Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

sima729
21. mar 2011

@lucia.kl

@matelko1 tak dúfam,že moj malý veľký pomocník mi pomože 😉 ale tehotenstvo si užívam veľmi sa teším na bambuľky dve 😉 Budú dvojvaječné 🙂

lucia.kl
21. mar 2011

@simonessa ja mám v postielkach hneizda tak, že ich mám do U a zadnú stranu postielky mám volnú, tade na ne vidím, a je to veľmi dobrá vec, hlavne keď začnú sedieť a stavať sa, lebo si neobuchajú hlavy o tyčky.
ja tieto mantinely aj vyrábam - s menom dieťaťa, môžeš kuk u mňa v albume. keby si mala záujem, tak sa môžeme dohodnúť, a baldachýn som nemala, a ani sa mi ho nežiadalo.

simonessa
21. mar 2011

@slivocka ahoj vies co ja som pocula len o takom ze si mozes vybrat 2 kociky a oni ti ho v tej predajni spoja a urobia dvojickovy ale teraz neviem ci to urobia natrvalo alebo sa to da rozpolit naspat ale uz som zabudla tu stranku skusim ju najst..a my sme si vybrali tento poslem link a je to konkretne zeleno biely vola sa crocus http://www.svetkocikov.sk/kociky-dorjan/530-dan...

simonessa
21. mar 2011
lucia.kl
21. mar 2011

@slivocka ten dvojkočík má okolo 78cm - čiže prejde cez zárubne, v niektorých obchodoch cez pokladne 😀 ale neviem si predstaviť sama chodiť s dvoma, to keď tak mať doma dvoje samostatné golfáče pre istotu - my sme využili, keď som bola s jednou v nemocnici a s druhou bol mm doma...

slivocka
21. mar 2011

@simonessa nooo ten je pekny , autosedačky ste si nekupili k tomu, alebo niekde inde ? Asi kupime tiež taky v celku nebudem špekulovať 🙂

kablika
21. mar 2011

@simonessa hniezda som ušila. Na začiatku sa mi zdali byť zbytočnosťou, ale ako začali malí loziť, krútiť sa kadejako (tak okolo 7mesiacov) tak som to veru ocenila. Stále to tam majú, je to dobrá pomôcka pre bezpečné spanie. Zhodou okolností baldachýn sa mi veľmi páčila a i keď mám chlapca a dievča majú obaja 🙂
Z Ikea za myslím 10e fabler, také neutrálne, len taká jemná sieťovina s farebnými količkami. Je to milé a navodzuje pocit súkromia. Len nebol na to žiaden držiak (tie súpravy sú fest drahé) tak sme to zavesili na háčik na stenu, taký pevný...

simonessa
21. mar 2011

@lucia.kl idem sa pozriet 😉

slivocka
21. mar 2011

mne sa zapačil tento zatial...je ešte skoro 😔 http://www.svetkocikov.sk/kociky-tako/159-detsk...

simonessa
21. mar 2011

@slivocka autosedacky som kupila .. jednu s mimibazaru a druhu bazos.sk takze uz pouzite ale su krasne super stav takze som spokojna a neboli ani drahe takze myslim ze nam budu zatial stacit 🙂.. a je krasny ten kocik sak uz ho chcem vidiet na zivo...lebo na fotke je to take no..ale videla som jeden dvojickovsky aj v predajni a su krasne tie kociky 🙂 a hlavne velke 😀

lucia.kl
21. mar 2011

@slivocka aj treba pri výbere kočíka myslieť na to, aký máš výťah - teda ak nebývaš v rodinnom dome, a teda či do neho vojdeš, ja som musela dievčatá nosiť po schodoch a tak som mala len športový kočík s vložnými taškami - bolo to lahšie ako nosiť vaničky.
ale kočík je pekný, to hej...

slivocka
21. mar 2011

@lucia.kl no mame maly vytah...s jednym kočikom tam je problem... 😕

simonessa
21. mar 2011

@lucia.kl su nadherne tie mantinely si sikovna teda,,, a robis iba nejake svoje vzory ?alebo si napriklad mozem vybrat napriklad ja neviem ze by som ho chcela s macikom alebo neviem napriklad 🙂 mne sa pacia skor tie kratsie ,,nie okolo celej postielky 🙂 a cena? 😉

simonessa
21. mar 2011

@slivocka :D ja som mala vybratych milion kocikov a vzdy som povedala ze urcite tento chcem a potom sa moj nazor aj tak zmenil kedze som doma a skoro stale na nete tak som hladala a az som si objednala ten co som ti posielala ...ale mala som vybrate tieto ak chces kuk 🙂 http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca... potom tento :D http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca... potom http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... a potom http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... len niektore v inej farbe ved tam sa daju vybrat :D takze bolo ich milion :D

vanilka1802
21. mar 2011

@simonessa ja som si tu sadu do postielky kupovala(dala som za to 3000 korun, je tam aj paplon, poduska, obliecky, zavinovacka...no proste vsetko) este pri synovi a vyuzivala som baldachyn aj hniezdo az dokedy sme ho neprestahovali do velkej postele. Nastastie som nemusela kupovat dalsiu sadu teraz pre dvojky,pozicala mi to kamoska aj s postielkou.Takze moja rada, skus pozriet niekde na MMB isto to bude lacnejsie ako nove a myslim ze to vyuzijes. Mne sa moc to hniezdo osvedcilo, aspon Tomimu nepadal dudlik z postielky.

