Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nattalia
24. jún 2011

@andysok
@ika00 ja ked som mala este MM, tak som to robila tak, aby mali kazdy aspon jednu davku MM denne, spociatku mi to vychadzalo aj na dve - tri. Mne sa nevedeli prisat, tak som odstrekovala, takze som im nazbierala vzdy tak, aby mali na jednu davku, a davala som do chladnicky, a pisala som si na to hodiny, kedy som odsala, aby som to dala max. do 24 hodin (v nemocke odporucali do 12 hodin). Ale odsavanim sa samozrejme tvorba nepodporuje, takze to bolo cim dalej, tym menej...

katka.ott
24. jún 2011

@modra @pitipitipa rezim pride, tak ako pise @juliagregor okolo 3 mesiaca. deti budu viac vnimat, viac jest, viac toho v sebe udrzia.
nam grckala danieli az do prvych prikrmov, cize do 5teho mesiaca.
aby sa deti ukludnili, rozpravajte sa s nimi. ja som s nasimi riesila vsetko vratane tv programu, politiky, co varit, ze idem na zachod, .... vsetko. budu pocut vas hlas a budu pokojne. dokonca som im bez mojho rytmu a sluchu aj spievala 😅 a to mi pomahalo aj v strese
v jedeni to bolo to iste ako vy. jedla som s dietatom pocas kojenia, medzi tym ako som ich prebalovala, cicikala. fakt to bolo rychle. vtedy som schudla na 51kg (pred tehu 57, koniec 70), bolo ohorzene kojenie. ale musela som to zvladnut kvoli tym drobcom. vsetky sme to zvladli. ved preto mame dvojicky 😉

vanilka1802
24. jún 2011

@zuuuzana7 nasi chalani slintaju priserne, kazdy den kontrolujem ci uz zubky nevykukaju, ale zatial nic (Tomas uz mal v takotmto obdobi 2 zuby). A dnes Marko teplotoval a mal aj trochu redsie kakanie, tk mozno sa nam hlasia zubky alebo je to este dosledok ockovania.
Ja sa len bojim aby ich tie zubky moc netrapili, Tomimu rastli uplne v pohode, ziadne teploty, hnacky proste nic, akurat posledne pätky ho trosku potrapili.

diid
25. jún 2011

baby, drtka zo strany 874 ma v profile novu spravu.

dana_l
25. jún 2011

@diid dakujem za spravu. vela som na drtku myslela, ako sa ma.

juliagregor
25. jún 2011

@diid dik za spravu...jooj tak som dufala ☹

lucia.kl
25. jún 2011

no jedna vec ma pri drdke práve zarazila, čakala chlapčeka a dievčatko, mala to potvrdené aj z amnio a teraz porodila dvoch chlapcov???? že by sa lekári zmýlili????

juliagregor
25. jún 2011

@lucia.kl neriešim

diid
25. jún 2011

@lucia.kl amnio potvrdila 2 chlapcekov, na vysledky v 874str. len cakala.

smejko
25. jún 2011

Kočky, to zahusťovadlo mlieka, čo ste tu o ňom písali, ako sa to presne volá? Dá sa skombinovať aj s MM aj s UM ľubovolnej značky ? Moji malí majú nejaké grckavé obdobie, ide to z nich normálne ako gejzír ☹ niekedy hneď po napapaní a niekedy až po čase. Začínam sa o nich báť, tak rozmýšľam, že to vyskúšam. Alebo mám najprv konzultovať s dr ? ďakujem

zuuuzana7
25. jún 2011

@vanilka1802 slintaju aj nasi, ale dasienka sa mi napuchnute nezdaju, ale uprimne povedane ja ani neviem ci by som to spozorovala, ze uz sa nieco crta, predsa len su to nase prve deturence 😉
ty uz aspon vies ako to bolo pri drobcovi 🙂
a inac od kedy mozem na vecer davat tie rozne grisy? nasho nicka sme spozorovali ze doslova natahuje z mliecka a volala som dr. co robit a ona ze niektore deti maju fazu kedy maju mlieka dost, ze mu mam davat kasicka, moj manzel si vsak mysli, ze keby sme plny program naobed, poobede a vecer spustili tak by sme ho mozno s tou novou stravou pretazily

@modra tak ako dopadol vas den? ale verim, ze si to bravurne vsetko zvladla.
ja som bola s nasimi v kike nakupovat a to uz je pohoda uz kukaju okolo co sa deje a dalo si mi vyse hodky po obchode pochodit. uz je to fakt super.

