Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

antony31
21. apr 2013

@sisi79 ahoj, chcela by som sa ta este spytat ako si to vyriesila nakoniec s kocikom? Citala som u trojmaminiek, ze si sa rozhodovala ci kupit trojkocik alebo ostat pri dvojkociku.. Bola som u dr, cakame tentoraz jedno babo, brucho mam este stale po dvojkach velke ako keby som bola uz vo 4. mesiaci, ach jajjjjj... Dala som sa na dietu a zacala cvicit este pred otehotnenim, pekne to islo dole, no teraz neviem, ci si mozem dovolit dietovat a cvicit na to brucho, kedze skor ci neskor sa bude zvacsovat. Zatial som v 9tt, este by som ho nemala mat velke, takze to co tam mam okrem mimca je tuk a koza. Ty si ako stavana? Po akom case ti islo dole brucho po dvojkach? Ja este stale riesim to brucho, nemam si co ani obliect, este ho nechcem ukazovat, ale uz sa tesim, ze ked uz budem v cca 5-6mesiaci bude leto, budem si moct obliect hocico a hlavne saty, co pri prvom tehotenstve nemala moznost obliect kedze bola zima a rodila som v marci.
Ako zvladas deticky? Da sa, stihas aj domacnost?

sisajojo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zeina62
21. apr 2013

Baby ako citit poslickov?aky to je pocit?

smuhyta
21. apr 2013

@zeina62 taka blba otazka co su to ty poslickovia??dlhe roky mimo slovenska ,tak mi unikaju taketo vyrazi 😨

zeina62
21. apr 2013

@smuhyta preco blba otazka?...

zeina62
21. apr 2013

@smuhyta to je nieco vraj ako falosne kontrakcie, vraj to volaju poslickovia, ja som prvorodicka tak preto sa na to pytam lebo neviem ako to citit.

smuhyta
21. apr 2013

@zeina62 tak to sme dve,,co nevieme ako to citit,,ja mam dufam este dost casu na poslickov,ale treba sa poucit 🙂

zeina62
21. apr 2013

@smuhyta ja sa preto pytam lebo uz dva dni mam taky zvlastni pocit medzi nohami take trhnutie ako keby ma mala tam kopala neni to bolestive len take neprijemne. A neni to cely den iba obcas.neviem co to je

smuhyta
21. apr 2013

@zeina62 tak to ti neporadim,ale prave som tu mala svagrinu na navsteve co ma dvojky a ona mala taketo nieco v 5 mesiaci,takze isla hned k doktorovi a potom pekne odpocinok 4 mesiace ☹ a porodila dvojky v 40 tyzdni normalnou cestou 🙂 ked zistis co to je, daj mi vediet,,,
davaj si pozor nie ze budes okna cistit alebo nieco tazke nosit 😉
inak ja som sa teraz 3 dni nemohla postavit sama,bolela ma prava strana (pekne povedane zadku) 😝 ,,ale uz beham ako srnka (moj drahy hovori ty moj tuleñ 🙂 ale v dobrom)

zeina62
21. apr 2013

@smuhyta zajtra idem k doktorke tak sa ju na to opytam ze co to je. Ty tiez cakas dvojcata?

smuhyta
21. apr 2013

ano 🙂 slecny -jednovajecne v jednej placente a jednom tom sacku !!neviem ako sa to vola presne po slovensky :- lakome ako prave slovenky sa tisnu spolu sa nam vsetci smeju 😀

sisi79
21. apr 2013

@antony31 ahoj ano zvazovala som trojkocik jedna baba mi ho ponukala za dobru cenu ale kym som sa rozhybala tak ho uz mala predany tak zatial som ostala pri dvoj a jednokociku ale to musi s nami chodit na prechadzky moja mama no a teraz uz bude mat dost inej roboty v zahrade tak neviem co vymyslim pozerala som aj toto pridavne sedadlo http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... len som nenasla nikoho kto by s tym mal skusenost a neviem ako mi v nom niektory z dvojiciek vydrzi ôebo uz minule dostali taku naladu ze mi skoro povyskakovali z kocika aj ked boli priputani prisla som z prechadzky vynervovana jak slak 😠 tak este uvidim co vymyslim zatial este budem zneuzivat mamu 🙂
ja som nikdy nebola nejaka stihla a este poriadne nestihla vsetko zhodit od dvojiciek a uz som otehoznela znovu 🙂 ale teraz idu kila trochu rychlejsie dolu neviem ci to bude tym kojenim alebo poctom deti 😀 uz len kilo-dve dolu a budem konecne na vahe este spred tehotenstva s dvojickami len to brucho je stale akesi natiahnute chcelo by to asi trochu pocvicit len nejak nie je cas ☹ ak mam pravdu povedat okrem starostlivosti o deti nestiham dokopy nic esteze byvame u mojich rodicov lebo by sme asi umreli hladom akurat tak obcas rychlo nieco upratat oprat a ozehlit a vecer padnem do postele unavena jak hrom
a uz si niekomu povedala ze cakate dalsie babo?

