Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

parvitas
14. mar 2012

@ka. vitaj
toto bude asi aj môj prípad, ale dcérka (prvorodená) bude mať v októbri 3 roky, takže tiež skúšame zápis do škôlky. keby mala menej, tak asi jasličky, alebo súkromnú škôlku riešime... o tom, žeby sme mali prednosť, nič neviem, ale u nás (v BB) to istotne nehrozí, stále je priveľa detí a primálo miest na umiestnenie. takže sa stáva, že maminky, ktoré sú s mladšími deťmi na materskej, majú smolu a ich staršie dieťa sa do škôlky tak ľahko nedostane. resp. dostane, ale nie vždy to tej, ktorú si vyberie rodič... alebo až keď je tesne pred vstupom do školy... preoste prednosť majú tie deti, ktorých rodičia sú obaja v zamestnaní...
Podľa § 59 zákona NR SR č. 245/2008 Z.z. sú prednostne prijímané deti do MŠ:
1. deti 5- 6 ročné
2. deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou
3. deti s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou
4. 4- ročné deti
5. 3- ročné deti
6. súrodenec dieťaťa, ktoré už navštevuje danú MŠ
7. deti s trvalým pobytom na území mesta
8. deti s nástupom od 2.9.2012.

ka.
14. mar 2012

@parvitas Vdaka 🙂 ved ano, presne taky zoznam mi vymenovala riaditelka, takze mi je jasne, ze sance su viac nez mizive... Mame v zalohe sukromnu skolku, len tak je trochu mimo, a pri predstave presunu autom s 2mini - mam zatial divne pocity.... ale verim, ze sa to da zvladnut, i ked na zaciatku pokial sa spamatame, bude to trosku "o hubu". Vidim, ze vam sa narodili len nedavno, takze asi si tiez hladas to spravne fungovanie. Drzim palce a dakujem za info.

slivocka
14. mar 2012

@betina1984 oni spia iba 2x cez den a to 20 minut. ked ideme von tak mala spi a maly je po pol hodinke hore, a potom place a musime ist dnu. mala pospi potom este vo vanicke doma. oni velmi malo spia. v byte je ticho , ja len sedim na gauci aby som ich nezobudila a i tak su po 20.minutach hore 😒

rosinka
14. mar 2012

@slivocka ahoj, deti by sa mali posadiť samé a nie ich dávať sadnúť. teraz som to pri mojich dvojičkách aj dodržala a obaja sa pekne posadili samý. najskôr malá a teraz už aj malý, tomu sa to tak ľúbi, že sedí skoro stále, ale ja ich sadať nedávam. pri staršej som ju dávala sadať ja a to už vedela asi 5 mesiacoch, teraz nechávam tomu voľný priebeh

rosinka
14. mar 2012

@slivocka a s tym spaním to máme aj mi také divoké, tiež spia doobeda pol hodku, potom keď sa naobedujú asi hodku a vonku tiež nejakú hodku, malý spí hoci kedy aj dlhšie len malá stále štrajkuje, ale dnes na počudovanie spali doobeda hodinu a pol, tak už pôjdu spať len do kočiara poobede okolo druhej.

betina1984
14. mar 2012

@slivocka kazde dieta rado spi vonku, nech je ake chce. Skus chodit cez hrboli, nadtriasat kocik. Aj moje sa obcas zobudia po chvili ale este to uhrkam. To by som neprezila, aby tak malo spali. Moji maju dva velke spanky a dva par miutove, ako napr.teraz. Pak pojdeme za hodinu von asi na 2,5 hodky. Doobeda spali takmner tri hodny. Potiahnu ale do 17.00-17.30 a vydrzia uz do vecera, kym nejdu spat.

rosinka
14. mar 2012

@betina1984 závidím
ja by som chodila tiež s nimi aj doobeda von, no ale potom doma by som nič nespravila, tak chodíme len poobede

betina1984
14. mar 2012

@rosinka ja mam vyhodu, ze byvam u nasich, tak mi odpadaju urcite povinnosti, ale aj tak by som chodila von. Navarila by na dva,tri dni a poobede poslala manzela a urobila ostatne.

rosinka
14. mar 2012

@betina1984 no ja som do piatej skoro každý deň sama, tak si všetko musím robiť sama, inak pri prvej som chodila von aj doobeda aj poobede, no teraz to proste nejde a nejako mi to ani nevadí. deti si zvykli že doobeda spia doma a poobede v kočiari

betina1984
14. mar 2012

Inak, buduce mamickym dvojiciek, mam na predaj po mojich vela body, kabatikov, dupaciek, zimne overaly, aj zimne zavinovacky. Ak nie ste narocne, lacno predam. Fotky poslem na poziadanie. Body su po 1 Eure, dupacky po 2-2,5 Eur a kabatky po 1,50-2 eur.

zuzancek22
14. mar 2012

Ahojte maminky dvojičok, potrebovala by som poradiť, ako ste riešili monitor dychu, ak chceme iba jednu veľku postieľku.

