Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dusika11
5. okt 2011

@wera no som rada hej potom som si uvedomila ze som zmazala asi skor

dusika11
5. okt 2011

@parvitas ano poznam potom svrbenie celeho tela a zahu ktoru som zajedala makom...... 😀 😀

dusika11
5. okt 2011

kocky dvojickarky s ke..bude stretnutie v galerii v sobotu o 16 hod hore v cukrarni...........

januskad78
5. okt 2011

@lucia.kl luci, posles aj mne tie receptiky pre drobcov? tiez uz som rozmyslala nad prikrmami... a tiez mi pomozu aj nejake rady ako ich krmit... ta rozmixovana polievka do flasky je super napad...len by som ocenila,ze kedy, kolko krat za den davat prikrmy a tak... moja mailova adresa je: januskad78@gmail.com... vdaka 🙂

lucia.kl
6. okt 2011

@januskad78 poslala som ti e-mail

anusik2
6. okt 2011

@wera fuu, tak si si prezila svoje, asi ako vela matiek ktore cakaju dvojicky, mne nasli na zlcniku 2cm kamen, tak sa len budem modlit, aby som to vydrzala do konca a nemusela ist na operaciu. v 15 tt ma cakaju dolezite vysetrenia, ved vies.. ci su deticky v poriadku. Ja sa zatial citim fajn, klop, klop.. ale tiez mi lekar povedal ze od 20 tt pravdepodobne budem len lezat. Rodit chcem urcite len cisarskym, inak si to neviem predstavit.. Mozem vediet ci brusko dvojiciek je vacsie ako ked zena caka jedno dieta? u kazdeho je to asi individualne, viem.. ale aj tak.. kamoska mala trojicky a nemala vobec velke brusko. si urcite stastna mamicka, mat dievcatko a chlapceka je to najlepsie, blahozelam!!! drzte sa.

wera
6. okt 2011

@anusik2 jej až teraz som si všimla aký máte pekný predpokladaný dátum 🙂 tak každá maminka má iné tehu, niektorá je úplne super v pohodičke, iné si trochu vytrpia, ale všetko stojí za to 🙂 hlavné je aby boli drobčekovia zdravučkí 🙂 ja som mala dosť veľké bruško, už v 30tt sa ma všade pýtali či už idem rodiť... ale to je individuálne 😉 držím palčeky na vyšetrenie, to ideš na NT screening?

anusik2
6. okt 2011

@wera xxixi, no.. datum je užasny, už len to vydržat.. xi. Viem, ze tehotenstvo je velmi individualne, niekto ma problem, niekto nie.. Presne ako pises, hlavne je to aby boli drobci zdravucki, to je pre mna najpodstatnejsie. čaka ma screening, ano.. dufam, ze vsetko dobre dopadne.

lucia.kl
6. okt 2011

@anusik2 neboj, môžno budeš mať ukážkové tehu 🙂 ja som držala 3v1 až do 39tt a pôrod sa spustil sám - v noci keď som išla na záchod 😀 mm mi nechcel veriť, že ideme do pôrodnice... ja som rodila prirodzene a nebolo to nič hrozné - aj keď som si povedala, že to bol posledný pôrod 😀 ale ja už dalšie dieťa neplánujem, tak aj preto...
no a čo sa bruška týka, tak ja som mala menšie ako niektoré monomamičky, mi neverili že čakám dvojky a dobôž keď som povedala že som v 38tt 🙂 a celé tehu som bola aktívna, žiadne ležanie alebo niečo podobné, ja som bola jedna z tých šťastnejších mamičiek...
pridávam ti fotku - to som v 37tt - dva týždne pred pôrodom... inak aj v albume mám ako mi bruško rástlo...

betina1984
6. okt 2011

@dzu no to by som rada videla to vyletenie. Ja kým sa zošrotujem z postele, tak mi to trvá niekoľko desiatok sekúnd...🙂. No, sucháre sú dobré, ale koho trápi záha celý deň, tak je to na nič. Nato si treba zvyknúť a ono to prejde, keď porodíš...🙂. Útecha, že jo?

betina1984
6. okt 2011

@lauricka ja by to tiež prijala častejšie. Tiež som bola na sone ako ty a navyše ešte v 26 tt., lebo som chcela fotky, ale krpci, ani za svet sa otočiť. Teraz ma čaká budúcu stredu. Dodnes neviem, koľko vážia, vôbec mi to nemerali. Akurát som si všimla v 20 tt., keď ich merali, tak mali 290 g a 298 g, ale inak vôbec netuším. Tak mu poviem v stredu, nech mi ich zmeria a povie približnú váhu, hádam nechcem tak veľa. Myslím, že je to dosť potrebné. A potom sa ešte spýtam v 36. tt. na prietokoch, aby mi povedal, aké sú veľké...

betina1984
6. okt 2011

@andysok ja menila pri malej Nutrilon za Sunar, od 5. mesiaca, lebo mi začala z Nutrilonu grckať. Tak Sunar sme začali a pije ho v podstate až dodnes a to má 3,5 roka. Síce už menej, ale aspoň čosi, lebo normálne mlieko mi nechce...

