Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

shania31
6. jún 2013

@emee
Ale jasne, ze dopadne. Lekari vedia, co robia. Cakas jedno- alebo dvojvajecne dvojicky??
A odkial si?

sisi79
6. jún 2013

@emee mne vysli zle vysledky isla som potom na genetiku do MT tam mi znovu zobrali krv a v nemocnici urobili UTZ a tie vysledky uz vysli ok mali sa narodili zdravi ja som amniocentezu nechcela ani dr. na genetike mi ju moc neodporucala

emee
6. jún 2013

@shania31 z kosíc a cakam dvojvajecne babiky. tiez dufam ze su lekari sikovni a maju v tom prax. hehe a dufam nie som jedina s dvojickami ktorej sa robi amniocenteza 😅 nooo trochu sa ale bojim.

emee
6. jún 2013

@sisi79 ved to, ze povodne ani ja som nechcela na amnio, ale u mna uz nestihli kontrolne testy.

shania31
6. jún 2013

@emee
Hm, takze kazde babo ma svoj plodovy obal-odber z 2 miest potom.
Ja mam tiez dvojvajecnych chlapcov 🙂

dana_l
6. jún 2013

@emee ja som tiez starsia a lekar mi odporucil ist na amimo ale som odmietla. robili len krvne testy + sono a deti sa narodili zdrave.

dana_l
6. jún 2013

@griska11 skus vysadit tu mrkvu ci sa tiez budu budit. moze byt ze im vadi a preto sa budia. nase boli ze mala vedela dlhsie spat ako maly. ten sa budil casto na kojenie.

griska11
6. jún 2013

@dana_l skusila som tak uvidim....;) dakujem za radu!

timmka
6. jún 2013

@emee no mne vysli katastrofalne, uplne zle a podstupila som len skrining a tam ma ukludnili, ze je vsetko ok, bola som az v brne... lebo tam som chcela podstupit aj amn. ale nebolo potrebne... tam ked som prisla s papiermi, ze mi vysli zle tripl testy, tak ma vysmiali, ze oni to ani u dvojak nerobia, ze skoro kazdej druhej vychadzaju nezmysli, tak ked ti poradim, nestresuj a chod sa ukludnit na skrining, tam ti vsetko povedia, dokladne ti premeraju babatka a uvidis, ze bude vsetko v poriadku, ja by som na amn. nesla, je to velke riziko 😒 ,a le je to na tebe.... viem co prezivas, ja som dva tyzdne preplakala kym som isla na skrining

timmka
6. jún 2013

@griska11 ako keby som citala seba 😀 , aj mne sa teraz castejsie budia len ci nebude tym, ze mame uz menej mliecka lebo inac si to neviem predstavit, potiahnu par krat a spia a ja kym zaspim tvra cas a o chvilku druhe sa budi 😀

sisi79
7. jún 2013

@emee vo mne uz do konca tehotenstva vrtal cervik aj ked kontrolne testy mi vysli dobre ale povedala som si ze su to moje deti ci sa narodia zdrave alebo nie a postaram sa o ne 🙂 dr. na genetike mi este povedala ze radsej sa mam starat o to aby som deti donosila co najdlhsie pretoze tam je vacsie riziko ako z tych testov ja si myslim ze by sa fakt u dvojiciek nemali robit lebo ako aj tu pozeram casto nejaka baba napise ze jej vysli zle a zbytocne to zenu potom stresuje ☹

emee
7. jún 2013

@sisi79 mas pravdu, tie testy u dvojiciek su o nicom.

smuhyta
8. jún 2013

no ja tiez cakam dvojicky ,jednovajecne v jednom obale a isla som na amniocentezis,je to bezbolestne robia to pri sone takze to nieje ako pred 20r. ,,a riziko mas 1%,,podla mna je omnoho viac rizik pri inych veciach,,ale to sa musi kazdy rozhodnut sam co chce,,drzim palce

livsa
11. jún 2013

Ahojte, dovolim si sem vstupit, aj ked dvojicjy este len cakam🙂. Vedeli by ste mi niektora odporucit porodnika na Antolskej, ktory ma skusrnost s dvojivkami? Vopred dik.

emee
11. jún 2013

@smuhyta nakoniec som isla aj ja, dovodov som mala viac. tesim sa ze uz to mam za sebou a nebolo to nic strasne. brala som to tak ze mam min.99% ze sa nic nestane a to uz znie lepsie ako 1% riziko 😉

smuhyta
12. jún 2013

@emee jasne ze to neni nic hrozne,,,a hlavne vsetko dopadne dobre 🙂 ,,ziaden stres u nas robili aj manzelovi vysledky na chromozomy ,,a jemu prisli vysledky za 3 dni ja som si pockala 2 tyzdne,,ale vsetko bolo ok,,

sophie32
12. jún 2013

@livsa Ahojky, ja som rodila u doktora Scholza....bol fajn 🙂 Robi ordinaciu pre rizikovu graviditu.

sisi79
12. jún 2013

@emee drzim palce aby boli vysledky ok 🙂

jana7
20. jún 2013

@shania31 tvoji chlapci su skoro ako moji (26.2.2013) aké majú váhy? Lebo moji maju 6,8 a 6,4 a to sa mi zda teda veľa na necele 4 mesiace.

