Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

orimelka
28. apr 2014

@polynka9 Rodila som v Novej Nemocnici,a mozem ju odporucit....

elanor
28. apr 2014

@carlito313
@zuzzina

to ze kazda podlozka snima len jedno je hovadina, resp. plati to len mozno prvy mesiac, dva, ked su deticky malilinke, a iba spinkaju, ale v momente jak su trosicku vacsie, a zacnu sa mrvkat, uz to neplati, a mozu sa snimat opacne. Viem o com hovorim, zazila som to na vlastnej kozi a videla na vlastne oci. Tiez sme mali jednu postielku pre dvojicky, ze ved co su malicke, postielka velka, monitory dva, neni problem. Kazda spinkala na jednom konci, a ked som jednu prebalovala, alebo len dvohla na ruky a zabudla jej monitor vypnut, tak zachilku zacal vrieskat. Az raz, ked baby mali asi 2,5 mesiaca, obe sa zobudili na papanie, tak som si zobrala Lenku, dala na prebalovak, a samozrejme som zabudla monitor vypnut (sem tam sa stane), a Mirka sa mrvila na svojej strane o 106. Lenku uz som mala davno prebalenu, uz sme koncili s papanim, ked som si vsimla, ze ten jej monitor stale blika na zeleno. Pozeram jak vyorana mys, ze to COOO? Ten Lenkyn monitor reagoval cez celu postielku na Mirku, ktora sa na druhom konci mrvila. Tak som si Lenku polozila na moju postel, Mirku dvihla na ruky, a ochvilu zacal Mirkyn monitor vrieskat, a 2 sekundy nato aj Lenkyn. Ja som skoro dostala na mieste infarkt. Okamzite som zacala riesit kupu druhej postielky, ale naozaj okamzite.
Cize po vlastnej skusenosti odporucam postielku pre kazde babatko zvlast.

orimelka
29. apr 2014

Nova Nemocnica, u mna rozdodlo to ze v novej je najlepsie detske odeleneie - ak by bol problem! Ja som bola rizikova.

polynka9
30. apr 2014

@orimelka Tiez som rizikova od zaciatku, + mam problem so srdieckom, tak viac menej som rozhodnuta, dakujem za info 🙂

orimelka
1. máj 2014

Je tam Krcho, a pristroje....vies ked rodis inde a dojde k zlej situaciii babo prenesu tam a teba nechaju inde, pteto som si vybrala novu, drzim palce!!!!!!!! 🙂

miminator1987
4. máj 2014

Caute babeny 🙂 uz dlho som sem nepisala ale tiez sa hlasim ze aj moje dvojky(chalani)su uz na svete skoro 5 mesiacov... A chcela by som sa spytat kedy sa dvojicky maju zacat prikrmovat? Teraz v knihe citam ze od 6 korig.mesiaca?? To faakt?to znamena ze ked sa narodili skoro o 2 mesiace skor ze este musim aspon 3m pockat?? Ja ich totiz oboch kojim a uz idem zosaliet :D

vlucifuk
4. máj 2014

@miminator1987 No, nasi krpci maju prave 5 mesiacov ( narodili sa 6 tyzdnov skor ), a tu v UK mi ich vyslovene zakazali prikrmovat pred ukoncenym 6. mesiacom. Aj napriek tomu im uz par dni skusam davat ryzovu kasu a neprotestuju, ba naopak, ja nestiham. O mesiac sa natrvalo stahujeme na Slovensko, tak asi pockam, az ked tam budeme a az tak zacnem so zeleninovym prikrmami pred obednym mliekom. Oni vyzeraju, ze im to mlieko (plus kasa ) zatial staci. Jeden z drobcov ma reflux, tak sa bojim, ako to prikrmovnie zvladne, ale snad to bude OK 🙂

katuska127
5. máj 2014

Ahojte kocky, tak nam sa narodili 29.4. chlapci ... Hugo 2550g, Maxik 2050g su uplne ok, len mame problem moc nechcu papat :(
Chcem sa opytat ako dlho trvalo kym ste boli este po porode v nemocke a ako dlho trvalo kym sa rozjedli a mohli ste ist domkov ???

miminator1987
5. máj 2014

Moji sa narodili v 33tt a vahu mali 1980 a 1800..takze my sme boli 3 tyzdne.ked mali 2100 pustili nas 🙂

shania31
5. máj 2014

@katuska127
Moji sa narodili v 36 tt s vahami 2 700 g/2 850 g, chceli nas uz na 5. den pustit, ale kvôli mne sme isli az na 7. den domov.

