Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
20. máj 2011

@deinad áno, to sme boli my 🙂

deinad
20. máj 2011

@lucia.kl super musela som to v archive vykukat aka som bola zvedava a pozeram pri nejakej kocke v okuliaroch menovku ze Lucia a ja ze to musis byt Ty, aj ked asi by som Ta normalne keby nepovies nespoznala, baby su krasne a riadne sibalky, to si teda uzivas v pravom slova zmysle 😀 ale je to parada, hlavne ked je teraz tak krasne...

deinad
20. máj 2011

@juliagregor dakujem si mila, ze na mna myslis...som tak nejak v pohode a dufam, ze to tak aj ostane aj v case, ked bude KET na dosah, nerada by som sa tym vela zaoberala, takze si dopredu hovorim, budem to brat sportovo 🙂 ale zaroven sa na tu pripravu a to vsetko aj tesim, ostalo nam jedno embryjko, ale radsej sa poistim aj ziadankou na 2.ivf, aby som keby nieco, necakala prilis dlho..inak sa mame s mm vyborne, uzivame si tieto krasne dni a som rada, ze aj Vy ste vsetky OK a hlavne v pohode, tak to ma byt 😉

lucia.kl
20. máj 2011

@deinad mňa ani vlastná svokra nespoznala a aj deti len podla mikín vedela že su to oni... 😀 😀 ani ja by som sa nespoznala keby som nevedela že som to ja 😀 😀 😀

mamoka4
20. máj 2011

@janette77 Ahoj ja som doteraz používala Sudocrem z pôrodky a včera som si kúpila Sudocrem za 5 € to 125 g. Sudrecrem je výborný aj na potničky, alebo hocijaký pluzgier aj pre edospelákov. 😉 A toto velke balenie vydží cca 1 rok. Zaruka je to roka 2013 takže pohoda.

drtka
20. máj 2011

Hlásim sa s nie dobrými správami ☹ Dnes sme absolvovali morfologický ultrazvuk na ktorom sme sa dozvedeli strašné správy. Dozvedeli sme sa že čakáme chlapčeka a dievčatko avšak chlapček má 2 cievkový pupočník, ktorý by mal byť 3 cievový a dievčatko je v strašnom stave. Má vývojovú chybu, divnú hlavičku, nevyvíja sa jej mozog, skrátené stehenné kosti 😢 😢 😢 V stredu idem na odbery plodových vod a potom sa uvidí aké možné máme riešenia. Je to strašný pocit ako sa Vám z minúty na minútu zmení celý život.
Máte niektorá s takýmto niečim skúsenosť alebo ste počuli o podobnom prípade. Že vraj ten 2 cievový pupočník nie je nič strašne, rodia sa s tým deti ale počkáme na výsledky z amniocentézy.
Potom uvidíme aké riešenia sú ale aj tak sa strašne bojím a nevidím to ružovo. Aj keby bol chlapček v pohode tak potom ako sa to rieší keď je jeden plod zlý?

juliagregor
20. máj 2011

@drtka to ma mrzí 😔 veru neviem ako by som ti poradila a pomohla

juliagregor
20. máj 2011

@drtka hladám, googlim ...tak dvojcievny pupočník...je aj tu viac tem, zakladatelky maju pekne zdrave detičky...je to asi velmi individuálna záležitosť, čo sa týka dievčatka, tak neviem...osobne by som prebrala všetky možnosti čo najskor s lekárom a nečakala na výsledky z amniocentezy... velmi ma to mrzí a posielam ti vela síl, aby ste to spoločne s partnerom zvládli...
mali sme tu až aj operáciu in-vitro, ale to lekári riešili jednovaječne dvojičky a TTTS

vanilka1802
20. máj 2011

@simonessa gratulujem k narodeniu deticiek. Pekne vahy. Zelam hlavne vela zdravicka a mamine vela mliecka.

vanilka1802
20. máj 2011

@drtka to mi je strasne luto ze mate take zle spravy. Neviem co ti poradit. Hlavne musis byt silna. Drzkaj sa .

