Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

pacesa
26. jún 2013

Ahojte, prosim vas o radu. Dnes som bola na kontrole, cakam dvojvajecne dvojicky a zistil mi ze im zrastla placenta a maju teraz jednu....mate s tym niekto skusenost?

smuhyta
26. jún 2013

@pacesa no ja cakam jednovajecne v jednej placente a v jednom obale,,akurat ma viac pozoruju,nezakazali mi nic extra,,ale to myslim je individualne,,chodim na prenatal klinikum co sa venuju takymto pripadom a plus kazde 2 tyzdne do poradne a to uz od zaciatku,,takze som ako zajo na pozorovani,,a myslim ze tvoj doktor by ti mal povedat co to vsetko obsahuje,ak su tam nejake rizika alebo tak,,jednovajecne su trosku viac haklive ,ale neboj vsetko pojde dobre 🙂

sonia1501
26. jún 2013

@sisi79 juj ja som ti zabudla odpisat, zatial v pohode, ked ich viac x dviham, boli ma brucho, takze ich prebalujem klasicky ako panickovske maminy - vlhcenymi utierkami. Nie velmi som tym nadsena, ja som radsej, ked ich umyjem vodou, ale nechcem riskovat. Nejak to uz vydrzim a mozno, ked sa babo narodi, tak sa naucime do serblika, ktovie. Inac ani neviem, ze som tehotna, len mam iny tvar brucha ako som mala pri dvojickach, sa mi zda moc velke a skor ide dopredu nez do stran. 8. ho idem na morfo, tak sa mozno dozvieme pohlavie babätka, ja tipujem chlapceka :o) Ja sa uz nemozem dockat kym porodim, uz len raz tolko ako som teraz a hned si nasadim antikoncepciu pre pripad :o) Ty mas nejaku? A dam sa na dietu ked uz nebudem kojit, chcem s5 svoju postavu a vychutnavat vychovu deticiek.

pacesa
26. jún 2013

@smuhyta Dakujem pekne za odpoved. Ja som prave doteraz bola v tom ze su dvojvajecne a teraz neviem ako to je... Doktor mi nic moc nepovedal a ja som sa nepytala, najskor som bola v soku, lebo hned zacal ze to neni dobre a neviem co... tak neviem ci aj dvojvajecne mozu mat spolocnu placentu a kazdy svoj obal...

smuhyta
26. jún 2013

najdi si vsetko na nete,,a neboj,mne povedal tiez hned na zaciatku vsetky rizika,co nas moze postihnut ,tranfuzny syndrom a tak,ale si to nesmies brat k srdcu,to su vsetky veci normalne,,ja som si to ani nepripustala,ani ze mame velke riziko,chodila som upratovat jeden dom az do minuleho tyzdña,to mi tiez nezakazali -pracovat,,odvracali sme si svoje 4 mesiace nie kazdy den,ale ked uz tak riadne ,teraz fucime ako tuleñ,a som viac unavena,,pozri do knizky co mas napisane aky druh dvojcat

norosko
29. jún 2013

Ahoj dvojičkárky 🙂 chcem sa vás opýtat ako stojí váš krčok maternice.Skracuje sa vám,alebo odkedy sa začal skracovať a aké máte cervikalne score?Ja som v 20 týždni a cervikalne score mám 3,mám prísny kludový režim,ale inak sa citim dobre,bolesti nemám.dakujem každej za odpoved 🙂

emee
29. jún 2013

@norosko ahoj, ja som mala doteraz 0, a v 22.tt 1, dr mi nic na to nehovoril, neviem ci to je ok, radsej sa setrim. aj mna zaujímaju skusenosti s tym 🙂

sisi79
1. júl 2013

@sonia1501 ja zatial antikoncepciu nemam a ak mam pravdu povedat moc uz vecer nemam ani sillu ani chut na nejake aktivity s muzom 🙂 a ked tak si davame pozor tak uvidime ci nas zas nieco neprekvapi 😀 a neboj sa dietu ti nebude treba drzat ziadnu pri troch drobcoch pojdu kila dole aj same 😀 dnes sme boli s manzelom a s detmi na nakupoch on isiel vybrat peniaze ja som ho cakala dvpjicky boli v bugyne a maleho som mala v nosici tak mi jedna pani povedala ze som teda riadne pozehnana a druha sa zmohla len na zhrozene "paneboze" 😖

lauricka
1. júl 2013

@smuhyta chodit upratovat dom v takom stadiu tehu s dvojickami je zbytocne a velke riziko 😒 dufam, ze uz budes oddychovat

lauricka
1. júl 2013

@sonia1501 krasne pises, prajem vela stastia a radosti s tromi detickami!