lucia.kl
21. mar 2011

@slivocka ja od kedy sa baby naučili sedieť, tak som si kupila monokočík z bazáru s veľkou vaničkou, tam ich posadím a idem výťahom dolu a tam ich prehodím do šporťáku a ešte 8 schodov potom zídeme v kočíku dole. takto sa to ešte zvládnuť dá, okolo 4 mesiaca už to bol zaberák ich v tých taškách nosiť... cca7kg každá 🙂

slivocka
21. mar 2011

@simonessa noo dala si mi chrobaka do hlavy s tymi kočikami 😀 ja som na tych strankach nebola ani...musim pošmírovať. dakujem krasne 🙂

slivocka
21. mar 2011

@lucia.kl ja si to ani neviem predstaviť ako to bude, ako to budem zvladať všetko 😔 mam susedov , ktory su stale doma ale tak zase stale ich otravovať nechcem aby mi pomohli ... vidime , musim si tiez vela veci este odmerať v tom našom bloku 😀

lucia.kl
21. mar 2011

@slivocka hlavne doporučujem poradiť sa už s babami, čo majú dvojčatá a kočíky poskúšali, nech povedia svoje názory...

lucia.kl
21. mar 2011

@slivocka neboj, zvládať to budeš, baby tu poradia, aj ja mám ten nápad s mono kočíkom od tialto a teda osvečil sa veľmi 😀 a na vela vecí prídeš aj sama, máš času a času na rozmýšlanie 🙂

simonessa
21. mar 2011

@slivocka :D vidis to som si tu ponachadzala :D ja chodim teda na vela stranok a aj som si vela objednavala z netu...sice som to nikdy neuznavala ale teraz ked som bola na pn a my mame v trencine 3 obchody dokopy myslim s takymito vecami a je to tam strasne predrazene a na nete najdes aj viac moznosti ak sa ti chce pozerat poslem ti linky na tie stranky odkial som si objednavala alebo len pozerala a ak sa ti bude chciet mozes postupkne pozerat ..alebo teda neviem ci ty chodis po obchodoch a nakupujes si tam :D

slivocka
21. mar 2011

@lucia.kl dakujem pekne, ešte že je MK lebo vela veci sa tu človek dozvie .... 🙂

slivocka
21. mar 2011

@simonessa ja tiez budem asi vela cez net, po obchodoch sa mi veru nechce ani nahodou chodiť 😉 kludne pošli linky 🙂

lucia.kl
21. mar 2011

@simonessa
@slivocka ja som nakupovala z týchto stránok...
www.predeti.sk
www.prenasedeti.sk
www.kojenecke-obleceni.eu
http://www.webareal.sk/najlacnejsieplienky

a oblečenie najradšej nakupujem v tesco - dobré ceny, dobrá kvalita...

slivocka
21. mar 2011

@simonessa tak vy mate teda prehlad 😀 dakujem krasne, idem si to hned poukladať a neskôr budem nakupovať 😀

slivocka
21. mar 2011

@lucia.kl dakujem krasne...este sa ta chcem opytať či si maličkych hned davala do dvoch postielok alebo spinkali najskôr v jednej?

janula18
21. mar 2011

Tak dnešná kontrola dopadla dobre, zdá sa že sú to dvaja chlapci.

Chcem sa opýtať, čo máte kočík vedla seba má niekto kolieska predné otočné, lebo ja zdažujem medzi dvoma kočíkmi, jeden má predné pevné druhý otočné. Neviem či je to výhoda pri dvojičkových mať pohyblivé, lebo sa mi viac páči ten s pevnými, ale neviem sa rozhodnúť. Neviem aké je to tlačiť taký veľký kočík ☹ 😒

simonessa
21. mar 2011

@slivocka napriklad som si par veci aj vydrazila na mimiaukcie..tam musis byt aspon 1 tyzden zaregistrovana aby sa ti dalo drazit..a tam som si vydrazila krasne nove overaly za 2 e pozri sa do mojho albumu overaly tam ich mam 🙂

alama
21. mar 2011

@janula18 ahoj, urcite s otocnymi prednymi. My sme zo zaciatku mali bez otocnych a to bol des, aj ked krpci boli este malicki. Potom nam dorazil konecne novy kocik (meskali s dodanim, preto sme si obstarali ten starsi bez otocnych koliesok) a to bolo uplne o inom. Super, ziaden problem, este teraz, ked som ich nedavno vozila, tak to ani necitit, a to uz maju kazdy 13 kg. My nas kocik teraz predavame, uz sa nechcu vozit, ale tie necele dva roky sme ho vyuzili dobre a pre mna aj bez velkeho namahania a mali sme len tento jeden, nemuseli sme menit (teda ak neratam ten prvy, nahradny). A gratulujem k chlapcom 🙂