Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andysok
12. jan 2011

@pusa poviem ti aj ja som ju hladala ale zatial som nic nenasla, ale skor predpokladam že nie ako ano

pusa
12. jan 2011

@andysok zatiaľ hľadám ďalej, mohla by byť aj v češtine. Bol by to super darček aj keď asi nebude mať čas do nej niečo písať 😨 🙂 .
Držím palce nech sú detičky zdravé.

mamoka4
12. jan 2011

@pusa @andysok Ahojte, sú dve knihy o dvojčatách - DVOJČATá od Jean-Claude Pons a René Frydman, vydavateľstvo Sofa a druhá knižka Co nevíte o dvojčatech, Klára Vítková Rulíková vydavateľstvo Portál. 🙂
Inak mám pocit, že literatúry ohľadne dvojičiek je hrozne málo... 😒
Ale knižka kde by ste mohli vpisovať je len pre mono deti.

andysok
12. jan 2011

@mamoka4 hej knihy existuju ale baba sa pytala na ten dennik, ktorý robiš počas tehotenstva a po narodeni 🙂

andysok
12. jan 2011

@pusa 🙂 podobne dakujem pekne

janette77
12. jan 2011

@bombula IVF je umele oplodnenie. ET je embryotransfer (vlozenie "cerstvych" embryjok do maternice) a KET je kryoembryotransfer (zavedenie "zmrazenych" embryjok).

janette77
12. jan 2011

@lucia.kl ani lekar by to lepsie nevysvetlil, sikula.🙂)

janette77
12. jan 2011

@dusika11 pekne si to napisala, o tych dusiach, asi je naozaj pravda, ze vsetko na svete ma svoje opodstatnenie. ...ze veci sa deju, alebo nedeju vzdy pre nieco...
My sme tiez nemali nikdy definovany problem a to bolo dost zle na psychiku. Lebo ked clovek vie, ze budu raz problemy s pocatim, tak sa s tym akosi uci zit, ale ak sa nedari a ani spickovi odbornici nevedia odhalit preco...uff, nerada spominam na taketo moje utrapy a vecne otazky...
A ako to zvladas s pokladikmi? Nedavno si tu este tehulkovala...🙂)))) Ochvilu sa uz aj ja pridam.🙂)

tulina77
12. jan 2011

@janette77 suhlasim ze ked je presne definovany problem pri neplodnosti, tak sa aj lepsie hlada riesenie. My sme mali velmi uz od zaciatku urceny muzsky faktor neplodnosti (ktory sa ale nedal liecit) a potom bolo velmi jasne aj riesenie, cize IVF-ISCI. Prirodzene by sa to nijako nemohlo podarit, to je proste biologia.
Diagnostika ale ide dopredu (kedze IVF je taky krasny biznis, co tu potvrdia asi mnohi...) a podla mna o par rokov pridu lekari aj na to kde je problem v pripadoch, ktore sa dnes javia ako "bezproblemove" ale pritom neplodne pary

tulina77
12. jan 2011

dnesna poradna dopadla uplne skvele, taka som stastna 😀
takze dalsi tyzden mozem byt doma, nemusim byt hospitalizovana a dokonca sa mi vratil krvny obraz do normalu, co je podla dokiho vzacne...
jeden maly pohybal rucickou, akoby si ju chcel dat do ust, to bolo take krasne 🙂 ja by som ich na tom ultrazvuku sledovala aj hodinu co robia...

janette77
12. jan 2011

@tulina77 ten vyvoj vedy prajem kazdemu paru, ktory sa trapi neplodnostou, len aby sa skratil cas cakania, zlyhani a smutku... Mne osobne tych 5 rokov dalo zabrat. Najma posledne obdobia a 5 nevydarenych umelych zasahov. Som stastna, ze je to za nami. Uz len dufam a prajem si, aby sme toto tehulkovstvo zavrsili zdarnym koncom, teda vlastne zaciatkom - noveho zivota s vytuzenymi babatkami.🙂

janette77
12. jan 2011

@tulina77 GRATULUJEM! 🙂 To mas super, ze u dokyho mozes sledovat na UZV babatka. Mne tu moznost nikdy nedal, monitor mal vykruteny len pre svoj zrak, navyse ma len mini UZV...takze ja som o taketo "obrazky" ukratena. Aj na morfologickom sme boli "prepnuti" len na 2D obraz (pritom sme platili 70€), takze my ako laici sme z babatiek nic nemali. Na druhej strane chceme pohlavie ako prekvapko, tak mozno je dobre, ze sme tak nemali moznost odhalit viac...🙂

juliagregor
12. jan 2011

@janette77 zajtra idem spraviť tie tvoje syrové minipagáčiky..som zvedavá a a teším 😉 🙂

