Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bewik
2. okt 2014

@juliana30 @polynka9 veru baby je to tazke s dvojkami. Ale vraj po troch mesiacoch to bude lepsie, takze juliana, uz si na dobrej ceste. Musi to byt blahodarny pocit, ked su babatka kludne a vstavaju s usmevom. Nasu asi fakt bolieva brusko. Kojim, ale aj prikrmujem. Mozno vyskusam tiez ten druhy nutrilon. Bola som s nou vcera u neonatologa, tak si este pockame na vysledky.
Baby, kolko spite vy v priebehu 24 hodin? Da sa vam spat pri detoch? Nase sa stale striedaju, ked spi jedna, place druha a naopak. V noci si pospim 3 hodinky a to je vsetko ☹ nevladzem ich potom ani vziat na prechadzky.

juliana30
2. okt 2014

@bewik aj ja som asi prvých 6 týždňov spávala v noci tak ako ty 3-4 hodiny.Potom sa budili rovnako každé 3 hodiny a teraz ,keď zaspia okolo 20:00,tak vstanú približne o 1:00, o 4:00 a o 7:00. Ak zaspia až o 23:00, tak sa zobudia až okolo 5:00 a potom o 7:00. Takze uz je dobre.Ale cez deň dokopy spia tak 4hodin,nemam to odsledované presne.Ale spia tak po polhodinach,takze moc toho nestihnem.Ale už ich zaujíma kolotoč,hrazdička a obrazy,takze uz sa teším,ked sa budú chcieť nosit na rukách a pozerať sa na svet okolo.To netuším ako zvládnem ☹.

bewik
3. okt 2014

@juliana30 tak to su paradne casy, dakujem, ze si mi dala nadej 🙂 A kolko ti baby vecer vypiju? V noci asi menej, ze? Ja kedze aj kojim, neviem kolko vypiju odo mna.
A myslis, ze same sa nezahraju aspon na chvilku? Pod hrazdickou a tak... Ale ked pozeram videa so starsimi dvojickami, tak je to take uzasne 🙂

juliana30
3. okt 2014

@bewik baby mi pijú cez deň od 80ml do 120ml každé 2-2,5hodiny.V noci vypijú 120ml,ale uz rozmýšľam ,ze v noci budem dávať aj 150ml,keď sa zobudia po 4-5 hodinách,tak sú hladné.Uvidím este.Tento týždeň už začali vnímať a sledovať okolie,pozerajú a otáčajú sa za mnou.Predvčerom bol super deň,hneď ráno čumeli 45minút na kolotoč,potom ďalších 45 minút pod hrazdičkou a ďalších 45minut na tom ležadle,tam sú tiež zavesené hračky.Tak som si aj stihla pozehliť 😃,ale to bol výnimočný deň.Už začínajú vnímať,pozerajú na obrazy na stenách a tak.Dnes sme boli na kardio,Saška má šelest a nemá ešte uzavretú tú chlopňu,tak dúfam ,ze sa jej to napraví.Vo februári idem s ňou ešte na kontrolu 😕

polynka9
4. okt 2014

@juliana30 @bewik
Tiez davam Janikovi Nutrilon 1HA, ale kedze nemame v rodine diagnozu, tak nam ho detska lek. nepredpise, s Emilkom sme boli na gastre, aby sme vedeli na com je, tak on pije HUMANU AR... ale zatial to ide, dnes som omylom Janikovi dala Emilkovu flasku s mlieckom, som priserna, dufam, ze nebude grckat .... v novembri ideme na gastro a chcela by som aby pili rovnake mliecko, lebo detska mi povedala, ze pokial nema diagnozu na HA, nech davam klasicke, ale on od neho vracia .... och, tolko toho je, co treba odskusat, atd ...
Dievcata ved to je super, ked uz takto vase baby pekne vnimaju, uz je to opat o niecom ine, ze ? U nas tiez zacinaju sa otacat za hlasom, ale nie vzdy a najkrajsie su tie blazene usmevy 🙂 Drzim prst, aby vsetky vysetrenia a kontroly dopadli na 1 s * 🙂
Drzte sa a tesim sa, ked si dame stretko ked budu deticky vacsie 😉

