Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

alienka73
8. dec 2009

Murkaa aj ja som malemu vysvetlovala ze ho uz nemozem dvihat a nastastie ked sme na prechadzke tak zvlada chodit sam a nechce na ruky, len nie vzdy chce ist napr. domov, ale to sa snazim nejak ho nahovorit. Vlastne okrem toho prenesenia z kocika do postielky ho uz vobec nedviham.Ale problem som zaspavanim mame od malicka. Nikdy nezaspal v postielke sam, teda cez den nie, v noci ano, ale aj to sme mali casto problem a to sme hlavne nosili na rukach. A denny spanok jedine ukocikovanim alebo v aute. Uz som velakrat skusala , ze si k nemu lahnem a tak zaspi ale nikdy sa to nepodarilo, on sa len salil a salil a vzdy zaspal jedine kocikovanim v byte. A ak by nespal cez den tak to by bolo tiez blbe, podvecer by sa to s nim uz nedalo vydrzat. No ja dufam, ze tie dvojicky budu bezproblemovejsie aspon v tomto.
Minkak aj nasmu zle vychadzaju zle roky, on je novembrovy ale neviem si to s troma detmi doma predstavit. Ale to je este daleko mam cas sa rozhodnut.Len by mi bolo luto keby nesiel do skolky s kamaratmi zo sidliska. A do skolky by ho vozil aj vyberal tatino takze s tym by sme nemali problem, on to ma blizko prace, prinajhorsom mozno svokor.
Minak a ako vyzeraju vase prechadzky aj s Veronikou? Chodite von aj doobedu?

zukrik
8. dec 2009

Ahojte
Včera sme boli na pohotovosti,nevedela som malého ukludniť,myslela som,že sa ozvala tá hernia.Doktor mu to zatlačil a povedal,že detičky plačú,ved to sú deti 😠
Naozaj som sa bála,že sa mu to zaseklo,alebo čo.Ešte mi ukázal,ako mu to mám zatlačiť,velice múdry 😠
Ved on je lekár a ja to neviem ako on,napísal,že matka je poučená a že najskôr mu to budú operovať ked
bude mať 6 mes.Taká som bola vytočená,samorzejme ked sme prišli domou,zase plače a to aj Palko 😅
Hernia mu zase zostúpila do mieška a mne to samozrejme nejde dať naspäť ☹ Dnes sú celkom dobrý,uvidíme večer po kúpaní.
Ozaj skúsila som baliť na široko,ale mám jednotky poštolky a sú im malé,musím kúpiť väčšie 😕
Baby,mali ste cez den detičkym v zavinovačke? Lebo ja mám,nech sú v teplúčku,vlastne ich tak mám stále.

zukrik
8. dec 2009

Katrinb,krásne foto 😉

katrinb
8. dec 2009

minkak a matelko- dakujem krasne za pochválu....aj ja sa teskam uz na nich...a ako pre kazdu maminu...su to najkrajsie deticky na svete.

jooj, matelko, to je skoda...no mne doktor tak narabal s bruskom, len aby ich odfotil...az ma to niekedy bolelo...resp. mi tp bolo az niekedy neprijemne...ale potom mi to kocky vratili...ze ma kopkali az az

😀 😀 😀 😀 😀

A brusko je uz aj vacsie...rastie teraz ako dost rychlo...co je super...aspon viem, ze bambulky tiez rastu

Dik este raz babenky

katrinb
8. dec 2009

minkak -no teda ty si mama supermanka....aj ten prvy porod si zvladla - no klobuk dole.

zukrik - to mi je luto, ze malinky ti tak placka....skoda, ze aj taki doktori existuju - takym by som hend nieco povedala - no clovek sa nechce niekedy zbytocne vytacat....tak sa len drzkajte a nech to plackanie predje co najskor......no nas to caka tiez...hmmmm

julietka
8. dec 2009

murka , minkak dakujem 🙂 , skusim sa opytat hematologicky na ten sorbifer, mozno sa lepsie vstrebava ako ten Aktiferin co uzivam..
murka tiez takto robim ako ty pises, hodku nieco porobim, a hodku oddychujem a ak sa precenim ze chcem este nasilu nieco dokoncit srdce mi busi ze ide z hrude vyskocit..

