Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

jujulinka
28. máj 2012

@dana_l
@betina1984 jej, dakujem vam velmi pekne za povzbudenie, a ukludnenie. Snad to nebude take zle, ako som hned vygooglila. Ved uvidim zajtra na poradni, co mi povedia. Asi to bude tym, ze dvojicky trosku viac vycerpavaju telo 🙂 potvorky male 😵 😵

betina1984
28. máj 2012

@jujulinka presne tak, nic nie je take zle, ako sa zda...

sisi79
28. máj 2012

@marvilka mna poslala doktorka do nemocnice lezat v 36. tyzdni tiez bolo vsetko ok ale ona uz mala zo mna stresy uz ma chcela poslat aj skor ale ja som ju zalazdym ukecala 🙂 polezala som si tam dva tyzdne islo ma uchytit vsetko ma bolelo z tych nemocnicnych posteli a porodila som 37+1 doktori sa vyjadrili ze uz nie je na co cakat planovanym cisarskym obaja moji chlapi boli tiez otoceni KP mali 3080 g a 2720 g

luciaf13
29. máj 2012

maminy nepotrebujete niektora stolicky na krmenie? Uz ich nepotrebujeme,tak posuvame 😉

jankatinka
29. máj 2012

ahojte dievčatá, už dlhšie mám takú tupú bolesť v oblasti okolo pupka, trošku vľavo. som 5 mesiacov po sekcii, menštruáciu som mala len raz 2 dni. neviete mi poradiť, z čoho to môže byť?????

lauricka
29. máj 2012

@84matulik ked budes prikladat, malo by sa mliecko rozbehnut lepsie, len to musi byt casto a neviem, ci vedia sat, ci maju nejaku slusnu techniku sa aj napit. Odsavacka je slabsi stimul ako babatko. Ak chces zvysit produkciu predtym, daj si domperidon. Zozenies to volnopredajne pod nazvom Motilium alebo na predpis pod nazvom Costi. Costi je origos na plny zaludok, palenie zahy a take. Vobec to neskodi tebe ani babatkam. Berie sa 3x3 denne alebo mozes aj znizit, ked budes citit, ze funguje dobre. Mne sa nepodarilo rozkojit, narodili sa skor, sestricky ich bez mojho vedomia naucili na flasu, ked mi ich priniesli, uz boli na flasi a ja prvorodicka som prd vedela a nik mi velmi nepomohol v tej porodnici. Potom to kojenie bolo o nicom. Ciastocne pili MM moje odsate pol roka a zvysok pili UM.

lauricka
29. máj 2012

@hiva jedine v autosedacke, ani nerozmyslaj o niecom inom. Do autosedacky si zozen novorodenecku vlozku, ktora zmensi priestor pre male babatko.
Klasicka perinka je pre babatko najlepsia. Ja som mala obliecku klasikos este po nas a kupila si do nej iba novu vlozku. Velmi prijemna pre babo je perova, ta je vhodna aj v lete aj v zime. Urcite sa ti zide aj v lete, mozes do nej babatko dat len v kosielke alebo bodynku s holymi nozkami a zavinut. Alebo rozbalit a len nech na nej lezka, budes to urcite vselijako striedat. Pre babatka je perinka prijemna, citia sa v nej istejsie a su kludnejsie, nie je dobre, ked len tak lezia v priestore, to je pre nich neprirodzene. Teraz uz sa predavaju aj take moderne perinky, urcite maju aj letne verzie. Skus mrknut napriklad produkty firmy emitex, maju aj letne verzie zavinovaciek. My sme mali od nich zimne, cele biele, len s jemnou vysivkou za hlavickou, velmi pekne.

elapp
29. máj 2012

@luciaf13 JA budem casom zhanat. mozes poslat fotecky a co by si za nich chcela?

luciaf13
29. máj 2012

@elapp mam v bazariku tie ikeacke 🙂 popripade sa mozeme dohodnut 🙂 https://www.modrykonik.sk/bazar/dvojicky-potreb...

elapp
29. máj 2012

jaj diky, no ja radsej drevene ...

ywette
31. máj 2012

@cherry01 ... neexistuje lepší výmysel! nám už zachránila odsávačka nejednu noc.

esgal
1. jún 2012

Maminky, prosim potrebujem radu: moje deticky maju uz dlhsiu dobu iny rezim a je to straaasne unavne, som uz totalne znicena psychicky aj fyzicky, mozno je to normalne u maminiek z dvojickami ale mozno nieco poradite. Da sa nejako zladit ich rezim? V noci sa mi budia maly 2-3krat a malinka 1-2 krat. Maly mi vstava medzi 5-6hod a mala medzi 7-8hod. a tam sa zacina rezim rozdelovat kedze kazdy je unaveny inokedy. Cez den ked zaspia tak mi mala spi tak 30-40 min max a maly tak 1-1,5hod. Spravila som niekde chybu? Kedze sa stavaju a zacinaju chodit tak nic ine nerobim len za nimi beham a nestiham skoro nic☹ Dakujem za vase rady a skusenosti

brita
1. jún 2012

@lauricka Ahoj, to som rada, ze pises o perovych perinkach. 😉 Ja som si ich dala usit dve pre nase dvojicky na mieru v jednej firme. Tiez ich chcem pouzivat do zavinovacky na spanie, alebo len tak na polozenie babatiek, nech sa citia istejsie. 😉

mirasierra
1. jún 2012

@esgal a preco ked sav noci zobudi prve dvojca nezobudis aj druhe, aby boli naraz? ja teda budim vzdy, aj ked moje su samozrejme este malicke ale vychadza nam to potom pekne.

