Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nancsy
29. aug 2014

Ahojte maminy! Ako tak citam, vela z vas ma kopu skusenosti... Ja som v29tt s dvojickami a zbieram info kazdy den. Psychicky sa pripravujem na sekciu ale vidim, ze by som sa mala aj na obdobie po porode 😀 . Ako tak citam, tak ten kolobeh starostlivosti este len zacne a clovek bude padat dolu nosom. Neviem si to predstavit, ale napriek tomu sa velmi na mojich drobcov tesim . Prajem vam vela sil a same dobrè dni . 🙂

polynka9
29. aug 2014

@dudulik1986 Drzim prsty, aby si ostala doma, ak budes mat chut, daj nam info, ako si dopadla 😉

polynka9
29. aug 2014

@nancsy Ahojky, jasne, vsetko zvladneme, musime a hotovo, sme zeny - bojovnicky 😉 😉

nancsy
30. aug 2014

@polynka9 ty si 37 tt,to je super. Aj si mala nejaké problémy? Musela si ležať? Lebo ja by som mala,skracoval sa mi krcok. doktor povedal, nech vydržím aspoň do 35tt,že bude rád.tak uvidím.držím palce

dudulik1986
30. aug 2014

@polynka9 milacku do stredy som domka a chlapci maju 2200g a 2453g tak si myslim ze fajn len nejako este vydrzat....

juliana30
30. aug 2014

@bewik,@polynka9,ahojte baby,tak koniec zahusťovaniu,baby sú z toho zapečené,nechcite vedieť,aké boli tieto posledné noci.Včera som Ninke musela davat teplomer do zadočku,aby sa vypraskala,bola hore od 16:00 do 00:30 v kuse.Stale som s ňou musela narábať a medzitým bola aj Saška nervózna ,tiež nespala,kŕmiť ich bolo treba naraz...no myslela som,že budem revať.Akurat nebola so mnou švagrina cez noc.Takze zase ,keď nezahusťujem,tak potom grckajú.Ani tak,ani tak.Som uplne vyčerpaná a este k tomu ma svokra ohovára,ze nevarím!Akoze ja nemam cas ist ani na wc a mám varit pre muža,ktorý je v robote od rána do noci.Úplne som nasratá.Nie aby mi pomohla,ale varenie ju trápi.Pukance mi idú z úst,keď si na to spomeniem.Nedá sa mi ani pospať cez deň,lebo majú taký trhaný spánok a v kuse len ochkaju a achkaju..Tak som sa vypísala a idem zase trošku pomastiť brušká a pocvičiť s babami ☹.

nancsy
30. aug 2014

@dudulik1986 to je super, urcite vydrzis... 35tt je uz vraj dobre. Ja by som chcela aspon dovtedy vydrzat.

nancsy
30. aug 2014

@juliana30 nerob si zo svokry nic, nech sa stara o seba!a hlavne nech teda ona navari a da synovi ked je hladny. Mas ine starosti, ked ti s nimi nevie pomoct, tak nech je aspon ticho. Urcite to vsetko zvladnes a bude ok aj s dcerkami. Ja sa toho tiez bojim, ako to budm s dvojickami zvladat...

polynka9
30. aug 2014

@juliana30 Ahoj, vies co tu tvoju otrasnu svokru by som do prdele poslala, sorry za vyraz, ale nedalo mi .... namiesto toho, aby sa opytala ako sa mas, ako sa maju vnucatka, a opytala sa ci nepotrebujes pomoct, tak bude len hucat na teba ? Mam zlost z tychto ludi, ktori nevedia kedy prestat .... Kasli na nu, hlavne je, ze ty a tvoj manzel viete, ze to nie je potrebne, on sa naje v praci, a ty si tiez nieco das, ale tak dufam, ze sa najes poriadne 😉 Viem, ze ta to trapi, ak nieco take povie osoba, ktora by mala stat na tvojej strane, ale hod ju za hlavu a mysli na Ninku a Sasku. Mrzi ma, ze im nie je dobre, ale asi to chce cas, alebo co vravela lekarka, ze bud jedno, alebo druhe ? Sa mi zda, ze si minule vravela, ze fenikl. cajik im robi dobre... ale zase dievcata potrebuju aj mliecko, och joooj, mas to tazke, ako v zacarovanom kruhu ...., .... asi najhorsia je ta bezmocnost ...a beru nieco na stafylokoka ? Mozno prave on robi sarapatu v ich bruskach ... 😨
Drzim vam silno prsty, nech to prejde cim skor 😉

