Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzika30
26. apr 2011

@lenkamt ze trik so slzami 😀 , ale uz planujem sa na vsetko stazovat co to aj prikreslit lebo ked budem za hrdinku, ze to zvladam, tak ma nechaju tak ,ak sa na pasoch dostanem k Dr., minule mi len sestricka podala papier cez dvere, som sa dnu natisla a konzultovala som uz 3 Dr. v poradi ,ze ci sa to neda ukoncit skor, ze aj tak pojdem zrejme cisarskym, bol tam Krivus - sice s usmevom ale odpalkoval ma, a uz do tretice bol svedkom dr.Matusek, tak ten ma zrejme dost ked ma vidi 😀 , vzdy hodil poznamku na moju adresu, tak mam aj obavy tam chodit zbytocne ,aby som uz nacisto nebola za kravu, ale keby to bolo horsie tak bez milosti sa tam pohrniem ,to urcite ano vsak ide o nase zdravie, tie bolesti mi presli , tak uvidim ci sa budu opakovat, mna to bolelo od 15:00 kazdu hodinu a od 17:00 vkuse az do dnes obeda aj v noci ,teraz je klud tak uvidime 🙂

margaretka3
26. apr 2011

@lucia.kl No vidíš a to lekárnička môjho muža poriadne sfukla, keď mi chcel kupiť nejake kvapky, čo by som mohla, no teda...určite si ich pôjdem kupiť..dik

andysok
26. apr 2011

No uz píšem z nemocnice dnes ma hospitalizovali ;( vraj slabá odozva jedného plodu) uz dr hovorila že idem rodiť ale b nemocke monitor dopadol celkom dobre držte nám palce

wera
26. apr 2011

@andysok držím moc palčeky aby boli ozvy dobré a ešte ste chvíľku s drobcami pobudli spolu 🙂

lucia.kl
26. apr 2011

@andysok držíme všetky palce čo je u nás doma 8 na rukách a 8 na nohách,... moja držte sa, ešte aspoň dva týždne 3v1

simonessa
26. apr 2011

@andysok drzim ti vsetky palce co mam 🙂 nech ste zdravy a spokojny,.. ty si ma predbehla :D

zuzika30
26. apr 2011

@andysok aj my vsetci drzime palceky, bude dobre neboj, ak sa aj narodia skor ,radsej skor na svete bezpecne ako nejake komplikacie v brusku, drzte sa ,myslim na Vas 🙂

juliagregor
26. apr 2011

@andysok držím palčeky 😉
neboj sa už máš veľmi pekný týždeň

0snezenka0
26. apr 2011

Ahoj, chtěla jsem se poptat, jestli si některá pamatuje (nebo je to právě aktuální 🙂 ) hladinu hcg.
Já jdu k doktorce na první ultrazvuk až v pátek, takže zatím nevím.. ale všichni mi říkají, že mám celkem vysoké hcg, že by to mohla být dvojčátka 🙂 Tak jsem chtěla zkusit, jestli nemáte ještě někdo v hlavě (nebo někde poznamenaná) ta čísla, co jste měly vy s dvojčátky 😉
Já měla:
29DC (14DPO) HCG 266
33DC (18DPO) HCG 1017
41DC (26DPO) HCG 16842

Když se kouknu do různých tabulek, vejdu se do rozmezí.. ale když kouknu na průměrné hladiny v daném dni, týdnu, tak je opravdu celkem vysoké.. /vím, že každá má hcg jiné, že je to hodně individuální/, ale spíš tak pro zajímavost 🙂

Moc děkuju 😉

wera
26. apr 2011

@0snezenka0 ahoj, ja som mala 14 dní po vklade trojdňových embryjok HCGčko 332...
budem držať palčeky 🙂

lucia.kl
26. apr 2011

@0snezenka0 ahoj, ja som mala 14 deň od vkladu 667 hcg a kamoška, tiež s dvojkami mala na 14 deň cez 1000

0snezenka0
26. apr 2011

@lucia.kl .. tak koukám, že je to hodně různé.. já jsem tedy otěhotněla přirozeně a v rodině dvojčátka nemáme.. spíš si myslím, že tam bude jedno.. ale docela by mě ty hodnoty zajímaly 😉 Ono to právě bude případ od případu, podle toho to asi stejně nepoznám 🙂

lucia.kl
26. apr 2011

@0snezenka0 no až ultrazvuk prezradí kolko detičiek je v brušku...

evita59
26. apr 2011

Ahojte. Aj ja čakám dvojičky. Som tu nová, vždy som si to tu len čítala,až teraz som sa rozhodla prihlásiť. Chcela by som sa opýtať Janette77, prečo jej robili sekciu. Som v 31 tt, a na poslednom sone mi povedali, že to pôjde prirodzene. Vždy som si myslela, že dvojičky sa rodia len cisárskym. A teraz ma dosť prekvapili. Priznám sa že mám z toho príšerný strach. Ak sú tu mamičky, ktoré rodili dvojičky prirodzene, bola by so rada keby sa ozvali.

ika00
26. apr 2011

@andysok jaaaaj aká správa. Držte sa pekne ešte aspoň týždeň pod dozorom. Všetko dobre dopadne, uvidíš. A kde si hospitalizovaná ?

