Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dana_l
13. aug 2014

@juliana30 davas im morsku vodu? mne maly chrcal ked v nemocnici skusali umele lebo sa nechcel dobre prisat a potom tiez chrcal, sestricka ho zobrala a priniesla o pol hodinu ze ho vycistila a potom sme uz problem nemali
odsavaj a spytaj sa este raz doktorky. mozno by pomohol zvlhcovac vzduchu, zeby tam bola stale vlhkost v izbe

juliana30
14. aug 2014

@dana_l ano morskú vodu physiomer.No my sme na umelom mlieku,toto mi hovorila aj lekarnička,ze to moze byt z mlieka.V utorok ideme este k pediatricke,Popytam sa znova.Rozmyslala som nad tým zvlhcovacom,len ja som s deťmi v obývačke,tam niesú dvere a obývačka má rozmer 5,5x8,5,takze tam sa mi toho moc neudrží ☹.

polynka9
14. aug 2014

Dievcata pisala mi nasa 🙂 @bewik uz su male na svete, Majka ma 3120 g a 49 cm a Marticka 2870 g a 49 cm, su krasne, a je to laska na prvy pohlad. Este je na JISke, riadne opuchnuta, ale da sa to zvladnut. Mam vas vsetky pozdravit 😵 😵 😵 😵 😵

dana_l
14. aug 2014

@juliana30 tak to je to umele mlieko 😒 . poviem, radsej aspon nieco ako nic, ked by si ho dala hned vedla deti tak by to predsa len nieco mohlo pomoct. ale zase na druhej strane ak to sposobuje mlieko tak neviem ci to pomoze. 😒

dana_l
14. aug 2014

@bewik gratulujem k babatkam, krasne vahy mali dievcata. nech su zdrave a ty cim skor v poriadku

dana_l
14. aug 2014

@juliana30 co som nasla na nete
take the bottle out of his mouth every few seconds and let him breathe and swallow. i just attended a infant feeding class and learned this she said its kinda like they are drowning if u think about it they are having to constantly swallow and try to breathe at the same time and make the bottle last 20 mins so he/she does not over stuff them self to quickly
The doctor also thinks he has a slight reflux issue as well. She also gave me Simethicone Drops to put in his bottle to help with the gas and to hold him up and keep him from laying on his back after feeding for at leat 20 min. I did start pulling the bottle from his mouth to let him take a breather that really helps out too

ak ma reflux co spodobuje to chrcanie - ako pomoct
•Feed your infant thickened or special formula: Thickening your infant's milk or formula may decrease how often he vomits. Rice-cereal can be added to your infant's feeding to make it thicker. You may also try to feed your child hypoallergenic milk formula to decrease GER(znamena reflux). Smaller feedings more often may also help decrease your infant's GER.
•Position your infant after feedings to decrease his symptoms: After you feed your infant, keep him sitting upright for 90 minutes to decrease GER. Laying your infant on his left side after he eats may also help decrease his risk for reflux.
•Have your child sleep on his left side with his head raised: This may decrease his reflux while he sleeps. The head of your child's bed can be raised by placing pillows or blocks under his mattress.

juliana30
14. aug 2014

@bewik silno gratulujeeeem,krásne váhy,želám veľa zdravicka tebe aj dievčatám 🙂

juliana30
14. aug 2014

@dana_l skúšala som im dávať ten antirefluxovy nutrilon,akoze super,negrckali,ale mali silnú hnačku.Tak som sa vrátila ku klasickému nutrilonu,nerobí im zle,tak nebudem špekulovať.Su dni, kedy negrckajú,ale najnovšie robi Ninka to,ze papa a zacne tlačiť ,ci uz si chce poprdkat alebo co a vtedy,tým tlakom vygrcne.Pripadne si kychne a vtedy jej vyletí cez nos.Povedali mi,ze reflux nemá žiadna z nich,tak neviem,ci je to aj tým,ze su predcasniatka a este to nemajú všetko tak vyvinuté alebo co.Kupila som aj antikolikovu fľašu,zdá sa mi,ze aj tá trochu pomáha.No neviem,uz som zúfalá ☹

polynka9
16. aug 2014

Ahojte, tak ako sa mate baby ? Co noveho, ako sa dari babatkam - tie co su uz na svete, a tie co su este v bruskach ? 🙂

