Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

brita
16. apr 2012

@silvinnka Ahoj Silvinnka. Lezkas doma, ci si v nemocke?Ty uz vies, ako budes rodit? Mne povedal doki, ze cisarskym.To ti naozaj zacali uz kontrakcie? Ja som kdesi citala, ze ak je krcok uzavrety a neskracuje sa, ze kontrakcie nevadia, ale musia sa tlmit. Drzkaj sa, moja.

silvinnka
16. apr 2012

@brita ahoooj,ano lezim na Antolskej, presne tak,pokial krcok je o.k treba tlmit kontrakcie,co je moj pripad🙂 deti dnes kopkaju o 106, tak som spokojna.No musim to tu niejak dobojovat,vydrzat a tesit sa ked sa dostaneme adpon do 34tt 😉

brita
16. apr 2012

@silvinnka Tak sa drzkaj, moja. Neboj sa, krpci to tam este vydrzia, ved je im tam dobre 😉

luja
16. apr 2012

ahojte, nenajde sa niekto v okoli blackpool?

1kwietocek1
16. apr 2012

@silvinnka ahoj moja...dakujem,,a tebe prajem aby si sa z toho velmi rychlo dostala..mrzi ma ze to tak skoro na teba prislo,ale ty zato nemozes...hlavne skus sa nestresovat..a odpocivat..a hladkat malicke..ja som rodila moja v 32tyzdni.plus 2dni,,ale ti povie ze boli narodene malicke aj 700gramove a vsetko dopadlo dobre.boli sice v nemocnici 2mesiace,ale vsetko dobre dopadlo.a boli vela take pripady..fakt viem,lebo chodila som za malickymi a bolo tam kopa zien a malickych babatiek,,takze skus byt kludna.a verit ze vsetko dobre dopadne..drzim palceky,,drzkaj sa,ak nieco kludne sa ozvi.....

mamoka4
16. apr 2012

@silvinnka Ahoj, tiež som nevedela že si už v nemocnici. Veľmi ti držím palce!!! Mysli pozitívne, hladkaj malinkých a určite to úspešne dobojujete. Určite je to pre Teba ťažké....najhoršia je psychika...napíš nám. Posťažuj sa....rada ti napíšem. Informuj nás ako sa máš. Drž sa 😉

dana_l
16. apr 2012

@silvinnka drzim palce aby ste cim najdlhsie vydrzali 3in1. hlavne pozitivne myslenie. a i keby sa nieco malo stat skor tak bude vsetko v poriadku.

dana_l
16. apr 2012

@1kwietocek1 tiez by som povedala ze nepumpuj ale len prikladaj male na poziadanie. oni ak budu hladni tak si vypytaju, ak budu syty tak prestanu papat. mozno budes mat na zaciatku trochu problem rozoznat kedy este piju a kedy sa uz len "dudluju". v kazdom pripade drzim palce nech sa vam kojenie podari bez problemov.
nase boli do 3 mesiacov spolu v postielke - lezali po sirke vedla seba. potom sme ich dali spat kazdeho zvlast do postielky. ale v obyvacke mam dalsiu (to je na prizemi) a tam mi pocas dna aj spolu spinkaju.
urcite sa uz velmi tesis ist domov so svojimi detickami. musi to byt narocne byt takto oddelene.

sisi79
17. apr 2012

ahojte chcem sa spytat ci ste pouzivali niekto ohradku pre dvojicky a aku velku? a chceli vam tam deticky byt?moji chalani maju zajtra 8 mesiacov zatial ich mam vacsinu na roztiahnutom gauci ale ten im uz zacina byt aksi maly a ja sm stale v strehu aby sa niektory z nehoo neskotulal na zem aj ked zatial sa moc dopredu nevedia presuvat ale zato pspiacky prelezu cely gauc 🙂

christie
17. apr 2012

@sisi79 Ahoj, my mame ohradku Cam America od 8 mesiacov, teraz maju krpci skoro 17 a stale ju vyuzivame.
Kazde rano po ranajkach su tam aspon pol hodinku, poobede tiez. Maju tam hracky, prehraju sa, alebo ked potrebujem nieco porobit a nechcem, aby sa mi motali popod nohy 🙂
Ja mam internetovy obchod - mozes pozriet aj u mna, www.market24.sk/cam

sisi79
17. apr 2012

@christie a mali tam dost priestoru?