slivocka
14. mar 2012

@betina1984 nasi byvaju tiez na dedine, a ked tam ideme cez vikend tak ich nechame v kociku a minule spali aj 3 hodiny na verande 🙂 ja to urcite ine byvat v dome a v byte 😔

slivocka
14. mar 2012

@zuzancek22 my sme nemali a ani mi to nechybalo , kamosky co maju tak ich to zbytocne vela krat vystrasilo pipanim a malicke krasne spinkalo 🙂

rosinka
14. mar 2012

@zuzancek22 ja som kúpila a stálo to v skrini, takže zbytočná investícia, ale ak by to boli skôr narodené tak odporúčam také na plienku to môžeš kúpiť každému svoju.

zuzancek22
14. mar 2012

@rosinka dik za radu, len na tie monitory na plienku som práve počula to že tie zvyknu ako sa detičky mrvia pípať častejšie. Ja viem že je to malá pravdepodobnosť že sa to stane, ale mali sme to v rodine, tak sa bojím,

diddika
14. mar 2012

@zuzancek22 ahoj, ja mam predcasne narodene deticky a my sme vyuzili monitory na 100%. Mne ich v nemocnici jednoznacne doporucili, ale tie s podlozkou a museli sme mat preto 2 postielky. Tiez som pocula, ze tie na plienky casto pipaju...

betina1984
14. mar 2012

@slivocka a tvoj byt nemá balkón? Veď ich skús dať tam spinkať.

nattalia
14. mar 2012

@zuzancek22 aj my sme ich mali, ja som to vyuzila, aspon na tie prve tyzdne doma... ja za seba to odporucam .-) My sme mali od zaciatku dve postielky, takze aj monitory sme mali dva, tie s podlozkou

@slivocka mne az teraz chalani zacinaju dlhsie spavat, dlho spali len tak, ze pol hodinu doobeda, naobed a poobede, a do cca. 8 mesiacov len v kociku cez den. Ja mam postielky na kolieskach a tam ich uhojdam ako v kociku, aby zaspali naraz 🙂 teda, aspon priblizne naraz 🙂

slivocka
14. mar 2012

@betina1984 na balkon kocik nevojde , vlastne cez dvere na balkon neprejde , ani do vytahu takze musi byt dole v kocikarni :(

zuzancek22
14. mar 2012

@nattalia ďakujem za radu, tiež si začínam myslieť, že budeme musieť mať dve postielky,pozerala som sa do tvojho bazariku a tuším máte kočík easywalker, ako si s ním spokojná?

betina1984
14. mar 2012

@zuzancek22 ani my sme to nemali. Paulínka ma reflux, takže aj tak by ho mať nemohla, keďže spi podložená vankúšom a Filipko spí s nami...

betina1984
14. mar 2012

Od dnes už máme dve postieľky. Drobec nebude už buvať medzi nami...🙂

juliagregor
14. mar 2012

@ka. tak ti prajem, aby ti vsetko vyslo podla svojich predstav ...

@mamoka4 vy ste važne neboli chorí? u ns sa to vlieklo neskutocne, teda nielen u mna, ale aj tu u maminiek, co si píšeme...

nattalia
14. mar 2012

@zuzancek22 ano, mame Easywalker a ja som velmi spokojna 🙂 urcite ho nemienim menit, zmestim sa takmer vsade a lahucko sa ovlada, pre mna jednoznacne super volba 🙂

zuzancek22
14. mar 2012

@nattalia tak to si ma veľmi potešila, ja som ho dnes objednala.

mamoka4
14. mar 2012

@juliagregor Nechcem to zakríknuť...ale moji starší okrem ovčí kiahní a 1 x šarlachu neboli vážnejšie chorí....ani raz nemali angínu. Syn mal 1 x antibiot. 5 r. a dcérka 4 r. A syn mal aj teraz v škole asi 10 vymeškaných hodín.. 🙂 aj to sme boli u zubarky...nás skor trápia alergie a atopia...ale to je o inom....ale verím, že ani dvojičky nebudú na tom horšie.

mamoka4
14. mar 2012

@slivocka Ahoj, zosuladit rezim dvojičkám je dlllllllllllllllllhý proces. Mne to trvalo IBA 9 mes. az okolo decembra mi zacali obe naraz poobede zaspávat....fakt to bolo dovtedy nanervy, ked jedna spala...druhá nechcela....a potom sa vymenili.....ale uz je to za nami....Držím palce, aby ste si čím skôr našli svoj režim! 🙂

slivocka
14. mar 2012

@mamoka4 dakujem krasne, verim,ze sa to čoskoro zosuladí, dnes spali 2x spolu 🙂

juliagregor
14. mar 2012

@mamoka4 oni nemali ani antibiotika ale hnusne sopliská stále, aj teraz sa dokažem rano orzculit, ked rano v skolke deti chore ukaslane, zelene sople, minule som sa až stažovala u riaditelky a ucka zacala vracat deti rodicom...
ja chapem, ked su maminy zamestnane, že neda sa už tak doliecit alebo ked nema ich kde dat, viem dobre, že ani ja nemožem zostat doma 2 týždne z roboty a vselijako to lepime s pomocou svokry a mojej mamy...
ale treba brat ohlad aj na ine deti...prajem vsetkým hlavne zdravicko potom sa zvlada vsetko

juliagregor
14. mar 2012

@slivocka ja som mala doma dva monokociky a tie som davala na balkon, rezim sme zosuladili prechadzkami v rovnakom case ...boli potom ako hodinky 9.30 sup na balkon a o 12tej dnu...