Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
24. mar 2012

@soporova Absolútne Ťa viem pochopiť...ja som si aj poplakala ako to zvládnem...cele tehu som si nevedela predstaviť ako zvládne 4 deti....alevelkej organizácii to ide. Ja budem mať od septembra uz 2 školákov 🙂 takže opat nieco nové....ale baby uz budu mat 1 a pol roka....Fuha, a to ze ti to zistili az 21tt. som v šoku 😕 😕 asi budes mat jednovajecne...nase objavili v 12 tt. a to bol náš už štvrtý ultrazvuk...teraz je dôležite aby si malinké čo najblhšie donosila....držim palce. 🙂 😎

dana_l
24. mar 2012

@sloto hej, vnutri ma kopkali. vies ked su take malinke tak ten kopanec je velmi slabucky takze sa moze povedat ze sa hybali
viem ze sa vsetci cudovali a mysleli si asi ze si to nahovaram. ale po dvoch detoch uz viem co sa tam vnutri deje. prvorodicka by asi mala problemy to rozoznat (citala som prispevky kde pohyby criev uznavali za pohyby babatka) 😀 😉

sloto
24. mar 2012

@dana_l no tak u mna je toto tiez uz druhe tehu, ale pride mi uplne ine ako to prve. uz len to ze pri dcerke mi vobec nebyvalo zle, teraz som i vracavala, brucho uz mam teraz velke ako pri prvom tehu hadam v 5 tom mesiaci....

soporova
24. mar 2012

@mamoka4 no vsak ja som sa modlila nech už skončí s tým utz čo som nevedela zadržať slzy, lebo to zistenie že som tehotná sme nešli nejak rozdychat, manželovi trvalo skoro 5 týždňov kým sa vyrovnal s tým, že nejdem na potrat, to sme mali antikoncepciu, nemala som plodné dni, a ako sa povie dávali sme si pozor, a potom sa on tešil.viac.ako ja, lebo som už 6 rokov doma a veľmi som sa tešila do práce aj ked mladší nemôže do škôlky kvôli imunite, celkom by sme to pokryli aby bol doma a ja som mohla ísť do práce, robil mi môj doktor 6x utz do 13 tt. a nevidel že sú dve, ale ja som mala stale blby pocit nejaké tušenie, že niečo nie je v poriadku, tak som sa pre istotu objednala este k jednému lekárovi na morfologicky, tak sa mi triasli nohy od rána lebo sme boli objednani na 13.h do BB, muž behal pi obchodoch, vyberali sme si kočík bol taký šťastný a ked nám ten doktor vyslovil čo som na obrazovke videla a neverila že to môže byť pravda zbledol a celou cestou domov sa somnou nerozprával, ked vystúpil povedal len že či si uvedomujem že sme zničili budúcnost našim chlapcom, lebo aj ked peniazkov nemáme moc, oni musia mať všetko, berie na na výlety. .plakal vtedy a ja som sa cítila hrozne, na druhy deň sa mi celý ospravedlnoval ako sa mohol tak hrozne ku mne správať,,, ja mám stále v sebe strach ako to bude lebo starší ide do prvej triedy a Adamko do škôlky nemôže, ale asi má boh rak miluje ked mi splnil sen o dievčatku, myslela som, že už žiadne mať nebudem, veď v dnešnej dobe aj 2 deti sú až až, ked.tí obchodnici už nevedia čo si majú za tie veci pre deti pýtať lebo vedia že ich milujeme nadovšetko🙂)

mamoka4
24. mar 2012

@soporova U nás to bolo tak, že dcérka išla 2 ročná do školky, syn škôlkar a ja som po skoro 3 r. práce strááášne zatúžila po bäbatku...asi pol roka som lámala muža....a keď sme sa pokúsili na 1 x som ostala v tom!!! A to s dvojčatami....asi to tak malo byť. 😝 🙂 Naše baby mali teraz 4. marca už rok, a veľkáči veľmi dozreli...sú samostatnejší ako rovesníci...a veľmi mi samí od seba pomáhajú. Nebudem Ti hovoriť, že prvý rok nebol náročný....bolo by super ak ti má kto pomôc...mama, svokra....aj kočíkovanie pomôže...žiaľ na detičky sme s mužom sami....ale už som si na to zvykla. Skus "velkáčov" osamostatnievat, ked sa malinke narodia velmi ti to moze, treba sa pripravit, že to bude zaberák..ale uvidíš...chalani sa ti budu spolu hrat a dvojičky budú naj sestricky a kamošky na celý život.... 🙂 😉 naše majú prvý rok a dnes sme s nimi boli na prvom cyklo výlete 😎 😎 malé v cyklovozíku, veľkáči na vlastných a my s mužom na našich.....treba vydržať len 1 rok...potom to už bude lepšie...a si skúsená mamina a pojde to...

