Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
1. feb 2012

@parvitas ahoj, ako ti napisali dievcata, nezalezi na vahe ale na vyzreti...moji mali 2000 a 2200 g , boli v 35 tt a neboli v inkubatore, len v postielkach 😎
mas už krasny týžden, tak pozitivne myslenie, budete v poriadku...
a vaha je len orientacna, +/- 300 gramov 😉

cucu2
2. feb 2012

@parvitas neboj sa, vo vseobecnosti sa do inkubatora vascinou davaju babatka s vahou pod 2kg, lebo babatka do 2kg si nevedia udrzat stalu telesnu teplotu(nemaju dost tuku).

parvitas
2. feb 2012

@mamoka4
@juliagregor
@cucu2
vdaka za podporu, zienky

sonia1501
2. feb 2012

ahojte mamicky dvojcat, chcela by som sa vas spytat ci ste mali pocas tehotenstva nizky krvny tlak a pulz viac ako 100? Ja uz lamem rekordy, v klude som si namerala tlak 110/65 a pulz som mala az 120. Prislo mi velmi zle, tak som bola zvedava na ten tlak.. a srce mi islo vyskocit z hrude. Bude to tym tehotenstvom? som v 32tt s dvojickami, doteraz to prebieha bez problemov, az na to, ze nevladzem. Pribrala som +17kg, ale tesne pred otehotnenim som kvoli stresom zhodila 5kg. Niekedy mam problem aj s najmensimi dom. pracami a je mi z toho do placu, uz som nacisto spomalena, a pred tehot. som viacmenej bola sportovkyna..
Spät k buseniu srdca.. mam sa niecoho obavat, alebo len byt v klude, je to v tomto stave normalne?

sisi79
2. feb 2012

@sonia1501 mne tiez busilo srdce stacilo mi vyjst hore schodami a islo mi vyskocit z hrude najhorsie to bolo rano ale ja som mala aj tlak vyssi vacsinou 130/80 alebo 140/90 raz na kontrole dokonca 150/90 doktorka ma poslala na interne kde mi doktor povedal ze to este nie je az take hrozne ze je to na hranici predtym som mavala tlak 120/80 nic s tym nerobili a bola som v pohode rodila som v 38. tyzdni za cele tehotenstvo s dvojickami som pribrala 16 kg

dzu
2. feb 2012

Ahojte, dnes som bola s malou na sone bruska, tam jej urobil aj sono vajecnikov a zistil jej na jednom vajecniku cystu. Hned sa ma opytal, ci je kojena lebo ze kojene dievcatka to mavaju. Zevraj je to hormonami matky. Poculi ste o tom? Za tyzden mame ist na kontrolu aj s druhou, ci to nema aj ona. Dufam, ze to nebude nic vazne, lebo ma aj dost vyplasili :(

betina1984
2. feb 2012

@sonia1501 je to úplne v poriadku. Ja pri prvej mala 130/90 a pri dvojčatách pravidelne 110/70 a pulzov okolo 110-130. Chodievala som na kardiológiu a tam mi povedal, že je to úplne normálne, nakoľko srdcom teraz preteká 3x viac krvi ako obyčajne, lebo dýchaš v podstate za troch. Pôrodom sa ti všetko vráti do normálu, prestane búšenie srdca a klesnú ti aj pulzy. Treba vydržať.

betina1984
2. feb 2012

@parvitas moje mali 2850 a 2550 a boli v inkubátore iba po narodení, lebo boli trošičku studení, inak tam neboli vôbec.

betina1984
2. feb 2012

@lulucertik ja mám Freewheel tween city a je super. Prikladám fotky

mamoka4
2. feb 2012

@betina1984 Jéééj, 🙂 aj ja mám tento kočík...a som s ním na 100 % spokojná!!!! 😎 🙂 😉 Máme ho v zelenej limetkovej farbe.

zuzanaju
2. feb 2012

@parvitas
Ahoj, zaujala ma tvoja diskusia, mne sa moje dvojičky narodili v októbri 2008 v 32. týždni jeden z chlapcov mal 1570 g, druhý 1690 g. Boli sme v nemocnici v Nitre štyri týždne z toho boli tri v inkubátore domov sme šli keď mali okolo 2200 g. Takže tie obavy nemusíš mať. Veľa šťastia a radosti si ešte užiješ. Tak sa drž.

lulucertik
2. feb 2012

@betina1984 krásny kočiarik 🙂 a do terénu je aký? sneh?