zuzanaju
5. máj 2014

@miminator1987 Ahoj, moje dvojky majú síce už 5 rokov ale tiež sa narodili skôr v 32 tt a prikrmovať sme mohli až od 8 mesiaca.

zuzzina
5. máj 2014

@katuska127 gratulujeeeeeeeeeeeeeem k drobcom 🙂 a nevzdavaj sa ,ved su tu este kratko,snaz sa ich prikladat a verim ,ze to zvladnete !!! drzim palce 😉

polynka9
5. máj 2014

@katuska127 Gratulujem k drobcekom a nech cim skor zacnu viac a viac papkat 🙂 🙂

avana7
6. máj 2014

@katuska127 Naše baby sa narodili v 37 tt, váhy 2600 g a 2400 g, pustili nás domov na 5 deň a tiež zo začiatku moc nechceli papať, teda zaspávali mi na prsu, lebo boli malé a slabé. Takže trochu mi ich v nemocnici dokrmovali, aby nabrali silu a potom už sa naučili pekne papkať z prsa a to doteraz 🙂

miminator1987
6. máj 2014

@vlucifuk a aky sposobom im podavas tu ryzovu kasu? Cez flasu? Skusala som im davat vodicku z flase ale nevedia mi z toho pit :/Poradnu mame az 22 juna a ja neviem ci vydrzim tolko kojit lebo uz mi z toho drbe...

vlucifuk
6. máj 2014

@miminator1987 ahoj...tri dni som im davala hustejsiu kasu pred obednym mliekom, teda normalne lyzickou, ale oni uz boli hladni a taki nastartovani, ze som naozaj nestihala.Aj si pokricali a mlieko potom stiahli ako malinu.Posledne tri vecery im davam trochu kase do vecerneho mlieka, teda, aby nebolo velmi huste a preslo im cez cumel a tiez neprotestuju. Hoci sme dufali, ze si pospia dlhsie, nestalo sa.Ale teraz minimalne viem, ze s ryzovou kasou su v pohode, ziadne alergicke reakcie.Inak, klobuk dolu, ze kojis.Mne sa mlieko spustilo asi tyzden po porode, ale ani po mesiaci snazenia, od prikladania malych na prsnik az po lieky na laktaciu, som zo seba viac ako 25ml nevysala.A kedze chalani pili uz na jedno krmenie spolu cez 100ml a ja som bola z toho odsavania kazde dve hodiny tak mimo, ze som to po case vzdala. Hmm...

shania31
6. máj 2014

@miminator1987
Nasi zo zaciatku z flase papali kasu - do cumlika vacsiu dierku, aby to vytiahli 😎

miminator1987
6. máj 2014

@shania31 stale neviem ci uz dat aspon kasu ci nie.. Z kozieho mlieka ryzovu ci normalnr? Kazdy inak pise...ci ich iba kojit ked mam mlieko..ale uz dajak nemam nervy na toto.. Ale nechcem im poskodit..

syabina
7. máj 2014

@miminator1987 ahoj ja som na tom rovnako ako ty tiež kojim oby dve narodili sa 38plus 5tt s vahami 2950 a 3000 riadne ma vicucnu jedna ma 6,4 a druha 7 kg niekto vravi ze sa moze uz od 4 mesiacoch dokrmovat ,no kojit by som neprestala len zmiernila ,,,

miminator1987
7. máj 2014

@syabina kojit chcem len uz pomaly mozno o mesiac aj prikrmovat...len kazdy inak hovori kedy sa predcasniatka mozu uz prikrmovat...fuha dobre si potiahla moji sa narodili v 33🙂)

ofinka
14. máj 2014

ahoj dievcata, viete mi prosim poradit, ci je tu aj diskusia dvojciat aspon rok a pol rocnych? chcela by som sa spytat, ci mavali denne spanky priblizne v rovnakom case. ono sa to neda samozrejme nasilu, ale u nas to vyzera, ze jeden este potrebuje dva a druha uz len jeden spanok. takze sa mi tazsie manazuje aj jedenie a dalsie aktivity.

shania31
14. máj 2014

@ofinka
Ahoj, my mame 14 mesiacov a je to s tym spankom tiez vselijake u nas....