polynka9
30. aug 2014

@dudulik1986 Ahoj, krasne vahy maju chalani, parada 🙂
Aj ja som do stredy doma, v stvrtok na obed mam nastup a v piatok nas den D .... a ako dlho si ta tam nechaju ? Pockaju az do porodu, alebo este pojdes domov ? Pozri ak to bude pre deticky to najlepsie, tak vydrzime aj lezanie no nie ? 😉

polynka9
30. aug 2014

@nancsy Ahoj, mne doky v 26 tt povedal, ze sa krcok zacina skracovat, ale ze pri dvojkach je to normalne, takze som lezala viac a viac s podlozenou panvou, nic prijemne, uz som bola z toho aj dost nervozna, bolelo ma vsetko, + brala som Magnerot 3x2 tbl, + duphaston 3x2 tbl, ako progesterónovy blok, ale vydrzali sme, a drzime dalej ...Je dobre ak lezis, lebo je to dvojnasobna vaha, ktora nalieha na krcok, viac menej som sa setrila uz od 8 tt, (uz sme raz o babo v 8 tt prisli, takze som bola na PN od zaciatku) bala som sa cokolvek zdvihat, nosit tazke - to som mala zakazane, a iba kratke prechadzky .... takze ak mas lezat, urcite lez a vydrzite.... potom neskor v 28 tt som lezala 1 tt v nemocnici, lebo mi velmi tvrdlo brusko, dostavala som infuzie a ulavilo sa mi, ale na druhej strane mi zistili streptokoka, ktory tiez ma za nasledok tvrdnutie bruska, takze som brala dalsie lieky, ale uz ATB, od ktorych som mala alergicku reakciu v podobe mykozy, takze som dostala recept na cipky a na tie som mala este horsiu reakciu... ale uz je to viac menej OK, teraz ma trapia opuchy, ale verim, ze vydrzime do 5.9.- budu chlapci na svete 😵

juliana30
30. aug 2014

@nancsy, @polynka9 ďakujem baby...nepotrebujem pochvalu od svokry,ale teda človek behá len okolo detí,aby im nič nechýbalo ,aby boli spokojne a ona prvé co je sa opýta švagrinej,co som varila...presne ako vravíš,nie ako sa majú deti..Ach ...asi ju pošlem niekde,keď mi niečo ešte povie.Ja si dávam nosiť obedy za 2,85€ menu a muž takisto.Za tie peniaze ja nenavarim.
Dnes som kúpila francúzske mlieko a skúsim dávať to.Dala som babam na bruško ten pohánkovy teplý vankúš a pomohla som im teplomerom,a trochu sa vykakali,tak teraz spia.Dufam,ze sa im uľavilo a budú spať v noci.Prisla svagrina este dnes,tak som si pospala,pomohlo mi to.
Na toho stafylokoka berieme kvapky do nosa pamykon,mám dojem,ze trosku pomáhajú,ale berú ich krátko,tak uvidime.

dudulik1986
30. aug 2014

@polynka9 neviem povedal mi doky ze ak by bolo ktg a krcok ok tak by ma pustil este na tyzden domou uvidim co bude potom musim byt tyzden pred sekciou na pozorovani koli predoperacnim vysetreniam a dalsi sekcia a dalsi tyzden zotavovanie ty to uz mas za par keby som aj ja tak vydrzala ako ty ale ja mam vysku 152 cm a54kg brusko uz mam obrovske pozri foto proste je tazke.....ale chcela by som vydrzat este 3 tyzdne...drzkaj sa. A tesim sa stebou ze to budes mat za sebou.....

nancsy
31. aug 2014

@polynka9 boze, to si si dost vytrpela. Najhorsie je to, ked ides do nemocnice, aby ti pomohli a chytis tam este nieco ine a musis liecit aj to. Ja uzivam taku istu davku magnerotu ako si pisala. Duphaston nie, ten som uzivala asi len prve 4 tyzdne . Snazim sa viac lezat a brat to zodpovedne. Idem v piatok na kontrolu tak som zvedava, co povie doktor na moj krcok.
Ty si uz vo finale tehotnstva, to je super sprava, gratulujem a drzim alce aj pri porode. Ja pojdem rodit do Nr.

