Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

kkatka113
3. máj 2012

@silvinnka Och, no tazky priebeh fakt, same komplikacie, ale tak hlavne bude ze sa dockate zdravych babatiek 🙂 Ja zatial bez krvacania, snad to tak aj ostane, ale u mna je skor problem ze som pol roka po cisarskom, a bum do toho dvojicky, snad maternica bude posluchat a vsetko bude ok....a drzim velmi palce, som pozitivne naladena tak verim v stastny koniec 🙂

dadanr
3. máj 2012

@silvinnka no super. Ja má strach z toho, že mi veľmi býva zle. celodenne s prestávkami. Tak chcem aby mi už nebolo stále tak zle. Ty si písala to isté nie? ☹

saskapac
3. máj 2012

@petra93 ahoj , ja mám tiež dve dievky , narodili sa v Nitre v 34+tt. Mali nižšiu hmotnosť, ale ináč zdravé. Budeš rodiť v Nitre?

petra93
4. máj 2012

@saskapac ahoj, ja som 34 tt akurat a uz sa zacinam otvarat ale chcela by som este 2 tyzdne vydrzat aj kd uz mam toho dost, vsetko ma boli tlaci, nevladzem chodit, uz ma bolieva aj brucho. Vcera na sone mi povedal ze maju 2330g a 2316 tak si myslim ze celkom fajn. Ano budem v Nitre rodit, aj ked moj dr mi povedal ze mozem normalne vcera v tej rizikovej poradni mi povedali ze v Nitre to neni zvykom ze pojdem cisarskym. Ale hlavne aby to dobre dopadlo, bojim sa aj toho aj toho. Kolko maju tvoje dievky?

dadanr
4. máj 2012

@petra93 v Nitre ja som v Nr rodila dcérku a nemôžem povedať pol slova. Všetko bolo super. Hej v Nitre nie je zvykom spontánny pôrod pri dvojičkách. Malé majú fajn hmotnosť kiež by moje boli aspoň také. Kamoška teraz porodila len jedného chlapčeka a mal 2200 ale veľmi pekne naberá na hmotnosti. 🙂

mamoka4
4. máj 2012

@dadanr Ahoj, mám už 14 mes. dvojčatá..a veľmi dobre si pamätám ako aj mne bývalo celodenne zle...uplne mi to skončilo v 17 tt. a potom až do pôrodu bolo všetko OK, dokonca ani nohy mi neopuchali... 😉

mamoka4
4. máj 2012

@silvinnka Veľmi ti držím palce....už som na teba myslela ako sa držíš!

dadanr
4. máj 2012

@mamoka4 fúúú no to si ešte užijem. 😖 ako po čase hodnotíš keď sú detičky 2? Napíš mi prosím ak máš čas čom si potrebovla nevyhnutne pomôcť a či sa malé zabavia spolu alebo stále si zapojená do všetkého. Robím si taký prehľad. 🙂

mamoka4
4. máj 2012

@dadanr Tak ja mám spolu 4 detičky 🙂 🙂 veľa mi pomáha mnažel, prvý polrok bol faaaakt zaberák....ale nemala som žiadnu pomoc....iba ja a manžel 😉 maličké sa ti dlllho nezabavia spolu....až okolo roka...ako vidím ty si teraz v 10 tt. najdôležitejšie je donosiť dvojky aspon do 36 tt. s donosenými babatkami budes mat ovela menej práce...lebo s nedonosenými treba hnevštevovať lekárov....očné, rehabilitácie..atd. Ak ta nieco zaujima pýtaj sa... a toto sú tvoje prvé detičky?

dadanr
4. máj 2012

@mamoka4 nie mám ešte 2r. dcérku a tieť nebudem mať pomoc tak sondujem ako a čo. Veru ide o donosenie. Dúfam, že všetko bude ok. Vaše babuľky sa narodili v ktorom týždni?