@smejko aj nas tim takto grckal (este trochu aj grcka ale vyrazne menej) a ja som to najprv s lekarkou konzultovala, ona nas dokonca poslala na pozorko do nemocnice, ale to bolo prehnane, je tam primarka na detskou tak ked daco nas vzdy vezme na pozorovanie, myslim ze s niecim takymto neposielaju do nemocky za normalnych okolnosti. spravili mu sono bruska ako ten uzatvarac pracuje, musi to mas urcitu sirka a predpisali na mliecko take hustejsie a je to vyrazne lepsie. drzim palce aby ste nasli riesenie.

zuuuzana7
25. jún 2011

@vanilka1802 slintaju aj nasi, ale dasienka sa mi napuchnute nezdaju, ale uprimne povedane ja ani neviem ci by som to spozorovala, ze uz sa nieco crta, predsa len su to nase prve deturence 😉
ty uz aspon vies ako to bolo pri drobcovi 🙂
a inac od kedy mozem na vecer davat tie rozne grisy? nasho nicka sme spozorovali ze doslova natahuje z mliecka a volala som dr. co robit a ona ze niektore deti maju fazu kedy maju mlieka dost, ze mu mam davat kasicka, moj manzel si vsak mysli, ze keby sme plny program naobed, poobede a vecer spustili tak by sme ho mozno s tou novou stravou pretazily

@modra tak ako dopadol vas den? ale verim, ze si to bravurne vsetko zvladla.
ja som bola s nasimi v kike nakupovat a to uz je pohoda uz kukaju okolo co sa deje a dalo si mi vyse hodky po obchode pochodit. uz je to fakt super.

@smejko aj nas tim takto grckal (este trochu aj grcka ale vyrazne menej) a ja som to najprv s lekarkou konzultovala, ona nas dokonca poslala na pozorko do nemocnice, ale to bolo prehnane, je tam primarka na detskou tak ked daco nas vzdy vezme na pozorovanie, myslim ze s niecim takymto neposielaju do nemocky za normalnych okolnosti. spravili mu sono bruska ako ten uzatvarac pracuje, musi to mat urcitu sirka a predpisali na mliecko take hustejsie a je to vyrazne lepsie. drzim palce aby ste nasli riesenie.

juliagregor
25. jún 2011

@smejko bola si na gastro? prípravok som nepoužívala, tak nebudem mudrovať...

katka.ott
25. jún 2011

@smejko najprv konzultuj s dr.

vanilka1802
25. jún 2011

@zuuuzana7 ja uz aj teraz davam kasu na vecer, ale nie pravidelne, len obcas, mozno tak 2-3 krat do tyzdna, Ja som sa k tomu odhodlala vtedy ked som zazivala horor v noci, kedsom vstavala skoro kzdu hodinu a odvtedy je celkom klud, aj ked asu nedam, vstavam tam 3-4 krat za noc.,
Tomaskovi som ju davaĺa od 4 mesiaca pravidelne, ale vzdy mal potom este aj kojo, tak isto aj dvojky sa potom este koja (teda len Lukasko, Markovi na noc davam Nutrilon)

juliagregor
25. jún 2011

existuje jedna diagnoza pri malých deťoch a to je zužený vchod do tenkeho čreva, po stravení odchádza strava pomalšie zo žaludka a deti su hladne, ale nie je miesto a dosť prudko z toho vracaju...mali to moje 2 kamošky...
nechcem lakať, len treba konzultovať a hlavne sa nenechať odbiť, čo sa žial stáva a treba sono bruška

wera
25. jún 2011

@smejko ahoj je to Nutriton od Nutrilonu, u nás to dávam Emke a odkedy jej to dávam tak grckala iba raz...
ja som to tento týždeň konzultovala aj s našou pediatričkou keď sme u nej boli na poradni a povedal že jej to môžem dávať keď jej to pomáha a predpísala nám to aj na recept
ja jej to dávam do UM beba, ale dostáva to aj do odsatého mliečka 😉
keď tak si zavolaj svojej pediatričke v pondelok a poraď sa s ňou

dana_l
26. jún 2011

pisala som uz pred nejakym casom zeby ste mi poradili. ale nejako sa to stratilo medzi ostatnymi "starostami". mam dilemu ohladom spavania. moje babatka su kazde na jednej strane . na pravej strane by sa nemalo spavat, na chrbte tiez nie. ale moje dievcatko na lavej strane je mensie ako chlapcek na pravej (kde nespim) tak sa bojim ze ho tym "tlacenim" ked spim vlavo vlastne "zmensujem". mali ste podobne pocity ci "vysledky"???

