnej dosky na okne,no to keby niekto videl,tragikomédia.Este si uži trošku ,kým sa ti dá,lebo uz ked začnú bolieť nohy,tak koniec.Urcite potom napíšem ako tam je.

polynka9
25. jún 2014

@juliana30 Drzkajte sa baby a ked budes moct, napis nam ako sa mas 😵

juliana30
25. jún 2014

@bewik,@polynka9 ahojte baby,tak uz lezim,baby na izbe sú fajn,sme tu tri,akože večera o 16:00!, potom nič ,aj to boli 2 polovice chleba,malé maslo a dietna saláma.No katastrofa.Dostavam magnezium infúzie ,teraz mi tečie krv z nosa,no hotovo!Umriem tu ☹.Personal zatiaľ v pohode a bonus: netiekla voda od druhej do šiestej.Čo viac k tomu dodať ☹.

capuletka
26. jún 2014

Ahojte zienky, pozeram ze konecne tu pisu aj cakatelky. Tak sa k vam pridam. Zaciname 34tt a uz mam aj ja nariadene lezat, krcok makkne a skracuje sa a na ctg same kopceky. V piatok kontrola a asi aj nemocnica...co sa mi vobec nepaci, lebo este nemame vsetko pripravene :( naprd je ze babulky su malicke a vznikol medzi nimi cca 300g rozdiel....:(

juliana30
26. jún 2014

@capuletka,nič sa neboj,este potiahnes v nemocnici 2-3 týždne a bude fajn.Ja mám medzi babami tiež 300g rozdiel,včera mi povedali,ze jedna má 2100g a druha 1800g,vraj je to úplne v pohode.Keby aj druha dobehla na tých 2100g,tak som spokojná .Ja som len tak tak stihla všetko doma nachystat,ale objednavala som všetko cez internet.

polynka9
26. jún 2014

Ahojte
@juliana30 Mojko, neumries nic sa neboj, vsetko bude v poriadku, ale neprida na nalade ani strava, voda a preco ta krv z nosa? Zeby magnezko ? Drzkaj sa a hlavne je, ze dievcata sa maju dobre, to je najdolezitejsie, pekne vsetko zvladnes uvidis 😉
@capuletka Aj medzi mojime bol pred par tt cca 300 g rozdiel, ale tak kazde babo je ine, kazde potrebuje nieco ine, tak hore hlavu a pekne bojujeme, v nemocnici je niekedy lepsie ako doma, lepsia staroslivost, atd ....

Dievcata pekne pozitivne mysliet, jasne ? 😉