ika00
26. apr 2011

V piatok idem na poradňu. Už sa neviem dočkať. V 30tt mi urobil dr. UTZ. Detičky boli obe v polohe KP a hlavičkami sa k sebe tulili rovno pod mojim srdiečkom. Aspoň som pochopila, prečo sa niekedy ani neviem poriadne nadýchnuť a tlačia do rebra, strašná bolesť. Tak keď som na prechádzke, nedržím si brucho ( ako asi mnohé), ale nadvihujem L prsník aby som sa nadýchla 🙂
NA poradni mi bude robiť opäť UTZ, a má si priniesť 15 EUR, lebo ho poisťovňa vraj neprepláca. Tak som zvedvá, čo to bude za zázrak. Ale na druhej strane som rada a uvidím čo je nové.

smejko
26. apr 2011

@andysok zlatko,aj s chlapcami na vas myslime a verime ze vsetko bude dobre...hlavne ze ste pod kontrolou...drzkajte sa

juliagregor
26. apr 2011

@evita59 https://www.modrykonik.sk/forum/tema/porod-dvoj...
je tu viac kočiek, čo rodili prirodzene, len teraz začána nám pekné počko a net je bokom...dala som ti link na staršiu temu, ale je krátka, tak snád niečo počítaš....

juliagregor
26. apr 2011

@simonessa ahoj 🙂 , ešte sa kotulaš 😎 píšem IP

vanilka1802
26. apr 2011

@0snezenka0 ja som mala na 14 den HCG cez 1000, takze u teba by to mohli byt dvojky tiez.

slivocka
27. apr 2011

Dobré ránko baby, chcela by som sa vas niečo opytať...už asi 2 tyzdne citim pohyby, posledné dni už aj kopkanie ked priložim ruku na bruško 😅 ako to je pri dvojičkach? ja to citim väčšinou iba na pravej strane, vinimočne slbučko aj na lavej ale ovela menej 😕 tak sa bojim či je to ok 😔

smejko
27. apr 2011

@slivocka ja som zacala citit pohyby dost neskoro, najskor take tlaky iba na spodu bruska, deticky sa stahuju 🙂 ono sa to rozbehne, neboj a uzivaj si to 🙂

smejko
27. apr 2011

@0snezenka0 ja som mala na 10 ty den HCG 163 a na 14ty den po vklade 729. Vkladali mi na 5ty den "krasne blastocysty" - este dnes pocujem slova tej pani embryologicky, s akym nadsenim o nasich drobcoch hovorila 🙂 drzim palceky, aby ste boli zdravi

simonessa
27. apr 2011

@0snezenka0 ahoj ja som teda zistila dost skoro ze som tehotna...ja som necakala ani na menzes proste som mala nejake tusenie 🙂 mohla som otehotniet okolo 26,8,2010 a isla som k nam na biochemiu si urobit kontrolu hcg asi po 5,9,2010 takze za nejakych 10-15 dni ... a to som mala hcg uz 200 ..a potom za 20 dni alebo za mesiac uz 1000 a pamatam si este na mega cislo co mi vyslo asi za mesiac a pol a to bolo uz 240 000 to som si ani nemyslela ze taketo cislo vobec moze vzniknut... ja pracujem na biochemii preto som si furt nechavala brat krv :D ale to posledne cislo neviem kedy presne bolo mozno po dvoch mesiacoch 🙂

ika00
27. apr 2011

@slivocka ja som citila pohyby dlho iba na jednej strane. Deticky maju dost miesta a nie vzdy ich citit rovnako. Neskor to bude uplne pravidelne a aj budes rozlisovat ktore je to. Je to krasne. Mali by ti robit UTZ, tak to ta upokoji.

slivocka
27. apr 2011

@ika00 @smejko v piatok idem na morfologicky utz tak snad budem potom pokojnejsia 😉 je to krasne ked ich citim 😵

dana_l
27. apr 2011

@slivocka drzim palce a nech je to parik 😉

lucia.kl
27. apr 2011

@evita59 ahoj. mne tvrdil doky celé tehu že budem rodiť cisarákom a nakoniec som rodila prirodzene, termín na sekciu som mala naplánovaný až na 40tt - mala som ukážkové tehu, no baby sa vypýtali na svet v 39tt a môj dr. mal dovolenku, tak ma rodila služba čo zrovna bola a keď že sa aj druhá babula na poslednú chvílu otočila, tak sa rozhodli, že to pôjde prirodzene, na pôrod si nesťažujem, bol to pre mňa neopísatelný zážitok, aj keď som hovorila, že nikdy viac, dnes by som išla rodiť kludne znovu, manžela som mala celý čas pri sebe a pekne mi pomáhal tlačiť... no a rekonvalescencia bola o dosť lahšia ko po cisárskom, už nejaké 4 hodiny po pôrode som chodila a druhý deň som normálne sedela... tak sa neboj, určite to zvládneš, a ak budeš mať otázky, kľudne sa pýtaj...

lucia.kl
27. apr 2011

@slivocka ja som začala cítiť pohyby až okolo 22tt a aj to bolo len také bublinkovanie, ako baby rástli tak to bolo intenzívnejšie, ale jedna bola vždy kludnejšia a kopala menej ako ta druhá, a aj podla toho ako sú otočené záleží, mňa najradšej tá menej akčná kopala do močového mechúra - to bola sranda.. 😀

linduska2
27. apr 2011

@andysok drzime pelceky 🙂 🙂 🙂 vela zdravicka 🙂