Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

amelia17
18. jún 2011

@juliagregor to mas urcite pravdu... nuz uvidime, ked sa ziadny bytik nepritrafi, budem s tym musiet nejak vydrzat... totiz, nie je mi jasne, ako by som ich nosila, ked budu mat od 5kg do 15kg... od takeho pol roka do roka... napriklad

wera
19. jún 2011

@margaretka3 to magnézium ber naozaj poctivo... je to dosť dôležité a ukľudní Ti to maternicu, ešte aspoň dva týždne sa pokúste potiahnuť 😉 ja som brala tých magnézií denne 6...

@amelia17 moja ak by ste sa sťahovali tak by si aj tak nemohla nič robiť, iba by si sedela a hovorila čo sa má kam zbaliť 😉 veď sa doma poraďte s mužíkom a uvidíte ako sa rozhodnete... 😉

@juliagregor ale prosím Ťa nič sa neporiešilo...tu v tomto dome sa nikdy ani nič neporieši... 😒 nejako to zvládame zatiaľ sami po tých schodoch, ale neviem si predstaviť čo bude keď budú drobci v šporťákoch...ale to teraz neriešim, logistiku budem riešiť tak o tých 5 mesiacov 😀 a hlavne sme sa s drahým dohodli že v tomto byte ostaneme dva alebo tri roky, podľa toho koľko budem na materskej a keď sa vrátim do robotky tak si kúpime väčší byt alebo mini domček a hlavne s nejakou záhradkou aby sme mali kam drobcov vypustiť 🙂

@zuzika30 krááááásni sú drobčekovia 🙂 a tie riflové nohavice, no nemajú chybu, sú nachystaný ako na módnu prehliadku 🙂 🙂 🙂

andysok
19. jún 2011

@zuzika30 @wera
@nattalia
@modra
@juliagregor
@lucia.kl babule vy ste normalne kojili?ja to teraz kombinujme, mala ma saci reflex ako maly boh ta by zjedla vsetko co nezje ju, opak maly je troska lenivy.....musim ich budit kazde tri hodky len tak by sa nezobudili......a este sa chcem opytat, staci na jedno krmenie pre kzadeho cca 30-40ml? jeden ma cca 2600 druha 2900 ta mala zje vela cize sa neobavam o nu ide mi skor o chalosa 🙂 a ako ste to mali teda s mlieckom? dakujem

lucia.kl
19. jún 2011

@andysok ja som nekojila vôbec, mlieko som nemala. my sme boli na UM a baby mi vypili okolo 40-60ml, každým týždňom to bolo viac

lucia.kl
19. jún 2011

@wera no tak to potom to tesco prestavali, my sme tam boli a nemohli sme sa dostať, lebo sme s kočíkom neprešli...
ak pôjdete autom do obchodu, tak môžeš nahodiť vajíčka na košíky nákupné alebo s kočíkom prejdeš v texco a hypernove... v poluse som dávala požiadavku na zväčšenie pokladne, tak uvidíme či sa pordarí...

ty chodíš kolko schodov v dome s kočíkom, či máte aj výťah...??

andysok
19. jún 2011

@lucia.kl dakujem za odpoved no ved toto........a vstavali ti same?ci si ich tiez musela budit? a papali asi pekne , dievcata vraj radcej papaju....inak tie fotky z 1 narodenin, male su vymakane 🙂

lucia.kl
19. jún 2011

@andysok nemusela som budiť, vždy sa zobudili samé, boli ako hodinky 🙂 dokonca bolo obdobie, čo sme mali interval každé 4 hodiny....

zuzika30
19. jún 2011

@andysok ja som kojila 2 tyz. ak sa to da nazvat kojenim + som dokrmovala bebou, cosi popili mojho mliecka a este som im vzdy aspon 50-60ml dala bebu ,ale zvysovalo sa to rychlo, teraz mame 6 tyz. a vypiju 120 ml, takze ml narastali , ale ked sme prisli domov z porodnice dalej som postupovala ako na porodnici, ale ked som kombinovala mm a bebu tak mi vracali a bolo im tazko, tak som si potom mm odstrekovala a dala im naraz jednu davku mm ,inak bebu, to pisem iba ak by ti nastali problemi , niekde na porodniciach neodporucaju na jedno krmenie davat mm aj bebu- to mi povedala detska lekarka tak neviem, ale zase ako vsetko je to individualne 😉

andysok
19. jún 2011

@zuzika30 ja dokrmujem nutrilonom,a to tiez nie je pravidlo, v noci odsterknem 120ml a to potom davkujem malemu, mala si je schopna v priebehu dna vysat a dokrmujem hlavne vecer aby bol klud, predsa len umele sa horsie travi ako materske .....nie je asi nikde napisane odporucania kedy po kolko zvysovat davku ?

