Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nancsy
3. apr 2015

Ahojte dievcata, idem k vam po radu! Prosim vas, ako ste riesili " odkladanie dvojiciek" ked ste potrebovali ist na wc, alebo len na skok odbehnut. My mame dvojposchodov dom a postielky vo vrchnom poschodi - tam. Sme len v noci. Cez den sme na dolnom poschodi a nemam tam postielky, len kocik a hracie deky. Hracie deky davam na sedacku, ale odtial sa uz zacinaju kotulat. Chcem im dat na zem penove puzzle ale ked zacnu chodit tak mi budu liest v obyvacke na vsetky svetove strany🙂 . Nemame vela priestoru, rozmyslala som nad prenosnou postielkou - takou plastovou so sietkou, len sa mi to pre dve deti zda dost nestabilne... Co mi poradite? Ako ste to vyriesili vy? Alebo mam kupit taku drevenu ohradku? Videla som. To tu na bazare.....
Dakujem a krasne sviatky prajem! 🙂

janis24
3. apr 2015

Ahoj, mne v tej cestovnej postielke nechceli byt, asi sa im zdala mala, kupili sme tu velku drevenu ohradku s obvodom cca 8 metrov, hoci ju mame cez pol obyvacky, ale posluzi uzasne, vydrzia tam doteraz, doobeda su v nej zavreti a ja si porobim cokolvek a poobede maju vybeh, ale aj tak travia vacsinu casu vnutri ohradky medzi hrackami 😉

janis24
3. apr 2015

@nancsy to patrilo tebe, zabudla som 🙂

nancsy
3. apr 2015

@janis24 ďakujem krásne za radu, tiež sa mi zdajú tie drevené ohrádky najlepšie.dufam, ze kúpim nejakú šikovnu v dobrej cene. 😄ja by som chcela čím vačšiu len nemáme zatiaľ na to priestor kým sa nepresrahujeme do domu.

bewik
3. apr 2015

@nancsy no presne u nas to iste. Osvedcila sa nam ta najvacsia ohradka, taka osem hranna, priemer ma tusim dva metre. Je perfektna, nemusim nahanat drobce, pekne sa tam hraju, ulahcila mi zivot. Je fakt velka. Zabera nam sice celu obyvacku, ale hadam ju aj odpratame kym pojdu do skoly 😀

polynka9
3. apr 2015

@nancsy tiez som zvedava na chodenie a na zubky. Zatial ani naznak zubov. Len slintanie, kusanie do rucky a do vsetkeho mozneho. Dokonca Janko minule chytilmEmilka za hlavicku a uz ju daval do pusy. To bude este veselo ☺. Tiez mame penove puzzle. Uz su skoro stale na zemi. Gulaju sa jedna radost. Gauc uz nie je stabilny. Taktiez sa asi ohradke nebudem spierat. Uz len kupit za rozumnu cenu. Chcu sa tvoji hrat aj same? Nasi moc nie. Stale som pri nich. Rada by som ich naucila trosku samostatnosti, alebo su este malicky na to ? Ale tak nic neurobim. Sotva im stiham urobit desiatu a obed... Peknu Velku noc prajem ☺

nancsy
4. apr 2015

@polynka9 ahoj, mji tiez slintaju, pasticky si cele strcia do ust🙂. Syn sa pretaca castejsie , dcerka na seba necha cakat 🙂 . Od malicka je taka, ze robi vsetko neskor ako on. su velmi zlati, sztrasne ich lubime. So spanim je to uz o nieco lepsie, vecer sa najedia o 21:00 a vdrzia donejakej 5-6:00 rano. Len musim od 3:00 h im stale podavat duddle, lebo su uz napoli zobudeni 🙂 . Nechcem im dat jest, nech si zvyknu na to, ze v noci sa nejedava. hraju sa sami ale len chvilku. Maju 5 mesiacov, nahjviac vydrzia v postielke ked maju zapnuty kolotoc , alebo. Sa hraju s takym hadom omotanym okolo postielky. Chcem im toho hda kupit aj do ohradky, je to pre nich dobra vec.