sonia1501
3. feb 2012

@sisi79
@betina1984
dakujem vam za odpovede, nuz uz len to dotiahnut a vsetko bude ako predtym, ale upokojili ste ma. Mne doktorka vravela, ze pri dvojickach je normalne mat vysoky krvny tlak, preto sa cudujem, ze keby som ho mala vysoky, tak nic nepoviem, ale pri nizkom a pulz vyse 100? Aspon budem vediet, ze aj take sa stava :o)

ivikli
3. feb 2012

@mamoka4 ahoj, mozem este jednu zvedavu otazku? si pisala ze po kupani babatka masirujete... ja by som tiez rada, kurz som si robila este ako tehotna ale masaz doteraz ziadna zrealizovana nebola... ja ked ich okupem, su ako z divych vajec, som stastna, ked sa mi podari zapnut im plienku, co kopu, boxuju a neviem ako este sa hmyria..., cele su rozjasene a lietaju kade tade... neviem ich donutit v klude lezat... mas nejake kuzlo? 🙂 ako to robis ty? (a to im aj relaxacnu hudbu pustame a nic 🙂) dakujem

mamoka4
3. feb 2012

@ivikli AHOJ 🙂 večer okolo 18 h. sa snažím aby sa začínam ako taký kľud... 😉 nepozeráme TV, nehuči rádio a staršie deti ...už su tichšie v izbičke. Potom začneme kúpanie /už 2 týž. sa len sprchujeme vo veľkáčskej sprche a stoja a gumenej podložke...potom ich prenesiem na manželsku postel a mastným krémom tzv.kyselinou mliečnou, ktorú nam predpisuje detská lekárka ich pomaly pomasírujem najskôr chrbátik....nožička, a nakoniec...aj hlavičku. 🙂 naše držia to su také wellnes baby 😀 😀 potom davame kasu + kojime a dobrúúúú noc!! Relaxačnu hudbu nemám...obcas im jemne spievam.. 😕 😅

gemini2
3. feb 2012

kto dal mojim dvojcatam do postielky banan??? a toto mi robia stale- ja poviem, v spalni sa jest nebude ale oni si stale nieco prepasuju....co to davaju do plienky? ci kde???

nattalia
3. feb 2012

@ivikli
@mamoka4 no, to by som si rada pozrela, lebo aj nasi mali divosi 🙂 dat plienku, obliect a obriadit po kupani je cisty boj!🙂 a vseobecne pri obliekani a prebalovani...🙂 vcera sme boli na poradni, a kym my sme sa potili s manzelom, pani doktorka sa na nas bavila 🙂 aspon sme ju pobavili 😀 😀 😀 u nas pri tom pomaha jedine pichnut im caj do pusy... vtedy su ochotni chvilu lezat 🙂 aj to sa s nim stihnu komplet pooblievat, takze ficime na podbradnikoch s pogumovanou spodnou stranou...🙂
Inak baby, tomasko mi uz asi tri tyzdne spava tak, ze sa vzdy v noci premiestni a roztiahne na paplone... takze nezakryty, len tak pohodeny... 😀 aj 10 krat musim tu perinku spod neho vydolovat a zakryt ho...evidentne sa mu paci valat sa po paplone... myslite ze by pomohol taky tenky vankusik? ale asi je na to skoro... vraj tak do roka deti vankusik mat nemaju... alebo ho to casom prejde? Spacie vaky u nas ani pocut, tak rozmyslam, co na neho, aby som ho udrzala zakryteho...🙂 Robi to niektore vase dietko?

nattalia
3. feb 2012

Inak vcera sme boli na poradni, matus ma 10150 gr a tomas 9900 gr! 🙂 a za dva mes. nas caka zasa ockovanie, ci my otrasne znasame, tak uz teraz ma to mata. Dr. mi poradila homeopatikum, tak to urcite vyskusam... ja uz som ochotna snad na vsetko...uz teraz sa desim, co bude.... ☹ 😕

ivikli
3. feb 2012

@mamoka4 wellness babies, no toto doma rozhodne nemam, na mna sa nepodali 🙂 - ja to nechapem, keby mna chcel niekto masirovat, ani nemuknem 🙂 verim, ze sa to zmeni, budem skusat 🙂

ivikli
3. feb 2012

@nattalia a keby si dala jeden paplonik pod neho a druhym prikryla? my mame vaky, ale neviem, ked zacnu chodit, ci ich nebudem musiet zrusit... my ideme na poradnu v utorok, ale ani zdaleka take vahy mat nebudeme 🙂 riadni valibuci su uz 🙂 a ty taka mini zienka, vladzes ich dvihat?

nattalia
3. feb 2012

@ivikli Moja, prvykrat v zivote mam na rukach svaly!🙂 ja ich vlacim aj naraz oboch, ked sa mi nechce ist na dvakrat 😀 ale nie casto, lebo chrbat by to nezvladol... obcas ho citim dost 😀
A to minule sa mi ich podarilo aj naraz prebalit, ked som ich dala dole z nocnicka !🙂 polozila som si ich, pichla caj, a uz to islo...🙂