esgal
1. jún 2012

@mirasierra Ked boli malinkí tak som to tak robila a papali rovnako, ale teraz sa to uz tak neda a hlavne som rada ze aspon mala lepsie spi

klincek
1. jún 2012

@esgal moje baby maju 9,5 m a uz sa v noci sice nebudia na jedlo, ale rezimujem ich rovnako. jedia naraz, spia naraz. ked je jedna aj menej unavena ci hladna, aj tak ju dam spat alebo jej dam jest, aby to mali rovnako. neviem si predstavit fungovat inak. totiz ked su hore /cez den/, v kuse revu, a ak by mali mat kazda iny rezim a navzajom by sa budili, to uz naozaj skoncim na psychiatrii /hoci uz takto k nej nemam daleko..☹ /
skus im to nejako poposuvat. napr. toho, kto este spi, zobud o 15 min skor, a druheho daj zas o 15 min skor spat, a tak postupne, az sa zladia. take velke deti uz nepotrebuju v noci jest, to je zvyk. a ak aj ano, urcite staci raz. skus si to nastavit tak, aby si sa aspon trochu vyspala, inak ta klepne. zo zaciatku to asi nebude sranda, ale ani teraz urcite nie je. toto sa neda sa vydrzat velmi dlho, zvlast ak si na to sama. teda aspon ja sa priznavam, ze som nevladala a nevladzem, bohuzial.

lauricka
1. jún 2012

@esgal mno, skus si kuknut knihu Jak naucit dvojcata spat alebo tak dako sa to vola. Tam pisu o zasade, ukladam jedneho, ukladam aj druheho. Musis sa pokusit ich zladit. Ale neviem, ci je to vzdy mozne. Ja sa snazim ich mat co najcastejsie rovnako, aj s jedenim. Male odychlky su, samozrejme, povolene. Ale, moje maju pol roka. Tiez netusim, co bude dalej a ako to bude. Drzim palce.

dusika11
1. jún 2012

caute ktora potrebujete vibracne kresielka mam fischer..aj s hrazdickami...posuvam dalej

luciaf13
1. jún 2012

@esgal urcite sa pokus ich zladit dokopy na rovnaky cas, takto nemozes fungovat. To naozaj skoncis na Cajle 😉 . Takze ako ti tu baby radia, pomalicky ich zarovnavaj aj ked len po 10minut denne. Uberaj pirdavaj,my sme nasich vzdy budili narovnako,aj davali spat. Aj v noci sme budili,ked sa zobudil jeden zobudili sme aj druheho na jedlo. Drzime palce

luciaf13
1. jún 2012

@dusika11 je ahoj Sid idete na stretko do Valce? ja som akurat vysmazila rezne 😝 a balim decka , rano vyrazame.mali sme ist dnes ale Kubko mali mat karneval ktory vcera vecer zrusili,kvoli dazdu,a my sme uz zrusili ubytko vo Valci..no groteska.....takze ideme zajtra rano

esgal
1. jún 2012

@klincek Dakujem velmi pekne za radu skusim teda davat maleho skor spinkat cez den a potom ho skor zobudit. Len s tym nocnym jedenim neviem ako by som to mala spravit? Ked nedostane papat tak bude plakat aj ked ho zoberiem na ruky a budem pestovat, nic nepomaha len dat nutrilon ☹ Velmi si cenim rady a prajem vam vela zdravicka a radosti 🙂

esgal
1. jún 2012

@lauricka dakujem za rady, u nas to bolo tiez jednoduchsie ale cim su starsi tym sa zacinaju lisit a aj v tom ako kto vydrzi hore a aj v nocnom jedeni atd. Do 4mesiacov mi spali celu noc a potom postupne sa to vsetko zacalo kazit ☹ a teraz ked zacinaju chodit a stavaju sa vsade a padaju je to na slucku, naozaj niekedy nevladzem ☹ prajem vsetko dobre 🙂

esgal
1. jún 2012

@luciaf13 Ahoj, s dennym spankom si viem predstavit ze sa to bude pomaly zladovat a budem teda budit ale neviem si predstavit ze mam malu v noci budit na jedlo 3krat ked sa tak zobudi maly a jej staci papat v noci len raz? Takze ked malej staci cez den pol hodinka spanku 2krat a maly spava 2x po 1,5hodine mam jeho cez den po pol hodinke zobudit?