nancsy
4. apr 2015

@polynka9 ja by som ch tiez rea naucila samostatnosti , lebo naozajsa pri nich neda nic spravit, len ked spia.... Ty si na nich tiez sama pocas dna? aj tebe peknu a pohodovu velku noc🙂

bewik
4. apr 2015

@polynka9
@nancsy baby nebojte sa, za chvilku budu vase deticky samostatnejsie. Ked sa budu vediet same doplazit k hrackam, tak sa vyhraju uz pekne same. Vsetko ich bude zaujimat. Ta ktoru sme museli vkuse nosit na rukach teraz chce byt len na zemi, na rukach sa nudi. Bude lepsie 🙂

nancsy
4. apr 2015

@bewik dakujem, to si ma potesila.., naozaj 😄. My mamicky dvojciat bieme, akeje to narocne pestovat obe deti . Teda jedno po druhom 😄. len niektore deti sa a i neplazia a rovno sa zacnu stavat na nohy.. Som zvedava,,kedyto zacnu moji .

bewik
4. apr 2015

@nancsy to ano, pamatam si to obdobie, ako som ich musela vkuse zabavat. Samozrejme, ze aj teraz sa s nimi hram, ale uz je to lepsie, vedia sa aj same. Mame aj tu sietkovanu ohradku, ale tu pouzivame viacmenej ako postielku, naskladali sme do nej matrace. No ta velka nema chybu, maju tam kopec priestoru a nedochadza tak casto k stretom. Takze velmi odporucam.

bagi
4. apr 2015

nancsy, ja mam tiez taku velku drevenu ohradku... tiez zijem v dome... ale moje dvojky su este malicke. maju 11 tyzdnov. ale mam starsieho 2,5 rocneho syna a jeho som odkladala do tej ohradky... nakupila som do nej milion lopticiek a bola sranda...

bagi
4. apr 2015

baby mam 11 tyzdnove dvojicky. je tu niekto taky, kto ma podobne stare? k tomu mam este 2,5 rocneho syna... sama sa o vsetkych troch nestiham starat. ale ked mam len dvojky, tak to celkom zvladam... uz sme presli z toho 3 hodinoveho rezimu na 4hod. teda sa snazime... ale maju strasne koliky... su hore vkuse od siestej vecera tak do jedenastej vecera... a placu... je to na nervy... cele to uz trva 6, skoro 7 tyzdnov... brutalita... akurat je to najhorsi cas, lebo to musime dat starsiemu kasu, okupat, povedat rozpravku a dat spinkat... uz si ako tak zvykam... ale poviem vam, som z toho na prasky... stale jeden kolotoc vecer, nosenie, henglovanie na rukach a ked sa im nahodou podari zaspat medzitym revanim, tak zaspia na 10 minut a hotovko... to vobec neprehanam... ako ste zvladali tie prve tyzdne vy, co mate uz trosku starsie? ked tu je niekto, kto ma podobne stare dvojky, aky mate rezim? dakujem za infosky.

sophie32
4. apr 2015

Baby ja som rodila v 38tt....takze hlavne klud, nohy v teple.... alebo radsej vylozene na stoliku 🙂

sophie32
4. apr 2015

...a k tej porodnici...tiez by som s dvojickami nerozmyslala nad Kochom...aj keby sa mali narodit v 39 tyzdni 🙂

bagi
5. apr 2015

Baby,ako ste to robili pri babatkovych dvojkach s budenim.budili ste jednu na ukor druhej ked isli papat mliecko?alebo ste to nechali na volno.ja ich teraz budim ,ked ta druha si vypyta.a je to uz styri hodiny od posledneho krmenia.ale vidim,ze napr.teraz o siestej rano by mi jedna pospala.

nancsy
5. apr 2015

@bewik nastastie sme vcera ohradku kupili. Zatial v nej este neboli, lebo perieme matrace😄. Poobede tam pojdu, som zvedava na ich reakcie🙂.ja ich teraz zabavam stale.

