Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
9. máj 2011

@vivian2 nebud smutná, ja som bola v takej istej situácii ako ty, tiež som šla v 29. tt do nemocky a doma malý syn...som bola nešťastná a nariekala som, ale potom som si to nejako v hlave upratala a po pôrode som pochopila, že keby som tam nebola, tak deti sa narodia ovela ovela skôr...
je rozdiel byť doma s jedným dieťaťom ako bez...on nejako nechápal, že ja nesmiem sa s ním tolko hrať, ako bol zvyknutý...
syn si zvykol na tatina a lepšie znášal bábätká...chceli ma pustiť po 3 týžňov domov, ale ja som nechcela... sa mi dr. rehnili, že som jediná, čo sa nepýta domov...
držím ti silno pästičky a neboj všetko zvládneš ty a aj tvoja dcerka doma...

juliagregor
9. máj 2011

@zuzika30 držím a teškám sa na bábätká 😉
@simonessa ešte sa ešte gulkáš ? 😎

juliagregor
9. máj 2011

a všetky vás pozdravujem, ja pracujem a pijem teraz kávičku, tak si vás trošku čítam...

linduska2
9. máj 2011

@vivian2 ak si pametam tak chodis k doktorke Goshhalovej alebo k Plankovi ja som ti pisala ze k nej idem teraz vo stvrtok.Dufam ze mi uz daju vediet co ako?Mne sa nejako tazsie zacalo dychat a na vecer ma pycha v bruchu ledva sa pretocim zo strany na stranu.ale to tak asi ma byt.mozno ze sa vydime na kramaroch.kedy tam ides?drz sa 🙂 🙂 🙂

smejko
9. máj 2011

@zuzika30 drž/te sa 🙂

vivian2
9. máj 2011

@linduska2 nastupujem zajtra rano. Doktorka Gottshalova je moja lekarka. Chodim ku nej, ma ordinaciu v Pezinku. Ona sa bude o mna starat az do konca a aj ma odrodi.

@juliagregor Dakujem za povzbudive slova. Ani nevies ako mi to pomohlo. Je to tak, ze ja ako matka si myslim, ze sa najlepsie postaram o moje dieta. Ale viem, ze to zvladne aj manzel a hlavne ja mam teraz zodpovednost za tych malych v brusku, nech vydrzia co najdlhsie. Aj tak som doma uplne nepouzitelna, lebo len lezim a stoniem. Len mi bude chybat to moje dievcatko. A kolko si ty nakoniec lezala, v ktorom tyzdni sa ti deti narodili?

wera
9. máj 2011

ahojte babulky 🙂 tak ja som od piatku na kramaroch, ale este stale sa gulame 🙂 v podstate ma prijali ale nic mi nepovedali...takze vobec netusim na com som...ani neviem kto je moja izbova lekarka lebo kazdy den tu je niekto iny... Pri prijme mi robili utz a babatka su v poriadku, aj prietoky su okey dokonca ze krcok drzi co som bola prekvapena lebo docent plank mi den predtym povedal ze uz nedrzi, tak to aby som si potom vybrala co mi viac vyhovuje 😀 ale na utz bolo vidno ze sa otvaram ale ze iba trochu... Kazdy den mi robia monitor a to je asi tak vsetko. Takze sa necham prekvapit co bude...

@zuzika30 silno drzim palce nech to mate co najskor a v pohodicke za sebou 🙂

@vivian2 neboj sa uvidis ze ta hospitalizacia ma svoj vyznam, tak zajtra sa vidime 🙂

@linduska2 budem na stvrtok drzat palceky aby ti doki nieco povedala...mne sa k porodu zatial nikto nevyjadril...

majka1987
9. máj 2011

neviem co mam robit... doktorovi som isla s tym, ze mi tvrdne brucho tak mi odporucil kazdy vecer Magne B6, samozrejme nepomohlo, tak som tam isla zasa, lebo to tvrdnutie bolo castejsie, a odporucil mi dat si aj kazde rano. Samozrejme ze ani to mi nepomaha a tvrdne mi stale ☹

margaretka3
9. máj 2011

@majka1987 Majka aj mne tvrdne brucho, takže beriem rano aj večer 1x magn., tiež to nie je nejak extra lepšie, ale najlepšie je čo najviac oddychovať. Keď viac pochodím, lebo občas nam aj navariť a upratať treba 🙂, s deťmi na kružky, tak ako dnes, tak brucho je veľmi tvrdé, ale keď si oddýchnem, tak je to lepšie....si doma alebo ešte pracuješ?