soporova
24. mar 2012

@mamoka4 ďakujem za pekné slová, ja sa teraz len snažím vydržať aspoň do toho 35tt. aby sme nemali nejaké vážne problémi, mne má kto pomôcť, lebo bývame v jednom dome s mojimi rodičmi, mi hore a oni dole, takže máme všetci svoje sukromie, ale keď treba tak si pomáhame a sme spolu, maminka moja to prežíva horšie ako ja, tak veeeľmi sa o nás tri bojí, že mi nedovolí skoro nič robiť, zatiaľ sa to vypláca lebo krčok je úplne zatvorený a pri chlapcoch som už bola dávno otvorená, tak len také základné veci urobím, ale vysávanie a umývanie podlahy už robia maminka s manželom, ja som hroooozne unavená, neviem prečo, mám vyoperovanú štítnu, tak možno preto, tak sa už teším na máj, kedy budem zasa samostatná a postarám sa príkladne o moju rodinku🙂

mamoka4
24. mar 2012

@soporova Ešte raz držím palce....a cítit s tvojich slov, že si príkladná mamina. Keď máš takúto pomoc....absolútne by som sa nebála ako to zvládneš...my bývame v paneláku...a len vyjsť z domu so 4 deťmi je zaberák...ale hovorím si všetko prejde....a podstatné že sú deti zdravé... 😉 Veľmi ti držím palce....šetri sa, a uvidíš dotiahneš to ďaleko...dúfam ,že nám dáš info. 😉 🙂 Inak pozerám že si z Liptova...my sa tam do dedinky Kvačany chystáme v auguste. 😎 A aké mená si vymyslela pre tvoje maličké?? To u nás bola ťažká diskusia...

soporova
24. mar 2012

@mamoka4 no máme veľký dom aj záhradu tak aspon niečo🙂)) mená neboli žiadna dilema, keby bolo len jedno tak mala byť Nelinka (Nella) a drobci si vymysleli Karinku ( Karin) tak vtedy bola dilema, tak sa tento problém vyriešil sám a máme dve takže sme všetci spokojní🙂))))) este ak sa smiem opýtať rodila si cisárskym? Lebo Adamka mi nezvazili a rodila som normálne 4,5kg dieťa, potom som asi týždeň bola psychicky mimo z pôrodu, tak by som cisársky celkom brala, len či to potom nejak moc nebolí, lebo kamošky čo mali možnosť porovnať tak sú za cisársky jednoznačne. Ale rodili len jedno mimi🙂 a tiež sa chcem opýtať na oblečenie, čo je najlepšie pre dvojky, koľko toho treba a satocky sú vhodné aj pre najmenšie bábätká, nemám skúsenosti s dievčatami tak aby som ich zbytočne netrápila, pekne aj ja ďakujem za rady🙂

silvinnka
24. mar 2012

@sloto ahoj,ja som ich zacala citit okolo 17tt no a v 18+2 uz som si bola ista,ze je to ono.....teraz uz krasne kopkaju a davaju o sebe vediet 🙂

misenka3
24. mar 2012

@soporova ja sa vám sem zamiešam do debaty, moja malá mal 4440g ked sa narodila a dvojičky mali 3350 a 3060 . Malá bola normálne rodená a dvojičky sekciou a nerátala som s takým oslabením organizmu po cisárskom aký som mala,ja som jednoznačne za prirodzený. Po dcére som na druhý deňbehala ako prepelica a ešte v deň pôrodu som bola v sprche, po cisárskom to bolo pre mňa oveľa bolestivejšie tá rana je dosť nepríjemná bolesť a prešlo ma to až po týždni. Rodiť som ale nemohla lebo malý bol koncom panvovým a ja mám aj cysty na obličkách tak , aby nebol nna ne vyvýjaný veľký tlak. Tak želám aby si sa do pôrodu držala,a po pôrode veľa zdravia pre celú rodinku