dusika11
12. jan 2011

@janette77 ano aj sme tym presli dvaja zdraví ludia a bol problem dodnes nedefinovany...ale ja si myslim ze bohvie co jeme..boh vie co je v pode...aspartan latka ktora je v zuvackach v light vyrobkoch je tak skodliva sposobuje potraty..teraz s tym masom z nemecka...netreba vela..lebo nikto neodsledoval co robia navzajom tie latky co su v kremoch, a v potravinach...tak isto ako rimania zomierali a nevedeli vtedy preco...a mali olovene potrubia na vodu..a az vykopavky potvrdili ake katastrofalne nasledky to malo na cele dediny....
takze preto som rada ze mam zazrak ..dve babetka

janette77
12. jan 2011

@juliagregor 🙂) tak dufam, ze budu chutit.🙂)

janette77
12. jan 2011

@dusika11 presne...nehovoriac o tom, ze sme "deti Cernobylu" a podobne...co aj Ty sama menujes. Ved dnes je uz pomaly vsetko karcinogenne a co doteraz nebolo, vedci onedlho vyskumaju, ze je. 🙂 Uz sa fakt malocomu da verit. Aj biopotraviny. Co to vlastne su, ked dorastaju v slovenskej, kedysi na mrte chemiou posypanej zemi? ...no to by bolo na dlhu diskusiu. Budme rady, ze sme ostali tehulkami - napriek vsetkemu. Je to dar.

janette77
12. jan 2011

@dusika11 ozaj, ako havovia prijali babatka??

dusika11
12. jan 2011

@janette77 no super zatial...mm kupal jednoho a ako sa zohol tak jedna sucka pribehla a zacala maleho lizat nozku,,tak ako lizu sucky steniatka..no s toho mam pocit ze najradsej by si ich zobrali do pelechu a olizali z kazdej strany popripade by ich nakojili....normalne mi je tych nasich suciek luto ze nikdy nemali vlastne steniatka...som milo prekvapena..ked som v sprche tak sedia pred dverami detskej izby ak pocuju kaslanie plac, cokolvek cudne utekaju do sprchy za mnou...mam babysiterky.........

janette77
12. jan 2011

@dusika11 🙂)) zlateee, som zvedava na tych nasich havkacov. O vlciakoch sa napriklad hovori, ze si deti pana "adoptuju" a stanu sa velkymi ochrancami. No maly izbovy spunt bude asi ziarlit. Viem, ze bude starost navyse nejako ich ustriehnut, ale ked nasi havovia su hotovi clenovia rodiny, neviem si bez nich predstavit zivot.
Som rada, ze sa vam s babatkami dari. Ty si vlastne v kolkom tyzdni rodila a akym sposobom...Ak si to tu uz pisala, prepac, len nemam energiu si to vyhladat. A nam to tusim davala vediet jedna kocka z MK, nie priamo Ty, vsak?

bombula
13. jan 2011

@janette77 ano ja : ))))

mimochod ja kupujem bio zeleninu a bio banany babetkam, o farme z kt. pochadza bio mrkva a zemiaky nieco viem, nehovoriac o tom ze chutia uzasne. no a banany- tak o tom som sledovala jeden program a veru ze kupim radsej male a nie prilis pekne ako tie nie bio... teda detom.

janette77
13. jan 2011

@bombula ...je to na kazdeho dovere, samozrejme. My sme tiez zasobovani zeleninou z biofarmy (ale z Rakuska), lebo mi tam pracuju rodicia, takze mame tiez overeny zdroj.

bombula
13. jan 2011

@janette77 ja len koli tomu ze si o tom hovorila ze je to zo zachemiovanej pody...

matelko1
13. jan 2011

@deinad tak ti silno budem drzat palceky.musis si povedat,ze tentoraz to vyjde 🙂 ....nesmies na to mysliet,ja som na to ani nemyslela,a aj ked som odchadzala z CAR,tak predtym mi doki povedal,a fungujte tak ako doteraz,ako keby ste tu ani neboli.
aj u nas bolo vsetko ok,obaja v poriadku a predsa sa nedarilo....

inac ahojte a prajem pekny den 🙂
u nas snezi.