juliagregor
9. máj 2011

@majka1987 magnezium môžeš aj 3 krát denne...v pohode a netreba len Magne B6, ten je zbytočne drahý, rovnaký účinok má aj magnezium lacticum...doležitá je dávka v jednej tablete a tie maju rovnaku...ak sa necítiš dobre, normálne chod do nemocky na pohotovosť...napichnu ti infuzky a bude ti ovela ovela lepšie...učinok infuzky a tablety je nezrovnatelný...
a porozmýšľaľa by som aj o lekárovi, ten čo berie tvrdnutie brucha v 29 tt jedných dnum a druhým von je blbec 😠
prepáč sa výraz, ale tak to cítim... píšem tu už velmi dlho a takéto veci ma stále vedia nahnevať...

@vivian2 ja som ležala až do konca, deti sa plánovane narodili posledný deň 35 tt, su jednovaječní, preto skor, váhu mali 2000 a 2200 g, neboli vôbec v inkubátore, len v postielakach na oddelení s nízkou porodnou hmotnosťou...

@wera tak si tam pekne oddýchni a ešte poležkaj a hlavni naspi si dopredu 😀

juliagregor
9. máj 2011

nám lekár v nemocke vysvetloval, že tvrdnutie je normálne pri zmene polohy, ked len tak ležíte a odpočívate a bruško tvrdne, tak by nemalo vica ako 10 krát za deň...ak ano, treba to riešiť...
tvrdnutie je stiahnutie celeho bruška do krča, ako do kamena...môže a nemusí to byť bolestivé...
ak je tvrdá len časť bruška, tak to len deti vyvádzajú... 😀

vivian2
9. máj 2011

@juliagregor jooj tak to mne tvrdne asi 30x za den, mozno aj viac....asi je naozaj dobre ze idem to ten nemocnice. Hadam sa mi to tam infuzkami trochu ukludni. No, ja si idem lahnut k mojej dcerke, nech si ju este aspon trosku uzijem......bude mi velmi chybat...to bude na tom celom to najhorsie.

juliagregor
9. máj 2011

@vivian2 ano bude, nebudem ti klamať a vieš čo bolo pre mna najhoršie, že som mu vôbec nechýbala, prišiel za mnou ja slonie slzy a on nič, pobehal, dal ahoj a šiel preč... 😎

smejko
9. máj 2011

zajtra začíname 9 mesiac a tak som si povedala, že je načase urobiť veľký krok - tak som konečne zbalila tašku do pôrodnice, uff, dávala som si načas 😎 ešte zbaliť veci pre drobcov, lebo keby som to nechala na mm, tak neviem neviem ... 😀 Zbalila som sa do malého kufra na kolieskach - keď som tam dala osušku a župan, tak bol kufor hneď plný 😒 ale narvala som tam ešte aj papuče a tašku s hygienickými potrebami. Vložky, jednorazové podložky, toaleťák a plienky s utierkami pre malých skončili v "príručnej" batožine ... a zas som sa raz utvrdila v tom, že neznášam balenie 😒 Mám doma vytlačené rôzne zoznamy a teda som sa dobre pobavila pri čítaní niektorých z nich - napríklad : http://www.dietaaja.sk/taska-do-porodnice.php Malí zrejme oslavujú, že mama slávnostne spakovala veci, bo odkedy som odložila tašky do kúta, prevaľujú sa a kopú ako o život ... a to inokedy už zvykli o takomto čase pokojne odfukovať 🙂

Inak, k tomu magneziu - ja som dostala od mojej dr odporucenie na toto Magnesium - http://www.super-lekaren.sk/index.cfm?module=Ca.... Kedze mam krce v nohach a brutalne trpnutie prstov (konceky si vobec necitim alebo naopak, pri kazdom dotyku klavesnice mam pocit, akoby mi do nich pichali tisice spendlikov) tak mi povedala, ze si mozem davat aj 3-4tablety denne. Ale brusko mi obcas trpne aj napriek tejto mega davke Mg., tak neviem v com je problem ☹

juliagregor
9. máj 2011

@smejko tie pršteky to je tzv. karpálny tunel, po porode to prejde...a tie krče to je straaaašne nepríjemné 😒

marcelina27
9. máj 2011

Tak sa blížiš do cieľa. Ja som mala zbalené do nemocnice od 25 týždňa a nosila som si kufor na každú kontrolu 5 krát sme sa previezli ale nakoniec sme zostali aj s mojím kufrom v nemocnici. Tak som si vždy hovorila, kedy ma tam nechajú dve deti doma, dve v brušku komu vyhovieť. A to najmenšie doma nemalo dva roky 😉

