Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

brita
4. aug 2012

@timmka Ahoj timmka, no ako vidis, este tehulkujem. 😉 Cisarsky mi dali az na 23.8. To budem 38+3. Snad dovtedy vydrzime pokope 🙂 Aj ty sa drzkaj. 😉

hiva
4. aug 2012

@zlatanka30 neviem ci su to AFP testy... nam vysli zle tie na geneticke choroby, 1:55 a nakoniec su obaja drobci v poriadku 🙂

eeska
5. aug 2012

@lubka_to lebo kazdy tu tommee znacku tak ospevuje, ale kamoska si tiez chvali MAM, ze vyskusala vsetko a tato sa jej najlepsie osvedcila

sisi79
6. aug 2012

@zlatanka30 nam vysli pri malych tiez zle testy iba co nas to vystrasilo ku grochalovi sme uz predtym boli na utz a vsetko bolo ok potom sme boli este v mt na genetike aj na utz vo fakultnej nemocnici na genetike nas doktorka ukludnila ze to nie je nic strasne ze sa mame hlavne starat o to aby som malych donosila co najdlhsie no a mali sa narodili krasni a hlavne zdravi! 🙂 🙂 🙂

iwa1
6. aug 2012

ahojte tehule,

my sme skoncili v nemocke a mame zly KO,zelezo nam klesa a tak nas zajtra caka test na vstrebavanie ☹
babule sa maju vynikajuco, vazia A:1300g a B:1180g 😀 😀 su priecne dole a su v soku, ze tolko lezim a spim 😀 😀 😀 😀 drte nampalce na zajtra, nech nas co najskor pustia domov...

inak zdochneeeem od toho tepla 😠 😀

sloto
7. aug 2012

ahojte baby
vcera som myslela, ze idem k doktorovi. z nicoho nic ma vecer zacalo boliet brucho, krce do podbruska, i do krizov, bolesti ale boli nepravidelne, trvalo to asi tak cca hodiny, dala som si magnezium, tak to prestalo, ale fakt som myslela ze uz hadam kontrakcie.
neviem, ci neist pre istotu dnes k doktorovi, len sa bojim, aby som tan merobila nejaky zbytocny poplach, a ma tam zbytocne nenechali. predsa len doma mam dcerku, sama som s nou....
asi sa to uz zacinaju poslickovia co?

cherryl
7. aug 2012

@eeska tiez mozem pisat chvaly na TT boli velmi malinki a vedeli z nich pit bez problemov a kolika to tiez nepoznam ked sme po pol roku presli na avent nechceli ju dodnes sme TT

moncikg
7. aug 2012

@hiva ahoj, blahozelam k drobcom, vytiahli ste to na velmi peknu vahu, prajem vam fajn nabehnutie na system a dufam sa vidime coskoro pri kocikovani...

@sloto a ostatne tehulky, viete mi dat vediet ake vahy maju vase ratolesti v 32.t.t resp. v pribliznych tyzdnoch? dakujem

angieska
7. aug 2012

@moncikg moje mali pred tyzdnom 1650 a 1430gramov

eeska
7. aug 2012

@cherryl nemávali vôbec koliky? lebo stále čítam a počúvam, že chlapcov to viac trápi ako dievčence...tiez si mala tie antikolikove flasky? kolko mali ked sa narodili?

cherryl
7. aug 2012

@eeska koliky nepozname nebudem tvrdit ze je to len flaskami mozno sa taki narodili 😀 pozri v albume

eeska
7. aug 2012

@cherryl pozeram albumcek, ale nikde tam nevidim kolko vazili...a kvôli comu si rodila predcasne? ja mam termin az koncom novembra, ale citim sa, ako keby uz kazdu chvilu mali vyliezt..

sloto
7. aug 2012

@moncikg akurat v 32 tt mali moje ďobky každá 1500 g 🙂

cherryl
7. aug 2012

@eeska hlavna stranka mam tam fotky deti s menami aj miery 1495 a1880

eeska
7. aug 2012

@cherryl ozaj, nevšimla som si...tak si asi ani nekojila, že?

