Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

margaretka3
21. máj 2011

@drtka Drtka slzy sa mi tlačia do očí, je to naozaj ťažké rozhodnutie, ale ako vravíš, treba počkať na výsledky. A keby sa hoci čo stalo, nikto nemá právo ťa súdiť za tvoje rozhodnutie, pretože nikto nevieme ako by sme sa zachovali v takej situácii. Nech sa rozhodneš akokoľvek, všetci to musia akceptovať....prajem ti veľa síl.

juliagregor
21. máj 2011

@drtka ja ťa chápem a moja velmi dobrá priatelka prekonala niečo podobne, ale čakala len jedno ... osobne som bola na amnio presne z toho dovodu...manželova dcera mala ťažku chorobu a po 10 mesiacoch v bdelej kome zomrela a vtedy som si povedala, že ked tomu budem môcť zabrániť neprivediem na svet choré dieťa...možno ma teraz vela z vás odsudi...ale tak to cítim...držkaj sa a posielam ti silu, aby si všetko zvladla...
hladala som info pre teba, bohužial nejaký blbec napadol dvojcata.cz a už su tam neni diskusie, kt. by ti pomohli...boli tam dievčatá, kt. prekonali to, čo teba čaká ...jedno zdravé, a druhé choré...

vanilka1802
21. máj 2011

@dana_l ja som lezala v nemocnici s jednou babenkou co porodila chalanov, jeden vazil 3 kg a druhy len 1,5 kg, ale inak bol ten mensi uplne rovnako vyvinuty. Teraz uz je z neho skoro 5 kg valibuk. A ta kamoska povedala ze ona si to uziva, vraj ma doma stale este take male babetko. Bol v nemocke asi 1,5 mesiaca.

schaja
21. máj 2011

@drtka ani neviem co ti mam napisat - musi to byt strasny pocit - drzim palce aby sa stal nejaky zazrak a vsetko sa obratilo na dobre . To ti moc doktori na vyber nedavaju ☹ obe moznosti su tazke 😖 Ja som ale pocula o pripade ked v pripade dvojiciek jedno predcasne usmrtili- este v brusku - aby sa netrapilo a nezaberalo miesto zdravemu plodu a potom ich mamicka porodila naraz jedno mrtve a jedno zdravucke. pokial si pamatam tam boli dvojicky v dvoch 'vakoch'.V brusku boli od seba oddelene. Kazdopadne budem na teba mysliet a drzat ti palce - a hlavne prajem vela sily aby si to zvladla a spravila spravne rozhodnutie. Drz sa

irriss
21. máj 2011

@drtka
Je mi to lito, co prozivas...ja mam dvojcatka, ale mely to byt trojcatka. Trojcatko nas opustilo na pocatku tehotenstvi, ale s uplne jinou dynamikou nez popisujes Ty. 🤐
...
....
p.s. Z vlastni zkusenosti Ti muzu rict, ze "Zazraky se deji" 😉

Hodne stesti, sil, trpelivosti a Lasky

dana_l
22. máj 2011

@drtka je mi to velmi luto. placem ked na teba pomyslim. nech sa uz rozhodnete hocijako bude to vase najlepsie a najtazsie rozhodnutie v zivote. velmi si prajem aby sa stal zazrak.

ja som sa tiez velmi bala aby boli deticky zdrave a mali sme stastie. neviem ako by som sa rozhodla ak by boli chorucke. ale tiez by som ich nechcela nechat sa trapit na svete.

tento pribeh som nasla na nete. ak chces precitaj si ho. nie je taky isty ako tvoj ale mozno ti 'pomoze".
http://www.aheartbreakingchoice.com/Stories/Twi...

mam kamaratku. mali s manzelom dve deti - obe im zomreli. pri prvom ked sa narodilo doktori zistili ze nemozu mat zdrave deti medzi sebou - len lezkali a po roku kazde zomrelo. ked bola druhy krat tehotna uz vedela ze aj to druhe vlastne kratko po narodeni zomrie. ale nedala si ho vziat. starala sa on a ked bol jeho "cas" tak malinke "odislo". 😢

janette77
22. máj 2011

@drtka Drtka moja, s myslienkami na Teba som vcera zaspavala, aj vstavala. Vela na Teba myslim ale asi ani jedine slovo mojej ochoty podporit Ta nezachrani tu splet pocitov, ktore v sebe nosis a si nutena riesit. Za konecne rozhodnutie sa nemusis hanbit, odsudzovat, ani sa nikomu spovedat. Je to Tvoj zivot a robis tak, ako najlepsie vies. Je mi to naozaj velmi luto.