lucia.kl
4. okt 2014

ahojte kočky BA a okolie - burza oblečenia určená hlavne pre maminky dvojičiek

leona45
5. okt 2014

Ahojte, som tu nova, som v 7tt a vkladali sme 1 embryo, a dozvedela som sa ze ich bude 2, jednovajecne. Velky sok to bol premna, a vobec neviem co ma caka. Som vystrasena co ma caka pocas tehotenstva. Dufam, ze tu medzi Vami sa toho dozviem viacej a aj pomoc tu najdem 🙂

pacesa
5. okt 2014

Ahojte kocky, prepacte ze som vam sem vtrhla , ale predavam vankus na dojcenie pre dvojicky... je to sice vacsia investicia ale oplati sa.... my sme pouzivali do 6 mesiaca vzdy ked sa v noci naraz zobudili na dojcenie alebo cez den ked boli obe hladne (napriklad pre prichode domov z prechadzky a pod....) pre mna to bola neocenitelna investicia...

nancsy
6. okt 2014

Ahojte maminy! Tie, ktore ste uz dvojicky porodili... zaujimalo by ma, aku sumu ste dostali od statu ten prispevok na kocikovne? Dava sa dvojnasobok, alebo sa to berie ako jedno dieta? Dakujem 🙂

bagi
6. okt 2014

zuzi 20, ja tiez cakam dvojky, este nievieme pohlavie. termin ma18.februar...

bagi
6. okt 2014

baby, nemusite sa bat pouzivat rektalnu rurku, babatkam iba ulavite a pride obdobie, ked ju uz fakt vobec nebudete potrebovat... moj starsi trpel kolikami asi do cca 3-4 mesiaca... bolo to strasne obdobie... styri hodiny vecer plakaval, uplne, ze zle... co nam pomohlo boli probiotika infant dophilus. davali sme ich do mliecka a velmi dlho ich bral... tam sa odporuca dlhodobo brat. na kazde babo zabera nieco ine... treba vyskusat nahriat plienku v mikrovlnke a skusit prilozit na brusko taku teplu, mozno zaberie... a niekedy nepomoze vobec nic, len musia z toho proste vyrast... vacsinou to ten 3-4 mesiac fakt prechadza.

zuzi20
6. okt 2014

@bagi ahoj, tak to mame skoro rovnaky termin. 🙂 my sa chystame na 3D/4D, tak sa nam tie dve babule hadam potvrdia🙂 uz na dvoch poradniach mi to povedal...Ako znasas tehotenstvo? Ja mam brucho take akurat, ale niekedy mam pocit ze mi praskne, take ho mam napnute, tvrde...Beriem magnerot 3 denne. Uz ta aj kopkaju? Mna uz zacali, zatial len take jemnucke klop klop. 🙂)

bagi
6. okt 2014

ahoj zuzi20... my sme boli v 17tt na malom 3D a nechcelo sa im ukazat, zajtra idem na morfo, tak uvidime, ci sa im bude chciet pozovat... tehotenstvo je celkom fajn... stale vravim, mohlo by byt horsie, rizikove, lezat v kuse... tak sa nestazujem... ale je horsie ako to prve, ktore bolo s jednym babom... brucho mam vacsie ako pri prvom... ale zatial som nepribrala vela, mozno nejake 4 kg. no brusko bude napnute aj castejsie tvrde, lebo su tam dve babatka a ten priestor je limitovany. mne lekar dal magnezko od calvexu, ze to jedine zabera... ale neberiem ho casto, tak 2-3x do tyzdna po dve tabletky... ked nezabudnem 😀 a jasne kopu, uz dlho. od 16teho tyzdna...

zuzi20
6. okt 2014

@bagi ja som zatial pribrala 6 kg, ale niekedy uz chodim jak kačica 🙂)) ked ma to brucho tlačí k zemi... mna kopu pri pupku, vzdy mi to tam stvrdne a vypučí sa, doktor mi hovoril, ze tam maju obe nohy. No srandovne su, nohy maju spolu 🙂 Tak ty uz si si zažila jedno tehotenstvo, mozes to porovnať, som zvedava co povieš, som už počula, že je to iné. To magnezko nejak extra nepomaha, co ja viem, furt mam to napatie jak balon. Ked sedim alebo lezim v pohode, ale ako sa postavim, fuu, jak keby mi malo vypadnut. Tak zajtra daj vediet, co ste tam videli 😉

kama2
6. okt 2014

@nancsy co som citala, tak by to malo byt na obe deti, t.j.cca 1600e +-

nancsy
7. okt 2014

@kama2 na obe? To je super,aspon nieco....pri tých mega výdavkoch. Ďakujem pekne.