soporova
24. mar 2012

@misenka3 som rada že sa nám miesate do debaty🙂 lebo čím viac ľudí, tým viac názorov a človek si urobí lepší obraz, mimochodom detičky mali krásne váhy v ktorom tt sa narodili? Mňa primár furt v dobrom straší že som tretorodicka a krcok to asi nevydrží, lebo aj chlapci sa mi narodili jeden 36+1 a druhy 37+2 po odteceni plodovej vody, takže mám len ležať a tak, ale aspoň som doma🙂

dana_l
25. mar 2012

@soporova aj ja sa pridam. porod prirodzeny. 37tt+5 (to bolo ratanie u nas, vy by ste ma mali za 38tt+5). maly 3020g, mala 2695g. maly vysiel prvy a mala bola vysoko. nikto mi neskakal po bruchu nech zide, po pol hodine cakania povedali pripravit sal a po hodine mala konecne klesla dole a narodila sa - sice s pomocou zvona lebo som uz bola vycerpana z celodennych bolesti a nemala silu ju vytlacit sama, ale vsetko bolo ok. bol to najtazsi porod - co sa tyka vycerpania tela ale i tak ho povazujem za dobry. kratko po porode som behla do sprchy a potom taka "cista" uz behala okolo deti.

mamoka4
25. mar 2012

@soporova Tak s tou záhradou to máš super!!! 😎 Ja mám všetky deti cisárskym... 😒 pri prvých 2 som mala nepostupujúce pôrody a po vyše 20 h. pôrodnej činnosti som sa otvorila na 1 prst...a to som skoro celý čas mala infúziu a injekcie a otváranie...a dvojičky hned od začiatku bol plán že pôjdu cisárskym...a ked mi odišla voda....baby sa pootačali obe priečne...takže aj keby som nemala predchádzajúce pôroddy cisárskym...dvojky by prirodzene nešli...moje baby mali Stella 2,7 kg a Laura 2,6 kg....a na 6 den sme isli domov.... pre mna bol dvojičkový cisársky najlahši asi preto lebo som vedela co bude.... 🙂

misenka3
25. mar 2012

@soporova narodili sa v 38 týždni nebudem to vysvetlovať(je to zložité), ale podľa mňa som ich mala aj tak zle vyrátanýách a mali sa narodiť ešte neskôr.Nuž ale dátumom podľa poslednej menštruácie to tak vyšlo.A s dvojičkami nechávajú v trnave do 38 týždňa tak preto to tak vyšlo,ale podľa mňa mali byť aspoň o týždeň neskôr , aby to bol 38 týždeň, nevadí možno by som ich potom vykŕmila do 4 kíl a to si neviem predstaviť ako by sa mi žilo s takou váhou v bruchu 😀

1kwietocek1
25. mar 2012

Ahojte mamicky..ako sa mate??? chcem sa vas opytat ci ste mali bolesti klbov v tehotenstve..lebo mna uz asi 3 dni zacinaju strasne boliet kolena,klby,krize..a to hlavne v noci ak lezim..ak ano brali ste nieco nato???na spevnenie kosti alebo neviem.....

soporova
25. mar 2012

Ďakujem vám dievčatá, za vaše skúsenosti, moc ste nám pomohli, istotne sa vám este ozvem a dovtedy počítam vaše super rady na predchádzajúcich stránkach🙂

mamoka4
25. mar 2012

@1kwietocek1 Ahoj, mňa bolela ku koncu celá panva...a to trvalo asi tak 4 mes. po pôrode....hold sú tam dve. 😉 Inak mňa posledné dni veľmi bolí 1 bedrový kĺb....a už zvažujem návštevu ortopéda...a to som 1 rok po pôrode... ☹ 😒

petra93
26. mar 2012

@soporova ahoj, ja ked som sa dozvedela ze cakame dvojicky a to smom nemala ani tusenia ze sa to moze stat, tak ja som tyzden plakavala, nevedela som sa s tym zmierit. Ale uz sa tesim aj ked viem ze to bude tazke. Ja somm si myslela ze mame kocik a vsetko po prvom, financne to zvladneme ale s tymto sme neratali. Ale nech su len v poriadku a vsetko bude dobre. zvladneme to. 😀

