Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

betina1984
30. jún 2011

@slivocka hej pozerala som si album, videla som, že si zo začiatku chudla a ja mám z čoho, tak mi to vôbec neprekáža, aspoň nebudem musieť toľko zhadzovať. Pri malej som pribrala 14 a zhodila 33 kg. Lebo som otehotnela pri 80 kg, rodila 94 kg a do pol roka som mala 61 kg. Teraz som otehotnela cez 89 kg, mám 87 kg a dúfam, že sa zase vrátim k 60 kg.

janette77
30. jún 2011

@smejko Ahoj a nedavala si teraz niekedy fenykel (napr. BIO nalevove sacky?), lebo nam z toho Miska takto sflakatela, ako opisujes, tiez sa jej to tahalo az do vlaskov...ale zmizlo to do troch dni, samozrejme, caj sme okamzite prestali davat. Ono, babatka sa teraz aj vela cistia, takze sa nelakaj kadejakych neduhov na tvaricke, ci telicku - my sme si presli vsetkym moznym - potnickami, vyrazkami, dokonca detskym akne, suchou pokozkou, teraz bojujeme s Miskinou galibou na hlavke (suche lupinky), Misko uz ma za tym...
Takze mozes sa este stretnut s hocicim. Ja som velmi panikarila a pomohlo mi, ked ma tu babulky ukludnili, ze su to typicke babatkovske zalezitosti. Tak aj ja Ta chcem na to upozornit, aby si sa nelakala.🙂 Teraz uz maju tvaricky ako alabaster, teda az na tie skrabance, lebo nechtiky im striham teda dost casto a snazim sa aj perfektne, no oni si vzdy najdu cesticku, ako sa dokatovat.🙂 Drzim palceky, aby Ti lekar/ka povysvetloval vsetko, co potrebujes vediet. 🙂

janette77
30. jún 2011

@zuuuzana7 Ahoj, Zuzi, dakujem 🙂, ved aj Ty mas krasnych betarikov. Mame sa vyborne, detvaky vyspia ako dospelaci, su pokojni a vela sa smeju. Zo dna na den viac a viac objavuju svet - ved to poznas.🙂
Prikrmovat zaciname tuto sobotu, velmi sa na to tesim a horim zvedavostou, ako to Misiaci prijmu. Ale ak mozem odhadnut, Miskovi to bude jedno a Miska nam to pekne zavari, Skorica mala! To je taky sibalisko, ze az! 🙂) Ta sa v zivote nestrati, osobnost uz od plienok a uz teraz ju vidim ako veducu detskej izby! 😎 😀 😀 😀

juliagregor
30. jún 2011

@lubka8386 hotovo???? 😎

simonessa
30. jún 2011

@mamoka4 nase tiez prebuvaju skoro celu noc od siedmej vstanu potom az o 4,00 rano...ale ja bohuzial nekojim ked som prisla z nemocnice tak to bol stres velky pre mna a este som aj nic nejedla nic mi nechutilo takze mliecko som asi stratila :((( je mi to luto :(

matelko1
30. jún 2011

@simonessa super a vidim,ze si si opravila pas......
co robkate....ako drobci.....

ozaj Ahojte......mam cas,tak si vas precitam...

matelko1
30. jún 2011

@simonessa a to,ze nekojis ved niesi ani prva ani posledna.....ake mliecko potom detickam davas...

zuzika30
30. jún 2011

@simonessa jeeeej zavidim aj ja chcem spinkat 😒 , super ze tak krasne vydrzia spat
a mliecko aj ja mliecko nemam a mala som s toho vycitky, ale nestoji to za to, v podstate aspon mozeme jest co nam chuti a mozme krmit aj vonku 🙂
pozrela som tvoj albumik mas krasne deticky, su zlatunke
a aky su drobcekovia , vela ti plackaju a ako spinkaju cez den ,lebo mame rovnako stare deturence a nasi byvaju hore aj 3 hod. , dnes maly zaspal az po 5 hod., zda sa mi ze su este mali na take hirenie

ivikli
30. jún 2011

@janette77 ahoj, a co si im davala na tie supinky na hlave? nejaky samponik? malicke su ako kapriky supinate 🙂

smejko
30. jún 2011

@janette77 @ivikli tie supinky, take nieco mame aj my, Alex to ma. Dnes nam lekar povedal, ze to je nejaka serbaticka (neviem ten nazov presne) dermatitida, treba to vraj natierat olivovym olejom a potom tie supinky jemne z hlavicky zoskrabnut, a dat pozor aby sa to nerozsirilo aj na telicko. Samko ma detske akne, chudacik, vyhadzany je ako pubertak, ale to dnes lekar nejak nekomentoval.