pancuska
22. apr 2013

@ruth joooj ja uz teraz akosi zacinam fucat a normalne mam strach z toho ze co budem robit po 30tt.... to cakam prve,este nemam ziadne deti!! no musim ist sekciou lebo mam operovanu chrbticu a ze by mi to mohlo prasknut tak mi aspon povedal neurolog ze nie je co riskovat!!! tak neviem v ktorom tt sa robi planovana sekcia.....ja cakam dvojvajecne dvojicky,uvidime lebo ja som bruneta a manzel totalny blond ako scooter 🙂 tak som zvedava ake budu ....

pancuska
22. apr 2013

@zeina62 inak mozem povedat ze mavam tiez take pocity a niekedy ma bolia tie panvove veci tak ze nemozem ani poriadne chodit ale u dr je vsetko v poriadku tak neviem....som doma na PN takze mam klud....a co ti povedala doktorka? 🙂

zeina62
22. apr 2013

@pancuska povedala ze to mi deti kopu do mechura a tam nekde a to robi taky pocit

pancuska
22. apr 2013

@zeina62 je to mozne lebo ako som spominala mne dr povedal ze vsetko je OK.... potom som si pripadala ako hysterka...ale ked clovek nevie.....

smuhyta
22. apr 2013

@zeina62 som rada,ze je vsetko ok,a ze to len deti sa hraju futbal 🙂

zeina62
22. apr 2013

@smuhyta aj ja som rada, som sa bala ze by som predcasne rodila

dana_l
23. apr 2013

@sisi79 nerozmyslala si nad nosicom pre to najmensie? tak by si mala volne ruky pre dvojicky a stale mala male na sebe.

dana_l
23. apr 2013

@zeina62 budes vediet ze to nie je porod lebo je to ozaj bolest. riadna bolest a kontrakcie su v pravidelnych odstupoch. inak to s cistenim okien je len babska povedacka. mozno niektora rodila po umyvani okien ale to mohla i keby tie okna neumyvala len proste nadisiel jej cas. 😉
skor ta moze prekvapit tvrdnutie bruska. vtedy treba prestart s tym co robis a lahnut si a skusit sa uvolnit. a samozrejme to potom spomenut doktorovi.

antony31
23. apr 2013

@sisi79 wau, tak to si na tom dobre, ja som drzala dietu, ale uz nemozem a zerem nenormalne, bojim sa, ze priberiem vela, musim sa krotit a je to tazke. Urcite to bude kojenim, ja som dvojicky nekojila dlho, lebo mala som malo mlieka skusala som vselico mozne aby som mala, kojila som vkuse cely den, jednu niekedy aj hodinu, potom druhu hodinu a tak to islo od rana do vecera, nakoniec som musela prejs na UM lebo inak sa nedalo, ja som na domacnost sama, nechcela som pomoc lebo aj svokra aj mama pracuju maju svoj zivot, nechcela osm ich zatazovat nasimi vecami, ja som chcela vsetko zvladnut sama, aj sa mi darilo casom, len o mlieko som prisla lebo som bola totalne vycerpana. Teraz uz zvladam deticky lavou zadnou az na to, ze stracam niekedy nervy, lebo v poslednom case su uplakane, potrebuju viacej pozornosti...
Zatial nevie nikto o tehotenstve, este chceme pockat, vcera som mala taky divny vytok, ako pri menstruacii ku koncu take spinenie, dufam, ze dnes to uz bude v pohode, k dr nechcem ist a do nemocnice uz vobec nie, takze musi to prejst samo :o)
Nemas nejake fotky deticiek?

