Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

silviatomas
28. sep 2013

Uz nech bude ako bude, len nech sme zdravi a mame bezproblemovy porod. Uz, aby sme mali nase deticky v naruci 🙂

xevulax
29. sep 2013

@silviatomas presne to aj ja vravim 🙂 dnes ma nenormalne bolia krize. Na bruchu mam ako keby svalovicu, tó asi ako rastie brusko. A nic sa mi nechce 🙂 asi Len uvarim a vylozim nohy 🙂

silviatomas
29. sep 2013

@xevulax ja dnes tiez robim len pecene kura s ryzou. Polievka je zo vcera a aj malej mam hotove jedlo🙂Prave hladam este nejake vecicky pre chlapcov. Dnes rano som si bola vyzdvihnut zavinovacku - myslim, ze sa to zacina celkom fajn.

janis24
29. sep 2013

@silviatomas
@xevulax
Dakujem kocky za podporu, zajtra by som mala ist podla vsetkeho domov, tak drzte palce, nech sa tam zdrzim co najdlhsie 😉
Vam zatial prijemne a hlavne bezproblemove tehulkovanie zelam

xevulax
29. sep 2013

@silviatomas ja som dala varit slepaciu polievku, ta sa vari sama, urobila som pyre zemiakove a mamina dala vcera do pacu maso, tak Len hodim na panvicu a obed je hotovy. Mala bude polievocku papat, ak bude chutit, lebo ona je vymyselnik, raz zje inokedy nie. Uz mas pre chalanov vsetko? Ja o takomto case som uz mala pri malej na komplet vsetko, teraz akurat som babatkovske veci poprala, caka ma zahlenie, tiez musim este doprat, do porodnice mam iba par veci nachystanych, kopec chyba, pre decka vela treba dokupit. Dokopy este nic nemam. Ach jaj. Ale snad pocas oktobra dam vsetko dokopy, nech mozem potom November uzivat naplno bez stresov. Ratam, ze termin mi daju o cca. 2 tyzdne skor na porod a tó su vazne uz Len 2,5 mesiaca a ide tó velmi rychlo. Kedy mas termin? Inak chlapcov mas jedno alebo dvojvajecnych? My budeme mat jednovajecne, co sa cudujem, u NAS su Len dvojvajecne dvojcata 🙂

xevulax
29. sep 2013

@janis24 neboj, doma bude super 🙂 vylozis nohy, pustis telku, pripadne precitas knihu. Uzvivaj si oddych aj ked sa ti uz nebude chciet. Viem o com pisem, co by som ja dala za jediny den v posteli pri telke bez povinnosti 🙂 ach jaj. Tó az ked decka budu dospele sa dockam 🙂 este Len zacne kolotoc. Ale drz sa a Daj o sebe vediet, ako sa tó vyvija 🙂

silviatomas
29. sep 2013

@xevulax Snazim sa dat dokopy vybavicku aspon do cca 3 mesiacov komplet a ciastocne do 6 mesiacov. Uz mi toho vela nechyba-aspon si myslim.Dnes som kupila vecicky, ktore im obleciem ked pojdeme z porodnice-take peknucke 🙂Postielku mam pre nich nachystanu jednu (ale nie zlozenu), druhu dam az po troch mesiacoch , vraj to staci.Mame ju zatial nekompletnu-to budem riesit az na konci, ked budem mat to podstatne.Do porodnice nemam nachystane este nic ☹ ale vacsinu mam doma, len to dat na jednu kopu. Aj mne to uteka velmi rychlo, keby som nemala brusko, ktore rastie enormen rychlo, tak ani to nestiham vnimat pri malej.Termin mam 12.1. a chalani budu dvojvajecni 🙂 My ani v rodine nemame dvojicky, takze sme boli prekvapeni a doteraz to neviem pochopit ako sa nam to podarilo 🙂

silviatomas
29. sep 2013

@xevulax Ty mas kedy termin? Mas uz aj vybrateho lekara-porodnika, alebo to nechavas na sluzbukonajuceho?