janette77
19. jún 2011

@lucia.kl Luci, gratulujem babam k rociku! Torta je podarena, ten lentilkovy napad ma nadchol, budem Ta prilezitostne kopirovat. Tak este raz, vsetko naj babulkam. 🙂

janette77
19. jún 2011

@zuzuliatko12 Ahojko, aj ja som tak plakavala a to som mala doma manzela. Nehanbi sa za to, daj to von...este to chvilocku potrva. Slzy su prejavom vyrovnavky hormonov. Daj tomu volny priebeh...drzim palceky! Inak, tento plac poporodny mi aj monomaminy potvrdzuju, takze ozaj sa nemas za co hanbit.

janette77
19. jún 2011

@andysok Ahojko, vyborne vyzeras, pekna nova fotecka.🙂 My sme zacinali 30-kou, postupne sme presli na 60-ku, 90, 120...drzali sme sa tabuliek na UM - kila versus davka.
Myslim, ze na Tvojich drobcekov je este v pohode ta davka, aku teraz piju...

lucia.kl
19. jún 2011

@janette77 baby dakujú 😀 a kludne kopíruj, to ma napadlo deň pred tým, to lentilkovanie 🙂

andysok
19. jún 2011

@janette77 dakujeeeeem 😀 celkom rychlo som sa zregenurovala, ale ved si to pamatas....neda sa inak pri dvojickach 😉 ........... cize zvysovanie davok podla vahy

lucia.kl
19. jún 2011

@andysok aj uvidíš keď majú flašu, že či by ešte ťahali, ja som tak, keď som videla, že by si ešte dali, tak som dorobila a keď vypili, tak som od ďalšieho krmenia dávala o odmerku viac...

janette77
19. jún 2011

@lucia.kl 🙂 to ako ja, ked som mm na 33-ku urobila cislo z kakaovych vencekov, som uz bola zufala...🙂 Inak, drobci mali vcera dve torticky (Sacher torty, nepiekla som) a svagrinka im na ne doniesla taky miniohnostroj, ci megaprskavku, ci ako by som to nazvala...a drobci boli hotovi. Miske skoro okale vypadli. 😀

janette77
19. jún 2011

@andysok ...citala som tusim, ze ste na Nutrilone, tak naboku balenia mas tabulku davkovania. 🙂

janette77
19. jún 2011

@andysok ja som sisi, zabudla som, ze Ty aj svoje mliecko davas... tak aby som Ta nemiatla...radsej sa porad s maminkami co davaju UM+MM. Ale to aj sama vidis, akych papkacov mas. 🙂

zuzuliatko12
19. jún 2011

@janette77 ahojky, ďakujem za povzbudenie 🙂 je to naozaj dobré keď mi niekto napíše že si prešli tým... Dnes je už trošku lepšie, malé spokojne spinkajú a Samko je vonku, tak mám trošku oddych. Ešte sa ťa spýtam, koľko ste asi papali keď ste mali týždeň. My teraz papáme od tých 60 až po tých 90, podľa toho ako sú hladné.

janette77
19. jún 2011

@zuzuliatko12 tu 60-ku asi od troch tyzdnov , 90 neskor, ale je to indi-vindi, Ty si lepsie poznas babatka a ako Lucka pise vyssie, babatko zastrajkuje, ked das prec dopitu flasku, tak mozes zvysit pomer, naopak, ked odmieta, nechas davku, alebo znizis. To vypatras, neboj.🙂

zuzuliatko12
19. jún 2011

@janette77 no to máš pravdu 🙂 Ja ale teraz robím stále 90 a keď to nevypijú tak to vylejem ale je to zriedka kedy, lebo oni sa ľúbia napapať🙂)) A UM si robila do čistej vody alebo si niekedy vyvarila aj rascu, lebo ja som to tak robila pri synovi a dnes som už aj babám zarábala do rascovej vody aby sa dobre vyprdkali 🙂

janette77
19. jún 2011

@zuzuliatko12 no nasi su prdusi od prirody (tromfnu aj dospelacke nehody 😀 ), takze taketo nebolo treba...🙂 UM zarabam do cistej prevarenej vody z vodovodu, v pripade odstavky vody, alebo pod. mam ale vzdy pakel Lucky v zalohe...

silvia_zara
19. jún 2011

@dzu Ahoj! Bola som, druhy vacok tam uz nevidel, tak zostalo len jedno. Celkom mi odlahlo, aj ked s istymi vycitkami voci druhemu 😕 Som nejaka paranoidna. Potrebovala by som ist k doktorovi asi kazdy den, nech ma uisti, ze je vsetko tak, jak ma. Pri prvej dcere som toto vobec nemala.. Dik za odpoved, drzim palce tebe aj dvojkam!

wera
19. jún 2011

@lucia.kl hmmm nepamätám sa aké bolo to malé tesco tu predtým, ale teraz sa tam dá fakt super prejsť 😉 veď ak pôjdeš okolo tak skús a uvidíš 🙂 teda si dobrá, to si im fakt napísala aby zväčšili pokladňu v carrefoure? to je parádička 🙂 vôbec nemyslia na to že existujú aj väčšie kočíky, alebo aj vozíčkari...
my máme v dome dva veľké výťahy, ale aj tak od výťahov musím zniesť kočík ku východu nejakých 10 schodov...