matelko1
13. jan 2011

@deinad my sa mame fajn,chlapci su zlati,vystrajaju,ale takto ma byt....som stastna,ze ich mam....je to viac roboty,vsetko dvojmo,lasku medzi nich rozdelit,ked mam jedneho na rukach,druhy sa skriabe hore a ja mam len dve ruky....ale ked dam pusinku jednemu,hned automaticky dam aj druhemu.neda mi to tak neurobit. 🙂

deinad
13. jan 2011

@janette77 dakujem za skusenost, kazda malickost ma obohati o dalsie skusenosti tehuliek a mamiciek a starostlivo ukladam do pamate. aj ked viem, ze vsetko je individualne a nic sa neda nalinkovat, aj lekari casto nevedia, co sa v organizme deje a povazuju to za zazraky..takze to aj tak beriem, ale jasne ze radsej budem fit..je super, ze mas manzela, co ta rozosmeje, ja som na tom podobne a zivot je hned zabavnejsi 🙂

deinad
13. jan 2011

@matelko1 dakujem pekne, len ono je to tazke nemysliet na to..aj ked som sa o to snazila brat to uplne ako tu najnormalnejsiu vec na svete...len ked to parkrat nevyjde, cloveka to sklame, ale my s manzelom sme silni bojovnici a vzajomne sa podporujeme, tiez sme si povedali, ze do tretice vsetko najlepsie a toto je idealne, ako zacat novy rok 🙂 tak nech sa to podariiii

krasne deticky, veru starosti aj radosti su to...pekne si to uzivaj..
apropo, u nas prsi...

matelko1
13. jan 2011

v KE v Car,tak tam ma mm cakal v zimnej zahrade,tam na izbu polovicky nase nesmu,ale prezival to so mnou,na izbe som si polezala 15-20min a sla som potom za nim 🙂 ,ale tiez mi vzdy hovoril,ze to vyjde,ze v brusku mam malych bojovnikov a nakoniec ket vysiel aj ked som s tym neratala,kedze ma doki nechcel pustit k zakroku,ale nakoniec sme to riskli,sliznicu som mala vysoku a bola som pripravena 🙂

janette77
13. jan 2011

@deinad mas fajn pristup, deinad, a s takym to raz vyhras (vyhrate), uvidis. Mne v tom case cakania na vysledok pomahalo to, ze som mala mysel uplne inde. Robili sme si pripravu na adopciu, cize behacky po uradoch, psychologoch, mali sme sedenia, seminare - takze som nemala cas velmi sa zaoberat zakrokom a navyse som adopciu mala ako "zadne dvierka", takze moja psychika bola o to odlahcenejsia (v zmysle - nevyjde ET, neva, adoptujeme si). No a aby som Ta este viac posmelila, den pred krvnymi testami som dostala mrchu. Uz som chcela vysadit utrogestan...ale nejako som nemala odvahu bez toho, aby tak nariadil lekar a tak som poslusne pokracovala. V ten den sme sli s drahym na veceru, kde sme sa obaja vyplakali (manzela som prvy raz videla plakat, tak naozaj). Bolelo nas to, ze to ani na 6-krat nevyslo, boli sme zufali...no a stal sa zazrak - na druhy den sme sa dozvedeli z testov, ze sme tehotni a o tyzden na to, ze hned dvojmo.🙂))))))))))))))))))))))))))

janette77
13. jan 2011

@matelko1 je to uzasne, ze sa nam dalo takto pomoct, vsak??? 🙂) Ja mam stale zimomriavky z toho daru, ci uz sa tyka nas, ci inych parov, ktore si tym vsetkym presli. V nasom CAR bolo super, ze mohol b yt manzel priamo na operacke. Bolo to uzasne...nastavili nam velku obrazovku, kde vsetko prebiehalo nazoomovane v priamom prenose, videli sme si 2 osembunockove embryjka...este po zakroku urobil doky skusku s pipetou, aby sme verili, ze sa na nu neprisali, ze su naozaj vo mne. Potom nas este na tej sale nechali samych (lebo ja som este 15 minut nemohla ist cikat), potom rychlo VC a hodka v posteli na tamojsej izbe. No a tam mi drahy robil sasoviny a som ho prosila nech prestane, lebo jednak ma bolelo podbrusko, zle sa mi smialo a potom som sa straaaasne bala, ze tie embryjka vypudim, ze mi neostanu tam, kde maju...a vyslo.🙂)))))))))))))))
A to som tu uz tiez spominala, ze par dni pred krvnymi testami sme sedeli s rodinkou na terase a zabludil k nam bocian, ktory sa vratil este raz. To som este netusila, co naznacuje a ked svagrina jasala, ze to vyslo, tak som ju len podcenovala "ze no jasne...". 🙂)))

matelko1
13. jan 2011

@janette77 ano s tym bocianom to bolo aj u nas takto.a neverila som,mm mi hovoril,ze nieco tie 2 bociany naznacuju 😵
ano este ,ze su tie Car centra kde sa da pomoct neplodnym parom.aj ja mam zimomriavky,lebo et aj ked vysiel tak v 7tt som potratila,hrozne som palakal a ked ma na dalsi cyklus cakalo ket ani som neverila,ze to moze vyjst.a vyslo to.