xevulax
29. sep 2013

@silviatomas no ja som dnes pozehlila babam vsetky vecicky. Este musim oprat osusky a zavinovacky. Dokupit zimne capicky, Bundy, fusaky, kedze tie co som mala objednane mi predali, musim objednat nove. Inak kocik na komplet mam rezervovany ale pojdem v oktobri pren, aby som mala doma. Esteze mam dost po malej veci. Ja postgielku zlozenu budem mat po maldj, ona bude uz vo svojej velkej, teraz mala sople tak sme ju Dali do postielky, bo bola vyvysena. Ale budem mat dve postielky, do druhej musim dokupit matrac, tó chcem hned po vyplate. Nachystam a obalim foliou nech sa do nich neprasi. Tiez musim kupit kompletiky ked pojdeme z porodnice. No akoze mame v podstate tak veci, ze doma by sme preexistovali. Na von nemame este vsetko. je lepsie,ze uz viem, co potrebujem, pri malej som bola este novacik 🙂 ja mam inak termin 23.12. Ale vraj nejake 2 tyzdne musim ratat dopredu. Tak ked si odratam 2 tyzdne zostava uz Len 71 dni a tó je vazne malo. Porodnika vybrateho nemam, ale u NAS sa vraj zazmluvnit neda a keby hej, peniazky na to nemam. Ale snad sa bude dat cez znamosti nieco vybavit 🙂 uvidime, ale spolieham sa na to. Nechcem, aby mi robil cisarsky nejaky lekar bez atestacie,c co je u NAS dost. Mna aj taka rodila pri malej, ale ta SLA prirodzene. Dvojicky by som asi neriskovala pri cisarskom. Neviem no. Uvidime. Som zvedava ake to bude s rozrezanym bruchom.

xevulax
29. sep 2013

@silviatomas inak tebe Dr. Nevravel, ze pravdepodobne budes rodit skor? Ja co som citala jednovajecne idu aj okolo 36tt koli placente, ale snad vydrzime do toho 38. Bola by som najradsej. Nech su babulky zdravucke a velike 🙂

kviatok
29. sep 2013

@xevulax
@silviatomas Ahojte baby, mame priblizne rovnake terminy (ja mam 26.12.), pisali ste ze uz mate supravicky do porodnice, napiste prosim co ste kupili. Maleho som mala v lete, tak to bolo ine, co im presne obleciete na cestu domov. Mam vybrate supravy v HM, ale este nekupene, stale vaham, ci je to ok. Ine vecicky uz mam kupene, dufam ze dost a teraz si kupujem na 3-6 mesiacov. Veci este neperiem, neviem ci to nie je skoro... Kocik aj fusaky mam objednane, ale pride mi to az koncom novembra, tak dufam, ze to stihnem vsetko 🙂 Ja som si u nas chcela zazmluvnit porodnika, ale od 1.11. odchadza do inej nem., takze tiez teraz neviem co s tym....

xevulax
30. sep 2013

@kviatok ahoj, ja kompletik este nemam. Ale obleciem ako v lete, Len dam pancusky pod nohavice a bundicku navrch a do fusaciku asi. Uvidim ako mi vojde fusak do vajicka. NASA je tiez letna inak. Ja som veru radsej chystala uz veci. Vedla suseda ma dvojky a su narodene v 31.tt. Radsej este raz operiem 🙂🙂 ale myslim, ze za 2 mesiace sa im nic nestane. Su v komode, prach tam nejak nepada. Chcem mat pomaly vsetko nachystane, clovek nevie, ci nahodou do nemocky sa nedostane, co pri dvojkach byva casty jav. Kocik mas v pohode v novembri, ved s drobcami sa hned nebude dat ist aj tak hned von, bude zima. Ja si pojdem v oktobri brat, lebo ako som spominala, uz mi predali fusaky co som mala objednane, tak sa bojim, co este nebude ok, tak radsej budem doma skladovat ako na poslednu chvilu nieco zhanat.

deborah1
30. sep 2013

Babky, potaďte mi... Doktor chce, aby som rodila dvojičky normálne...že jedno je dole hlavičkou a jednou prdelkou...že sa to dá krásne odrodiť. Ja som bola v tom, že bude z toho cisársky rez...nie že by som po ňom túžila, ale normálneho pôrodu sa bojím ešte viac-viem, aké sú to bolesti a navyše vytlačiť 2 deti a to všetko absolvovať s obrovským bruchom 😨
Čakám jednovaječné s jednou placentou. No, viem,že mám ešte čas, ale už nad tým rozmýšľam.