@andysok naši drobci papali zo začiatku ako nás prepustili z nemocky tých 40-50ml, to bolo asi týždeň a behom ďalšieho týždňa sme zvýžšili dávku na skoro 90ml, niekedy ju vypili niekedy nie... a od tohto víkendu už začíname dávať 120ml lebo drobci dopapali a boli ešte hladoškovia... 🙂
ja som to robila tak že som si mliečko odsávala, dala do chladničky a večer som každému drobcovi dala jednu dávku môjho mliečka 🙂 ...ale vyzerá to tak že mliečko sa pomalinky stráca a hlavne posledných pár dní sa mi robia otvorené ranky na prsiach, takže kvôli bolestiam už neodsávam tak často... ☹

ivikli
19. jún 2011

@lucia.kl dakujem za fotky, ja som si to domyslela podla tvojho popisu a vdaka tomu krmime podobne. keby pocas papania nekakali, tak je to idealne. damy nechcu pokakane papat, tak musim hned prebalovat. takze medzi dvoma krmiacimi vankusmi musim mat prebalovaciu podlozku.
a tvojim dievcatam vsetko naj 🙂

nattalia
19. jún 2011

@andysok ahojki, ja som kojila len asi tri tyzdne, ale krpci, ked mali takuto vahu, pili asi tolko isto, potom sa pomaly zvysovalo. Spoznala som to tak, ze ked dopili, este stale hladali dudlik 🙂 alebo si pytali skor ako obvykle...spociatku sa to zvysovalo cca kazdy tyzden, potom asi mesiac papali 120 a tento tyzden sme im to uz zvysili na 150 ml. A budila som ich, mne to aj koli vahe (mali sme 2500 a 2600 gr) kazali aj v nemocnici aj pediatricka, potom som ich chvilu budila, aby papali naraz, teraz uz ich nemusim stale, v podstate sa tak tym postupne nastavili, a budia sa rovnako, pripadne kratko po sebe.

lucia.kl
20. jún 2011

@wera ono tá pokladňa v cerrefoure je že vraj najväčšia - určená pre vozíčkárov a kočíky ale smola, ja sa nezmestím, je tam zábradlie, ktoré zavadzia, tak uvidíme, ja som odchytila nejakú manažérku, či čo to bolo, no budem sa ozývať pravidelne a uvidíme...

a s tými schodami to máš ako ja - ale ja ich mám len 8 🙂 ja naložím baby na medziposchodí do kočíka( do výťahu musím s mono kočíkom v ktorom baby sedia, lebo so širokým nevojdem) potom zoskackám na zadných kolesách dole a zas tak chodím aj hore, že ťahám naložený kočík hore po zadných kolesách, ja mám na kočíku dobre ťažisko, takže sa to dá, mala som požičaný iný kočíka s ním ísť po schodoch bolo o hubu....

wera
20. jún 2011

@lucia.kl tak som zvedavá ako sa podarí v carrefoure niečo vybaviť 🙂 niekedy by som aj tam určite chcela zbehnúť s kočíkom 😀 a teraz sa rodí toľko dvojok že by mohli niečo pre nich urobiť, no nie? 😉
toho zoskackania a vyťahovania s detičkami po schodoch sa docela bojím... ale keď budú v šporťákoch tak asi nebudem mať ani ja na výber... ale škoda že náš kočík nemá ručnú brzdu, docela mi tam chýba...

chi náš psík akurát začal hárať tak som jej dala plienku od drobcov, vyrezala som otvor na chvostík a je to 😀

andysok
20. jún 2011

@nattalia dakujem a tiez sa ti ich tazko budilo a ledva zjedli 20 na raz potom o chvilu dalsich 10 a 10 ...?

nattalia
20. jún 2011

@andysok No, to ano, niekedy ani za svet ich zobudit.... 🙂vtedy som sa obcas na to vykaslala, babatko sa aj same zobudi, ked je hladne, ono vie, kedy je jeho cas.... preto potom niekedy aj hodku jedli, ale potom uz to bolo ok. Oni su tie prve tyzdne take spave asi vsetky babatka,hlavne tie co mali zltacku, tvoji mali? to som nezachytila. Lebo nasi obaja. Aj teraz pri papani trochu sem tam zdriemnu🙂 Mne lekarka kazala ich budit kazde tri hodiny, lenze to este nechceli, tak som ich budila kazde styri, to sa uz aj sami budievali... skus aj ty ich budit neskor trochu, mozno to pomoze a napaju sa viac naraz. Chlapci mi krasne priberali aj tak. Klop-klop!🙂