lauricka
1. jún 2012

@esgal tak nasi nikdy nespali celu noc, sme v noci hore standardne okolo jednej, druhej, potom okolo stvrtej, piatej a potom okolo siestej vstavaju. Velmi sa to nemeni ziadnym smerom. Ako to bude dalej, neviem, hlavne, ked budu chodit, cez tyzden, ked je muz v robote, som s nimi sama, neviem si to predstavit.

esgal
1. jún 2012

@lauricka No tak to tiez nemate ruzove ☹ a teda ja som si vzdy myslela ze to narocne obdobie mame za sebou ale teraz ked mali nasi 9,5mesiaca prisla na mna nejaka kriza a som totalne vycerpana vynervovana a nevyspata a tak vsetko, uplne zle obdobie ☹ drzim pasticky aby ste to zvladla lebo je to fakt makacka pre jednu ososbu

dibik
1. jún 2012

@esgal ahoj, nam pomahaju momentalne oddelene spalne. kazdy spime s jednou bambulou a kazdu noc si ich striedame. takze je jedno, ktora sa kolkokrat zobudi 🙂 jedno rano je vyspaty viac muz, druhe ja 😀. a uz sa stalo, ale len raz, ze nam jedna prespala celu noc, lebo sa nerusia. to je rada ako vyriesit rozdielne krmenie v noci... lebo podla mna ich v tomto asi nezosuladis a treba len pockat, kedy sa krpec umudri a nebude tolko v noci papat. no a co sa tyka toho denneho spanku... ja by som ameliu nechala hore a dala ich spat narovnako. ja viem, ze je to tazke, lebo bude dost unavena. treba ju ponosit, proste to nejako par dni vydrzat a podla mna si potom zvykne, ze treba spat dlhsie, lebo spat pojde neskor cez den... aspon u nas sa to tak osvedcilo....
kedysi mi baby isli spat prvykrat cez den uz pred osmou, potom mi tu niekto poradil, nech ich davam prvykrat spavat neskorsie a naozaj sa upravilo aj ranne vstavanie a aj lepsie spia potom, ked idu spat viac unavene...
ale ak staci amelii menej spanku ako bracekovi... no tazko radit... ono je to casto na psychiatriu s dvojickami, ked to nie su take kludne deticky (viem o com hovorim) 😀 a je tazke radit, ked vsetky deticky su ine...
a ozaj... nase mavali tiez polhodinove spanky doobeda, teraz su kazda vo svojom kociku na cerstvom vzduchu (jedna na balkone a jedna pri otvorenom okne), ked sa po polhodke zobudia, co je dost caste, tak ich este idem uhojdat a vacsinou spia dalej

luciaf13
1. jún 2012

@esgal
@dibik nasi tiez spavali cez den 20mnut 😝 😝 otraasne...ale ked presli na jeden spanok tak sa to zlepsilo, teraz spia vzdy aspon hodinu, niekedy aj dve 😉 budicek mame pri vsetkych troch detoch uz 5rokov cca medzi 5-6rano. No a k jedeniu v noci, ono je tazko radit,ked naozaj ma apetit jeden vacsi ako druhy,ale zase mali by si uz odvykat od nocneho jedenia, uz su velki a fafrn by nemal jest tak vela v noci, radsej mu skus dat viac na veceru. Aj ked ja v tomto asi prilis neporadim,nasi prestali mat nocne mlieko okolo 5-6mesiaca. Ale neteste sa baby nasi fafrni su extra divy, stale sa kusu robia si zle,vrestia, hadzu sa o zem...kolkokrat mam pocit,ze sa aj dobrovolne necham zviazat do zvieracej kazajky 😝 😝 .
A cez den skus Ameliu trosku dlhsie nechat hore ako radi @dibik

klincek
1. jún 2012

@esgal skus zmenit mlieko. moje boli na Nutrilone 4,5 mes a nevedeli sa dosytit, tak som to vzdala a presla na Sunar. odvtedy mi nerevu aspon od hladu.
a vecerne krmenie mame na dvakrat. prvu flasu /cca 230 ml/ dostanu hned po kupani, a druhu /100 ml/ o hodinu neskor. az potom v klude zaspia. ked dostavali len jednu, budili sa o 4tej rano. ked im to dame takto, vydrzia do siestej. tak mozno skus aj toto zvazit. aspon malemu, ak je taky hlados..mozno by potiahol dlhsi spanok.

lauricka
1. jún 2012

@esgal potrebujes niekoho na pomoc, aspon obcas, aby si si trochu oddychla, ked je muz doma, velmi pomaha, dokonca si striedame noci, co je uzasne. Bez neho to nezvladnem.

esgal
1. jún 2012

@dibik Dakujem za vela dobrych rad 🙂 moc si to vazim. Vyskusame asi tie oddelene spalne a snad sa vyspime aspon kazdu druhu noc pri Amelke 🙂 prajem vela zdravicka bambulkam