Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andysok
1. máj 2011

@linduska2 ved toto ako inak babulky budeme mat pod kontrolou neviem ani ja či áno čo nie

mamoka4
1. máj 2011

@schaja Ďakujem! Dnes som si vdaka manželovi pospala o 9,30 h. 😀 takže mám lepšiu náladu! 🙂 Ked boli malinke...prvé týždne aj v porodnici som ich kojila spolu. Ked sme odchádzali z porodnice mali kazdá 2,4 kg...a to bolo nic, ale teraz maju takmer 5 kg a to len 2 mes. takže spolu ich kojim uz velmi výnimocne sú mi dost tazke.... 😒 Lebo drzat 30 min. 5 kg. v kazdej ruke...nic moc... Radsej si kazdu vychutnam...samu, a akplace druha davam dudlik, a hold to je osud dvojičiek, že vždy jedna musi čakať. Držím palce s úúspešným kojením. 😉

lucia.kl
1. máj 2011

@andysok my sme váhu nemali, vždy som sa aj s bábom postavila na našu digitálnu a potom len sama a odčítala som, neviem či to neieje zbytočnosť, keď tak si skúsiť požičať alebo kúpiť od niekoho kto mal - môžem sa ti popýtať, kamoška má...

andysok
1. máj 2011

@lucia.kl mne sa to tiež zda zbytočne ale nemám digital váhu len má môj otec upozornil že v lidli maju od 2.5.taku váhu za 30,-EUR.....

wera
1. máj 2011

@linduska2 a to som si myslela že len môj doki je taký že ma poriadne nepozrie, ja som sa ho tiež vždy pýtala aký dlhý mám krčok a on iba tak vždy povedal že dosť 😅

wera
1. máj 2011

@andysok ahoj, my sme váhu zatiaľ tiež nekupovali ale ak budem kojiť tak asi kúpime, aby som vedela koľko drobčekovia vypijú 😀 môj drahý povedal že je to zbytočnosť, ale je to chlap... poviem aby mi ju kúpil niekto ako darček a bude to 😝

juliagregor
1. máj 2011

kočky nekupujete váhu...načo, deti stačí vážiť raz za dva týždne, niektoré priberaju každý deň a niektoré deti skokovo...len budete zbytočne nervozne...kojené deti si vytiahnu, kolko potrebuju... netreba
napr. v nemocke deti vážili v TN po jedení a v ILave vôbec...aj tak kočky na novorodeneckom si vymýšľali... 😝 😀
stačí ked sa vyciká a váha je uplne iná...

dana_l
1. máj 2011

@janette77 pise sa ze svrbenie v tretom semestri bez naznakov vyrazok, ekzemu moze byt sprievodnym znakom ze dieta tlaci na pecen. a potom sa to musi riesit tabletkami. ale som rada ze tebe to preslo bez problemov a aj bez tabletiek 😉

dana_l
1. máj 2011

@andysok ja som moje nikdy nevazila pred a po jedeni. len sme papali a potom doktor povedal ze ci priberaju a oni priberali ukazkovo. tak budem robit aj s dvojickami.

janette77
1. máj 2011

@dana_l no, mozno som aj nejake mala brat, ale ako som tu uz pisala, mojmu dokymu sa nikdy neoplatilo postazovat si, lebo vzdy len mavol rukou, ze "co uz, ste tehotna"...

janette77
1. máj 2011

@linduska2 ak sa nemylim, od 3-5 je ok... (cn? asi...)

dana_l
1. máj 2011

@janette77 mozno by si mala pouvazovat o zmene gynekologa pri dalsom tehotenstve 😉 .
a co je hlavne, vy ste vsetci v poriadku.

janette77
1. máj 2011

@juliagregor presne a na pediatrii budu deticky vazit pravidelne, aspon nam vazia. A ked sme uz pritom, Michal nam vazi 6450 a Michaelka 4900...len dlzku nam odflakli, lebo Miska namerali 61cm a Misku 60, co je dost blbost uz len od pohladu, ale vsimla som si az doma...🙂)

janette77
1. máj 2011

@dana_l ale ked on je praveze fajn a mam ho rada, aj sestricku, celkovo tam rada chodim uz od 17-ky...on len nerobi paniku, kym nie je dovod. No a s tymto svrbenim som sa mu nepriznala, tak to uz vobec neriesil.🙂)

janette77
1. máj 2011

Baby, u nas v dedine je normalne prvomajovy sprievod.🙂 Zatial aj slniecko "drzi", tak pomaly ideme do ulic. Teda nie rovno do sprievodu (inak fajn recesia od rana aj v rozhlase🙂), ale hlavne von na vzduch. Aj Slota pride vecer.🙂))))))) Tak peknu nedelu si este vychutnajte, priebezne sa ozvem...
🙂) uz asi polhodku idu z rohlasu piesne z cias stareho rezimu, celkom prca. Az na to, ze mi to budi Misku...ale ved uz aj tak chceme von. Tak paaaaa

dana_l
1. máj 2011

@janette77 ty potvorka 😉 😀

margaretka3
1. máj 2011

@linduska2 No ani mne ešte krčok nemeral, a stale pozera, či sa neotvaram len cez bruško ultrazvukom, ale hádam vedia čo robia 🙂

margaretka3
1. máj 2011

@andysok Aj ja si myslím, že by ťa to zbytočne stresovalo, či spapali dosť alebo nie. Keby boli hladné budú plakať a myslím, že je pri tom zelená (hladová) stolica....takže radšej v pohodičke, aj tak žiadne dieťa nepriberá podľa knižiek 🙂

simonessa
1. máj 2011

ahojte maminky ... kedy ste vlastne rodili v kolkom tt..... moze sa stat ze porodim kludne 40tt?

