Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dana_l
12. mar 2011

este ma napadlo. pri prvych detoch mi lekar neodporucal spat na pravej strane. kvoli pupocnej snure dietata aby som ho netiskala. ale ako je to pri dvoch? je to jedno ktora strana?

dana_l
12. mar 2011

@juliagregor jaj, ked ja sa len sprchujem. na vanu niet casu. sprcha mi trva dve minuty a hotovo. 10 minut s vlasmi. viac si nemozem dovolit.

juliagregor
12. mar 2011

@dana_l tak ti odporučam olivový olej, ale skus skusiť v lekárni taký, čo používaju na zarábanie mastí, nie ten od výrobcu pobalený v malých fľaštičkách, ale nech ti nalejú...to je uplne iná konzistencia a aj farba...je krásne hustý a žltý
to je najlepší podklad a na to nejaké špeci isto kupiš...

juliagregor
12. mar 2011

@dana_l to je jedno a záleží aj od poloh detí a ked budu väčše ťak ťa samé donutia si lahnuť na bok, kde im je lepšie...hlavne nie na chrbáte, aby si náhodou neomdlela, ale teraz máš ešte malý týždeň, tak je to aj možno jedno...

simonessa
12. mar 2011

@linduska2 spytam sa na vsetko veru aj ja tebe drzim palce daj teda vediet 😉

juliagregor
12. mar 2011

@simonessa o porode ti rozhodne až potom v nemocke Kaščák (primár)...je tam ešte? rodil moje kamošky a boli velmi spokojné...v teme porod v Trenčíne je dulka giza...robí taký pokec pre maminky čo budu rodiť v TN, pozri ..alebo jej napíš ona má najlepšie infošky z porodnice

simonessa
12. mar 2011

@juliagregor kascaka poznam aj si s nim dokonca tikam 🙂 a to som nevedela ze on to hovori kedy v kolkom tt si tam sla? a je tam este samozrejme 🙂 a ako sa mas?

juliagregor
12. mar 2011

@simonessa ja som tam chodila do rizikovej...bola som trošku iný prípad 😎
mám sa fajn...na stojáka pijem kávu, tukám ako datel a na striedačku pestujem deti

simonessa
12. mar 2011

@juliagregor sikula 🙂 ja som dopila caro a idem trosku na prechadzku tak zatial papa 😉

juliagregor
12. mar 2011

@simonessa len chod, vonku je krásne 🙂
a budeš v dobrých rukách ...najlepšie skočiť za ním a porozprávať sa a hned budeš vedieť

pekný deň aj ja sa odpájam

janette77
12. mar 2011

@juliagregor masirujeme, nepomaha. Chudacik moj, aj predchvilou sme cvicili - no bez uspechu. Uz fakt trpime spolu s nim.

juliagregor
12. mar 2011

@janette77 espumisan, saab simplex, probiotiká

juliagregor
12. mar 2011

@janette77 ja som si robievala kmínové odvary a tie som pila a malí to mali potom z mm a zadný pohon sme mali traja... 😀 len u teba je to iné, predsa UM je len UM a trvá kým si bruško zvykne....bobáčik malý

janette77
12. mar 2011

@juliagregor este ze vydatne prdka... To co uvadzas doma zial nemam (espumisan len pre dospelakov)... To saab simplex a probiotika - to je nieco speci pre babatka? Dostanem aj bez predpisu? Trosku ma nastvala nasa pediatricka v stredu, lebo tento problem akoby podcenila. Nad Miskom len mavla rukou v zmysle "to su chlapi".☹
Ale je fakt, ze nas bola plna ambulancia, brala viac mamin s babatkami naraz, lebo v cakarni bola jedna pani s chorym babom, tak aby neochoreli tie nase...Bol tam chaos, tak budem doraznejsia buducu stredu na poradni.

janette77
12. mar 2011

@juliagregor ved to, kiezby som mu vedela pomoct cez materske mliecko...

katka.ott
12. mar 2011

ahojte, obcas sem nakuknem z nostalgie a precitam si pocity dvojtehuliek a cerstvym dvojmaminiek . tym padom zaspominam aj na moje tehulkovanie a babatkovske zaciatky 😎