shania31
20. jún 2013

@jana7
No vidis ja som zasa rodena 26.2.:-) vahy maju 6,8 a 6,72
No a ake mali porodne vahy tvoji chlapci?

smuhyta
20. jún 2013

baby kolko vam vazili dvojky v 30tt,,ja cakam jednovajecne v jednej placente a v jednom obale a mame 1 kg viac menej a 35cm,,mne sa to zda malo ale doktor nas chvali ze velmi dobre

jana7
20. jún 2013

@shania31 no super takže nemam doma sunarove buchty 🙂 pri narodení mali 3120 a 2720.

kkatka113
24. jún 2013

@smuhyta ahoj, ja tiez jednovajecne dievcence, mam poznacene ze v 30 + 1 mali 1729 a 1576 gramov....ono je to ale velmi priblizne.....mne sa narldili 36 + 6 s vahami 2040 a 2530 🙂

smuhyta
24. jún 2013

@kkatka113 no dnes idem na prenatalnu kliniku uvidim co nam povedia tam ze ci rastieme dobre,ja dufam ze vydrzime co najdlhie,,tvoje dvojcatka mali kazda svoj obal?ci sa tisli ako moje v jednom,,

kkatka113
24. jún 2013

@smuhyta moje mali kazda svoj obal a jednu placentu, neviem ako je to pri spolocnom obale a velkostiach, pocula som ale ze jeden obal je dost rizikovy a porod planuju na skor, vsak oni uz vedia co robit, drzim palce, hlavne nech pekne rastu, lebo aj ked nase baby su klop klop zdrave, ziadne rehabilitacie netreba, nic speci, narodila sa mi jedna vcelku mensia, mala dve kila, a teda bola to s nou zo zaciatku babracka, hodinu a pol pila pol deci z flasky a podobne....ono sa to ale stale zlepsuje, teraz maju sedem mesiacov, 6 a pol jedna a sedem kil druha, papkaju vsetko ci z flasky tak lyzickou rychlo a z chuti, stale sa smeju, no je podla mna uzasne mat dvojicky 🙂

smuhyta
24. jún 2013

@kkatka113 dnes som bola na klinike,a tiez ze s vahou to je vsetko ok,len jednej nasli na zaludku bublinku a dali podozrenie na pylorusstenose,skoro ma porazilo,ale to sa musi este potvrdit a vsetky vysetrenia asi az po porode,,urcite budeme rodit este skor ako mi povedali-36tt,lebo ma uz objednali do nemocky na 4.7 to je za 10 dni az sa dohodneme co a ako,,a mas pravdu je to velmi rizikove,,prve 4 mesiace sme si odvracali do 5 mesiaca som pribrala 3kg ,zato teraz uz mam 9 hore,a teraz sam nespavame mavam zahu,kopu sa a hraju sa najlepsie je to v noci 😉 ,,ale riziko je ze sa zamotaju so snurou,preto chodime kazde 2tt na sono ud zaciatku a teraz kazdy tyzdeñ,,ja som si od mala myslela ze budem mat dvojky a aj cakam,a to v rodine ze dvojky neni,,,ja pevne verim ze to dotiahneme do stastneho konca a budu sa usmievat na mna presne ako tvoje 🙂

kkatka113
24. jún 2013

@smuhyta tak to je super ze je vsetko ok, urcite velka ulava 🙂 No, tie pupocne snury to je riadny strasiak, nech sa pekne babulky moc nevrtia aby sa moc nepomotali, verim ze bude vsetko super, velmi drzim palce... Inak presne pylorostenozu mala aj nasa mala, ale az v siestom tyzdni nam zrazu zacala strasne grckat a museli ju hned operovat....hned potom ale bola fit a zvladla to super, je to dost jednoduchy zakrok, ale jasne ze ma z toho clovek stresy....neboj nic a drzte sa 😉

smuhyta
24. jún 2013

no ani nevies ako si ma potesila,ze to nie je tazky zakrok,,lebo ja tu sama v mnichove-s muzom on je nemec,ale byvali sme v spanielsku vela rokov a ja som si tu este nezvykla plus dvojky,a ked nemas nikoho s kym sa poradit,,ale teraz mi padol kameñ zo srdca DAKUJEM 😝

kkatka113
24. jún 2013

@smuhyta no moj otec je nastastie primar na detskom, nase baby su novembrove, a zrovna medzi sviatkami 25. Decembra nam to prepuklo.....sme zistili ze nase vtedy uz 2700 gramove dieta schudlo cca 200 gramov za den a uz sme tusili ze nejde o bezny reflux....ona ale ked sa narodila papkala super a priberala fajn, sa jej to udialo zrazu zo dna na den....a operuju to aspon u nas laparoskopicky, uz teraz jej tujazvicku mini pod pupkom nie je ani vidiet 🙂 to budes mat narocne bez rodicov, aspon ti moji super pomahaju...

bleble
26. jún 2013

Maminky dvojičiek, máme pre Vás skvelú akciu: 10% zľavu pri kúpe 2 rovnakých produktov Hevea!
Stači do poznámky napísať heslo: "dvojičky"