silvinnka
17. apr 2012

@dana_l dakujem,snazim sa byt pozitivne naladena 🙂,verim,ze vsetko bude o.k

silvinnka
17. apr 2012

@1kwietocek1 si zlata,velmi ma povzbudzuju taketo pozitivne spravy,oddychujeme,babam dohovaram 🙂 akurat ztych liekov som otapena,inak vsetko je o.k 🙂

silvinnka
17. apr 2012

@mamoka4 dakujem,urcite Vam podam priebezne info 🙂 Podstivo lezim,akurat podbrusko pobolieva jeden den intenzivne ako na menzes,iny den je lepsie,tvrdnut tvrdne,nastastie nie pravidelne a bolestivo.Dr. vravia,ze je to o.k,tym,ze su dve a ja utla,vraj to viac pocitujem ( bolesti ) .Z liekov som trochu otapena,ale to je najmenej 😉

mamoka4
17. apr 2012

@sisi79 Ahoj, aj využívam drevenú ohrádku. Je velká 120x120 cm, zmestia sa do nej aj moje 2 staršie deti. Je to výborný pomocník, ked chcem poupratovať. Dám ich tam, baby sa zahrajú, na dlážke majú penové puzle...takže je to bezpečné. Inak ja som kúpila ohrúdku cez bazár tu na MK. Krásna takmer nepoužívaná...prišlo mi zbytočné zanu dať toľko peňazí... 😉

klincek
17. apr 2012

@sisi79 ahoj, ja som tu na bazari kupila megaohradku, priemer 2 m 🙂 . da sa vyskladat velkost aka chces, my mame teraz zo 6tich dielcov a staci im.
inak musis mat riadne fofry na tom gauci..moje maju 8 m zajtra a ja ich uz dobry mesiac nechavam na zemi, lebo tiez cuvaju ostosest a nestihala som sledovat. kym nemas ohradku, supni ich na zem na deku a budes mat vacsi klud.

slivocka
17. apr 2012

@silvinnka ja som už v 25tt lezala s kontrakciami v nemocke a hrozil mi predcastny pôrod, pekne sme to dotiahli do 38tt , tak hlavne oddychuj a nic nerob iba mysli na babatka. aaa urcite uz vies, ze brusko si nehladkaj 😉

slivocka
17. apr 2012

@1kwietocek1 my sme mali malých v jdenej postielke do 8.tyzdnov,potom sa uz nemestili, boli velkí, ale nebudili sa navzajom. aj terez ked tuho zaspia tak sa nezobudia. 😉

mamoka4
17. apr 2012

@christie Ahoj, ako som myšou behala po obrazovke, zrazu sa mi ukazal tvoj pas a vidím, že čakaš ďalšie mimi. 🙂 Gratulujem!! Obdivujem všetky baby, čo majú tak skoro po sebe detičky...ja niekedy z dvojek padám od únavy..... Takže na Vianoce už budeš mať 3 detičky. Želám všetko dobré a pohodové tehu. 🙂

sisi79
17. apr 2012

@mamoka4
@klincek aj mne sa viac paci drevena zda sa mi priestrannejsia budem sa musiet pokukat po bazaroch lebo tie ceny za nove su fakt hrozne 😒
@klincek mas pravdu su to riadne fofry kazdu chvilu je bud jeden alebo druhy na kraji gauca alebo aj obaja proste "oci na stopkach" 🙂 ale vidim ze nase deturence sa narodili v rovnaky den aj moji maju zajtra 8 m 🙂

sisi79
17. apr 2012

@klincek porad na nich nejake dobre triky ako ich co najlepsie zabavit 🙂 🙂

mamoka4
17. apr 2012

@sisi79 ja som za tu moju drevené 120x120 cm dala 40€ 😎 a verím, že ju za 25 - 30 € o pár mesiacov predám. 😉

