Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

chrobak331
18. apr 2011

Lekárka mala pravdu,ked sa hnevala.Po kŕmení s tým bábätkom natriasaš,môže sa pozvracať.atĎ.Ved keď ho prebalíš a nakŕmiš samo zaspí ked bude spokojné.Samozrejme treba nechať odgrgnúť.Ja som po troch pôrodoch a nikdy som neprebaľovala po kŕmení.

andzis
18. apr 2011

Tak už sme tu včera o 10:16 a 10:17 sme vykukli na svet Matuško 2260g a 46 cm a Lukaško 1990g a 43 cm 🙂

lucila83
18. apr 2011

@andzis - gratulujem, hlavne nech ste zdravi 🙂

juliagregor
18. apr 2011

@andzis velká gratulka, prajem hlavne detičkám zdravie a tebe rýchle zotavenie po pôrode.... 🙂 🙂 🙂
krásne si vydržala 😎

zuzika30
18. apr 2011

@andzis jeeeeej GRATULUJEM 😀 😀 , dalsie krasne deticky 😀 , krasne mena ste vybrali, prajeme vsetko stastie a zdravie sveta a sup sup rychlo domov 😉

ivikli
18. apr 2011

@andzis gratulujem 🙂 mate rovnaku "velkost" ako my 🙂

andzis
18. apr 2011

@ivikli Super Ivka úžasne ste to zvládli dúfam že aj my budeme tak rýchlo napredovat 🙂 tak sa zatiaľ drzkajte a určite ešte napíšem 🙂

lucia.kl
18. apr 2011

@andzis gratulujem, tak nech ste čím skôr doma 🙂 a detičky pevné zdravie a aby ich všetky choroby z daleka obchádzali...

wera
18. apr 2011

@andzis gratulujem mamuľka 🙂 🙂 🙂 detičkám prajem veľa zdravíčka a nech rýchlo priberajú aby ste mohli ísť čo najskôr domkov a maminke prajem skoré uzdravenie a veľa veľa mliečka 🙂 🙂 🙂

lucia.kl
18. apr 2011

@ivikli ja som prebalovala pred krmením, vždy už bolo v plienke naložené, totiž zvykli mi pri krmení zaspať a to by som ich zas prebalovaním prebrala a už by nezaspali...
bolenie bruška je z umelého mlieka, mali sme tiež - trojmesačnú koliku, ja som dávala babám do mlieka sab simplex, to dosť pomohlo...
a inak gratulujem ku babám 😀

mamoka4
18. apr 2011

@andzis Srdečne gratulujem!! 😵 🙂 Chlapčekom prajem veľa, veľa zdravia a krásne detstvo a mamičke rýchle zotavenie po pôrode. 😉
@ivikli Aj Tebe gratulka k dievčatkám. 😉

mamoka4
18. apr 2011

AHOJTE MAMINY A CATETELKY,

u nás ide všetko v pohode, dievčatká krásne -až moc priberajú 😀 Stellinka má 4230 g a Laurinka 4100g a to sa nám stále darí IBA kojiť!!!! Priberajú 700 g za 10 dní! 😵 Som z toho prešťastná. Kojím kedy si dievčatká vypýtajú, takže niekedy si cucnú aj 3 x za hodinu inokedy vydržia aj 3 h. bez papania. Začínajú krásne reagovať na okolie, pozerajú na kolotoč nad postieľkou...robia mi veľkú radosť. 😵 Fakt som si nemyslela,že dvojčatá ma zaplnia toľkou radosťou...neviem, či som mala takú eufóriu so starších detí....

margaretka3
18. apr 2011

@andzis No teda, ja to tu s napätím sledujem a ty už maš drobcov von...prajeme im veľa sily a šup šup domov...a ako sa cítiš?

margaretka3
18. apr 2011

@mamoka4 Mamoka, normálne ma nabíjaš energiou, že to nebude také ťažké....a staršie deti si kojila? A ako reagujú staršie na dvojčatá? Ja teda dúfam, že aj u nás bude pohoda, už ma chytá predpôrodná panika, ked tu vidím ako skoro baby rodia...