andysok
6. okt 2011

@lucia.kl takze parkujem pred katastrom hej? A tam uz nájdem to ihrisko?

lucia.kl
6. okt 2011

@andysok keď zaparkuješ, tak sa postavíš tak aby si mala kataster za chrbtom a len prejdeš na druhú stranu a si na ihrisku....

dzu
6. okt 2011

@betina1984 mas pravdu, tu uz iba vydrzat. Mne robi najhorsie mlieko a ja ho tak lubim. My mame skoro rovnaky termin, a aj ty ides v stredu do poradne? tak si potom napiseme jak uz drobci vyrastli 🙂 baby mali pred 3 tyzdnami 1000 a 1100 gramov, tak som zvedava ako vyrastli. No a ja som ich este nevidela vobec, obe su ritkami hore stale, iba sa skovavaju 🙂

anusik2
6. okt 2011

@lucia.kl
vaaaaaaaaaaau, tak po 1. ti blahozelam ze si porod mala normalny, ze si to zvladla , po 2. ze si mala super tehotenstvo a po 3. tie.. ze si vyzerala uzasne!!!! ani by ma nenapadlo ze cakas dvojicky.. krasne brusko. tisko zavidim. uz keby ja som mala po vsetkom. ach jaaaaaaaaaaaj... dlha to doba cakania... xi. Nech sa ti dari. PS. uz len jedno si neviem predstavit, ako sa stara prvorodicka o dve babatka. to mi musis este napisat.. xi

anusik2
6. okt 2011

najde sa tu mamička, ktora čaka dvojičky a je z Košic???

simcab
6. okt 2011

ahojte.. chcem sa len spýtať, že v ktorom týždni vám zistili, že čakáte dvojičky.. je možné, že na začiatku žena "čaká" len jedno bábo, a neskôr sa "objaví" druhé??

meusicka
6. okt 2011

@simcab nooo je to mozne, lekar si nemusi hned vsimnut aj druhe babo 😀 nam povedal v 8tt ukoncenom ze vidi dve srdiecka, ale ja som vtedy sla k dr. prvy krat, tak neviem ze ked by som bola dosla skor, tak ako by bol povedal. jednej znamej ale naozaj potvrdil tehotenstvo a az ked sla na 3x tak zistil ze tam je aj druhe mimi 😕

simcab
6. okt 2011

@meusicka ok, vďaka za odpoveď 😉 ja mám totiž paniku z dvojičiek.. neviem prečo ale je to tak 😝

anusik2
6. okt 2011

@simcab ahojik, mne to lekar zisti v 6 tt, hned videl moju dvojku v brusku...

meusicka
6. okt 2011

@simcab no hadam neomdlies keby nahodou povedal ze su tam dve 😀 babatka su obrovsky dar a treba si povedat, ze mnohym nie je dopriate stat sa maminou. my uz doma jednu duracelku mame a teraz cakame dalsie dve babatka, ale kde vyrastie jedno, tam vyrastu aj dve, a pod. 😉 drzim palce

meusicka
6. okt 2011

@anusik2 mne pri prvom tehu myslel ze su dve, ale nakoniec to druhe bol len hematom. no ale teraz sa nezmylil 😀

anusik2
6. okt 2011

@meusicka xixixi, mojej kamoske lekar povedal , ze caka stvorcata a nakoniec z toho boli dve .. takze lekarov-nekomentujem.. xi

boobaa
6. okt 2011

ja som do 5 mesiaca čakala dvojvaječné dievčatká a od 5 mesiaca to boli jednovaječné dievčatka 🙂

lucia.kl
6. okt 2011

@anusik2 Ďakujem 🙂 no a to staranie sa prišlo tak nejak samo, systém sme si spravili ešte v pôrodnici a potom som sa ho držala, robila som veci stále rovnako a v rovnakých hodinách a dievčatá si zvykli... a najlepšie mi bolo samej - nikto mi do ničoho nekecal a podobne, akurát na vychádzkach je dobré mať niekoho na pokec a potom keď už sú väčšie, tak aby strážil to druhé dvojča 😀

timona
6. okt 2011

mate niektora skusenost s dvojcatami pri nízkej postave matky, ci to ma nejaky vplyv na porod?

juliagregor
6. okt 2011

@timona čo myslíš pod nízkou postavou...ja mám 158 cm a 50 kilov a 3 deti 😀

minule som išla po ceste a taký "vtipný" ujo mi hovorí:" taká malá a tolko detí".... 😀

timona
6. okt 2011

@juliagregor ty mas dvojcata?a bolo vsetko pri porode O.K.? ja mam 155cm a 55kg...len sa informujem..

juliagregor
6. okt 2011

@simcab poznám kočku kt. povedali, že su dve v 30 týždni 😎

doteraz nechápem, kde čumel ten dr. 😝
jednovaječne sa delia do 12 týždna, čiže na prvom sone v 10 tt môže byť jedno a neskor dve 😎