petra93
4. máj 2012

@dadanr ale asi to bude lepsie cisarskym, malehosom rodila v Nitre ale normalne, ale velmi som sa natrapila. Takze bolet to bude tak ci tak len je to potom horsie, ale uz to dobojujeme. Blahozelam k dvojickam. 😉

dadanr
4. máj 2012

@petra93 ďakujem aj tebe (čakáš 2 nie?) ja som mala na 4x po zatlačení. Čiže v pohode ale počula som, že po cisárskom ja to cca mesiac masaker. Ale radšej cisársky ako komplikácie. Jasné dobojujeme len nech sú zdravunké.

petra93
4. máj 2012

@dadanr ano dvojicky len ja som uz na konci. termin mam az v juny ale to uz nevydzim, ale nech su le zdrave aj ten cisarsky prezijem 😉

dadanr
4. máj 2012

@petra93 stačí vydržať 36,37 tt. To dáš! Prežijeme aj cisársky. 🙂 Všetky čo sme tu vynosíme zdravý krásny tendem 😀 !!!!

petra93
4. máj 2012

@dadanr no ja som akurat 35 tyzden ale ma to strasne talci a boli, a uz by som to najradsej mala za sebou

ivkamaco
4. máj 2012

To naozaj po cisarskom az mesiac? ☹ juuuj trosku sa toho bojiiim, babenky ktore ste uz v tych vyssich tyzdnoch vela ste pribrali?viem ze je to individualne, ale ja uz som 8kg, pri mojej vyske 158cm, som ako taka gulaaa uz, ked viacej pochodim tak ma hned bolia nohy, joooooj a este co bude dokonca ☹

dadanr
4. máj 2012

@petra93 ešte aspoň týždeň vydržíme. 😉 Zvládnes to. 🙂

betina1984
4. máj 2012

@petra93 drzim palceky, nech to dobre dopadne. Ja dvojku porodila normalne a mali 2850 g a 2550 g.

betina1984
4. máj 2012

@dadanr Neboj vydrzis, ja rodila v 39 tt. A to boli este vyvolane, lebo sa im nechcelo

dadanr
4. máj 2012

@ivkamaco ja mám 156 a som tiež ako guľa a bruško mám jak na 6 mesiac. Až sa hanbím povedať, že som v 2 mesiaci. Čumia po mne ako na ťuťu. 😝

betina1984
4. máj 2012

@ivkamaco ja mam ten vankus na kojenie, mala by si zaujem?

betina1984
4. máj 2012

@ivkamaco a k tomu pribratiu, ja do 20 tt. Schudla 2,5 kg, vobec mi nechutilo, mala som aj narusenu funkcnost stitnej zlazy a do konca som pribrala 10 kg, takze celkom len 7,5 kg, ale ja otehu skoro 90 kg, takze u mna mali odkial brat. V porodnici som nechala 15 kg

dadanr
4. máj 2012

@betina1984 vau no to zíram a spontánne? 😲

petra93
4. máj 2012

@dadanr snazim sa len keby ma moj syn nechal oddychovat 😀
@betina1984 aj ja som chcela normalne ale ked nedovolia tak co, len nech su zdrave

dadanr
4. máj 2012

@betina1984 a to máš ten pre dvojičky??

betina1984
4. máj 2012

@dadanr spontanne, nechcela som cisarsky,,uplne v poho. Rano mi dali o 8.30 infuzku, o 10.00 prepichli vodu a 11.00 a11.06 boli na svete

betina1984
4. máj 2012

@dadanr hej pre dvojicky. Stal 66 Eur, ale je na dvoch miestach lepeny, ale funkcny, predavam ho za 20 eur

betina1984
4. máj 2012

@petra93 ved skus inu porodnicu...

dadanr
4. máj 2012

@petra93 moj povedal, že ak mi to začnú potieže ( tlaky a tak ) pôjdem do nemocnice a posledný mesiac určite.

petra93
4. máj 2012

@betina1984 vies co bojim sa aj takeho porodu aj takeho, pokusam sa verit dr, nech oni posudia ako je lepsie
@dadanr mna nastastie este neposlali aj ked som isla vcera s malou dusickou