deborah1
30. sep 2013

@xevulax ty čakáš tiež jednovajky? 🙂 Ako mávaš poradňu teraz v 3.trimestri? Mňa chcel doktor nechať už v nemocnici až do pôrodu 😲 Že je to povinné 😲 Povedal, že ak chcem, nech sa dohodnem s primárom, ale on nepoľaví. Ja teda verím, že sa s primárom dohodnem..chcela by som nejaké časté kontroly..ale ostať už v nemocnici, to nieee 😖

jeemima
30. sep 2013

@deborah1 no ja neviem ...toto je tema na ktorej sa ani gynekologovia nezhpdnu....pocas tehotenstva som sa stretla na vysetreniach so 4 gynekologmi. a vsetci okrem toho mojho ku tkoremu som chodila pravidelne hovorili ze sa nemam nechat nahovorit na prirodzeny porod...ale moj lekar ako aj primar v nemocnici o sekcii ani pocut ...ze pokial budu dobre otoceni tak nema dovod.....no nakoniec z toho bola akutna sekcia v 31tt ....ak ti da na vyber sla by som sekciou....to prve postavenie na nohy ej zle ale okrem toho to bolo ovela ovela ovela lepsie ako o napr po operacii slepaka ;)...a okrem toho odzila som si aj kontrakcie a bola som uz uplne ovtorena a poviem ti dobre mi padlo ze ma uz uspavaju ;))

majka381
30. sep 2013

@deborah1 neviem,ale podla mňa je to skoro plánovať už teraz,ako to bude, doktor si to môže "naplánovať" ale aj detičky sa môžu ešte otočiť.A stým ležaním v nemocnici je to divné,ja mám tiež jednovaječné a bola som tam až dva dni pred plánovanou sekciou,bolo všetko ok,tak načo.

xevulax
30. sep 2013

@deborah1 ahoj, hej cakame jednovajecne s jednou placentou. Poradnu mam kazde 4 tyzdne. Uvidim ako mi da termin zajtra, ked pojdem na poradnu, ale snad ma uz da po 3 tyzdnoch. Co sa porodu tyka, ja by som urcite prirodzene nesla dvojky rodit. Pre mna su vacsie rizika pre deticky pri normalnom ako pri cisarskom, aspon co som studovala. Na normalny by som ani nepristupila. Nie koli mne, ale koli detom. Pre mna by bol lepsi normalny, s malou som mala celkom dobry porod, aj ked tó nebolo med lizat, ale po porode som behala jak srnka. Inak co sa tyka hospitalizacie, tak nevidim na tó dovod pokial nie su problemy. Ked sa zena neotvara, netvrdne extremne brucho, placenta ok, prietoky ok a babatka v pohode, tak naco lezat v nemocke. Ja by som si ani nemohla dovolit byt v nemocnici, kto by sa mi o dcerku staral? Takze asi tolko.

xevulax
30. sep 2013

@jeemima ahoj, ked si mala drobcov v 31tt, ako dlho ste boli v nemocnici? Nemali drobci problemy, ked sa tak skoro narodili?

jeemima
30. sep 2013

@xevulax
o v nemcnici sme boli 8 tyzdnov po narodeni...problemy sme mali s dychanim ...velke...napriek podanym kortikoidom 😒

xevulax
30. sep 2013

@jeemima ste si uzili teda svoje, vsak? A uz su drobci v poriadku? Ja sa tesim ked uz budeme aspon 36tt, lebo mam obavy z predcasneho porodu, ale verim, ze pojdu nacas von bambulky

jeemima
30. sep 2013

@xevulax ano uzili no uz je dobre ;) mame este par problemov ale to je nic na to vsetko co mohlo byt ;)...no drzim palce aby ste vydrzali co najdlhsie ....hlavne fatk vylozit nohy a iba oddychovat a uzivat si to lebo potom sa roky nevyspis ;D....ja som sa prave dnes zamyslala ze uz pomaly rok a pol som nespala dlhsie ako do pol osmej ;( ....a vvzdy ked nicneorbenie pojde na nervy len si treba spomenut na to ze kazdy jeden den v brusku je len plusom ....

xevulax
30. sep 2013

@jeemima jaj moja, u mna nicnerobenie nehrozi. Mam 13 mesacnu dcerku velmi zivu. Nohy vylozene mam az vecer ked zaspi. A rok som sa tiez nevyspala. Strasne xle nam spava, zubky idu, takze dnes napr. Sme boli celu noc hore, manzel co tó pospal, ale mne sa zle spi s bruskom a kym zaspim,ona uz place. Kazdych 20.min place. Nieco strasne.niekedy som na nervy. Ani nevies co by som dala za jediny den oddychu a osamote. V posteli pri filmoch. Ach jaqj🙂 a ked sa babulky narodia, tak este Len zacne kolotoc. 🙂🙂 takze oddych vramci moznosti, ale nic moc. Snad aj tak vydrzime dlho v brusku. Som rada, ze drobci su v poriadku a ako pises, vela deticidek ma nepekne nasledky po predcasnom porode. Tak clovek je rad, ked je tó bez nasledkov 🙂 zelam vela zdravicka drobcekom 🙂