dana_l
17. aug 2014

@juliana30 asi ti ozaj neostane nic ine len pockat kym z toho vyrastu ☹

juliana30
17. aug 2014

@dana_l asi to tak bude,zdá sa mi,ze Ninka má občas sopliky,ale Saška to má urcite z mlieka ☹,no uz aby z toho vyrástli ☹.
@polynka9 ahoj,tak mi trošku bojujeme z bolesťou bruska,tak som dnes urobila Feniklovy čaj,a teda to sú teraz dvojité strely 😀,a tie úsmevy na tvárach sú úžasne,keď sa im uľaví 😀. Už začíname nosiť veľkosť č.50 😀,tak sa teším,ze rastieme.Uťahaná som ako kôň ,raz narábam s jednou ,potom s druhou...dokola to isté.Cez víkend sme boli zase na kavu,vzduch im robí dobre,prespali potom 4 hodiny 🙂.A ako sa cítiš ty?Som zvedavá ,čo Bewik,dufam,ze sa skoro ozve 🙂

polynka9
18. aug 2014

@juliana30 Ahoj 🙂 , zlaticka, dufam, ze coskoro to obdobie soplikov, a bolestu brusiek prejde ale aspon, ze ten cajik je taky fajnovy a sa im ulavi 😉
@bewik sa ma celkom fajn, som jej pisala, tak dufa, ze sa ukaze, ale je to teraz tazke, vzdy sa nieco deje ... osobne si myslim, ze sa maju fajn 🙂
A u nas, no opuchame neskutocne, mam hranicnu hodnotu, ale este som doma, dnes som mala monitor, drobci vystrajali, v piatok mam CTG a v stredu na dalsi tyzden s mojim dokym stretko ohladne sekcie a podrobnosti, tak uz sa to neskutocne krati 😵

juliana30
21. aug 2014

@polynka9, @bewik,ahojte, no co nové?My už máme naušničky 🙂,boli sme u pediatričky,tak som im dala hneď prepichnuť ušká,tak Ninka už váži 3500g a Saška 3100g,som prekvapená,ako fajn priberajú.Saška má ale herniu pupku,tak musím ist s ňou na chirurgiu.Boli sme na pneumologii,urobili nám ster z nosa,zajtra si asi zavolam za výsledky ,boli sme aj na rizikovej poradni,chvalabohu všetko Ok.Od dnes som nasadila aj nutriton na zahustenie mlieka,lebo dosť grckajú,tak uvidime,ci to pomôže.Objednala som nás aj na gastro,pozrú nám, či nemáme reflux ☹,dufam,ze nie.Chodim len po samých doktoroch.Vcera som už prvýkrát revala,lebo som bola taká vyčerpaná.Nič som nestihala,najprv sa jedna budila na sopliky, potom druhu bolelo bruško,medzitým jedli halabala,každá inokedy,potom grckali....no myslela som,ze sa uz zložím....a keď si predstaviím,ze bude este horšie...no obdivujem dvojičkové maminky....to som len na začiatku tejto dlhej cesty...Dnes je uz ale zase dobre🙂.Zajtra pride sestra k detom a ja vybehnem rýchlo do obchodov kúpiť niečo dievčatám a samozrejme aj nieco na seba,súrne sa potrebujem vyžiť v oblečení.To ma vzdy ukludní a som šťastná,keď si kupim nejake topánky alebo kabelu 😀.Babam potrebujem kupit pancusky a mikiny,uz sa ako ochladilo a nemam nic teplejšie.

polynka9
22. aug 2014

@juliana30 Ahoj, moja mrzi ma, ze musite tolko po tych lekarov, ale tak verim, ze tam reflux nebude a vsetko sa len na dobre obrati, drzim dievcatam prsty, nech su cim skor fit 😉 Musis byt naozaj velmi vycerpana, dve babatka su predsa len dve babatka 🙂 ale si skvela maminka, ako to vsetko zvladas a skoro bez pomoci, takze kazdy ma pravo si poplakat, nazlostit sa, vobec nebud smutna, 😉 Skor si myslim, ze ked budu vacsie budes este viac v cviku, i ked to bude narocne, ked zacnu sediet, lozit, ale o to krajsie ... 😉 .... sa mi povie, ked moji su este v brusku - ale mam taku tu predstavu, ze to vsetko bude skvele 😵
Pekne si uzi zajtrajsie nakupovanie, a hned bude lepsie, poznam ten pocit 😵