nella156
7. okt 2014

@nancsy aj mne tak mama vravela,lebo citala to v Pravde ze na kazde dostanes 800 aj nieco + 75e daky pridavok pri dvojkach co je,a neviem ci budes dostavat matersku alebo rodicak,ja napr.rodicak a mama vyratala ze prvykrat dostanem spolu aj s pridavkami a rodicakom cez 2000e..len ci je to isto takto tak to si niesom ista

nancsy
7. okt 2014

@nella156 ahoj,rodičovské je to,co sa ráta zo .mzdy 65%? Budem aj ja dostávať,aspoň nieco....to som rada. Aj za ten jednorazový príspevok.

nella156
7. okt 2014

@nancsy rodicak budes dostavat ked si nebola pred tehu zamestnana

kama2
7. okt 2014

@nancsy materska sa rata z platu -to je tych 65% po dobu 43 tyzdnov pri dvojkach, potom sa prechadza na rodicovsku dovolenku, co je cca 254 eur pri dvojickach/mesiac

bagi
9. okt 2014

zuzi20, tak mam po poradni, aj uzv... vsetko je v poriadku, deticky zodpovedaju tyzdnu, dlho im robil uzv, pozeral mozog, srdiecko, mechur, chrbticu, ustocka, kosti a pod... a vsetko uplne v pohode... zapisal do knizky. doma som potom porovnala so synovou knizkou co mal on plus minus v tomto tyzdni a vsetko to je veeelmi podobne, vsetky tie udaje. tak sa tesim. aj vaha dokonca 😉 babatka vazia 416 g a 391 g. tak sa velmi tesim.... a povedali nam aj pohlavie... tak budeme mat babizne 😉 nemali sme nejake ocakavania, ze co by to mohlo byt. vnutorne sa priznam, ze som dufala, ze aspon jedno bude baba, lebo ked si predstavim do buducna zivit a varit pre 4 chlapov, tak je to narocne... 😀

bagi
9. okt 2014

nancsy, presne ako pise kama2 . rodicovsky sa dostava az po tych 43 tyzdnoch alebo ked si nebola nemocensky poistena...

zuzi20
9. okt 2014

@bagi juuj super, dve babizne ako my !!! Uz mate aj mena vybrane? Ci este je to cerstve? Hlavne ze je vsetko ok. My ideme v sobotu na 4D, tak uz sa tesime 🙂) Len aby bolo vsetko ok.

bagi
9. okt 2014

zuzi20 aj vy mate baby? no super... 😉 vcera sme sedeli nad menami... a tak nejako sme sa zhodli a asi aj vybrali... my sme nemali problem ani pri prvom chlapcovi sa dohodnut... vybrali sme natalku a ninku. a vy uz mate mena? tak nech vam uzv dobre dopadne a nech mate krasne foto 😉

zuzi20
10. okt 2014

@bagi hej aj my mame vybrane, Líviu a Ninu (tiež).Mojmu mužovi sa hrozne páči Nina,, tak ja som si vybrala jedno meno a on druhé 🙂)) Uz sa tesime na zajtra, dakujem

amiya
10. okt 2014

Ahojte baby pridávam sa k Vám cakame chlapčekov 🙂 máte uz vybratý kocik ?

zuzi20
11. okt 2014

@amiya ano my mame vybrany twinner twist duo 🙂

shania31
11. okt 2014

@zuzi20
My mame tiez TFK twinner twist duo 😉

amiya
11. okt 2014

@zuzi20 ahoj zuzi my zatial Casualplay s-Twinner 2014

zuzi20
12. okt 2014

@amiya peknucky tiez, my sme ale chceli vedla seba. Byvame v dome, takze nemam obmedzenie a vraj sa s tym kocikom zmestim aj do 80-tok dveri.
@shania31 my ho mame zatial vyhliadnuty, boli sme v Močenku sa naň pozrieť. Je velmi pekny, chceme taky bledohnedy, kavovy. Super sa s nim manipulovalo, je sice drahsi, ale co uz..:(