Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

christie
21. jún 2010

@adjka dik, asi predsa zvitazi easy walker 🙂

macilaci
21. jún 2010

@lusinkaj dobre robíš, v šaci sú všetci dobrý. za kým chodíš? ja som tam preležala 2 mesiace, poznám každého ako svojich vlastných :DDD

macilaci
21. jún 2010

@alienka73 dr. Adam a jedna taká stará senilná. s tou nemockou mám iba zlé skúsenosti tam som zas ležala 3 týždne, nikdy viac.

alienka73
21. jún 2010

macilaci dufam, ze nemas pravdu, teda ze nie vzdy to tak musi dopadnut lebo ja tam idem bud zajtra alebo najblizsie dni tak snad nebudem mat taku skusenost ako ty 😒 .

alienka73
21. jún 2010

Preco sa neda poslat IPcko?
@katrinb, dik za opytanie, citim sa celkom v ramci normy ale teraz som uz taka rozladena z toho, ze kedy to bude a hlavne ze sa asi nevyhnem hospitalizacii pred porodom. Teraz sme sa vratili z monitoru a kvoli vyzsiemu tlaku ma tam chce mat dr uz teraz. Mala som najprv 140 na 90 a potom 130 na 90, ale doma som si namerala teraz 130 na 75 a potom 128 na 62! Takze to vyzera, ze som ho mala zvyseny len v nemocke a kvoli tomu si tam pojdem asi lahnut uz zajtra a ktovie kedy porodim.Zajtra mam prist na premeranie a podla toho si ma tam nechaju alebo nie. Dr. mi nechce robit cisarsky aj ked povodne suhlasila ale uz ma tlaci do prirodzeneho, tak sa tesim. Neviem nejak sa na prirodzeny necitim a aj kvoli malemu som to chcela mat pekne naplanovane na nejake doobedie konkretnu hodinu a tak by siel mm naspat za malym. Ale nejak uz snad porodim. Dam vam vediet cez Ajku. Dnes som bola otvorena na jeden prst a to iste bolo aj v sobotu cize sa to nezmenilo. Tak ked sa uz neozvem tak uz tam lezim.

luciaf13
21. jún 2010

@alienka73 moj tlak bol taky isty a pri oboch tehu som lezala tyzden pred porodom kvoli tlaku v nemocke...zevraj preeklampsia ale okrem tlaku som mala vsetky vysetrenia ok, ziadne bielkoiny v moci.....len moj panicky strach z porodu a z doktorov a nikto si to nedal vyhovorit a hospitalizovali ma a pchali dopegytom a magneziom....takze syndrom bieleho plasta mi uznala len jedna jedina doktorka zo vsetkych 😝 ale neboj vsetko bude v poriadku a mas posledne tyzdne kedy sa vyspis aspon trochu a oddychnes si 😎 😎 paaa

macilaci
21. jún 2010

@alienka73 no dúfajme, zas ja som bola na rizikovom tehu oddelení, myslím 17A a bolo leto, dovolenky v plnom prúde, v podstate tam nebol okrem primára nik normálny, ten je super.

macilaci
21. jún 2010

@alienka73 za kým chodíš?

alienka73
21. jún 2010

@lucia13, mne sa marilo, ze niekto to tu uz rozoberal tieto problemy s tlakom, mne to vybehlo az teraz a stavim sa,z e ten zvyseny som dnes mala preto, ze uz v sobotu po monitore mi dr. vravela, ze mam prist v pondelok a ze si ma tam mozno uz nechaju, tak som od vtedy bola v strese ze ako zariadit maleho a pod. Mne to vadi preto, ze teraz si bude musiet mm vybrat dovolenku ak tam budem lezat a potom po porode mi o tolko dni menej pomoze lebo uz bude musiet do prace a inu pomoc ako od neho velmi nebudem mat. S domacnostou a pri detoch mi nik okrem neho nepomoze ☹ . Navyse spanok v nemocnici? To si neviem predstavit ked doma moja noc vyzera tak, ze pospim dve hodky zobudim sa bud na tvrde brucho alebo na nieco ine spotena kompletne a potom dalsie dve hodky neviem zaspat tak si idem do obyvky pozriet telku, dam si teple mlieko a zas zaspim nad ranom na dve hodky. V nemocnici to bude zabava na tych super posteliach.
Inac som volala dr. ze ci brat tu tabletku co mi dala na noc, asi ten dopegyt co spominas, nepamatam nazov a vravela som jej ake tlaky som si doma namerala tak poveedala ze urcite si nemam dat tabletku ak sa mi tak znizil a ze zajtra mam prist len na premeranie, tak uvidimeA mozno potom ma hospitalizuje v stredu , ona ma vtedy sluzbu..Akurat ze mam ist na premeranie na centralny prijem tak som zvedava ako budu na mna pozerat,z e co tam chcem 😲.