zeina62
24. apr 2013

Baby kolko ste pribrali za cele tehu s dvojcatami?

antony31
24. apr 2013

@zeina62 ahoj, ja som pribrala zial 25kg, 10kg islo dole rychlo po porode, ostatne ostalo na mne :o( A strasne tazko sa dava dole. Hlavne ostal tuk na bruchu... Mala som z toho poriadne depky, este aj teraz mam.. Ale to uz je len moj problem, ja som strasne rada, ze som deticky donosila do 39tyzdna, su zdrave, ziadne zdr. problemy nemaju, ziaden reflux nic. A od 29tt mi dr. pisala, ze hrozi predcasny porod pred ukoncenym 36tt, vtedy som sa zlakla, a povedala som si, ze i tak ich donosim do konca bez nemocnice, ani hospitalizovana som nebola, dosla som len na planovany cisarsky. Takze to je to najdolezitejsie, aby deticky boli v poriadku, ja som jedla vela sladkosti, ale nevedela som si odopriet. Ty si na tom ako s kg zatial? Mne podbrusko a konkretne medzi nohami bolelo od toho 29tt az do konca, ako pises vyssie aj ty, monitor mi ukazoval kontrakcie od 35tt ale nic hrozne som necitila, dalo sa to vydrzat az do konca.

konvitka
24. apr 2013

ahojte , tak aj nam sa zadarilo a cakame dvojicky- dvoch malych hulvatikov 🙂 som v na zaciatku 25t, a celkom sa to da...aj ked brusko rastie. Chcela som sa spytat,ze aky kocik je najlepsi pre dvojcata a ci mi viete nejaky odporucit, dakujem 🙂

ruth
24. apr 2013

@zeina62 Ja som zatial pribrala 12 kg, som v 31. týždni.

sisajojo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
konvitka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauricka
24. apr 2013

@konvitka ahojky, bumbleride, donkey alebo baby jogger city select alebo city elite (potom su este celkom fajn aj abc design zoom, jane a neviem, ci ma prave napadne. Take tie lacne ani nepozeraj, taku hrkalku nepotrebujes). Podla toho, ci chces vedla seba sedenie alebo za sebou. Ci byvas v meste alebo na dedine a ci v dome alebo byte. Musi byt lahucky a lahko sa ovladat. Je dobre, ak ma velke kolesa. Ak je sedenie vedla seba, treba, aby bolo oddelene, lebo dvojky si mozu robit zle a cim maju lepsi dosah, tym horsie. Ja preferujem dve oddelene striesky. Strecha velka a poriadna, aby co najmenej svietilo do oci. Sedenie do viacerych poloh, aj uplne do lahu. Lahko skladaci a skladny. Polohovatelne opierky na nozicky su tiez fajn. Priestranny aj pre vacsie deti.
Mozes si na prvych par mesiacov kupit vanickovy hocijaky, z druhej ruky, bazara alebo si pozicat a radsej investovat do dobreho sportaka. Osobne mam bumbleride 2012 a sme vsetci velmi spokojni. Ani nemam potrebu zatial kupovat nieco ine, ani buginy a pod. Deti maju takmer rok a pol. Prve mesiace som ich vozila v obycajnom polskom Adbore Duo, ktory sme dostali dokonca zdarma cez inzerat. A uplne v pohode vyhovoval pre male babatka. Ale pre tieto teraz je absolutne nevyhovujuci.

zeina62
24. apr 2013

@antony31 ja som zatial pribrala do 9 kg a som v 29 tyzdni, neviem ci to je malo alebo akurat.

sisi79
25. apr 2013

@dana_l uz sme parkrat boli aj tak ze som mala maleho v nosici z toho jeden raz bol ten co som pisala ze som prisla vynervovana domov ako slak ale potom by to bolo uz celkom v pohode len malemu sa moc v nosici nepaci a zo styroch razov mi trikrat zaspal co nie je asi moc dobre lebo spal s hlavou prevesenou cez nosic a ked som ho mala naposledy otoceneho ku mne tak ho zas zaklanalo dozadu 😒 a to som isla na prechadzku vzdy tak ze sa prave zobudil ale asi ho moja chodza ukolisala
pozeram ze mas skoro tak stare dvojicky ako ja ty s nimi chodis von este v kociku? vydrzia v nom este v pohode?