smuhyta
1. júl 2013

@lauricka ja som sa pytala kazdy tyzdeñ,,kazdy tyzdeñ mi robia sono,,,hned od zaciatku mi kazali sportovat a plavat,,maximum co mozem pribrat povedali 12-13kg zatial som na 9,5,,,,
vies mozno na sk ,to beru hned inak ale tu v mnichove ,,starostlivost velmi dobra nemozem povedat ani jedno slovo,,,a keby som bola v spanielsku kde som zila 13 r. a rok som teraz v nemecku ,tak tam este makam a ako tehotna mozes zdvyhat az do 10kg,takze v zavode kde som robila by som zmenila poziciu z obsluhovacky stroja na robotnicku,ale robit by som musela 😒
ja sa setrim zas som sa nepretrhala,,a teraz sa uz gulkame doma,,baby rastu ako z vody

lauricka
1. júl 2013

@smuhyta pozri, je jedno v akej si krajine a akych mas lekarov, podstupujes riziko, ktore moze skoncit nestastne alebo nemusi. Je to len na Tebe,kolko si ochotna riskovat. Vseobecne sa zenam s dvojickami odporuca nepracovat od 20tt. Ked maju niekde v inej krajine pocit, ze pracovat mozes a skonci sa to zle, holt, nebudu to ich deti, ale Tvoje. Takze nehlad na to, kde si a kto ma aky nazor, rozhodni sa Ty, ci sa Ti to oplati. Prajem vela stastia a dobry koniec.
Ozaj, tiez som rada plavala (neviem, co mysleli tym "sportovat", to by som zas netvrdila, ze mozes robit hocijaky sport), ale to je nieco ine ako pracovat v robote alebo upratovat baraky.
http://www.dvojickovo.sk/

shania31
1. júl 2013

@smuhyta
Veru, radsej by si mala oddychovat..... Aby babatka dobre rastli a aj tebe aby sa nic nestalo, nikdy nevies, kedy sa ti moze spustit porod.....

sonia1501
2. júl 2013

@sisi79 ja neviem, preco niektori ludia beru viac deti za tragediu a divaju sa lutostnymi ocami, toto ja nepochopim. Ako dobre, chapem, roboty je dost okolo deti a treba vela trpezlivosti ale na druhej strane je to viac radosti ako starosti- aspon podla mna. Nic nie je krajsie ako ked pride raz jedna objime ma, druha to zbada pride aj ona, som obvesana detmi, ale ten pocit, ktori vtedy citim, sa neda s nicim porovnat, no a nehovorim, ze ked pride tretie, uz budem jak vianocny stromcek. Ty to urcite poznas.
Ale ved manzela netreba zanedbavat, aspon ja mam taku teoriu, clovek moze byt unaveny, ale tie "povinnosti" su ako redbul, ta nakopnu a hned clovek spi lepsie :o) Ja mam o 5 rokov mladsieho muza a ja som v najlepsich rokoch, on je vykonny, tak ja antikoncepciu chcem, aj ked viem, ze mi bude skodit, lenze 4deti financne uz fakt neviem ci by sme zvladli. Lebo tu nejde o plienky a mlieko, to je este zvladnutelne. Ani neviem ako bude v buducnosti, ine zeny riesia taku situaciu potratom, ako citam vo forach.. My ideme vyberat hypoteku, prerabat jeden velky dom, ideme kupit väcsie auto. Ratam take 2 roky a sup ho so mnou do prace, aby sme vedeli splacat to vsetko. Zatial myslim pozitivne, ale ktovie aka bude realita. Aj ked viem, ze to nebudeme mat jednoduche.
Este sa chcem opytat, ake mate auto? Zmestia sa 3sedacky do auta?