nancsy
31. aug 2014

@juliana30 ahoj, mozno by bolo dobre povedat tvojej svokre na rovinu, ked to nevidi, ake mas s babami starosti. Mozno si stoji na kabli. Alebo je taka, ako tam moja, s ktorou sa uz nebavim asi dva roky- ale to je na dlho. Moja svagrina pouzivala na vykakanie a vyprdenie rektalnu trubicku a malemu to dost pomohlo. je to asi ten isty princip ako teplomer....
Ja ked som mavala zapal ucha, tak mi Pamycon dost pomohol a to som bola uz dospela. tvojim malickym urcite zamerie 🙂 . Chcela som sa ta spytat, ako si sa zotavila po cisarskom? Teraz uz fungujes normalne? je pjdem rodit tiez do NR. dakujem a drzim palce 🙂

bewik
31. aug 2014

@juliana30 och moja, uplne ta chapem. Ja revem uz ked sa okolo bab krutim 4 hodiny vkuse a aj tak nechcu spat a ja nevidim od unavy, neviem si predstavit popri tom ine problemy. Ja tiez vobec nevarim, ved to sa neda stihat. Zuby som si umyla az pred obedom. Tvoja svokra by si mohla vstupit do svedomia, mat dvojicky je nesmierna praca. Nadobudam pocit, ze Jedno dieta by som zvladla s prstom v nose 😀
Moja Martuska uz mala aj koliku, bolo to hrozne ako nariekala a my sme nemohli nic robit. Utisila sa az na brusku na mojej hrudi. Mne vari mama, je to neocenitelna pomoc. A presne som rozmyslala, ze ak by mi nemal kto varit, tak by som si jedlo objednavala. Hlavne nebud nervozna, viem, ze sa to velmi neda, ale vidim na mojich babach, ze ked som nervna, tak su aj ony nepokojne. Mne najviac vyhovuje ked som s nimi sama (bez svokrinej pomoci, lebo bola u nas asi tyzden), vtedy som pokojnejsia a aj oni su kludne.
Tak hlavne nech ste zdrave baby, drzte sa!

dana_l
31. aug 2014

@juliana30 nestresuj sa, deti su rozne, niektore sa utisia skor, ine placu viacej. nas maly maval bolesti brucha az do jedneho roka. kazdy vecer 30 minut po tom co zaspal sa zobudil s placom a nosila som ho kazdy vecer az do polnoci. potom sa utisil a spali sme (s prestavkami na kojenie) az do rana.
s tym krmenim to je tazke. musis po jednom a tiez aby negrckali a teraz s tym zapekanim. ale vydrz. vyrastu trochu a o mesiac moze byt ovela lepsie. ked placu tak si ich daj pri seba na postel a skus aj s nimi trochu spat. niekedy ta blizkost matky je to co potrebuju.
ohladom varenia si nerob hlavu, s muzom ste nasli riesenie a tak to robte kym sa dvojickam trochu neupravi rezim a nebudes mat viacej casu na seba aj domacnost.

juliana30
31. aug 2014

@nancsy, @bewik, @dana_l,ďakujem za podporu.No je mi ľúto,že ja nemám už rodičov,ktorí by mi pomohli a svokra sa takto zachovala,ale tak aspoň mi nebude vyčítať v budúcnosti ,že ako mi pomohla.
Dnes sa konečne baby vykakali samé,tak dufam,ze uz bude lepšie a rozbehne sa im to.Ja som sa dnes tiež nezastavila,hovorím si,to neni ani možné,raz s jednou,potom s druhou narábam,asi 2x som ich kŕmila obe naraz...uf...Akurat včera dávali v správach trojičkovu maminku a to si teda naozaj neviem predstaviť 😲.To musí byť záhul!
Nancsy po cisarskom som sa cítila už lepšie asi na 4-tý deň.Bolesť to bola pre mňa veľká hlavne prvé 2-3 dni,potom uz bolo lepšie,neviem ako zvladaš bolesť,ale ja som dosť citlivá 😲,takze ma to bolelo.Ale po týždni uz bolo dobre,len ked sa menilo počasie,tak ma to bolelo.Sestricky boli milé v nemocnici,pomôžu ti .S tým pamykonom si ma potešila,mám dojem,ze im to pomáha,uz odsávam oveľa,oveľa menej ako predtým.