U nas nove ani nic, sice MM mal chripku, alebo nieco podobne, tak som sa od neho stranila, ale boli ma len trosku hrdlo a hlava....ale dnes som mala CTG a cely den bol tak unavny, lezala som pol hodiny v polohe, kde sa mi jeden drobec vryval az niekde pod rebra....k tomu som v noci spala sotva 3 a pol hod. ... takze dnes den blbec, ale som zvedava co mi povie doky v stredu, uz som aj zvedava na termin sekcie a na to vsetko ostatne, zacinam mat aj strach, aj ked som si na zaciatku povedala, ze vsetko zvladnem, zacina ma nahlodavat panika a stres ... + tolko veci by som chcela este doma urobit, ale nejde to, musim cakat pokial MM bude mat cas a poupratuje nam dom, + tie hrozne opuchy, som K.O. este si pamatam, ako si vravela, ze si nevies dat prstene z ruk dole a som tam kde aj ty 🙂

polynka9
22. aug 2014

@juliana30 Tiez uvazujem ci to co som zbalila chalanom ked pojdu z porodnice, ci bude stacit, ... tiez asi bude potrebne dokupit par teplejsich veci ... tak len pekne nakup a potom das echo v ktorom obchode sa co oplati, i ked som z KE, mozno maju niektore obchody rovnaky tovar 🙂

bewik
23. aug 2014

@polynka9 @juliana30
Caute baby, tak sme doma od utorka. Ani slovami neviem vyjadrit, aky bol posledny tyzden narocny. Ale dnes je konecne den, kedy mam pocit, ze to zacinam zvladat. Konecne im rozumiem 😀 . Tolko co sa oni naplakali.... to boli decibely 😀 svokra pochodovala celu noc po izbe, aby som sa vyspala aspon dve hodky. Bola u nas od utorka, vcera odisla. Dnes je uzasny den, pekne spinkaju naraz chvalabohu. Martuska spi uz 5 hodin! Chodim ju kontrolovat ci je ok. Najvacsie problemy nam robilo kojenie. Velmi ich chcem kojit, ale mliecka bolo malo. Zavolali sme si laktacnu poradkynu, lebo v nemocke je toto velmi biedne. Velmi nam pomohla. Mliecka je zatial tak pre jednu, takze musim prikrmovat UM. Robim to vsak pracne na prsniku s cievkou. Kym som sa to naucila skoro som o nervy prisla, ale uz nam to pekne ide. Kym ich nakrmim k spokojnosti, trva to dve hodiny. A vsetko si musim pisat, koko dostali, v akych casoch, lebo vobec si nepamatam s ktorou som co robila 😀
Baby, dnes som si dokonca posedela na balkone 10 minut, to je aky luxus 😀 aj som na maily a spravy poodpisovala, no dnes je zazracny den 🙂
@polynka9 ty uz mas krasny tyzden moja. Ak mozem poradit co sa tyka Sace, nepodpisuj rooming in. Sestricky sa tych deti chcu zbavit, tak sa ta stale budu vypytovat, ci si ich nechces vziat na starost na cely den, celu noc. Ja som podlahla a bola to velka chyba. Po cisarskom je cely clovek uboleny a noc s nimi, ked som este vobec nevedela co drobci chcu, bola najzufalejsia v mojom zivote. Nespala som ani minutu. Strasne som si to vycitala, ze tym stratim aj tu trochu mlieka co sa zacalo tvorit.
Tak zatial sa majte, drzim vsetkym palce, idem trochu pospat.

polynka9
23. aug 2014

@bewik Ahoj, juuuuj tesim sa s tebou, asi fakt najlepsie je ak ste doma, v nemocnici nie je ani klud, ani pohoda a doma je predsa doma 🙂 Vidis zvladla si to, mas to za sebou a aj prve dni starostlivosti podla mna to bude uz len lepsie a lepsie. Si skvela maminka 🙂

Mozem mat par otazok ohladne sekcie, ako to prebiehalo, ako dlho si bola potom na JIS-ke, kedy ti dali dievcata na izbu, bola si na klasickej izbe, ako dlho si bola cca 10 dni, ale asi aj menej nie ? ... a ani neviem co sa este opytat .. 😅 ...atd ... samozrejme ak budes mat cas 🙂
Dakujem za radu, dufam, ze potom v navale emocii si to budem pamatat 🙂
Zacinam mat stres, v poslednej dobe si s MM nerozumieme, tak len revem, neviem co chce a on nevie co chcem ja, ...stale som sama, uz ma to nebavi........tak mam pochmurne myslienky... ale to prejde, asi to budu hormony .... 😅