nancsy
5. apr 2015

@bagi uz ju mame doma, vyzera super. Museli sme prestavat nabytok aby sa nam taka ozruta zmestila. ale myslim, ze nam dost posluzi. K tomu spaniu: ja som zo zaciatku nebudila, nechala som kazdeho kedy si vypyta. Ale je to blbost po 4 tyzdnoch som skoncila z vycerpania na infuziach. Neda sa to zvladnut kjit alebo krmit ked si vypytaju. Zober si , ze jedno sa ti zobudi, kym ho prebalis a nakrmis to mas hned 0,5 h k tomu grganie- u nas trvalo niekedy aj pol hodinu. Kym mi mala zaspala, to tiez trvalo. Lahla som si , spala som 20 minut a zobudil sa maly a chcel jedt. Ten isty proces .... A kedze to trvalo hodinu, malej medzitym vytravilo a chcela aj ona. bola to katastrofa. Potom sme to robili v noci tak, ze ked sa jeden. Zobudil, dala som mu prsnik a hned sme zobudili aj maleho a tomu dal manzrl nutrilon. Dalsie krmenie sme si ich vymenili - ten co mal nutrilon mal materske mlieko a naopak. Velmi mi to usetrilo cas🙂. Casom - po 4 mesiacoch mi odmietali pit materske mlieko- ani z prsnika ani odsate, takze ich krmim naraz aj cez den- dam ich na gauc a v kazdej ruke mam flasku a piju spolu naraz. Tym , ze su uz vacsi tak tak negrckaju a, jedeneho odgrgnem, druheho dam do kresielka . Potom popestujem toho co je v jresielku a tak.... Casom si najdes sisté a uvidis, bude ti to lahsie. Mne to hovorili mamicky dvojiciek a neverila som im, respektive mala som slzy v ociach z toho, aka som bola nevyspata. Hlavne ten spanok mi chybal. Ale casom spali dlhsie , niekedy sa zobudia raz za noc , tak sa to da zvladnut.
drzim palce! 🙂

polynka9
6. apr 2015

@nancsy @bagi Dievcata nic ine nam neostava len vydrzat a neporovnavat. Ja osobne som porovnavala a potom som cele dni len revala a trapila sa preco nam to nejde
.. bude dobre. Urcite si najdes sposob ktory im bude vyhovovat. Nam sa ako tak podaril az ked smenpreali na prkrmovanie. Desiata. Obed atd. @bagi
@nancsy mne pomaha mm, cez obed chodi domov sa naobedovat a ked treba pomoze. Svokra je o poschodie nozsie aj ta pomoze. Nemame dobry vztah ale tak pomoze a zabavi ich ked ma chut a ked nie tak ...

kajka39
6. apr 2015

@bagi Ahoj, moje baby su uz vacsie, ale takto plakali tiez cca od 18:00-21:30hod kazdy den, akoby sme ich rezali... Tento palc u deti vacsinou trva do 12-15tyzdna. Nic sa neda robit musite to len vydrzat, potom sa tie intervaly budu skracovat a posuvat az to celkom prejde. Ja som obe deti rychlo nalozila do kocika, ked zacali tak plalat, a boli sme kazdy den vonku do 21hod! Plakali aj vonku, ale nie tak priserne ako doma. U nas to preslo celkom snad az okolo 16 tyzdna, stale sa to skracovalo (napr. zacali o 18.30 do 21:00, neskor 18:45-20:45 atd...)
Skus ich neucit nosit na rukach, len sa im prihovaraj stale,,ze si pri nich blizko, pohladkaj ich a davaj najavo, ze si pri nich slovne. Mne sa to nastastie podarilo a moje baby sa dodnes s na ruky nepytaju, Nedovolila som ani inym, aby ich pestovali na rukach. Kazdy bol z toho pohorseny, ze preco nedovolim ich nosit a pomajkat na rukach, ale po case to vsetci pochopili, ked videli, ze pri dvojkach to inac ani nejde. Spinkaju same len co ich polozim do postielky, otocia sa na bok a hotovo. Od narodenia su v postielkach len ked spia, inac ich tam vobec nedavam, a maju uplne zatemnene okna v izbe pocas spanku,
Tiez ked mas to teraz take narocne, tak ich kupaj len 1-2xtydenne. Ja som to tak robila a nebol problem, kazdy den staci osprchovat ritku, rucky,pusu...
Krmili sme sa tiez naraz, vzdy najskor tu, ktora bola hore, alebo viac nespokojna...
Dodnes mame pevny casovy rezim, (spanok, hra,jedlo) ak to niekedy porusime, mam co robit, zacina chaos... 😒
.
Ohladom toho placu som citala, ze nejde o koliky ako sa mamicky domnievaju, ale o dozrievanie traviaceho a nervoveho aparatu... Ten nepokoj byva medzi 18-22hod vecer, tak by to aj sedelo.
Prajem vela sil a trpezlivosti... 😉