baby prave idem z poradne a dnes sa v Ruzinove narodili trojicky prirodzenym porodom a nie sekciou si predstavte..neuveritelne 😵

loginka
8. dec 2009

katrin pekne bambulky, aj mna to uz bolelo pri 3D ako tlacil dr a este ako som tam musela lezat na tvrdom 😉

julietka, chodila som na injekcie zeleza na hematologiu, tie su do zily, to by si si urcite nepichala no a po 2 tyzdnoch kontrola a zelezo a hemoglobin trosku stupli ale vidis, ze nie az tak no ale mala som zase nizku hodnutu B12 takze som absolvovala dalsie injekcie
zajtra poradna, ze mi urobia aj kontrolny odber

inak vcera som bola diabetologiii na Antolskej a hruza a des, sedela som tam na blbych stolickach od 7 do 12.15, nekomentujem ako nas dve tehotne nechala dr na koniec, cukor bol dobry, to je hlavne ale aj tak som vyfasovala take uzasne tabulky co kolko mozem, ale nejako sa nechystam to prudko dodrziavat, urcite si nebudem nic vazit, samozrejme sladkosti nie, ale inak normalne, ved najest na musim

juliagregor
8. dec 2009

Ahojte,
práve sme prišli z besiedky v albume
Odkedy Martinko chodí do škôlky sú malí chorí, nič vážne ale stále máme soplíky. Zatiaľ bez horúčiek ale aj tak je to náročné. Odsávačka na vysávač funguje stále.
Ten prvý rok, bol so mnou doma. Dalo sa to zvládnuť, často sme chodili von. Malí spali v kočíku a mi sme sa hrali na piesku. Chodil so mnou na bicyklíku. Bývam v malom meste, ktoré je stvorené pre malé deti. Je tu veľa zelene, detské ihrisko pred každým druhým barákom. Ja som tu veľmi spokojná. Najhoršie bolo, keď bolo vonku škaredo. Deti nervózne a Maťko tiež. Okolo 3 mesiacov sme mali krízu, malí už toľko nespali a začali si stále vyžadovať pozornosť a naviac sme museli s jedným cvičiť aj Vojtovku. Malých som kojila, jeden na jednom cicíku, druhý na druhom a Maťkovi som čítala rozprávku.
Veľmi som rozmýšlala či ho mám dať od septembra do škôlky. Je to náročné, keď ich ráno musím všetkých poobliekať a bežať, aby som stihla raňajky.....Ale neľutujem. Maťko spravil úžasný pokrok. Nemám toľko času, aby som mu venovala tak, ako potrebuje. V škôlke mu je dobre. Je medzi detičkami. Teraz v zime toľko nechodíme von a tam mu je dobre...
Musím napísať, že s manželom sme si deti vypiplali sami. On mi úžasne pomáha. 🙂
Tento príspevok som písala hodinu. 😀

loginka
8. dec 2009

julia, super to zvladate

ajka72
8. dec 2009

zukrik my sme septembrovii a balila som do perinky 3 mesiace a neľutujem jednak boli babuľky v teplučku a oveľa lepšie sa mi s nimi manipulovalo 😉

dracik1
8. dec 2009

juli, to s tymi soplikami u dvojciat je asi normalne...vsetky maminy co poznam a starsie dietko im chodi do skolky maju tento problem 😔 , bohuzial
a s tymi skrinami, izbu zamkynam - to je pravda a ked su v nej tak capnem po zadku a zavriem suflik...ono casom vela veci ich prestane bavit..napr. volakedy stale otvarali ruru na pecenie. som ju musela zalepit, teraz ich to napadne raz za 2 tyzdne a daju si povedat...a s tym chodenim...tym , ze nasi chodia uz dost dlho tak sa ich snazim trenovat, aby sme presli co najviac bez kocika...takze doobeda bez kocika...poobede ak ideme na nakup, to mame cez 2 velke cesty a tak si este netrufam bez kocika....a taktiez mame uz za sebou obdobie, kedy nechceli sediet v kociku...teraz by sa furt vozili 😀 ....ale zvladneme aj cestu taku mensiu, ideme po chodniku a snazim sa ich usmernovat, Jurko ten sa da, Jakubko menej, musim viacej striehnut 😀 , samozrejme, ze vsetko nam strasne dlho trva 😀