zuzika30
22. máj 2011

@drtka az sa mi tazko dycha ked citam tvoj pribeh , posielam ti na dialku veeeeeela sili, myslime na vas a drzime palce

zuzika30
22. máj 2011

ahoj kocky, ledva stihame zit a uz vobec nie sediet pri nete ,ale chcem sa opytat aky sistem ste volili na krmenie , od pondelka som sama a neviem ci sa cely den nebudem len krmit 😖 , nekojim mliecko ako prislo tak odislo, papame bebu HA - to bude penazi ☹ , ale papat musime, a chcela by som prejst na nutrilon, je lacnejsi ,pozitivnu alergicku anamnezu nemame, tak HA uz hadam nebude treba- neviete ci to mozme prejst z krenia na krmenie na novy pripravok, alebo postupne, dakujem

janette77
22. máj 2011

@zuzika30 Ahoj, Zuzi, neboj zabehnete sa, ani nebudes vediet ako...
Zo znacky na znacku by sa nemalo prejst z krmenia na krmenie, pokial viem, ale s tym pomerom, ako zacat Ti velmi poradit neviem. Idealne by bolo poradit sa s pediatrickou, alebo sa Ti ozvu kocky, co maju skusenost. My sme prechadzali len z druhu na iny druh v ramci jednej znacky (Nutrilon) a tam je to mozne hned.
Ty si este na 30ml, ci uz 50-ku davas?

zuzika30
22. máj 2011

@janette77 no nasi papkaci vypiju - mala v pohode aj 70-90ml a maly 60-70ml 🙂 , nesnazim sa ich pchat vela ale oni proste tolko vypiju a prosim ta ty ich ako krmis, najprv jedneho potom druheho ,alebo spolu naraz na vankusoch polozenych?

poleva
22. máj 2011

@juliagregor súhlasím

poleva
22. máj 2011

@zuzika30 ahojky my sme vždy krmili naraz,je to lepšie,len treba tréning,teraz je to pohodička a to už aj papkáme naraz 🙂

simonessa
22. máj 2011

Ahojte dakujem vam vsetkym velmi pekne za gratulky ,,, nemam ani cas tu teraz byt :D furt len krmime prebalujeme a mazname sa s nimi :D tak letim zasa sa ohlasuju papa

zuzika30
22. máj 2011

@poleva ja by som rada naraz ,ale neviem ako ich polozit ked budem sama a ako s odgrgnutim

juliagregor
22. máj 2011

@zuzika30 trošku si ich vyvýš pomocou podušky, alebo aj na kojacom vankuši môžeš ich mať...odrgnuť. jedno na plece a druhe kludne preval na bruško...čo je dobre zostane a čo naviac vypluje...

zuzika30
22. máj 2011

@juliagregor dakujem asi to chce cvik , na brusko sa asi budem bat ,ale skusit to treba

poleva
22. máj 2011

@zuzika30 my sme to robili tak vyvýšiť vankuš,to máme dodnes,taký hrubší je....jedného som vzala na ruky a druhý kedže bol vyššie čakal 🙂 lenže bolo to náročné,zvykli plakať lebo už im trebalo odgrgnúť,teraz to robíme tak,sú na lehátkach v polosede,nakrmime,jedného vezmem na ruky,už nenosím kto by vládal 8 kíl 🙂 dám sadnúť na moje nohy a potom vymením,,,ked je manžel doma,tak krmime spolu ale ako píšem treba cvik na bruško sme v takom období nedávali ale to je iné u každého,toto je náš systém takže neviem či máte lehátka,ale nám veľmi pomohli a pomáhajú

janette77
22. máj 2011

@zuzika30 fiha, papkacikovia mali.🙂) My sme 60-ku papali v tom odbobi... No ja som dokazala krmit naraz obidvoch - paradoxne - ked boli mensi. Najma v noci som sa tak snazila upokojit obe babatka naraz. No teraz riesim prveho toho, ktory je nepokojnejsi, placlivejsi... Ale velmi mi pomaha, ze najprv oboch prebalim (oni sa vzdy upokoja) a potom papaju jeden po druhom, pricom druhy zvykne uz tichucko cakat. Nevravim, ze vzdy, ale vacsinou ano...
Keby som mala dvoch Miskov, tak asi aj ja viem krmit naraz obidvoch, lebo ten papa cistucko, ani podbradnik mu netreba, odgrgne ihned, ale nasa Misicka je male "prasiatenko" 🙂), tak to si ziada celu mamu.🙂)
A inak? Ako to zvladate? Kolkokrat v noci vstavas k drobcekom?