@nancsy -snad aj tebe vyssie napisane pomoze.

dana_l
7. apr 2015

@bagi nase dvojicky su uz vacsie, maju 3 a pol roka. u nas len maly bol ze vecer a v noci plakal. mala bola v pohode. on sa zobudil asi pol hodinu po tom co som ich dala vecer do postele a potom plakal az do polnoci. a to az kym nemal jeden rok. uz som pisala v inej teme ohladom placu deti. nie som zastancom uspavania deti - nechaj ich v postielke plakat, prid pohladkat a odid a dieta sa nauci aj bez teba spat. ale ak ti dieta vyse roka place v noci a bez priciny, tak ty uz nevies co s nim. tak som aj nechala vyplakat. a vydrzal aj 2-3 hodiny v kuse. kym som ho znova nezobrala na ruky a tam tiez plakal a potom volakedy zaspal. lenze uz som bola psychicky vycerpana lebo nebol rozdiel ci som ho drzala v naruci alebo som ho polozila v postielke. a muz mi nepomohol lebo nebol doma.
ohladom kojenia. kojila som na poziadanie. ked jeden spal - u nas mala lepsie prespala, tak som ju nebudila - a nakojila som len maleho. a ked mala vydrzala az do dalsieho kojenia tak som jej dala az potom. pripadne jej dala vtedy ked sa zobudila.
my sme mali doma uz dve dalsie deti - nie ovela starsie 3 a 4 rocnu. bola a som na ne sama, lebo rodinu tu nemame a s muzom sa striedame pri detoch. ja pracujem rano a on je doma s dvojickami a vychysta deti do skoly a potom ja ked pridem poobede domov, tak on ide do prace a pride az po polnoci.
ked ti male placu a vies ze to nie je od hladu alebo zeby im nieco chybalo, a ty potrebujes sa postarat aj o tvoje starsie dieta, hoci to znie kruto, nechaj ich plakat a urob to co potrebujes. neda sa vsetko. a nerob si kvoli tomu vycitky, ze robis nieco zle. sme len jedna osoba a robime len to co je v nasich silach.

juliana30
7. apr 2015

@polynka9, @bewik,dievčatá bude v júni stretnutie dvojčiat vraj v Ba na kuchajde,pôjdete?

sophie32
7. apr 2015

Dievcata, ktore mate vacsie dvojicky, viete mi povedat, ako chodite von? Lebo ja by som aj chcela ist bez kocika, mam 26 mesacne dvojicky, ale to by som bola do sekundy bez deti...kazdy inym smerom a za ruky ani za svet 😒 Neviem, co s nimi.... mam aj popruhy, ale to je rovnaka katastrofa.... to sa mi jeden hodi o zem a uz je po prechadzke... 😀

bewik
7. apr 2015

@juliana30 @polynka9 juj, tak to si celkom neviem predstavit. Raz tam urcite chcem ist, ale ked budu vacsie. Mne stacili tieto sviatky, ked sme chodili po navstevach, infarktove stavy normalne... jedine aaaak, tak s aspon trojclennym stabom 😀 A ty teda ides?
Inak baby, som v uplnom soku. Martuska sa dnes vecer sama postavila v ohradke! Ja asi nezaspim. Za inych okolnosti by som citila hlavne hrdost, ale ja sa normalne bojim. Ved ja som uz skoncila. Chvalabohu, ze som bola vtedy pri nej, lebo by spadla urcite na hlavu. My mame okrem velkej ohradky este taku tu sietkovanu a mame tam matrace tak naskladane, ze su akoby vo vyske klasickej postielky, cize z toho by bez problemov vypadla. Dufam, ze to vsetko prezijeme v zdravi. Ked som si to predstavila, tak mi az srdce zastalo. Jedno stastie, ze nejdu naraz so sestrickou.