ivikli
20. máj 2011

@lucia.kl neda mi nenapisat 🙂 ja som bola od 6tt na PN a musela som lezat a tak "vybavicku" vratane kozmetiky riesil moj manzel. v zozname bol aj sudocrem a on dosiel z lekarne zo 400 gramovym balenim - vraj ked cakame tie dvojicky 🙂 mam pocit ze je to "hrncek var", z tej pixle vobec neubuda 🙂 a tiez sme spokojni

dana_l
20. máj 2011

nasla som jednu stranku o dvojickach. ak mate zaujem pozrite si

http://www.motheroftwins.com/index.html

dana_l
20. máj 2011

@schaja @slivocka niektora ste pisali ze ste mali vahovy rozdiel medzi detickami ale pri druhom sone to uz bolo ok.
ja som bola dnes u doktora. dievcatko vazi 407g-20tt+6 a chlapcek 450g-21tt+2. rozdiel asi 12%. kde robili sono odporucili zopakovat sono a tak mam termin na buduci piatok. ani doktorovi sa ten rozdiel velmi nepacil. vravel len ze on sa o mna dobre postara a ak bude znova rozdiel tak do inej nemocnice na vysetrenia.

co vam povedali pri vahovych rozdieloch. ja som citala ze pri rozdielom nad 20% sa musi sledovat.

moje pecenove testy su ok, moc ok. len to zelezo je velmi nizke. vravel ze mi predpise tabletky a ja ved ich uz beriem treti mesiac. takze asi velmi nepomahaju 😉

schaja
20. máj 2011

@simonessa no pekny datum si deturence vybrali - ze piatok 13-teho 🙂 ale pre teba tp bol urcite ten najstastnejsi den v zivote 🙂 gratulujem a nech sa vam dari 😉

schaja
20. máj 2011

@dana_l my sme mali nazaciatku rozdiel 10% a tiez doki povedal ze ked je viac ako 20 musi sa to sledovat lebo by sa mohlo stat ze jedno babo berie ziviny druhemu po par tyzdnoch bol rozdiel len 4% a minuly tyzden len 1% tak som strasne rada. neboj 12% je v pohode ale je fajn ze si na to davaju pozor - radsej skontrolovat 2x ako nieco zanedbat-neboj bude to v pohode a dievcatko to dozenie 😉

dana_l
20. máj 2011

@schaja dakujem za taku skoru odpoved. ja si tiez myslim ze je dobre sledovat ale manzel je uz taky "splaseny". ani spavat poriadne z toho nemoze. snazim sa ho upokojovat.
dnes som chcela urobit nieco v zahrade a on mi vravi, deticky nie su ok, ty musis menej "robit". oddychuj. zlaty je. len mne to takzo padne ked sa dobre citim.

sophie ani lea dnes nespali na obed. a sophie je teraz taka unavena ze len vrieska a place. a robi zle lei. idem ju dat do postele nech bude trochu "klud".

dana_l
21. máj 2011

viete babenky, ja som sa velmi bala ze mi doktor povie ze deti maju nejake viditelne geneticke vady - kvoli mojmu veku. takze sprava ze jedno je teraz trosku mensie ako to druhe mi pride ako "dobra" sprava.
az teraz ma napadlo ze som sa nepytala na vysledky na ds. 😕

slivocka
21. máj 2011

@dana_l ahoj,ja som mala teraz rozdiel 2% ale doktor povedal ze do 20% je to uplne ok. dokonca mojej kolegyne kamoška porodila dvojičky pred mesiacom, chlapček mal 2200g a dievčatko 3200g , dost rozdiel ale bolo to ok 😉

slivocka
21. máj 2011

@dana_l a blahozelam k pariku 🙂

slivocka
21. máj 2011

😢 @drtka je mi to strasne luto , verim ze vsetko bude v poriadku a nebude to také zlé ako to vyzerá, hlavne vela síl budem na teba mysliet a drzat ti palce 🙂

juliagregor
21. máj 2011

@dana_l gratulka k páriku, rozdiely su pri dvojvaječných deťoch uuplne bežné, a naviac aj každý lekár má ine "oči" týždeň hore dole 😎 deti môžu mať aj kilo rozdiel...len pri jednovaječných je to trošku komplikovanejšie...