janette77
22. máj 2011

@zuzika30 este som zabudla napisat, akym systemom som krmila naraz oboch...takze Miska (je pevnejsi, vacsi) som mavala v lone a flasku som mu drzala "obklukou" okolo hlavky lavou rukou. Miska lezala vedla nas s podlozenou hlavkou a pravou rukou som drzala flasku jej... Neviem to normalnejsie napisat...snad sa pochopime...🙂)

dana_l
22. máj 2011

@simonessa srdecna gratulacia k uspesnemu navratu domov s dvoma krasnymi slnieckami

drtka
22. máj 2011

Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za podporu. Ja tiež stále verím, že sa stane nejaký zázrak.

zuzika30
22. máj 2011

@janette77 dakujem , snad skusime na vankusi vyvysenom, si obratna tak krmit 🙂 , pekne papali kazde3 hod., ale posledne 2 dni papaju kazde 2 hod. tak som s toho smutna ,je to namahave, snad to bude zasa lepsie

janette77
22. máj 2011

@zuzika30 no je to o spravnom napolohovani, tak aby aj babatkam, aj Tebe bolo pohodlne a neboj, teraz Ti vela papkaju, aj tie intervaly su este nevyspytatelne, ale prejde to ako voda a Ty sa budes uz ochviu tesit zo "samostatnejsich" bytostok.🙂) U nas sa tak stalo asi po dvoch mesiacoch aj nieco...teda toto obdobie bolo narocne, ale potom to pride samo - nejaky ten rezim a deticky ako hodinky (samozrejme, vynimky a horsie chvile, dni budu...ale o tom je zivot). A neboj sa, tie zaciatky su vsade tazsie - unava, stresy, ale slubujem, ze to pominie. 🙂)
Ale aby sme velmi nevychladli, pride to, ked sa drobci rozlezu na vsetky svetove... 😀 😎

dana_l
22. máj 2011

my sme este stale chori. lea zvracala dnes rano. je bez energie. len lezat. aspon ze pije a aj trosku papa. aj ked je to potom vonku. ☹ sophie sa zatial drzi. cakam dokedy. uz som prekrocila moj tyzdenny "limit" prania.

poleva
22. máj 2011

@zuzika30 bude to stále len lepšie a lepšie,nám teraz menej spinkajú ale zato sa pekne hrajú,a s papním tiež nemáme problém,každé obdobie má niečo do seba 🙂

marcelina27
22. máj 2011

@drtka Hm, veľmi ťažké otázky do života. Prajem veľa síl a dajte nádej deťom, aj keď len jedno by sa narodilo zdravé. Potom si môžete povedať, bez výčitiek urobili sme pre naše deti všetko, aj keď ... teraz je to možno veľmi živé a si vystrašená, sklamaná, nešťastná ale tie deti to tiež cítia, čo prežívaš. Budem myslieť, aby to všetko dobre dopadlo ako sa len bude najlepšie dať. A treba veriť Boh dopustí, ale neopustí. Veľa síl prajem

lucia.kl
23. máj 2011

@zuzika30 a prečo neprejdeš na obyč. bebu, je lacnejšia ako nutrilon, 600g stojí 10,50€ a 800g nutrilonu stojí 15€
ja som krmila baby obe naraz - mám foto aj v albume, a odgrgnúť som dávala postupne, jedna mi vždy dojedla skôr ako druhá, keďže išla cca o 5min papať skôr...

janette77
23. máj 2011

@smejko Dobre ranko, Smejko, zelam Ti krasny narodeninovy dnik, uzi si ho v zdravi a radosti. Prajem len to dobre a babatkovsky vonave. Cmuk 🙂

lucia.kl
23. máj 2011

@smejko tiež sa pripájam ku gratulácii k narodeninám 🙂