moncikg
7. aug 2012

dakujem za reakcie, pytam sa preto, lebo moji drobci maju pisanu vahu 1800 a 2000g na 32 t.t., co lekari ohodnotili ako velmi dobre zivene deticky, tak som chcela vediet aky je standard🙂)) som v nemocnici uz mesiac, meraju nas kazdych 10 dni a budeme tu az do porodu...

cherryl
7. aug 2012

@eeska ja som 3mesiace odsavala viac som to uz nezvladala casovo

saskapac
7. aug 2012

@moncikg naše dievky sa narodili v 34.+tt s váhou 1830g a 2200g, boli na tom dobre. Držím palce ! A aby ti to rýchlo ubiehalo 🙂

zojaaa
8. aug 2012

Ahojte, prosim neviete mi poradit, kedy si mam zacat zhanat detsku pediatricku, aby zasa na mna nekukala, ze mam este cas a tak....predsa len pri dvojkach clovek nikdy nevie kedy to bude.....
Chcem mat pred porodom dohodnutu detsku lekarku....
Dakujem

moncikg
8. aug 2012

@saskapac ahoj, kedy presne si rodila? 34+ kolko? dychali uz samostatne? kolko ste boli v nemocnici po porode?vopred dakujem

pistaciaa
8. aug 2012

@zojaaa ahoj ja uz mam vybratu, ak ma teda zoberie a teraz v auguste za nou pojdem

zojaaa
8. aug 2012

@pistaciaa
Aj ja som si v podstate vybrala, len neviem, ci ju uz mozem oslovit, aby na mna nekukala, ze naco to riesim dva mesiace dopredu...
Ty si z akej mc?ja ruzinov a uvazujem o mudr. Dzuppovej

sisi79
8. aug 2012

ahojte baby kedy zacali vase deti pouzivat odrazadla?uz ked vedeli sami chodit alebo aj skor?nasi mali idu mat rok tak zvazujeme ako darcek a ktore sa vam najviac osvedcili?

griska11
8. aug 2012

Zdravím, hlásim prichod do dvojičkovej sekcie🙂 načerpala som už veľa info od Vás a ako prvorodička Vás ešte asi zahniek kopcom otázok 🙂
Želám inak pekný deň.

saskapac
8. aug 2012

@moncikg ahoj , my sme sa narodili 34+5,ale začatý týždeň nepočítajú. Obidve dýchali samé, aj to skóre mali 10. Boli v inkubátore 24 hod a 48hod. Ale len pre nízku hmotnosť. Potom mali aj žltačku, aj dosť dlho, klesalo im to pomaly. Domov sme išli na 15. deň, ale to p. docentka- primárka prižmúrila obidve oči. Aj to len za to, že Ninka bola aj váhou ok, len Nelka (menšia ) priberala pomalšie. Ale boli kojené a neboli to naše prvé kojené deti, tak ma prepustili.

saskapac
8. aug 2012

@moncikg bábätká by maki dýchať samostatne po 32.tt. Ja som v tom čase ležala v nemocnici, potom ma prepustili a už som išla len rodiť

kkatka113
8. aug 2012

Kocky, tak my cakame dievcata, mame to potvrdene, a morfologicky dopadol super, vsetko ako ma byt 🙂 a mame uz 400 a 500 gramov, ani neviem kam sa to do toho brucha pomesti, lebo zatial nie je moc velke, ale je mi jasne ze teraz bude rast az az :D Tesime sa velmiiiii 🙂

susy
8. aug 2012

možem sa k vám pridať ? Dakujem

griska11
9. aug 2012

Zdravím.... taká otázočka plánujete látkovať alebo kupovať plienky pri dvoch žaburiakoch🙂 kým sme mysleli že bude jeden tak som chcela látkovať ale teraz teda neviem či budem stíhať prať, sušiť a dookola.... čo myslíte?

juliagregor
9. aug 2012

ahojte tehulky len Vas chcem pozdravit a popriat bezproblemove tehulkovanie a zdrave deticky 🙂