juliana30
23. aug 2014

@bewik,teším sa,ze ste uz doma,tak uz to máte za sebou 🙂.Aké sú baby?Aj sú rovnaké,či nie?Neboj , prídeš na to,co ktorá chce a preco plače 🙂,som zvedavá ako to budeš zvládať,ale verím,ze výborne,je to niekedy na mašlu,ale niekedy sú dni,kedy aj u nás baby krásne spia a ja si aj oddychnem a aj poupratujem.Vcera sme boli na nákupy,lebo uz rastieme ako z vody a nemala som nic teplejšie pre dievčatá,tak som sa vyžila v Lindexe a v H&M,ale teda je to tam všetko drahé,ked to musím kupovať 2x.Sebe som si objednala čižmy a bundu,tak hneď mi je lepšie na duši.
@polynka9,neboj,je to len stres pred pôrodom,uvidis aky bude muž šťastný,keď sa deti narodia a ako si ťa bude vážiť a hlavne bude šťastný,keď dojdes konečne z nemocnice domov. A ty nebudeš mať ani čas byť smutná,lebo bábätka ťa zamestnajú a už nebudeš sama.Moj muž podniká a tiež som vačšinou sama,predtým som bola smutná,ze je stale v robote a teraz ani neviem ako plynú dni.Bude to dobré,uvidíš 🙂.

polynka9
25. aug 2014

@juliana30 Dakujem za povzbudive slova, uz je to lepsie, asi to su fakt tie hormony 😅
@bewik @juliana30 Urcite ste skvele mamky, ako to vsetko pekne zvladate, ....ale mna zacina chytat panika, stres, ake to bude, ... ale dufam, ze to zmakneme 😅 Tiez som pozerala par veciciek na chladnejsie dni, ale pytaju nehorazne peniazky za tak male detske veci ... ale moja mamka uz dnes co to dokupila, lebo ak to pojde takto dalej, asi prideme domov z porodnice vo fusaku 😨 Objednavas cez net veci - bundu a cizmy ? Vzdy ti sedi cislo ?
Pozeram do kalendara a tam uz do oficilaneho terminu ostava 28 dni, i ked viem, ze to bude skor a planovane, ale predsa len o par dni, kto vie a mozno aj dnes.... clovek mieni Pan Boh meni .... 😅 strasne som zvedava, ake to bude 😅

dudulik1986
26. aug 2014

Tak babenky do piatku som doma v piatok. Komtrola. 25.9.2ⁿ14 mame naplanovanu sekciu. Chcela by som este byt aspon 2 tyzdne doma. Nachystane mame vsetko ... len sa bojim tej sekcie ajked uz mam dve za sebou.... a drobci maju 1950 a2200 g. Najlepsie je natom t ze sa moc prizeram citim dole take tlaky...poradte mi co mam mat nachystane....

polynka9
26. aug 2014

@dudulik1986 Ahoj, drobci maju pekne vahy 🙂 Tlaky som citila aj ja, ale skor pre to, ze mne jeden drobec poriadne hlavickou naliehal a tlacil na krcok, ...su lepsie a horsie dni....Ak sa ti da, tak len lez, nohy hore a vsetko bude OK 😉
Ja mam nachystane dufam, ze vsetko - neviem co konkretne myslis ?

dudulik1986
26. aug 2014

@polynka9
@polynka9 aj ja mam asi vsetko kolko mas plienok kazdym dnom sa viac bojim zajtra sme 34tt ale uz mame aspon kortikoidy pichnute.... dufam ze je vsetko ok.......chcem vydrzat co najdlhsie.... uz ma to aj dost boli ked kopu a to su obydvaja hlavickami dolu sa bojim tich tlakou ......hlavne vecer citim krize a tie tlaky..... ten koniec je asi najtahsiii ale bude asi najkrajsi....

juliana30
27. aug 2014

@bewik, @polynka9,ahojte baby,tak nám zistili zlatého stafylokoka v nose,co vám poviem,mám radost,doniesli si to z nemocnice!Tak dnes idem pre kvapky pamykon ,ak im to do 7 dní neprejde,tak znova na ster.Ach!
Mám tu na 2 týždne na výpomoc švagrinú z KE,tak sa teším,hneď ide všetko šikovnejšie a dokonca som si včera na hodinku pospala poobede,óóóó to bola paráda 🙂.Trapime sa este s grckanim,teda hlavne u Ninky,zahustujem nutritonom,ale aj tak este občas vygrcne ☹.Samé starosti.Ale noci uz bývajú celkom dobré,prespia 3-4 hodinky,tak aspoň to je pozitívne 🙂

polynka9
27. aug 2014

@dudulik1986 @juliana30 @bewik
Dievcata mame termin 🙂 5.9.2014 😵 vtedy ma moja mamka meninky, takze pekny darcek 🙂
Zajtra mam predoperacne, 4.9. nastup a 5.9. su nase babatka uz s nami, tak ich lubkam, najviac na svete 😵 ♥♥