sloto
30. sep 2013

ahojte baby, nemate niektora zaujem o kočík icandy pear? na cene by sme sa dohodli, potrebujem sa ho zbaviť, lebo sa sťahujeme a tam mi bude len zavadzať

deborah1
30. sep 2013

@xevulax no veď, ležať toľko v nemocnici, keď doma sú deti...aj keď manžel by sa o ne postaral, ale zase by nemohol robiť ten čas a by bol ďalší problém 😖 A ja by som tam možno aj zcvokla 😅 😒
Ja tiež chodím do poradne tak okolo tých 4 týždňov..ale vraj by sa malo viac. V Čechách chodia s jednovajkami raz za 1-2 týždne. Ja by som chcela chodiť raz za týždeň, ak by sa dalo, aj ak by som si to mala platiť..vždy lepšie ako ležať v nemocnici.

@majka381 aj som sa pýtala doktora, či sa môžu ešte otočiť..on to síce nepoprel, ale povedal niečo v tom zmysle, že majú teraz dobrú polohu..tak asi,že by tak aj mohli ostať. Veď uvidím 😀

deborah1
30. sep 2013

@jeemima a čo sa stalo, keď si tak skoro porodila? Mala si problémy /krčok, tvrdnutie brucha a pod./ alebo to prišlo nejako nečakane?
Ja som mala v piatok v poradni CS5 /ale to je pri viacrodičkách v norme/, krčok drží. Síce, že bábo, ktoré je dole hlavičkou, je trochu nižšie 😒 ,ale snáď pri dvojičkách to je normálne.
@xevulax ty to máš ako? Aj ti tvrdne brucho alebo tak? Mamičky, vy čo už máte dvojičky, ako ste to mali v 3.trimestri?

xevulax
30. sep 2013

@deborah1 Ty mas uz deticky? No inak sa cudujem vazne, preco ta chce dat do nemocky..... Tie poradne zavisia podla mna od Dr. Niektori robia castejsie, ini menej casto. Snad ma teraz uz da po nejakych 3 tyzdnoch. Raz za tyzden podla mna este netreba, tó skor vo vyssom stadiu, a to ma asi posle do nemocnice do rizikovej ambulancie, aj ked ak sa mi podari, prehovorim ho, ci nemozem k nemu, bo v rizikovke sa caka aj 4-5 hodin a nemam kde dat malu. Ale tó je este chvilu cas. Inak ja problemy nemam, okrem toho ze samozrejme bolesti su vselijake, ale tó je normalne, nic nevladzem, som unavena. Brusko netvrdne, ale pri malej mi netvrdlo. Az ked som rodila tak mi tvrdlo a mala som uplne minimalne bolesti celu noc a ja som tó uz rodila, ani som nevedela, ako som sa otvorila🙂 stastna zena, ale uzila som si 2 priserne hodiny posledne napichnuta na oxitocin. Nikdy viac brrr. Som zvedava co bude zajtra v poradni, dufam, ze je vsetko v poriadku a babulky rastu rovnonerne a tak ako maju. No pri jednovajecnych je riziko transfuzneho syndromu a Mali by sa viac sledovat. Mne tó vzdy gyn. Povie, ale tak v podstate mam sono raz mesacne. Tak snad sa dopracujeme do uspesneho a stastneho konca a nase deticky budu donosene a zdravucke. Mne dnes mamina doniesla nocnu koselu do porodnice taku krasnu. Po malej mam uz donicene, uz sa budem musiet zbalit nech mam potom klud a som pokojna ze mam nachystane vsetko 🙂

xevulax
30. sep 2013

@sloto my uz mame objednany baby jogger. Snad sa ti ho podari predat 🙂

silviatomas
30. sep 2013

@xevulax ahoj, mne zatial doktorka nevravela, ze by som mala rodit skor, ale asi aj budem. Dcerku som rodila o 2 tyzdne skor. Ja by som najradsej rodila prirodzene, po cisarskom je horsie a dlhsie zotavovanie. Pri malej som uz po par hodinach kmitala, ako keby som ani nerodila. Takmer ziadne tazkosti 🙂

xevulax
30. sep 2013

@deborah1 inak Ty co vravis na prirodzeny porod? Ked ti povedia pojdes tak? Inak by ma zaujimalo, ci sa da pri dvojkach ziadat cisarsky aj ked maju ideal polohu.

silviatomas
30. sep 2013

@kviatok @xevulax ja mam do porodnice kompletik: dupacky,tricko s dlh.rukavom,makucky svetrik,tenku aj hrubu ciapocku a fusak do autosedacky,deky pre pripad. Kocik uz mam tiez komplet doma aj s fusakotaskami.