sonia1501
2. júl 2013

@lauricka dakujem, este tretie nie je na svete, ale psychicky sa pripravujem :o)

sonia1501
2. júl 2013

@norosko ahoj, mne sa skracoval od zaciatku mala som aj hroziaci predcasny porod podla Dr. a dotiahla som do 39+1tt. Popri tom som sa aj stahovala, malovala steny a radiatory, vypekala na vianoce silvester a na dvoje narodeniny moju 30 a muz mal tiez tesne pred porodom narodeniny. Brucho ma bolelo stale pri tychto pracach, ale nevedela som ostat a vylihovat na posteli. Den pred cisarskym mi povedali, ze to vobec este nevyzera na porod. Magnezium som brala len od 29tt do 35 aj to len sem tam 1 tabl. denne. Drzim palce, netreba sa bat.

smuhyta
2. júl 2013

@lauricka
@shania31 dakujem za odpoved,,baby len niekedy sa neda,,treba zarabat a platit si zdravotne poistenie a vsetko,,nie vzdy je vsetko take jednoduche,,,ja si buchetky strazim ako oko v hlave,,prvorade su oni,preto som nenastupila do prace na cely deñ,ale z niecoho zit som musela nie??,,a vdaka bohu ,ze stal a stoji pri nas sme v poriadku,,,a nestraste ze sa spusti porod este musia vydrzat -mavame kazdy deñ debatu nech pockaju 😀 ,,,treba mysliet pozitivne,v cera sme boli u doktora vsetko je ok,,a vo stvrtok ideme na prenatal klinikum dohodnut sa o porode,,,
a buchty moje ked lezim sa hnevaju 😒 ,keby ze mozem chodit 24 hod. denne tak su spokojne,,,sa im paci pohupovanie 😅

shania31
2. júl 2013

@smuhyta
No ked chodis, tak ich kolises, spia vtedy. No lezat by si mala na boku, na chrbte uz nie.
Viem, o com pises, ze treba zarabat...... Ja som napr. musela byt cele tehu PN a tu sme, zijeme, platime aj uvery atd
A babatka rastu hlavne ked ty oddychujes. A inak co sa tyka pribratia max 12-13 kg , je pekna blbost, to pri jednom babatku, nie pri 2. Porod sa ti moze spustit z hodiny na hodinu a nie vzdy sa to podari lekarom zastavit- odtecie ti plodova voda a lekari uz nic nezmozu....

norosko
2. júl 2013

@sonia1501 Ahoj! Tak to si ma teraz moc potešila 🙂 veru ani ja nie som typ čo vydrži dlho ležať ,ale teraz sa snažim,aby sa náhodou nič nestalo,a vymenila som si aj lekára,tak zajtra idem k novej dr.tak uvidim akú diagnozu dá ona.dúfam ,že lepšiu ako predošlý,a hlavne ,že vo mne nebude každý týžden šmátrat jak to robil ten,čo som k nemu chodila.....super si vydržala,keď si rodila až v 39tt 🙂 kedy si pocítila prvé pohyby pri dvojkách? ja som v 20tt ,ale ešte nič necitim.....máš dvoj či jednovaječne? 🙂 a aký bol pôrod?

smuhyta
2. júl 2013

@shania31 na chrbte uz davno nespim,,ani som nikdy nespavala,ja som skor spat na boku a bruchu-co teraz nemozem,,takze len na boku 🙂 ,,,jedna otazka ak mozem osobna?1-ty si urcite vydata ze?' a tam je ten rozdiel v plateni,,ja som na papiere na sobas cakala 11 mes. a tak som vsede bola registrovana ako slobodna ,platit vsetky papiere na sobas plus sme mali az doteraz pozicku,plus vyzivne na muzovho syna,dane tak som musela trosku pomost aj ja,,ale upratovat som chodila 1 krat do tyzdna na 3 hod,,takze nic velke,,,ale teraz som uz konecne vydata prave 1 mesiac 😀 ,,,a tie kila fakt platia pre mna,,kedze mam vysku 160 a vazila som na zaciatku tehu 77kg (to som sa vypasla doslova tak tu v nemecku)je velka nadvaha,tak preto mozes pribrat tak malo,aby som neuskodila babetkam,,,ale ja nemam ziadnu dietu jem vsetko ale vsetko a zatial ma mam 9,5 kg hore,,,
a moj muz rodicov nema ,ze by nam pomohli ,a moji zo slovenska ??nemozem od nich ziadat velku pomoc,vdaka za to ze su 🙂