mamoka4
9. máj 2011

@linduska2 Nie na oddelenie za mnou manžel nebol, iba tam pri výťahoch kde sú návštevy. Ja som mala sekciu nariadenú, lebo toto bol už môj 3 cisárák. A po každom cisárskom je každá rodička min. 24 h. na oddelení RES, kde Ťa sledujú a tam nik za Tebou nemôže, potom Ťa prevezú na šestonedelie bud na klasické alebo nadštandard.Bábätká som videla ešte krvavučke, špinavučke 🙂 na sále a potom až na RES-ke, asi po 3-5 h. po pôrode....neviem presne. Ja som po 24 h. začala na RES-ke chodiť, previezli ma na nadštandard a tam my priniesli baby a priložili..nemusis sa bat, ze Ti nepride po cisaraku mlieku, aj ked budes ich mat prilozene na druhy den. Ja som kojila 2starišie deti 18 mes. a dvojičky stále úspešne kojím už 10 týždeň a všetky deti mi priložili až 1 den po cisarskom.Ked mas nejake otázky...sem s nimi 🙂

zuzika30
9. máj 2011

Baby sorry ze sa Vas pletiem, ale Zuzka by chcela aby ste to vedeli, dnes o 19:00 sa nam narodili krasne a zdrave deticky, Dominika ma 3.300g a Matko 2.9000g. Vsetci su zdavi a v poriadku,tak ked sa manzelka vrati, tak urcite napise...
Dakujem za podporu a vsetkym praje vela stastia... Manzel 🙂

lucia.kl
10. máj 2011

@zuzika30 gratulujeme a tešíme sa, veľmi pozdravujem a prajem skoré zotavenie po pôrode..

juliagregor
10. máj 2011

dobre ránko,
jej aká krásna správa hned ráno 🙂 🙂 🙂
@zuzika30 srdečne Ti gratulujem (samozrejme aj manželovi) a prajem vám hlavne vela zdravia a skoré zotavenie po pôrode 🙂 🙂 🙂

slivocka
10. máj 2011

@zuzika30 Jeeeej Zuzka blahozelam, tak ste sa predsa dockali...hlavne ze ste zdravucki . 😵

margaretka3
10. máj 2011

@zuzika30 Jéééj super, veď som sa nemohla dočkať, kedy tu ráno nazriem 🙂 a super váhy mali drobci, nech sa držia.....

majka1987
10. máj 2011

@margaretka3 som doma, nepracujem. To samotne tvrdnutie mi neprekaza, neboli, len mam strach ci sa nieco nedeje a ci su babatka v poriadku, ale kopu poriadne, tak ma to vzdy utesi 😉
@juliagregor doktor mi nato povedal len jednu vec, ze sa mu to velmi nepaci ked mi tvrdne brucho, a len mi zvysil tu davku. na poradnu idem o 3 tyzdne, a ak by sa to zhorsilo, tak si budem davat aj na obed jednu tabl. Inak sa citim velmi dobre, ako som pisala margaretke, a ani ma to neboli, len je cudne, ze to mam aj ked sedim, lezim, chodim..... 😠

ika00
10. máj 2011

@zuzika30 tiež blahoželám, a nech sa vám dobre darí 🙂

smejko
10. máj 2011

@zuzika30 gratulujeme k drobcekom, zelam maminke aj malickym vela zdravicka, aby sa skoro zotavili a aby ste boli vsetci styria stastni a spokojni ... cmuk

smejko
10. máj 2011

@juliagregor to dufam, ze to trpnutie po porode prejde, si inak neviem predstavit, ze by som s takymi "drevenymi" prstami mala robit nieco s drobcekmi ☹

zuzuliatko12
10. máj 2011

@zuzika30 gratulujem k detičkám a prajem Vám veľa zdravíčka a nech sa skoro zotavíte po pôrode

smejko
10. máj 2011

idem vas pobavit 🙂 sice stale nemam fotku v profile, ale mam fotku mojho "kotlika" 😀 Dnes 130cm v pase, +20kg na vahe, to pana doktora vo stvrtok nepotesi ☹

slivocka
10. máj 2011

@smejko krsne bruško... nadherne 😵

margaretka3
10. máj 2011

@juliagregor Julka a aký je vlastne rozdiel, čo sa týka pôrodu jedno alebo dvojvaječných detí? Naše sú tiež jednovaječné, majú spoločnú placentu, ale každá má svoj vak.....tebe to bolo ako vysvetlené? Lebo mne nijako :(