@macilaci chodim za dr. Rosakovou. Kto je teraz primar?

alienka73
21. jún 2010

Este mam otazku do kedy vam prislo vyjadrenie zo socialky o poberani materskeho? Rozhodnutie alebo ako sa to vola. Lebo ja som na MD od 17.5 ale zatial mi ziaden papier zo socialky neprisiel.

lusinkaj
21. jún 2010

@macilaci no aj ja som spokojna so sacou...ja chodim za dr.Linkeschom 🙂
tak verim,ze bude dobre vsetko 🙂

lusinkaj
21. jún 2010

@katrinb tak ja poznam ako som uz pisala dr.Linkescha 🙂 zlaty dr.tak hadam,ze aj on ma bude robit a predsa je to lepsie ked mas znameho....tak uvidime ako to dopadne 🙂

katrinb
21. jún 2010

@lusinkaj - on je mily doktor.....tak drzim palceky na zajtra

lusinkaj
21. jún 2010

@katrinb dakujem pekne 🙂 ano je zlaty...tak dufam,ze nebudem tam dlho a vsetko pojde dobreee

adjka
22. jún 2010

@christie aj u mna vyhral, aj ja ho mam...

matelko1
22. jún 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
von je,ale zima,a ze vraj leto ☹

@alienka73 mne prislo rozhodnutie zo socialky dost neskoro.myslim,ze az po 2 mes co som uz bola na MD.

slniecko174
22. jún 2010

Ahojte maminy 🙂 vcera mi moja pani doktorka potvrdila, ze cakam dvojicky 🙂 tak sa chcem popytat na par veci, ktore ste uz zazili alebo este len zazivate. Podla prepoctov na sone ma jedno moje mimi 22 mm a 9+6 a druhe mimi 9+3, tak sa vas chcem opytat ci neviete kolko ste mali vy v tomto tyzdni ako som ja teraz a ci je vsetko v poriadku?

bombula
22. jún 2010

@slniecko174 ahoj skus aj tento klub tehuliek
Dvojičky - ptp Nov 10 - Mar 11

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/dvojicky-ptp-nov-10-mar-11/

aktualne sem chodia tehulky z tvojho datumu predpoklad. porodu

slniecko174
22. jún 2010

@bombula dakujem, napisala som tam

alienka73
23. jún 2010

Dnes poobede si idem aj ja polezat do nemocky, uviidme na ako dlho. Tlak mam sice dobry ale dr. ma tam chce aj tak mat pod kontrolou tak na mna myslite. Ked budu deticky na svete dam vediet.
Drzte sa vsetky a pekny den

bombula
23. jún 2010

@alienka73 myslim ze je to rozumne. dohodli ste sa na tom ako budes rodit? ak nie tak typujem prirodzeny

alienka73
23. jún 2010

@bombula ano, dvakrat suhlasila s cisarakom a naposledy uz zasa presviedcala na prirodzeny tak uvidime ako dopadneme. Chcela som sa ta opytat, ked idem na prijem dostanem erarnu nocnu koselu? Ja uz mam len nocne kosele ktore si setrim po porode , tie na kojenie a do normalnych pyzam uz moj velke brucho nevtrepem, tak neviem v com tam budem. Navyse sa vkuse v noci potim tak radsej by som erarnu. Ako casto mi ju vymenia?

bombula
23. jún 2010

@alienka73 ojoj do tej erarnej by som nesla ani za nic, tie tak pre tie ciganky co su tam... mne ju ponukali na prijme, to co mi ta pani ukazala tak zo zufalstva som sa musela aspon zasmiat, katastrofa...🙂 normalne si svoje zober,ale uz aswi nestihas kupit nejake vacsie od cinana... ja som mala taku jednu uz aj na den porodu, na snurky a po porode sa mi v nej dobre kojilo, lebo som rozviiazala a bolo.musela si doma v niecom spat tak to si zober. nemusis byt iba v pyzame le to co nosis na doma napr.

katrinb
23. jún 2010

@alienka73 - drzkaj sa a tesim sa na spravicky o babatkach

juliagregor
23. jún 2010

@alienka73 prajem ti, aby ti pobyt v nemocke rýchol ubehol a hlavne rýchly pôrod, zdravé detičky a....všetko len to naj... 😉

juliagregor
23. jún 2010

@jennys ako sa máš, si OK?

jajka28
23. jún 2010

ahoooj kočky
ja od zajtra 35 tt hurááááá nemožem tomu uveriť ako to zbehlo

@alienka čo sa týka nočných košiel mne na prijme vtedy ked som ležala dali erárnu a všimla som si, že kočky ked išli na porodnu salu všetky obliekali tie ich erarne košele, vraj aby si nezašpinili svoje😅 ale v nemocke sme mali vačšinou svoje oblečene, len niektoré mamičky mali tie erarne koli tomu kojeniu skor, lebo ani jedneho gombíka vačšinou na nich nebolo 🤐

pozdravujem všetky - držte sa!!!!

juliagregor
23. jún 2010

@jajka28 ahoj, ako rýchlo to ubehlo....ako sa cítiš? dufam, že sa 4.7 ešte stretneme...
a košele...zlepšovák bol u nás leukoplast krížom cez prsia cez dierky....(ráno lepili sestričky na sesterne)
a na porod jednoznačne erárna košeľa...

fanca1
23. jún 2010

ahojte,
ak by ste mali záujem o dvojičkovský kočiar Adbor - Ring Duo mám v ponuke. Skúste mrk;)
Pekný večer

misabbas
24. jún 2010

Ahojte maminky dvojičiek a tehulky 🙂 takisto čakám dvojičky dievčatká a som v 23. t.t., stále ešte pracujem, kedy ste vy odišli na materskú, poprípade rizikové? Dokedy ste pracovali? Lekár mi povedal, že ma pustí v 32. týždni, ale zdá sa mi to aj tak neskoro. Predsa len je to rizikovejšie... Ďakujem vopred za vaše odpovede.