leto16
31. aug 2014

Ahojte, pridávam sa k Vám už aj ja. Momentálne som v 30 tt a už skoro mesiac ležím v nemocnici v NR. Už som tu taký inventár 🙂). Ako som Vás pred tým sem tam čítala, ako chodíte stále na kontroly do nemocníc, tak som si hovorila, že ja to určite dotiahnem do vysokého týždňa ľavou zadnou. No a tu som - už ležím a oveľa skôr mimo domu ako vy všetky dokopy 😵 Prvý týždeň som na sebe testovala tú ich stravu, ktorú pred nedávnom "ospevovala" aj @juliana30 😀 😀, ale už som to vzdala a nechávam si všetko nosiť z domu. Budúci týždeň už čakám, že ma pustia ležať domov, ale to som si myslela& už aj týždeň minulý....

juliana30
31. aug 2014

@leto16 😀,no strava je svetová však? 😀,na gynekologickom oddelení som si našla super kamošky,tak nejako to vydrž,snáď máš dobré spolubyvajuce 🙂Držím palce,nech to dotiahnete do šťastného konca 🙂

nancsy
31. aug 2014

@juliana30 zvladnes vsetko, o par tyzdnov bdes len spomiat, ake boli tie dni tazke. Kazda situacia v zivote nas niecim posilni.
Ano, tie kvapky su dobre aj pre dospelych:1). Nechcem si predstsvit, ak mi budu ten cisarsky robit a hlavne bolesti okolo toho. Proste asi do toho musim vhupnut a nejako tym preplavat. Budm mysliet len na tie radosti v kruhu novej rodinky. Pocula som, ze sestricky v Nr nemocnici su v pohode, tak dufam, ze spolu budeme vychadzat. Hlavne ked budem plna hormonov a emocii 😀
Dqkujem za odpoved a prajem vela sil!!!

leto16
31. aug 2014

@juliana 30 už sa pri mne vystriedalo ale zo 8 spolubývajúcich, ale všetko v pohode baby. Aj keď práve dnes nám jedna ušla (13-ročná tehotná 🙂 )
Sestričky sú tu úplne super, len z lekárov niečo dostať okrem zvyčajného "ešte ležte a neskôr uvidíme" je nadľudský výkon.
Na jednej strane už chcem, aby bolo takto o 2 mesiace, ale na druhej som rada, že môžem ešte ležať a nič nerobiť 🙂

polynka9
31. aug 2014

Dakujem baby, za povzbudenie 😉
Veru mas velke brusko, a verim, ze to musi byt nesmierne tazke vydrzat este par tt ...ja zas pri vyske 167 cm a som zacinala s vahou 69 kg, schudla som na 63 kg a teraz mam 87 kg, pribrala som len do bruska a zvysok su tie otrasne opuchy - voda, tak uvidime ake to bude. Najprv som si myslela, ze sa nebudem bat, ale teraz mam pocit, ze moj prah bolesti je uplne dole, ale vydrzim vsetko pre moje babatka, nech sa maju hlavne chlapci super a ostatne prezijeme 😉
@dudulik1986 @nancsy @leto16 Drzte sa baby a vydrzte, kazdy den naviac je pre babatka velke plus 🙂

nancsy
1. sep 2014

@polynka9 budem sa snazit vydrzat, musim!!!!! 🙂

emina78
1. sep 2014

@juliana30 Ahoj čitala som tvoje prispevky aj ja čakam dvojčata a byvam so svokrou.Už teraz mam strach čo to bude potom ked sa narodia.Ked ona už teraz ma pripomienky že len ležim.