lucia.kl
1. máj 2011

@simonessa ja som rodila v 39tt a viem že nejaká baba rodila dvojky aj v 40tt

lucia.kl
1. máj 2011

@margaretka3
@andysok pozor, zelená stolica môže byť aj z UM - keby náhodou neboli deti kojené, UM obsahuje vela železa...

janette77
1. máj 2011

...uff, sme sa vratili z vonku, otlacili ma nove topky, tak mam hlavu v smutku ☹(((((((((((((( Boli sme si aj posediet na terase nasho oblubeneho podnicku a domov som sla 2 (mozno aj 2,5km) po spickach! Aspon som urobila nieco pre svoje lytka.🙂))))) Ale bolo fajn slnecno, i ked veterno. No rata sa mi kazda chvila stravena s nasim tatinom a vonku, kedze nam chodieva domov neskoro vecer.
Jo, baby a este vdaka za tipy kozmetiky pre babatka a suchu pokozku. Vcera som nakoniec kupila NIVEA kremove mydlo (pevne) a vyzivne mliecko z tej iste rady. Mozem povedat, ze pokozka zjemnela uz po prvom pouziti, ziadna zla reakcia na novu kozmetiku, tak som velmi rada a este raz dakujem skusenym maminam.🙂
Drobci my buvaju, manzel siel vencit dvoch psov, ja idem upratat dom (teda len naoko uhadzat izby) a vecer hokej s vonkom a dobrym nakrajanym syrikom.🙂
A dnes som varila segedin, vraj bombasticky, tak sa tesim, ked mi nieco pod tou varechou vyjde.🙂

janette77
1. máj 2011

my - mi, vinko - vonko ...hmmmm, praca chvatna malo platna 🙂))))))))))

zuzika30
1. máj 2011

@janette77 🙂 a neboli ste v spravach, davali majovi sprievod v dedine pri Ba ,ale nezachytila som nazov dediny, muselo to byt super 🙂

janula18
1. máj 2011

Ahojte, tak ja som včera prišla z nemocnice, drobcom dali injekcie na dozretie plucok, tak som už trochu kludnejšia.
Jeden drobec je už dole hlavou, ale druhý je priečne.
Pomerali ich a jeden ma menšie bruško o jeden týžden, tak dúfam že bude v poriadku.
Len ma trochu trápi že mám zospodu enterococus fecalis, a nejak nič nezaberá, len ked som bola na tej serkláži tak mi spravili výplach, a mala som asi týžden klud, žiaden výtok, ale teraz je to tam zase. Len sranda že tu na internete som čítala jedného dr. že to netreba liečiť, že je to normálne a mne to liečia, aby to neprešlo k drobcom.

vanilka1802
1. máj 2011

@simonessa ja som rodila v 40tt, a to som mala cisarsky, inak by som asi aj dvojky prenasala. Prveho syna som prenasala 16 dni.

Ja som si vahu pozicala od kamosky, aj to len koli tomu ze Markovi podrezavali jazycek este v nemocke aby mohol dobre sat a mala som taky pocit ze aj tak nesaje dostatocne, a ked som ho zvazila tak si v 2tt vytiahol len niakych 30 ml co bolo strasne malo, tak som mu odsavala asi tak do 1,5 mesiaca a odvtedy uz krasne saje, dokonca niekedy mam pocit ze este lepsie ako Luky. Vahu by som nekupovala, keby nemam moznost si ju pozicat. Pride mi to zbytocne(prveho syna som vazila na klasika kuchynskej vahe, dala som na nu plech a polozila Tomina) Dokonca od 2,5 mesiaca je uz poriadny problem tie detvaky zvazit, kedze sa na tej vahe stale mecu a neodvazi to spolahlivo, teda aspon mne sa to moc nedarilo, a uz som ju dnes aj vratila.

janette77
1. máj 2011

@zuzika30 🙂 neviem, nepozerali sme spravy, ale asi tazko by nas klasifikovali ako "dedinu pri BA"...to bolo asi inym smerom...ale bola to recesia, stretavali sme pionierky a ine "figurky" niekdajsej doby🙂)

juliagregor
1. máj 2011

@janette77 v Dojči ...ale to je len "kusok" od BA 😀

janette77
1. máj 2011

@juliagregor no to je tiez dalej ako "pri"...sa cudujem, ze to dostalo taky privlastok...🙂 Ale diky, Juli, lebo priznam sa, uz som znuchavala v archive, ze ci sme to predsa neboli my. Takze neboli. Ved my sme boli v ramci dozinkov minuly rok, co by som este nechcela, zeee?! 😀

zuzika30
1. máj 2011

@janette77 prepac ,nechcela som sa ta dotknut, ja sa na zahori nevyznam 🙂