Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

drtka
23. máj 2011

@schaja No aj ja som počula aj takúto možnosť. Tiež mám dvojvaječné. Len mi bolo povedaná že aj tu je riziko , keď sa chorý plod umrtví, môže to nejako ovplyvniť zdravý. Predsa je to zásah do maternice. Nič iné si neprajem len aby sme aspoň Dominika zachránili, len sa musím za neho modliť aby bol aj on zdravý

smejko
23. máj 2011

@janette77 @lucia.kl dakujem dievcata 🙂 moc 🙂

juliagregor
23. máj 2011

@smejko všetko naj k narodeninkám 🙂 🙂 🙂

smejko
23. máj 2011

@drtka zlatinko, citala som teraz vsetko co sa tu popisalo za ostatne dni a dovol mi aby som ti tiez vyjadrila svoju "lutost" a podporu. Jedine cim Ti mozem pomoct je moja modlitba, neviem ci veris alebo nie, ja som sice taky vlazny krestan, ale vzdy ked mi je zle a nemozem to ovplyvnit, modlim sa a verim, ze to pomoze. Som s Tebou a moc vam drzim palce. Cmuk

smejko
23. máj 2011

@juliagregor dakujeeeeem 🙂

jitkatatarova
23. máj 2011

@janette77 myslim si ze najlepsie je riadit sa vlastnym usudkom,lebo je naozaj tazke sa vo vsetkom orientovat. 🙂

smejko
23. máj 2011

@simonessa Blahozelam a hlavne hodne zdravicka ...

smejko
23. máj 2011

@juliagregor ďakujem za knižočku, dorazila v poriadku

zuzuliatko12
23. máj 2011

ahojte, dnes som bola v poradni a o týždeň ma čaká hospitalizácia až do pôrodu. Neviem zatiaľ mám krčok 2 cm, len som vraj že otvorená na pol prst, tak sa Vás chcem opýtať, že či ste sa v takomto týždni otvárali alebo nie...Trošku sa bojím čo ma ešte všetko čaká

mamoka4
24. máj 2011

@zuzuliatko12 Ahoj, už teraz si v kráásnom 35 tt. a az o týžden ides do nemocky. 😉 Neboj poležis si par dni, dotiahnete to do zac. 37. tt. a dievčatká sa môžu narodit. Moje sa narodili v 37 tt. a mali super váhy, žiadny inkubátor...Od 36 tt. sú bábetká OK, takže len oddychuj! 😉 A dievčatká čakáš jednovaječné?...Ako som pozrela do tvojho pasu vybrala si im krásne mená. Všetky detičky budu na "S".

zuzuliatko12
24. máj 2011

@mamoka4 ďakujem za odpoveď , ešte že ste tu 🙂 My čakáme dvojvaječné, takže uvidíme dúfam že nebudú nejaké problémy. Ja keď som bola v 31 týždni na ultrazvuku, tak už tam mi povedali že majú blízko 2 kg a že sú väčšie o približne 2 týždne, tak dúfam že bude všetko v poriadku. Tak sme sa rozhodli s manželom, že ak to budú dievčatá tak im dáme mená na S aby mali všetci traja rovnaké začiatočné písmená, ale keby to boli chlapci, tak to už by sme tak neriešili, lebo do teraz sme sa vôbec nezhodli na chlapčenských menách 😀. A tvoje mali aké váhy?

lucia.kl
24. máj 2011

niečo z dnešného stretka 🙂

margaretka3
24. máj 2011

Ahojte, dnešná poradňa dopadla OK. jedno bábatko má 1770g a druhé 1630g, z čoho mám obrovskú radosť, lebo minule som sa zľakla, že sú malinké...prvé je dole hlavičkou, bolo aj druhé, ale to sa pretočilo, tak je zadočkom, takže prichádza do úvahy normálny pôrod. Len sa trošku divím, že do ďalšej poradne mám prísť až o mesiac....nemala by som už častejšie?

mata1782
24. máj 2011

Ahojte pred troma tyždnami mi bolo na ultrazvuku vidiet dve babetka ktore mali už aj akciu srdiečka a dnes som bola na ultrazvuku a doktorka tam videla len jedno že to druhe nevidi mate niektora skusenost že by to prve zakrivalo to druhe som v 9+1tyždni .

lucia.kl
24. máj 2011

@mata1782 no mohlo sa stať aj to, že to druhé bábatko zaniklo, volá sa to zamlknuté dvojča... ale asi budeš vedieť viac až pri dalšom ultrazvuku,

janette77
24. máj 2011

@margaretka3 Ahoj, mne sa mesiac zda pridlho, ja som od zaciatku tehu bola monitorovana kazde dva tyzdne, dokonca, ked mi poradna padla na den pred Vianocami, tak tam prisiel doky, hoci uz jednou nohou sviatkoval.
Ale ak by si mala byt nepokojna, kludne by som na Tvojom mieste sla o dva tyzdne...a kludne by som lekarovi povedala, ze som potrebovala mat istotu, ze je vsetko o.k.