juliana30
1. sep 2014

@emina78 ahoj a gratulujem 🙂,no ja chvalabohu nebyvam so svokrou,ake tiež na mňa pozerala ako na ženu,ktorá si hádam všetky ťažkosti vymýšľa (mala som dojem,ze si myslí,ze som lenivá),a ja som ležala teda od 8tt a tehotenstvo bolo hrozne náročné,nevládala som ani upratovať a potom uz ani chodiť do mesta po nákupoch.Vzdy keď mám možnosť,pytam sa každej dvojickovej maminky ,ze aké mala tehotenstvo a veru doteraz mi všetky hovorili,ze doma ležali a bolo to veľmi náročné.Ale kto nezažil,tak nevie.Nosíš 2 deti a nie jedno a slová ako tehotenstvo nieje choroba,nech si strčil každý za klobúk.A to ťa kopec ťažkostí este len čaká.
☹.A teraz si zase myslí,ze som hádam lenivá,keď nevarím.Ale sú dni,kedy ja sama nemám čas sa najesť a nieto ešte vyvárať.Keby som veľmi chcela ,tak možno aj navarim,ale poviem ti úprimne,radšej si oddychnem,ked mozem,aby som v noci fungovala.Myslím,ze mami to pochopia,ale svokry nie.Ani uz nechcem,aby prišla pomôcť,radšej siahnem na dno svojich síl,ako by ma potom mala za chrbtom ohovárať.Neviem aku máš Svokru,ale tak možno bude fajn a jej pomoc ti pride vhod.

emina78
1. sep 2014

@juliana30 Ja už teraz vidim že na pomoci my velmi nebude.Stale počuvam tie jej blbe reči ako ked ona bola tehotna a ako ona všetko robila.Ale ja ju mam na haku ja urobim pre svoje babetka všetko a hlavne to čo my hovori lekar.

juliana30
1. sep 2014

@emina78,moja svokra je toho názoru,ze ženy musia aj trpieť,no co na to povedať,nadobúdam dojem,že este v záhrade páli čarodejnice.Moja svokra bývala s rodičmi a tí jej chodili pre deti do škôlky a aj sa starali o domácnosť+varili,takze nechápem,co chce odo mňa.
Presne tak,len oddychuj,lež,bábätká sú prvoradé,náhodou sa nieco stane a potom si budeš vyčítať,že si dala na Svokru a nieco si robila.Este sa nakmitáš dosť pri deťoch.Hlavne aby ste boli zdravý.Mne po troch MA už od začiatku kazali ležať a nič nerobiť,samozrejme som chcela byť hrdinka a doma som upratovala a potom ma chytili bolesti brucha,alebo mi začalo tvrdnuť brucho a veru som sa zľakla ,muž mi potom nadával.Tak som radšej ležala.
Uvidíš aké budú bábätka,možno ani nebudeš potrebovať jej pomoc.

emina78
1. sep 2014

@juliana30 To by bolo najlepšie aby som nepotrebovala jej pomoc ale pri dvojčatach tak to neviem uvidime.

nancsy
1. sep 2014

@emina78 ahoj, nechcem sa vám do toho miešať. Ale napíšem svoj názor. Mna presne vytaca toto isté.doktor mi jasné povedal,nech Lezim ,nech sa nenamaham.samozrejme môj manžel aj mamina to chápu.ale necháme to moja svagrina. S úškrnom sa ma opýta,čo si xdnes robila celý den? Alebo to mas. Este teraz poobede pyzamo? Alebo mi zavolá a opýta sa ma ironicky či ma náhodou nezobudila . Nepochopím tie matky,čo len kritizujú. Je iné vynosit jedno dieťa a poprritom pracovať.mozu ďakovať bohu za to, že majú zdravé deti,že su oni v poriadku a dieta sa im narodilo načas. Ja sa tiež nebudem namáhať a hrať hru,že sice mám viacplodove tehotenstvo, ale nevsimam si to.vrrr. na to chodím do poradne aby mi odborník s niekolkorocnymi skúsenosťami povedal,čo mám robiť. Ale ma vytaca: mala by si sa hýbať a posilňovať panvove dno , lebo budeš ochabnuta... Niektorí ľudia akokeby potrebovali neustále vysvetľovať čo prečo robím a aj tak budú nespokojni a budú si myslieť , že je to lenivosť
Nerob si z toho nič,snaz sa ignorovať vsetky priprble poznámky a reči. Nosime pod srdcom tie najcennejšie poklady a ochrániť ich môžeme jediné my. Nie ti mudrlanti!