bewik
7. apr 2015

@bagi fu, az ma striaslo, ked som si pri tvojom prispevku spomenula na tie zaciatky. Presne ako pises, od poobedia (u nas to zacinalo uz od nejakej pol piatej az piatej) do noci plac stereo. Bolo to hrozne, vobec sme to s muzom nezvladali psychicky aj ked sme na to boli dvaja. Neboj sa, to prejde. Len toto si opakuj, ak je najhorsie, chod to predychat do vedlajsej izby, lebo viem, ako to cloveka vynervuje. Nikdy by som nepovedala, ze detsky plac je tak strasne nervy drasajuci. Uz len pri jednom dietati je to narocne, pri dvoch je to na prasky. Hlavne je, ze to prejde.

polynka9
8. apr 2015

@bewik ahoj. Fuuha, musel to byt sok ked si ju takto videla. Chce to asi este viac pozornosti a obozretnosti. Viem si predstavit lebo nas Janko sa sice stavia ale este za pomoci, ze sa oprie a to vcera sa rozplazil ☺ vacsiedeti vacsie starosti ale asi to chce zvyk ☺
@juliana30 skoda, ze az v ba je stretko. Keby nielde blizsie bolo ... mozno o rok ☺

nancsy
8. apr 2015

@polynka9 to je super, ze máš pomocníkov. Ja som sama, ale pri pocite, ze by bola svokra na blízku mi zviera hruď. Nemáme s ňou dobre vzťahy- teda ich vôbec neudrzujeme. Keby aj áno, asi by som ich s ňou nevedela nechať ani na chvíľku bez dozoru. Nedôverujem jej vôbec. Ale to je uz asi do inej temy😄.
Pekný deň!!

juliana30
8. apr 2015

@polynka9, @bewik 😞😞😞,babyyyy,ja som vedela,že Nepojdete 😞,ja som myslela,že to dajú niekde do stredu Slovenska a stretneme sa.Máte to ďaleko,ja viem.My pôjdeme z mužom,ja som aj robila v Ba,tak sa zastavím aj v robote pozrieť a odtiaľ to mám kúsok na Kuchajdu.No škoda,rada by som vás stretla.
Naša Ninka sa tiež stavia už na nohy popri nábytku,a prvé čo ma tiež napadlo bolo,že preboha,ako to bude vyzerať ,keď začnú chodiť? Zbláznim sa.Akurat som došla z rizikovej poradne,samé chvály,ze nevyzerajú na predčasniatka a že sú šikovné a pod.,tak som rada,tak pravdepodobne v júli tam už pôjdeme naposledy...dúfam...
Ja som celý deň s deťmi v obývačke na koberci a tam sa hráme,Ninka síce behá po celom dome,ale nejako zase nič nestíham ,len vtedy,keď pospia.Ja mám tiež tú sieťovú ohradku,ale ja som dala na spodok kúsok koberca,aby to nemali studené.Tam ich ale odkladám len vtedy,keď potrebujem ísť na wc,alebo vybehnúť von pre niečo.Inak sa baby spolu pekne hrajú,ale veru sú aj zvady za hračky.Ninka musí mať všetky hračky a je jedno,či sú 2 rovnaké.Už aj pekne džavocú mama,tata,baba,vava 😃,napredujú pekne.

polynka9
12. apr 2015

@nancsy ahoj. Tak ako sa mas a co drobci ? Je to lepsie ? Ohladne svokry ta uplne chapem. Mne dviha tlak stale ale snazim sa prekonat. Tiez jej nedoverujem. Ale niekedy nemam inu moznost...

nancsy
13. apr 2015

@polynka9 ahoj 🙂 ! Si maila, ze si napisala...

Uz je to s nimi lepsie. kupila som tu ohradku a davam ich aj do nej. V sobotu sme boli na oslave cca40 ludi. Vobec mi nespali cely den z toho rozrusenia. Zadpali o 7:30 vecer , o 22:00 som ima dala mlieko , pili ho v spanku a zobudili sa rano o 6:30. Super 🙂
Som si ale uvedomila, ze hoci som s ňimi cele dni, tak vidim ako rastu. Chcem si. To uzit a myslim vzdy pre kazdom placi alebo buntoseni na to, ze to prejde a potommi aj za tymi starostami bude smutno. 🙂

vy sa mate ako?