klincek
17. apr 2012

@sisi79 ze aka super nahoda 😅
no fakt ich skus supnut na zem, na tvrdom podklade sa im lepsie cvicia svaly a ty mas o starost menej. teda pozor davat treba aj tak, ale nespadnu z vysky.
na to zabavanie sa mna radsej nepytaj.. 😖 ja som svoje "prezabavala"-naucila som ich, ze som stale pri nich a s niecim im hrkam, spievam, citam..a pruser, zvykli si a teraz sa ich snazim odnaucit a ten vreskot si nezelaj..ale spievanie a hudba funguje, zvukove hracky tiez, no a hlavne vsetko hryzacie-ale vlastne to je jedno, lebo hryzu aj to, co je nehryzacie 🙂

sisi79
17. apr 2012

@klincek no ja som na tom podobne tiez som pri mojich skoro stale takisto hrkanie spievanie pri tom este kadejake vrtenie hlavou a ostatnymi castami tela lebo to sa im veeeeeeelmi paci 🙂 citanie ich moc nebavi sami sa chvilu zabavia iba ked nieco hryzu ale aj to ich vacsinou rozculi donedavna sa zabavili aspon taku polhodinku v hojdacich lehatkach ale teraz sa uz z nich naklanaju aj ked su priputani tak sa naklonia tak ze minule skoro Jozko vypadol a lehatko na neho esteze som ho vcas zbadala...

christie
17. apr 2012

@sisi79 oni su tam stale a priestoru je tam vela, je to stvorcova velka ohradka. Misino je dnes uz treti krat za trest v nej 🙂 lebo prelieza stale do obyvacky 🙂 tak sa tam hra 🙂
@mamoka4 vsak ty si uz 4nasobna mamina 🙂 to ta asi nedobehnem 🙂 no nejako neplanovane, ale verim, ze je vsetko OK, v piatok ideme na dalsie sono

klincek
17. apr 2012

@sisi79 my sme lehatka zrusili v piatich mesiacoch, baby boli take velke, ze uz tiez hrozilo prevratenie. uz som aj zabudla, ze sme ich mali..ale bola to super pomoc, skoda ze len tak kratko.
moje baby su vseobecne nejake velke, aj autosedacky-vajicka sme museli v tom istom case menit. nejak im uz z toho vsetko trcalo 😕
teraz sme vo faze, ze uz kazdu chvilu budu liezt, ale este stale nie a nie sa rozbehnut, a tak sa certia, ze az. a popri tom este vyzadovanie pozornosti a kadeco mozne, no fakt som niekedy na prasky. par stran dozad som sem pisala zufalu prosbu o radu, nastastie baby dali par tipov a pomalicky skusame. ale ked ich raz zvyknes, ze maju 100%nu pozornost, tak beda!.

sisi79
17. apr 2012

@klincek moji lezu ale zatial len ako rak - dozadu 🙂 a tiez ich strasne rozculuje ked sa im uz dalej neda pohnut alebo ze im to nejde dopredu do toho este zubky tak tiez tu mam niekedy riadny blazinec teda ja sa aspon spolieham ze su to zubky a ze to prejde 🙂 a kolko vazia tvoje baby?

silvinnka
17. apr 2012

@slivocka dakujem krasne,jasne,viem,ze brusino sa nehladka maximalne prikladam sem tam ruku na brusini 🙂 si do konca lezala v nemocnici alebo sa ti podarilo ist este domov?

mamoka4
17. apr 2012

@christie nooo, aj my sme mali v pláne len 3 😀 😎 ale som šťastná, že je to tak ako je....baby sa spolu zahrajú...inak moje zistili na sone až v 12 tt. tak držím palce. 😉

slivocka
17. apr 2012

@silvinnka ja som lezala iba tyzden , do konca som brala vela magnezia a lezala som, tak isto som mala kontrakcie ale krcok iba troska skrateny a bola som zatvorena. Do nemocnice som isla 10 dni pred pôrodom preventívne 😉