evita59
26. jún 2011

@dana_l myslím že tým že spíš na jednej alebo druhej strane váhu detí neovplyvníš. Ja som spávala viac na ľavej strane, kázali mi tak kôli opuchom. A mala som rordiel vo váhe 600 g

bbtina
26. jún 2011

@dana_l na pravej strane sa kludne môže spávať. V podstate ide o to, že na chrbte nie kvôli váhe, ktorú nosíš v brušku a orgány môžu tlačiť na dutú žilu, čo spôsobuje nevoľnosti a pocity na odpadnutie, na ľavej sa odporúča kvôli lepším prietokom krvi, ale mne napríklad teraz kázal doktor spávať viac na pravej strane 🙂

smejko
26. jún 2011

@wera áno, ten, dnes sme ho kúpili, dali sme ho malému zatiaľ iba do MM, tak som zvedavá. ďakujem 🙂 a zajtra ráno žhavím linky pediatrovi, dúfam, že ma nedodžube za to, že som ho dala do mliečka bez jeho súhl 😒 asu

wera
26. jún 2011

@smejko moja ja som to používala dva týždne bez toho aby som to povedala pediatričke, ale videla som že to pomáha tak som nemala potrebu to konzultovať skôr... a mala som to poradené od známej, ktorá to používala pri svojich detičkách 🙂
tak dúfam, že Vám to pomôže 🙂

@dana_l ahoj, no tie pocity či neutláčam jedno alebo druhé bábo keď ležím na jednom alebo druhom boku veľmi dobre poznám 😀 ja som sa v podstate pretáčala v posteli asi tak každú hodinku, ale aj tak som mávala problémy spať...
niekedy som spávala v obyvačke na gauči v takom pololahu na chrbte opretá o veľký vankúš čo máme ako opierku na gauči tak aby ma nič netlačilo a dalo sa mi dýchať... 😉

dana_l
26. jún 2011

@evita59
@bbtina
@wera dakujem za odpovede. ja teraz tiez spavam v posteli vo vyvysenom polosede. ale to nie je velka slast a nevyspim sa velmi. tak sa budem snazit castejsie "krutit" v noci aby som ziadne netlacila.

wera
26. jún 2011

@dana_l moja neboj sa, pokiaľ by si niektoré babatko tlačila tak sa bude v brušku mechriť lebo by sa mu to nepáčilo... aj ja som to tak mala, že keď sa začal jeden alebo druhý moc v brušku motať tak som zmenila polohu... 😉

diid
27. jún 2011

@dana_i na lavej strane som mala dceru a na pravej syna, dcera mala 3.2kg porodnu vahu a syn 3.5kg. Tiez si myslim ci som ju tam nejako nepritlacila, lebo aj nozky mala slabsie a zacala chodit az v 18mes.

andysok
27. jún 2011

dievcata ahojte opat prichadzam s prosbou o radu , maly je uz ok, papa-.-----mlieko odsavam a potom ich krmim z flase plus dokrmujem UM, zacala som im davat aj tie probiotika pre dojcene deti..........ale mala mi tobi starost, vela place krici, nervozna je, .......aj po papani, trva dlho kym sa ukludni, natahuje rucicky, cela sa sponuje, a hlta vzduch, kakat kaka cikat cika.......neviete mi niekto poradit? pekne pribera, nemame ani daky presny rezim krmim ju ked sa zobudi, niekedy je to po dvoch hodinach, niekedy po troch atd.............

andysok
27. jún 2011

neviete ako je to ked osavam? podporujem laktaciu tak ako pri samotnom dojceni?

nattalia
27. jún 2011

@andysok no to vyzera, akoby ju brusko trapilo, skus aj pomasirovat brusko (je na to aj taky masazny krem, Pupik sa vola 😎 ) a pokrcit nozicky na brusko...alebo si ju aj pritul k sebe a zohrej jej brusko tvojim telom... aj feniklovy cajik pomaha... ked sa vyprdka, bude uz ok. je toho vela, cim sa da pomoct, a samozrejme v prvom rade, poriadne odgrgnut. Aj ked niekedy si neodrgnu, ale neskor ohlasia placom, ze ich to trapi. A este by si ich mohla po papani na chvilu dat do vyssej polohy, napr. na vankus. Ja davam aj do lehatok. Ak by to nepomahalo, tak potom sa skus spytat pediatricky, mozno to bude nieco ine.

Inak co sa tyka odsavania, laktaciu tak nepodporuje ako dojcenie. Ak budes iba odsavat a neprikladat, mliecko sa ti postupne prestane tvorit.

andysok
27. jún 2011

@nattalia hm vsetko robim a nic, no ved uvidim zajtra ideme k pedose 🙂 dakujem

ivikli
27. jún 2011

@wera ahoj, mozem sa este opytat, kolko si toho nutritonu davala? podla navodu alebo menej? a nezapeka? dakujem