juliagregor
8. dec 2009

Ahoj Zukrík, dúfam, že drobček bude v poriadku.
Do periniek som balila dlho, kým im nohy netrčali 🙂 ,boli malinkí. Lepšia manipulácia, hlavne pri kojení a mohla som si ich naraz prenášať a deťom sa páčilo. Ako vnútro sa mi osvedčila letná vložka do perinky. V zavinovačkách na suchý zips sa šmýkali, neboli pevné.
Loginka mne je ťažko v pár vetách vystihnúť všetky radosti a starosti. Každá maminka ale cíti rovnako, a pre svoje detičky by spravila všetko na svete. Na zlé sa rýchlo zabúda a zostanú v pamäti len krásne chvíľky. Prebdené noci, vyčerpanie a hlavne stres sa prejavia a treba si nájsť trošku rozptýlenia, alebo sa mať aspoň komu požalovať.

ajka72
8. dec 2009

http://free.zoznam.sk/video/uz-kopu
maminy zaspomínajte tehulky pozrite sa čo vás čaká.....

juliagregor
9. dec 2009

super video...
tie pohyby boli úžasné, veľmi intenzívne akoby som mala v bruchu chobotničky 😀

avila
9. dec 2009

Jooj, baby, mna to dost vystrasilo. A to Vam robili i ked ste spali? Ja viem, ze sa to neda opisat, strasne sa tesim, ked ich uz budem takto citit, ale vyzeralo to brutalne...

katrinb
9. dec 2009

Joooj - tak mne sa uz tieto pohyby skoro podobaju tym mojim...aj ked ja ich mam este miernejsie...zatial

avila - ono to tak vyzera, ale neboj....postupne sa budes na nich tesit viac a aivac a budes ich precitovat stale lepsie a s krasnejsim pocitom....bude to pre teba uzasny pocit a cim viac sa budu hybat, ty budes spokojnejsia...len teraz ti to asi pride dost brutal

julietka
9. dec 2009

avila tiez ked som videla predtym take videa ma to odstrasilo, este aj to tehotenske brusko popraskane..brr, ale postupom casu sa na to budes uplne inak pozerat, budes sa tesit na kazdy jeden pohyb..ja ich citim od 15tt a odvtedy su samozrejme intenzivnejsie a tiez sa podobaju tym na videu, ale nastastie nie su take brutalne..zatial..
ti nasi su otoceni hlavickou dolu, takze nozickami ma kopu okolo zaludka..

juliagregor
9. dec 2009

ja vôbec nemám popraskané bruško, treba len natierať, olivový olej, nivea a sú aj špeciálne krémy.
tak len natierať, natierať, natierať 🙂

katrinb
9. dec 2009

julietka - ja to mam velmi podobne ako ty...aj moje krasavice su hlavickou dole...tak ma kopkaju nozickami hlavne...a ked zacnu hybat hlavickami - poviem ti - je to uplne divny pocit.....taky, iny....

julia - ano mas prqavdu, natierat - natierat - natierat...vela, vela , vela....aj ked strie su hlavne dedicne, ale da sa ich vyskyt natieranim zmiernit....a to dost 😉 Moje brusko je zatial tiez velmi krasne....KLOP KLOP bez praskliniek....ale ono sa to mozno zmeni...a mozno nie. Ved uvidime

julietka
9. dec 2009

veru juliegregor mas pravdu, podla mna treba len natierat a natierat..ja som si kremovala cele telo aj brucho aj pred tehu, uz od "puberty" sa poctivo kremikujem cela, takze mam dost elasticku pokozku tak snad sa vyhnem striam alebo aspon takemu skaredemu brusku popraskanemu a ak nie nevadi, hlavne aby deticky boli zdrave, kozmeticke vady nie su dolezite..