@janette77, tvoja pozitivna energia z materstva preraza az cez monitor. ked citam tvoje prispevky, rady, podporu a nadsenie - chcela by som byt opat tehotna a aktivne sa zapajat. super! drzim palce s drobcami, a uzivaj si materstvo, tak ako doteraz 😵
k bruskovym problemom: my sme mali biogaiu a pomohlo

juliagregor
12. mar 2011

@janette77 ano dostaneš, saab simplex je osvedčerný a dáva sa málo kvapiek (presne už nepamätám, v lekárni povedia) do mlieka, môžeš do každého krmenia, je bez chuti, tak v pohode...môžeš preventívne do každého krmenia...
espumisan sa dáva väčšie množstvo a aj menej vydrží, ja som ho dávala len pri bolestiach a používam ho doteraz...do 5 minut je u nás bez plaču...v lekárničke je stále....tiež môžeš dávať do každého krmenia
ešte je aj infacol...probiotiká napr. Biogaia...je dosť drahá, ale dobrá...dáva sa na upokojenie črevnej flory, lacnejšia verzia je nutrolin B, ale musí byť v chladničke a max. týždeň...porad sa s lekárničkou..

určite vymysleli už aj niečo nové a iné, čo nepoznám

janette77
12. mar 2011

@katka.ott jeeej, dakujem pekne, dobre mi to padlo.🙂 Vidim, ze aj Ty mas takmer dvojrocne bambulky...a si z Petrzalky. Aj ja som tam byvala 30 rokov (Lachova, Gessayova). 🙂 Nech sa Ti (vam) dari.

katka.ott
12. mar 2011

@janette77 lachova 😎
a dakujeme 😵

janette77
12. mar 2011

@katka.ott ...byvas na Lachovej?? Lebo prave som si prezerala Tvoj albumik, ci Ta nepoznam z videnia nahodou, ale ee. A mas krasne bambulky doma.🙂

janette77
12. mar 2011

@juliagregor Julka, Ty si uplne super baba! Vdacim Ti uz za vela a diky aj za tieto tipy. Najblizsie kmitam do lekarne a kupujem. Cmuk

juliagregor
12. mar 2011

@janette77 podobne, dakujem ...cmuk 🙂

katka.ott
12. mar 2011

@janette77 ano, prechadzky pri kanaly, ihriska, ...
dakujem za babule, aj tvoje slniecka su krasne, az musim napisat, AJ JA TAKE CHCEM este raz! 😎 take krasne malinke, ...
ten cas tak bezi - clovek si to neuvedomuje, pokial nema deti. potm to vidi na nich.vsak aj nase sa len prednedavnom narodili a o 2 tyzdne uz budu mat 2 roky.
presne si pamatam, ako som si davala moje terminy. riadny TP som mala 8.4., no ja som chcela vydrzat 3v1 min. do 17.3. krasny datum som mala 27.3. to ma prijali na rizikove, 30.3. mi v noci o 23,45 odtiekla voda a 31. o 14,40 male vyslobodili z mojho krasneho velkeho bruska 😀
... cista nostalgia a sentimentalita ma prepadla 😅