Ty mas dievcatka, dievcatka byvaju mensie... 😉 to mas vyhodu, lebo ved aj ty si taka 30-kilova zienka!🙂 Ale vsetci sa cuduju, co unesieme, ze? 😀 Ved prirodzene, vlacime ich od malicka, tak ruky si zvyknu...🙂
Inak hauck ste uz kupili?🙂

nattalia
3. feb 2012

@ivikli a s tym paplonikom to nie je zly napad!🙂

betina1984
3. feb 2012

AHojky. Tieto mrazy sú hrozné. Moje deti zásadne doma nespia. Vonku aj 3 hodiny, alebo aspoň a hodku von a pak dospia v chodbe. Ale v postieľkach tak 10 minút, pak 20 minút uspávať nanovo, zas 5 minút a tak dokola. Ja už totál hotová. Už aby sme chodili 2x denne von spať a mali aký taký režim. Ozaj, kedy začali mať vaše dvojčatá nejaký režim? Alebo spať na rovnako. U nás sa to málokedy podarí, že spia spolu, väčšinou len vonku.
Inak, dnes máme 8 týždňov. Malý má 4550 g a malá 4150 g, takže za nejakých 7 týždňov pribral pánko 1700 g a slečinka 1600 g.

dibik
3. feb 2012

@betina1984 mne by mrazy ani tak nevadili... ja som si povedala, ze budeme chodit von do -10, baby riadne nababusim a obcas skusim, ci nie su studene, ale vzdy su teplucke. a s tym spanim v postielke to je ako u nas... v postielke zaspia na 20 minut maximalne a potom su unavene a nervozne... takze doobedia u nas su v poslednom case hrozne. rezim uz ako taky mame... doobeda hroza 🙂))), na obed kocikovanie do poobedia (Laura v poslednom case bojkotuje aj kocik, aj auto, aj postielku, takze je to jedno), no a podvecer ich uz len nejako zabavit do kupania a potom spat 🙂.

ivikli
3. feb 2012

@betina1984 ahoj, no ja som mala to stastie, ze deticky som mala na jar, takze ja som rezim vytvorila tym, ze sme chodili vonku a v kocik spali. Chodila som von aj trikrat, ked boli uplne malicke. Neskor som ten prvy ranny spanok nechavala v postielkach, ale musela som uspat na rukach (aj ked bolo obdobie, ked zaspavali same - ale ako prislo, tak aj odislo, nemam pocit, ze som sa o to nejako aktivne zasluzila). Cim boli starsie tym pri tom zaspavani v postielkach viac vymyslali, az som im tento spanok zrusila. Lebo 20 min uspavat aby spali 20 min - mala som toho dost. Ale az v 8 mesiacoch sme presli na 2 spanky. Dievcata skoro rano vstavali - okolo 5tej, takze tie 3 spanky potrebovali, navyse boli od malicka nejake akcne, tak sa aj skoro unavili. Teraz spia vzdy v kociku - bud vonku alebo v tychto mrazoch na balkone - mame velky, da sa sklami zavriet a svieti nam tam slnko, cize je tam prijemne. ja sa posledne dni s nimi neodvazim - nejde o oblecenie ale ten vzduch je aj mne neprijemny na dychanie a ich dychacie cesty mi pridu uplne malicke... tak sa trochu bojim... keby sme nemali balkon asi by som v uzbe otvorila okno a tam ich ukocikovala.
inak na jar sa chystam preucit ich na jeden spanok v postielke - no uz teraz mam z toho des 🙂

ivikli
3. feb 2012

@nattalia kocik mame - inak z toho vasho u nas na chodbe ostala taka umelohmotna sranda, akoby hacik - dorucime, len teraz sme nestihali. ak by to chybalo, daj vediet.
a to si chlapci sami drzia flasu? moje baby ani za svet, princezne sa nechaju obsluhovat 🙂

dusika11
3. feb 2012

ahojte len taky prehlad veciciek co mam na predaj..su to vsetko male cisla..okolo 62 spacie vaky tak do pol roka velkost 70..posledne nohavice su uzasne fleesove mali sme ich na jar..s pancuskami velkost sice pisana do 3 mesiacov ale nosili sme dlhsie..viac IP..na cenach sa dohodneme...upratujem skrine lebo som nakupila chalanom nadherne vecicky.. 🙂 tie prve bodynka..myslim ze aj pre paricek by mohli byt..stav veci a ceny v IP prijemny vecer

kytykenka
3. feb 2012

mamicky prosim nemate nahodu na predaj nanozniky? dakujem

gemini2
3. feb 2012

@ivikli ani moji drobci si este neudrzia flase....ale mam sklenene, nemoze to byt tym??

mamoka4
3. feb 2012

@betina1984 🙂 uplne rovnaký režim sme mali od 8 tt. - 3 mes......potom neviem čo sa pokazilo a opať máme uplne identický režim od novembra teda ako 9 mes. 😒 😒 ale teraz su ako hodiny ...a verim, ze to takto vydží.... 🙂