petra93
26. mar 2012

@soporova mna strasne boli spodok brucha a uz som myslela ze pojdem lebo aj ja som pri malom sa skoro otvarala ale bola som dnes u dr a je krcok este v poriadku, ale aj tak uz budem len oddychovat

soporova
26. mar 2012

@petra93 ja som všetko po chlapcoch predala alebo darovala, lebo ďalšie mimi sme už v pláne nemali 😀 fakt sa už len zasmejem ako sa to všetko zamotalo, ale asi nás naše babulky velmi chceli, keď si nás z toho obláčika vyhliadli 😉
Čo sa týka bolesti, mne zasa okamžite stvrdne brucho keď trošku pochodím, ale tak už ideme do tých lepších týždňov, ako hovorí môj primár, keby aj niečo sa nedajbože stalo, tak od 30tt. to už nie je až taká katastrofa, aj keď dobré to tiež nie je samozrejme, ja hrooozne veľa ležím hlavne na ľavej strane, lebo ešte stále veľa vraciam, tak aby si drobčeky zobrali zo mňa čo najviac výživi, a moji dvaja čertíkovia, to celkom chápu, takže sa hráme v posteli..... zlatí sú, ja si stále hovorím, že ešte apríl prežiť a máj už bude pohodička /hlavne psychicky/ nie sa stresovať či je všetko v poriadku, či neodtiekla voda.... 😉 však keď sme to prežili a vydržali doteraz dáky mesiac je už nič.

petra93
26. mar 2012

@soporova ja by som chcela vydrzat aspon do onca maja. Ja som si vsetko poctivo odkladala ze este jedno chcem ale toto bol teda sok. Aj mate v rodine dvojicky?

magdi21
26. mar 2012

Ahojte , viete mi povedať som v 24tt s dvojičkami, a mám cs4,4.Lekár len povedal, že sa mám šetriť... Máte , alebo mali ste niektorá v podob.týždni také cervik.skóre a všetko bolo ok?

sloto
26. mar 2012

ahojte, tak od dnes uz naozaj viem ze kopkaju, lebo je to normalne aj citit ked mam ruku polozenu na bruchu 🙂

jitka_r
26. mar 2012

@magdi21 ahoj, mne v 25t zistili, ze som otvorena na spic prsta a krcok som mala 3,9 a ked som bola 26+5 tak mi urobili serklaz ale stale som bola otvorena na spic prsta a krcok som mala 3,9..a teraz som doma a mam kludovy rezim..

mamoka4
26. mar 2012

@soporova
@petra93 Baby, ako čítam..vidím, že tých šokov z dvojičiek nás tu malo viacero. 😀 Ale musíme byť bojovníčky...a uvidíte ako sa Vám časom budú dvojčiatka krásne hrať...Držím palce, aby ste vydžali čo najdlhšie!
@magdi21 Ahoj, ja si pamätam, že krčok som mala vždy nad 4,5 cm....a nikdy mi nepovedal, ze je to málo...iba raz povedal, že ak budem mať okolo 3 cm budeme mať klud a pod 2,5 cm idem do nemocky....ale ja som mala 4,3 cm aj v 37 tt. 😎 držim palce.

petra93
27. mar 2012

@mamoka4 no ved uz sa tesim, ale aj bojim ako to zvladnem kedze mam este 2,5 rocneho synceka ktory ma stale potrebuje, vcera som bola u dr a povedal ze krcok mam v poriadku ale aj tak mam oddychovat, mna strasne bolia krize a spodok brucha, nevladzem chodit, asi ma tlacia

irriss
27. mar 2012

@petra93
To vis, ze to zvladnes, mela jsem stejny rozestup mezi dvojickami a dcerkou a k tomu jeste syna v puberte 😉
Hodne Stesti

mamoka4
27. mar 2012

@petra93 Jasné, že to zvládneš, ale bude to ťažké...tak ako to je občas ťažké pre každú z nás.

petra93
27. mar 2012

@irriss dakujem 🙂

petra93
27. mar 2012

@irriss
@mamoka4 dakujem baby 🙂