mamoka4
12. mar 2011

Ahojte, maminky a čakateľky dvojičiek, 😵 🙂
opäť sa hlásim po dlhšom čase už ako mama 4 detičiek. Po tom čo som videla v nemocnici považujem dvojičky za obrovský dar a stále nemožemr s mužom uveriť, že máme doma krásne, zdravé detičky.
Veľmi pekne Vám ďakujem za krááásne blahoprania a Julii za informovanie a mile telefonáty. 😉
Takže v pondelok 28.2. somnastupila do nemocnice na Krmaároch na stanovenie termínu cisárskeho rezu, všetky výsledky som mala výborné, monitory na 1* takže sa doktori rozhodli, že to potiahneme do začiatku 38 tt. a sekcia bude v pondelok 7. marca. Lenže vo štvrtok 3.3.2011 v 37 tt. mi o 23 h. odtiakla plodová voda. Bol to pre mna taký nečakaný šok. O 21 h. som ešte večerala...mala som plný žalúdok + pichnutý Faxiparin a po ňomsa nema operovať min. 8-10 h. Takže ma ihneď preložili na pôrodnú sálu a snažili sme sa odialiť cisarák na ráno, aby v službe boli aspon 2 detske lekárky atd. Od 01 h mi prisli 3 min. kontrakcie ☹ , ktoré sa snažili zmierniť infúziou....takto sme vydržali až do 7 h rano, kedy prišla ranna smena a doc. Plank a začala sa príprava na cisarak. Veľmi som sa bála ako to dopadne, bol to už moj tretí cisarsky rez ako sa budu mat dvojičky....o 8,53 h. sa nám narodila Stella a o 2 min. minuty neskor Laura 😵 😵 .
Dievčatká, nepotrebovali inkubator, mali 2690g a 2570 g a každá 46 cm. 🙂 Tento cisárky som najlepšie znášala a po absolvovaním RESKY som mala dievčatká prvý den na izbe na 5 h. a potom uz nonstop. Od prvého dna sa kráááásne kojíme, kojím aj baby naraz, aj jednotlivo. 🙂 Od prvej chvíle sa prichytili ako male pijavicky. 🙂 Neviem ako to bude casom s množstvom ...ale v pondelok idem 1x do poradne tak sa poradíme. Na 6 den, teda vo štvrtok nás nás prepustili domov. Ked bude trošku času nahodím fotky. 🙂

katka.ott
12. mar 2011

@mamoka4 blahozelam k detickam. vela zdravia celej rodinke a teba vela mliecka 😵
krasne vahy mali deticky

janette77
12. mar 2011

@katka.ott krasne si si zaspominala, vidim, ze aj Ty si si tehu uzivala.🙂 Brusko si mala tiez nadherne a aka stihla si popri tom ostala. klobuk dolu. Planujete este dalsie deticky? ...lebo my ano. Este sa nam mali.🙂))) A tuzime si jedno dietatko aj adoptovat. Aj dnes sme o tom debatili pri kocikovani.🙂

juliagregor
12. mar 2011

@mamoka4 ešte raz ti blahoželám a veľmi sa teším, že ste všetky zdravé.... 🙂 🙂 🙂 🙂

mať zdravé deti je veľký dar ...

juliagregor
12. mar 2011

@katka.ott ahoj, vidím, že nie som sama, ktoré stále spomína 😎

janette77
12. mar 2011

@mamoka4 Ahooooj! Vitam Ta, vitam vas, kocky malinke!🙂) Som rada, ze si sa ozvala a s nadsenim som Ta precitala na jeden sup. Teda, mamoka! Kojis, zvladas, rychla rehabilitacia po sekcii a to vsetko, co jej predchadzalo... nemam slov. Si No.1! Uau, uau a este raz uau. Prajem vela zdravicka maminke, aj slnieckam, stale vela mliecka a same krasne pocity. Tesim sa na fotocky a urcite nie som jedina.🙂

katka.ott
12. mar 2011

@janette77 ja ano, mm nie (vraj plan splneny 😎 )
mame klasicky petrzalsky byt - male izby. prave riesime zariadenie v detskej izbe kedze nam terezka nechcee spavat v postielke. takze riesime rozlozenie velkych posteli a priestor na hranie. hoci je postel poschodova, ale rozlozitelna. takze teraz bude rozlozena na 2 obycajne. len ubudu ukratene o ten priestor 😒
co sa tyka stihlosti - ja som mala doteraz opacny problem ako riesia mamicky po tehotenstve. strasne som schudla. moja vaha pred tehu bola 57, s babami som pribrala 13kg a po sestonedeli som zisla na 51, takze bolo ohrozene kojenie, ale vydrzala som do ukonceneho 8.mesiaca. pred 2 tyzdnami som konecne dosiahla 55 😎
@juliagregor keby som mohla byt stale tehotna, to by bolo super. minule sa ma mm pytal, ze preco chcem byt zas tehotna a potom na to akoze prisieL." ved tebe bolo super, vstala si o 9, potom internet (hlavne MK), prechadzky a o 9 vecer zas v posteli" 😀
na pn som bola od 9tt a tehotenstvo som si fakt uzivala.

teraz tu baby pobehaju, hoci uz mali byt davno v postielkach. no idem urobit poriadok 😵