drtka
18. apr 2011

@andzis Aj ja sa pripájam ku gratulácii a prajem hlavne veľa, veľa zdravíčka. Teším sa s Vami 🙂

andysok
18. apr 2011

@andzis jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej gratulujemeeeee maminke a chalanom a zelame veľa siiiiil

juliagregor
18. apr 2011

@mamoka4 🙂 že je to iné 😎

mamoka4
18. apr 2011

@margaretka3 Ako vidím, aj Tvoje staršie dcérky sú už staršie, máme skoro rovesníkov 😉 Syn aj dcérka sa na dvojčiatka veeeeľmi tešili už sú to veľkáči,spoločne ich kúpeme, rozprávajú im, kočíkujú ich...ale na druhej strane ak potrebujem kľud chápu to a sami sa hrajú. 😉 Presne viem, čo prežívaš...aj ja som celú zimu riešila ako zvládnem 4 deti 🙂 a úprimne dnes sa nad tým len usmievam...riešila som či budem mať mlieko, aby sa mi nenarodili dvojičky predčasne...a nakoniec všetko unás dopadlo na 1*. 🙂 Áno,kojila som obe staršie deti Peťka 17 mes. a Sofi 15 mes. Mojím snom je dvojičky kojiť bez pridania umeleho mlieka 6 mes. ale...nechcem predbiehat... 😉 mne 4 deti dodali tolko sebavedomia, ze som ani netusila, ze sa raz budem tak hrdo prechádzat so svojimi 4 deťmi a moj muz ma presne take iste pocity. 🙂

andysok
18. apr 2011

@zuzika30 tak teraz si v poradí ty máš krásny týždeň ;)

vanilka1802
18. apr 2011

@andzis velka gratulka, hlavne vela zdravicka a skory navrat domov.

dana_l
19. apr 2011

@andzis happy birthday to you three 😀

dana_l
19. apr 2011

@mamoka4 ako krasne sa to cita. gratulujem

zuzika30
19. apr 2011

@andysok veru asi som na rade ,ani sa mi to nezda, ked sme zacinali tak sa straaaaaasne vliekol cas a koniec bol v nedohladne a tie posledne tyzdne letia ,ale to tak vidime asi vsetky 🙂 , uz sa veeeeeeelmi tesime na tie mrvanicky v postielkach, hlavne nech uz mame po tom a sme doma, ale pozeram ze aj Sima je so mnou narovnako, tak uvidime kto sa skor bude hlasit 😀

dana_l
19. apr 2011

mozem sa spytat co uz mate dvojicky. aj ked boli narodene prirodzene alebo cisarskym, tak ste deti nemali hned pri sebe? alebo to zalezalo od hmotnosti deticiek - niektore zostali pri vas a niektore nie?
vdaka

lucia.kl
19. apr 2011

@dana_l ahoj. ja som rodila prirodzene, ale detičky som mala pri sebe až na tretí deň. nie kôli nim ale kôli mne, stratila som pri pôrode vela krvi a už pred tým som bola anemická, tak mi bolo dosť zle, a keď mi chceli detičky na druhý deň dať, tak som odmietla, bála som sa aby sa niečo nestalo...

andysok
19. apr 2011

@lucia.kl Luci myslim ze ti mozem za viacerich podakovat, lebo ty neunavne odpovedas na nase otazky, ktore sa musia stale tocit okolo toho isteho, takze za vsetky : Dakujeme 🙂
@juliagregor a to patri samozrejme aj Julke 🙂

mamoka4
19. apr 2011

@dana_l Ahoj ja som rodila cisárskym, prvých 24 h. som bola na oddelení RES, a potom mi detičky priniesli na normálnu izbu najskôr na 3 h. ja som ich ale mala asi 6 h. 🙂 ale na noc mi ich ešte zobrali a potom od dalsieho dna som ich mala na plných 24 h. 😉

simonessa
19. apr 2011

@andzis jeeeeeeeeeeeeeej velmi GRATULUJEM !!! nech sa im tu na svete paci 🙂 a nech su krasny zdravucky nech vam robia radost :D

smejko
19. apr 2011

@andzis moc moc moc drzim palce a zelam maminke aj drobcekom vela zdravicka a len krasne vysmiate a bezstarostne dni a noci ...

smejko
19. apr 2011

@andysok @lucia.kl @juliagregor pripajam sa k velkemu DAKUJEM