@julina30 Och moja, to ma mrzi, najhorsie je na tom to, ze si myslis, ze ked su v nemocnici, tak su chranene, ale vidis, opak je pravdou, este viac nachytaju, tak nech ste cim skor fit, a urcite si dopraj odpocinok, ak mas doma pomoc, drzte sa dievcata 😉
@bewik Evka, ako sa vam dari, dievcatkam ?
@dudulik1986 Plienok latkovych mam 20 ks, a tie jednorazove 4 balicky, z toho 2 idu do porodnice a potom priebezne budeme kupovat .... Uvidis, potiahnes to daleko, vsetko zvladnes, tiez som sa bala ci vydrzime a sama neviem, ako a uz sme v prebiehajucom 37 tt ..... Mysli pozitivne a vsetko dobre dopadne 😉

dudulik1986
28. aug 2014

Babenky vecer mi stvrdlo brucho 5 krat a citim ako na mrchu a ako keby mi isly rebra vytlacit zajtra. Kontrola asi si ma tam nehaju.....bojim sa som len 34tt

bewik
28. aug 2014

@polynka9 @juliana30 @dudulik1986
Caute baby, tak tu sa uz terminy rozdavaju, super 🙂 Strasne drzim palce! Zvladnete to vsetko.
Co sa tyka nemocnice, tak ja som mala sekciu rano o 7.00, ukazali mi hned deticky, prilozili ich ku hlave, asi okolo 7.45 ma previezli na jisku. Tam nas bolo asi 5, ale mozu chodit navstevy, aj mobil mozes mat so sebou. Akurat sa 12 hodin nesmies pohnut, kvoli spinalu, aby ta potom nebolela hlava, ale mna na treti den aj tak bolela. Na jiske si 24 hodin, rano ta donutia postavit sa, to radsej ani neopisujem 😀 . Potom ma previezli na izbu, ja som bola na novom sestonedeli na jednotke. A este som zabudla.... na jisku ti donesu deti ukazat a dokonca ti ich prilozia na prsniky, takze super. A este co sa tyka hygienickych veci, velmi som ocenila tie najvacsie vlozky, bavili sme sa o tom predtym, ze netreba tak vela, ale mne ich naozaj bolo treba vela, aj jednorazovych nohaviciek. Tych som spotrebovala mozno 10. Oni ti aj vlozky daju, ale nie su take velke fajne.
Domov som sla na osmy den. Chceli ma pustit uz na siedmy, ale museli ma este cistit.
No a baby su uplne rozdielne, aj vyzorom, aj temperamentom. Spanku je strasne malo, jeden den je to lepsie, druhy horsie, tak na striedacku, ale vytesujem sa z nich kazdym dnom viac a viac. Chodi ku mne laktacna poradkyna, velmi mi pomohla. Miska, ak chces, dam ti potom kontakt. Strasne ti drzim palce, budem na vas intenzivne mysliet 5-teho. Neboj sa, vsetko sa to da zvladnut. A nech ti donesie rodina vela vela flias vody.
Drzte sa baby!
@juliana30 mrzi ma, ze sa trapite s tymi soplikmi, hadam uz ten pamycon zaberie, nech mate vacsi klud. A cim ich vlastne krmis, ked pises, ze nutrilonom zahustujes? My dokrmujeme nutrilonom rovno.

juliana30
28. aug 2014

@bewik krmim nutriLonom a zahusťujem nutriTonom 🙂

bewik
28. aug 2014

@juliana30 jak, tak to ešte nepoznám 🙂 mám sa čo učiť.

polynka9
28. aug 2014

@bewik Ahoj, dakujem za vsetky info, potom pridaj fotku dievcatiek, nech sa mozme pokochat aj tu 😅
- snad nezabudnem na nic, a zvladneme to, ked sme to dotiahli az sem, tak verim, ze to dame a to ostatne vsetko pojde ako ma. 🙂 🙂
Laktacna poradkyna je zo Sace, alebo ako si sa k nej dostala, ako to funguje ? 😅
@juliana30 @bewik Vyuzivate tehotensky vankus na kojenie ? 🙂
Dievcata prajem vam, aby vase male baby krasne rastli, papali a najma vela zdravicka 🙂

@dudulik1986 Ahoj, tak ako si dopadla u lekara? Ostala si v nemocnici ?

dudulik1986
28. aug 2014

@polynka9 milacku zajtra mam kontrolu dufam ze si ma tam. Nenehaju......