shania31
2. júl 2013

@smuhyta
Ano, vydata. Zila som par rokov vo Frankfurte..... No ja som pribrala 12 kg a na mne to nebolo vidno, jak pavucik som bola- rucicky, nozicky a brucho- babatka ma komplet "vyciciavali".
No a co sa tyka pomoci- tak isto sme sami na nich, cez den som uplne sama a vecer dojde tatino, ktory pomaha ako sa da. Narocne je to mat 2 babatka naraz. A vybavu tak isto komplet sme si museli sami nakupit, nic sme od nikoho nedostali....

smuhyta
2. júl 2013

@shania31 sak to je to ,,byt sam,,vies ja keby ze som v spanielsku tak mam vela znamych viem ako to vsetko funguje mam poistku nemusim si ju platit sama (154eur),,a rec to je druha vec,,ja za ten rok sa po nemcky dokvakam ale ziadna slava,vsade chodim sama aj k doktorovi,,a mne teraz pride este na leto muzov syn ,pubertak 17r. takze dokopy 3 deti 😀
ale aj tak sa tesim na moje buchty,,,a vidis ty ako pavucik a ja ako slon-poslem ti par kg???rada sa podelim hahaha 😀

sisi79
2. júl 2013

@sonia1501 my sme tiez tesne pred porodom kupili dom teraz tiez v nom chceme nieco porobit brali sme tiez uver takze s financiami to veru nebude teraz ziadna slava a aj nove auto by sa zislo len dufam ze toto este posluzi zo tri roky kym sa nevratim do roboty mame ford focus tri sedacky sa don nezmestia tak chodievame tak ze jeden z dvojiciek sedi v sedacke vpredu a my ostatni vzadu nie je to ziadna slava ale inac sa neda 😖
a mas pravdu musim sa nejako nakopnut a povenovat sa tomu manzelovi lebo on chodieva na tyzdnovky tak aby mu tam do cesty nevbehla nejaka prilezitost 😀 len najmensi dost zle spava cez den to este nejak rozchodim ale vecer som odkvacnuta jak hnila hruska 😢

sonia1501
3. júl 2013

@norosko som rada, ze som ta potesila, ja som si stale hovorila, ze deti vynosim do konca a ze v nemocnici nebudeme len par dni, nechcela som tam byt niekolko tyzdnov ani pred porodom ani po porode. Som po mame silna co sa zdravia tyka aj som porusovala niektore Dr. rady, ja si myslim, ze psychyka robi vela.
Ci mam jedno ci dvojvajecne to ti neviem povedat. Lekari po porode hovorili, ze mozu byt aj jedno aj dvoj vajecne. No pekne. Podla mna sa aj dost podobaju ale niekedy vobec. Keby sme aspon vedeli kr. skupinu.
Porod som mala planovany cisarsky, prebehol v pohode, bola som uplne vystresovana a strasne som sa bala.
Vidim, ze aj ty mas termin v novembri ako ja. Kolko si zatial pribrala?

norosko
3. júl 2013

@sonia1501 Ahoj! 🙂 tak ja som zatial pribrala 5-6kg,myslím ,že je to tak akurát,i ked neviem kolko by som mala pribrať pri dvojkách....dnes som bola u novej DR.mno úúúúplne iná ako ten predošlý Dr. takže nemám ani skrátený krčok,zmerala mi ho a je nad 6 cm,čiže povedala,že ok,akurát je mäkkší,ale to povedala,že je v pohode 🙂 tak som štastná 🙂 merala mi aj drobcov ,jeden je ale o 50g menši ako ten druhý.Ty si to mala narovnako s dvojkami? odporučila mi aby som sla na špecialny ultrazvuk do Ba,aby mi menšieho drobčeka prezreli,či je všetko ok,ale zatím u nej to vyzeralo že je len menši,a asi ten druhý mu odsáva trošku živiny,lebo maju spoločnú placentu,takže mi naordinovala aj vitamíny,ktoré som aj brala,ale predošlý dr.mi ich dal vysadit....lebo ,že z toho rýchlo rastu.....mno,celkovo som ale veľmi spokojná,táto nová Dr.je velmi príjemná,a myslím ,že svoju prácu vykonáva naozaj zodpovedne 🙂

norosko
9. júl 2013

@pacesa Ahoj! 🙂 aj ja cakám dvojvaječne🙂 a mne az teraz povedali,že sa im zrástla placenta.....jeden drobec je menší o 50g,ale inak sú ok 🙂 pre istotu ma ale dr.posiela do BA na vysetrenie,ci drobcovi ten vacsí naodsava moc zivin,lebo pri spoločnej placente je to možne.Vieš už pohlavia? s krčkom maternice nemás problém?