angieska
15. máj 2014

@ofinka my máme 19 mesiacov... co sa spanku tyka, jeden mame uz cca od roka. jedna strasne vymyslala pri dvoch uz, druha ich este potrebovala... po tyzdni nervacenia, ked jedna zaspala hned, druha po 2-3 hodinach som sa nastvala, doobedu v case spanku som ich vzdy zobrala niekam von, alebo zavolala navstevu, aby boli zaujate a vydrzali, o jedenastej dostali najest vyzivu ovocnu a spat... poobede v case spanku to iste, zaujat, vydrzat mrncanie... uspavanie zrazu parada, do 20 minut spali obe 🙂 po tyzdni uz ani zaujat nebolo treba 🙂 jedine co som dufala, ze budu spat dlhsie.... ale sklamali, cez obed mi spia vacsinou hodinu 🙂 teda zo zaciatku 30-60 minut, teraz je to lepsie, vacsinou hodinu, ale uz potiahli aj 2-3 🙂 takze vela trpezlivosti a odporucam naraz prejst na jeden spanok, lebo si neoddychnes a budes len uspavat cely den 🙂

dana_l
15. máj 2014

@ofinka my sme mali stastie, deti boli unavene naraz a aj takmer rovnako dlho spali. prechod z jedneho na dva spanky prisiel nejako samostatne. neboli s tym velke problemy.
verim ze je to tazko ked maju iny spankovy rytmus ale nasilu veru nic neporiesis. davaj ich spat ako sa da. a ked musis von tak hold nebude jedna mat Tolko spanku ako by potrebovala. neda sa vsetko na 100%

polynka9
17. máj 2014

Ahojte dievcata, je v poriadku ak jedno babatko kopka a druhe len sem tam, mam sa bat ? Alebo je to prirodzene ? Kazde ma svoj rezim to mi je jasne, ale tak to druhe naozaj velmi opatrne, jemne, sem - tam kopka, a pritom bolo prve, ktore zacala kopat, sice aj druhe kopkalo za nim len par minut ... Poradte mi prosim, lebo ma chyta panika ... ☹

dana_l
17. máj 2014

no a som nikdy nevedela ktore ma kope. myslim si ze ani ty nemozes vzdy presne povedat ktore sa roztahuje a ktore je pokojne. ak ta to trapi chod sa spytat doktora.

polynka9
17. máj 2014

@dana_l Jedno babo je v pravo a druhe vlavo, takze viac menej presne viem, ktore kope, je to odlisne, a oni stale maju svoje miesto, neposuvaju sa medzi sebou, ani nie su nad sebou su vo zvislej polohe, tak preto si myslim, ze viem, ktore je aktivne, a ktore nie ...

juditam
20. máj 2014

@polynka9 ahoj,aj ja som tak mala svoje baby..."a"-čko bola aktívnejšia a "b"-čko kľudnejšia od prvej chvíle,čo som ich cítila....nestresuj kôli tomu,ak ich cítiš,tak je to ok... 😉

polynka9
20. máj 2014

@juditam Dakujem si zlata, ze mam aj iny nazor 😉 Pozeram, ze tvoje baby uz maju 3 roky, sikovnice 😉 Aj teraz su takto povahove, ze jedna je viac aktivna ako druha ?
Vcera mi doky na poradni povedal, ale ved kope aj teraz a ja som to necitila, takze uz som trosku kludnejsia 🙂

elanor
20. máj 2014

@polynka9
Asi to bude normalne...
tiez mam dvojicky - baby. Lenka bola vzdy strasne akcna, natahovala sa v brusku ako chobotnica a riadne ma aj kopala. Mirka bola taka kludnucka, sem tam jemny stuch aleb kopancek. I ked raz za "300" rokov sa jej tiez podarilo mi riadne "ustedrit" 😀
Lenka sa natahovala kazdu chvilu, Mirka niekedy len 2-3 za cely den. Priznam sa nebolo mi vsetko jedno, a verim ze ani tebe nie, ked jedno z babatiek o sebe dlho neda vediet.
poradim ti jednu fintu 😉 ked sa ti bude zdat, ze sa babatko dlhsie nehlasi, tak ak sedis alebo lezis - zmen polohu, napr. sa otoc sa druhy bok. Vacsinou to pomoze, pretoze tato zmena babatko zobudi a ono sa ohlasi. Pripadne si este vysleduj priblizny cas kedy sa ktore babatko hlasi. Aj tym si to mozes kontrolovat. (samozrejme ze to nebude na minutu presne, ale priblizne v nejakom hodinovom rozmedzi ano). A ked by ani to nepomohlo, tak zaberala este jedna vec - predpokladm ze asi vies kde ktore babatko priblizne je, tak na tom mieste si brusko bud pohladkaj, alebo skus jemne zatukat (nieco na styl - halooo, je niekto doma? 😎 ) - babatko sa zobudi, a odpovie ti 🙂