janette77
21. máj 2011

@mamoka4 Ahojko, super vediet, ze je takyto "vsestranny"...takze nam ta 250-ka vydrzi dlho...sa tesim, lebo naozaj som spoko.🙂

janette77
21. máj 2011

@drtka Ahoj...tazko sa mi citali Tvoje riadky, drtka... U koho si bola na morfologickom? Nechces skusit este jeden taky velky UZV? Pre istotu...pre viac informacii... Velmi Ti drzim palce pri amnio (ja som mala zase zle vysledky skriningove, ale amnio som odmietla, pretoze sme sa s manzelom vela rozpravali a zhodli sa na tom, ze si nechame akekolvek deticky). No upkojilo ma, ked ma zobral "do parady" Dr. Cunderlik, podrobne skontroloval deturence (inak to bolo pre mna najbolestivejsie - myslim fyzicky - vysetrenie v tehu) a skonstatoval, ze su v poriadku a nevidi dovod na nepkoj. Vraj mi vysledky skreslil vek a dvojicky... ale ten strach, kym sme k nemu prisli (asi 3 tyzdne...) si viem este teraz privolat spat a da sa preto povedat, ze sa viem vcitit do Tvojich obav. Velmi ma to mrzi, budem na Teba mysliet a prajem tie najlepsie rozhodnutia, vela sa rozpravajte, hodnotte a rieste srdieckom. Nepozerajte na ludi, okolie...

janette77
21. máj 2011

@ivikli 🙂) krasna prihoda, taky typicky postoj nasich manzelov...no nie su ti chlapi uzasni? 🙂)))))))))))
Takze mate vystarano aj do osemnastky! Clovek nikdy nevie a @mamoka4 pisala, ze je to kremik celkom vsestranny... 😎

janette77
21. máj 2011

@deinad Ahooooj! Som na Teba vela myslela.... No, o co skusenejsie budeme, o to kvalitnejsie Ti 🙂) budeme radit. Tes sa! 🙂
Rada citam, ze si v pohode. Poznam tie odrazky od dna velmi dobre a vzdy som sa snazila nepoddavat neuspechom. Teda vytyrat som sa ja vedela statocne, to ano, ale potom som sa startla a zila pohodove dni.
Velmi Ti drzim palceky a tesim sa na dalsiu letnu ? tehulku.🙂

Bozinku, ja sa rozlejem na kolomaz... z vedlajsej izbicky (detskej) sa ozyvaju tie najkrajsie zvuky na svete...tie prve dzavoty, ja som z toho uplne hotova... Najradsej by som vystala dieru pri dverach a nacuvala.🙂

juliagregor
21. máj 2011

@janette77 polož si tam telefon a ponahrávaj si ich ...ja si to často púšťam...používam hlasový záznamník...je to sranda počúvať

janette77
21. máj 2011

@juliagregor Odpadnes, ale som sa uz hrabala v mobile, ze akoby som ich nahrala! Len som to este s tym mojim strojom nikdy nerobila... Ide sa prebalovat a papat...

juliagregor
21. máj 2011

@janette77 😎 ja to mám v multimediách

drtka
21. máj 2011

@janette77 No bola som už 2x na morfologickom. Jeden krát u MUDr. Ditteho a tam ma akútne hneď poslal na Kramáre k MUDr. Čunderlíkovi. Kým ma po 2 hodinách zobrali na radu, MUDr. Čunderlík musel ísť k pôrodu tak ma zobral miesto neho iný a ten mi tam navyše našiel u dievčatka aj tie kratšie stehnové kosti. V stredu idem do nemocnice na amniocentézu a vo štvrtok ma chce ešte raz vidieť MUDr. Čunderlík. Ale ja tam veľké nádeje nedávam. Dievčatko nemá ani vyvinuté nosové kosti a má hydrocefaus. Je to strašný pocit, na nič iné sa neviem sústrediť a ani si nechcem predstaviť čo nás všetko čaká. A najhoršie bude rozhodnutie ak nám náhodou povedia, že chlapček je zdravý

drtka
21. máj 2011

@juliagregor No len ja nemám na výber, musím počkať na výsledky z amniocentézy. Ak by bol obe deti ťažko postihnuté , tak ich nebudeme trápiť na tomto svete. Viem že to ťažko niekto chápe, mne sa to aj ťažko píše ale čo by mali za život ☹ No a k tomu aby spravili zákrok potrebujú výsledky z amniocentézy, bez toho niečo také nemôžu vykonať. Ale zatiaľ mi povedali tieto možnosti. Buď preruším celé tehotenstvo alebo donosím obe a vydržíme koľko dievčatko vydrží na svete. Ja stále verím na nejaký zázrak. V každom prípade musíme počkať na výsledky a potom sa nájde nejaké riešenie. Len je na tom najhoršie, že ešte minimálne mesiac ich budem mať pod srdcom, bruško mi bude rásť, stále ich budem cítiť 😢 😢 😢 A potom keď si mám prestaviť že ich budem musieť porodiť mŕtve, tak sa mi nechce žiť 😢