pacesa
9. júl 2013

@norosko Ahoj! 🙂 dakujem pekne za odpoved 🙂 potesila si ma, vidim ze uz si v 21. tt , 50g je v pohode, to je super ze sa drobcom takto dari. Ja som bola rada ze su dvojvajecne prave kvoli tomuto riziku spolocnej placenty ale tak asi drobcovia chceli byt spolu 🙂 Snad to bude dobre a budu aj mne tak dobre rast ako tebe 🙂 Pohlavia este neviem, ty uz vies? Ale ja mam taky vnutorny pocit ze to bude chlapec dievca, no podla tvaru brucha to vyzera na chalanov, lebo pri prvom som nemala ziadne boky iba brucho vpredu a mam doma chlapca a teraz mi brucho rastie podobne 🙂 Ty uz vies pohlavia? S krckom zatial nemam problem, ty ako? Ako sa citis v 21.tt? 🙂

pacesa
9. júl 2013

@norosko a este jedna otazka, aj ti doktorka povedala preco sa to stane alebo cim to je (preco zrastie)? ja idem teraz na kontrolu az po mesiaci (26.7.) tak dufam ze budu rovnaki 🙂

norosko
9. júl 2013

@pacesa Ahoj 🙂 nuž doktorky nepovedala,že prečo sa zrástli....takze nato ti neviem odpovedat ale o tyzden idem na kontrolu tak sa mozem opýtat 🙂 pohlavie jedneho drobceka uz vieme 🙂 je to chlapcek a mensi drobcek -tak toho este nevieme 🙂 jeden dr povedal,že skor chlapcek a druhý ze skor dievcatko 🙂 tak uvidime ,mozno sa raz ukáze na ultrazvuku tak,ze to bude jednoznačné 🙂 mno a s krckom som mala problém.....aj som vymenila dr.,lebo tvrdil ,ze ho mám skrátený.....a stale len smatral vo mne a to kazdý tyžden.....tak som zmenila dr a uz je vsetko ok🙂 skrátený nie je,zmerala mi ho ultrazvukom,akurat je trosku makksí,ale povedala,ze je to este v norme,samozrejme,nemam sa namahat....kolko viem tak lezat,ale zas nemusim byt stale len v posteli,takže na pol dna chodim aj do roboty 🙂 tak zhruba tolko 🙂 oddychuj aj ty vela!!!! a hlavne sa nenamáhaj!!!!!neriskuj! jaj a inak ,co som bola na 4d tak ten dr mi hovoril ,ze on mal pacientku co mala rozdiel medzi drobcami 3 tyzdne /ako myslel na velkost/ a ze vsetko,cele tehotenstvo prebehlo v norme a babatka sa narodili uplne v poriadku 🙂 takže sa neboj,ked bude jeden mensi🙂 je to ok 🙂

pacesa
10. júl 2013

@norosko no vyborne 🙂 a mozno to bude prekvapko a pohlavie druheho sa dozvies az v porodnici 🙂 s tym doktorom je to vzdy risk, pokial je vsetko ok, vsetci su dobri akonahle sa nieco zacne komplikovat az vtedy sa ukaze ich odbornost... aspon ze si natrafila tentokrat na lepsiu. Veru sa nenamahaj, v tychto teplach je to narocne.... Ja mam doma cochvila 1,5 rocneho drobca tak je to s nim vesele ale chodim si s nim vzdy cez obed lahnut tak sa da... napr. vcera sme spolu spali cez obed 2,5 hodiny 🙂 kedy ides na to vysetrenie do BA? A ako casto teraz chodis k svojej doktorke? zatial pekny den 🙂