janette77
24. máj 2011

@margaretka3 ...a este som zabudla pogratulovat k naozaj peknym vaham...🙂 Drz sa tak pekne aj nadalej.🙂

janette77
24. máj 2011

@lucia.kl Luci a to ste sa dnes stretli na Strkovci? Som zle pochopila, ze vcera ste sa mali??

lucia.kl
24. máj 2011

@janette77 nie, dnes bolo to stretko, asi si to zle pochopila, aj som sa čudovala, že či máte dve poradne za sebou...

janette77
24. máj 2011

@lucia.kl nnna! Prave pisem Zuzke o materskej demencii a pozri ho! 😀 Takze, aby som aj ja uviedla na pravu mieru, na poradni a neskor v Blave sme boli vcera a vcera som na vas myslela, ked sme sa tam vyskytli okolo jednej. Ja tllllllcik! 😀

mamoka4
24. máj 2011

@lucia.kl Jeeeej, super foto. Ked budete mat najbližšie stretko, aj ja by somsa pridala 😉 . Sice bývam v Petržalke ale babku mam v Ruzinove pri Štrkovci...takže nie je problem. 🙂
@zuzuliatko12 Moje dvievčatká mali váhu Stellinka 2690 g a Laura 2570 g. 🙂 Dnes majú vyše 5 kg a 62 cm 😀 uz su poriadne babule! Naše sa neskutočne podobajú, už sa teším ked 2. juna ideme na nastreľovanie naušníc. Naše baby mali 1 placentu ale kazdá svoj vak, takže v pôrodnici nám nápísali jednovaječné s otáznikom....ale čím sú staršie tým sú si podobnejšie 😀 ešte aj váhu majú teraz rozdiel 100 g! Ja ich rozoznám vždy, manžel niekedy a rodina málokedy 😎

Baby, aj vaše detičky sú také nervózne z tepla....dnes ani nejdem von, asi až navečer....vonku je 31 C! 😖

mamoka4
24. máj 2011

@margaretka3 Ja som si pozrela svoj dennicek a v 31tt. mali púodla ultrazvuku moje baby 2000 g a 1690g. Ja mám pocit, že dvojičky majú možno menšiu váhu v brušku, ale po narodení veeeeľlmi rýchlo rastú. neboj všetko bude OK.

lucia.kl
24. máj 2011

@janette77 niesi náhodou na FB, pridala by som ťa do skupiny...

janette77
24. máj 2011

@mamoka4 Ahojko...no akosi prirychlo prislo leto...my chodime tiez v podvecer, ked uz nie je tak horuco. Aj lekarka nam doporucila bud doobeda, alebo po 15:00, ale aj to je este hic, tak my to odsuvame na neskor. ...ze by boli deti nervozne zatial nepozorujem, uvidime, ako zvladnu to prave leto. Super, ze sa Ti babulky podobaju, musi to byt roztomile, nasi su uplne rozdielni, aj ked teda su "on" a "ona"...podla mna, ked sa uz nebudu vozit v dvojickovskom kociku, malokto nam uveri, ze su dvojky.🙂) Okolie zvykne vraviet - "akoby bol kazdy od ineho tatu"...🙂)))))))))

janette77
24. máj 2011

@lucia.kl ...nie som☹( Asi jedina na svete. 😒

janette77
24. máj 2011

@mamoka4 tie vahy z ultrazvukov su len orientacne, mne den pred porodom oznamili podla USG, ze drobci vazia cca 2400 a 2600g, alebo tak nejako a ozajstne porodne vahy boli 3000 a 3490g...

lucia.kl
24. máj 2011

@janette77 neboj, niesi jediná

janette77
24. máj 2011

@lucia.kl ked mne sa tak zda... 😝

Do kelu, vcera som sa ulakomila na ten "inteligentny" Brise, co ma senzor pohybu a neviem si zvyknut, ze ked po case prejdem okolo, urobi to na mna zvuk. Skacem meter patdesiat! 😀

mamoka4
24. máj 2011

@janette77 To s tými tatkami je vtipné! 😀 Nám dokonca Dr. hovorila, že v 1 roku sa všetkým deťom berie krvička na klasické testy a asi dáme urobiť aj test genetiky...lebo sa to dá urobiť s tej istej krvicky. Vraj je to dobre vediet pre istotu, vraj keby jednej nieco bolo, pripadne bolo potrebne darovat krv...tak budeme vediet na com sme...
Našťastie sú nervúúzne len cez den....mam ich len v tričku a plienke. Ale cez noc mi uz druhý týžden krásne spia. Kojíme o 23 h. a zobudzajú sa okolo 5 h. ráno 😀 😎 a konečne sa cítim oddychnutá 😔

janette77
24. máj 2011

@mamoka4 🙂 gratulujem, vyborne sa to cita. Nasi su doma v dlhych rukavikoch, aj dupikoch, lebo my mame v dome zimu (prirodnu klimosku)🙂), ale do kocika ich letnim ako sa len da, aj tak mi byvaju spoteni, bobacikovia. Ochvilu pojdeme von, nech maju vzduch. Aj Ty sa asi chystas, tak prajem prijemne kocikovanie..-)