katrin a nemas niekedy take tlaky tam dole? lebo ja mavam strasne niekedy to az boli, akokeby sa zapierali nozickami hore a hlavickami mi tlacili dole do mocoveho mechura a to potom ledva dobehnem na wc 🙂
katrin aj ja mam stale pekne brusko, v podstate take iste ako som mala aj pred tehu len vyzera ako mensia verzia futbalovej lopty 😅 ale ako pises ono sa to za dva mesiace este moze zmenit

julietka
9. dec 2009

katrin a uz mate vybrate mena pre princezny? 🙂 alebo sa rozhodnete az ked ich uvidite 😵

rosienka
9. dec 2009

ahojte baby, tak nam uz dnes so 100% istotou potvrdili, ze cakame krasne dva pampusiky a videli sme im bit srdiecka 😵 😵 😵 . viete comu vsetkemu sa mam vyvarovat, co nerobit a nejake ine tipy na skore stadium tehu s dvojkami...my sme taki nadseni, dufam, ze sa oba budu pekne vyvijat a vydrzia, i ked jeden je trochu mensi a aj plodovy vacok ma mensi. mala to niektora z vas???

juliagregor
9. dec 2009

Rosienka gratulujem ti k vysnívaným bábätkám. Pozerala som fotky a obdivujem ťa ...že si sa nevzdala.
Držím ti pästičky. 😉

mauzos
9. dec 2009

Ajka zaspominala si si na tehu? 😀 Aj u mna to bolo obcas taketo divoke uz ku koncu, ale bolo to krasne a stale sme sa z toho smiali ako sa tam prevaluju a bojuju o flek 😅

Baby ja som sa natrela za cele tehu mozno 5 krat a nemala som strie, je to skor dedicne a samozrejme zalezi aj od typu pokozky. Ale na moje prekvapenie po sekcii sa mi urobili dve uplne mini nad pupkom 😀 😀

Rosienka gratulujem k dvojtehu 😵 Ja som mala tiez jedneho tusim o 3 dni mensieho, cele tehu sa to tahalo a nakoniec bol o 800gr vacsi ako druhy 😀 Nic zvlastne ti neporadim, klasika ako aj pri tehu s jednym babom.

rosienka
9. dec 2009

ahoj julia a mauzos. dakujem, ake krasne babätka vy uz mate, juj keby som tam uz aj ja bola a mohla ich spolu stiskat 😅 . Nebolo to fakt lahke vydrzat a dufam, ze sa vsetko na dobre obratilo a budeme mat zdrave deturence. Doky ma este "povzbudil", ze to mensie ma väcsi zltkovy vacik a ze by sa nemuselo dalej vyvijat, ale ja dufam, ze sa to zas nepotvrdi ako aj predchadzajuce kadejake tvrdenia... 😉

matelko1
9. dec 2009

ahojte.
rosienka blahozelam k dvojkam.pekne sa opatrujte 🙂
zajtra idem do poradne aj usg mi bude robit,tak som zvedava ako podrastli od 24 tt.vtedy som bola naposledy na usg.dufam,ze vsetko bude ok.zajtra vam napisem.
a co sa tyka bruska,tak ja ho mam zatial pekne,kazdy den si ho natieram,tak dufam,ze ho nebudem mat popraskane,myslim si,ze je to aj dedicne.

avila
9. dec 2009

Rosienka,

gratulujem. Mna to caka az zaciatkom januara... Ti poviem, s manzelom sme taki napati.... A v kolkom t.t. si?

alienka73
9. dec 2009

Rosienka aj ja ti gratulujem! Budeme to prezivat spolu 😉

loginka
9. dec 2009

caves, jaj som happy, poradna dopadla dobre, deticky maju po 1260 gr obidve, krcek drzi, deti sa po 2 tyzdnoch otocili kazde, teraz je Dominik KP a Laura hlavickou, predtym boli kazde naopak
inak sa mi celu noc snivalo ze uz idem do nemocky...nastastie vsetko ok 🙂
este mi brali odbery, ozaj robia sa nejake prietoky?

loginka
9. dec 2009

rosienka vitaj a blahozelam! odkial si?
ja tie pohyby vnimam velmi pozitivne, samozrejme este to tak nevyzera ako na tom video, ani brusko nemam popraskane (natieram sa kazdy den tak ako predtym), je to mile (zatial hm, hm) 🙂 a este mi daju aj spat, takze je dobre, akurat uz s prevalovanim mam problemy, najlepsie mi je teraz na chrbte, podlozena vankusmi 🙂