Inak, hlasim po dnesnej poradni , Alexander 4010 g (porodna vaha 3080) a Samuel 4400 g (porodna vaha 3180).

janette77
30. jún 2011

@ivikli Ahoj, mne lekarka doporucila polhodku (aj viac) pred kupkanim vydatne natriet olivovym, alebo inym detskym olejom a dat bavlnenu ciapocku (taku starsiu), aby to posobilo na hlavke. Po umyti poriadne vycesat. Samozrejme, chce to viac opakovani. U Miska sme to uz zlikvidovali, u Misky je to tazsie, lebo ona mi place, ked ju vycesavam do vsetkych smerov - ma aj dlhsie vlasky, aj jej to je neprijemne, tak ju trapim menej a o to pomalsie to trva. No viem, ze su na to aj speci sampony... napr. http://www.babycare77.tk/products/produkt-1/
Asi skusim kupit...
Drzim palceky! 🙂

janette77
30. jún 2011

@smejko ...no krasne vahy, pekne Ti drobci prospievaju.🙂 Ako casto chodite do poradne?
Neboj, to akne ako prislo, tak odide - babatka sa este cistia...
No, ja by som velmi nezoskrabovala tie lupinky (skor vycesala), aby sa nevytvroila infekcia, ale teda nie som lekar... nasa Miska to ma take suchsie, su este komplikovanejsie stadia, ked to mokva...

smejko
30. jún 2011

@janette77 dnes sme mali prvu poradnu, dalsiu o mesiac.
Musime este na klbiky, neboli ste nahodou na Antolskej niekto na klbikoch ? Ako dlho sa tam caka a kedy su vysledky ?

janette77
30. jún 2011

@smejko ...prvykrat od narodenia? My chodime kazde 2 tyzdne (ale teda len pre nas pokoj) a po prichode z porodnice sme sa mali hlasit u padiatra tusim do 42hodin, ci ako, viem, ze v kratuckom case.
My sme boli na klbikoch uz dvakrat a vysledok mas ihned. To len vyzlecies babenka, prelozis na bok, jednu nozku cez druhu a lekar "oskenuje" klbiky, vysvetli Ti na monitore, ci je to o.k. a ci treba balit nasiroko. Nie je to nic strasne, nas Misulo sa dokonca smial, ale to on u vsetkych lekarov.🙂 Bud sa mu paci, ze ho steklia pristroje, alebo je happy z dlhych vlasov, ked visia nad nim (sestricky...🙂)

ivikli
30. jún 2011

@smejko ja by som tiez radsej vycesavala ako zoskrabovala... a u nas na vyrazticky pomohlo, ked som im tvaricku umyvala prevarenou vodou. supinky mali aj v oboci a na uskach, to preslo same...

@janette77 dakujem, skusim nejaky samponik, sa mi to zda sikovnejsie ako s olejcekom 🙂

simonessa
1. júl 2011

@matelko1 opravila som hej 🙂 my sa mame dobre drobci cez den spinkavaju vselijako niekedy prespia cely den ale niekedy ich nemozem ulozit naraz cize raz je hore jeden a ked zaspi konecne tak sa zas zobudi mala...cize akokeby mam jedno dieta a je stale hore takze niekedy je to aj narocne ale tak da sa..tesim sa ked budu vacsi lebo teraz ked placu tak neviem co robit kedze je aj prebalene aj najedene aj na rukach a reve takze niekedy necham len tak poplakat a zachvilku zaspia 🙂

simonessa
1. júl 2011

@matelko1 davam nutrilon..lebo v nemocnici mi darivali par krabic nutrilonu aj flasky .boli zlatí vsetci 🙂 a maleho bolievalo brusko tak som presla na bebu no ale to bolo este horsie tak nam doktorka znova predpisala nutrilon a uz pouzivame len nutrilon HA a je to lepsie..uz ich tak brusko nebolieva

dana_l
1. júl 2011

@ivikli vrelo odporucam olej. my sme mali obycajny detsky olej. dat na hlavicku pol hodinu pred kupanim. nedavali sme ziadnu ciapocku. potom pekne vyceses. neboj ked uvidis vela vlaskov "vytrhanych". to su tie stare ktore su vlastne "zalepene" v tych supinkach. ide to perfektne von. lepsie ako hocico ine. moze byt ze ak ma velmi vela supiniek tak to nevyceses hned na prvy krat. zopakuj na druhy den alebo o par dni znova.
kamaratkina mala mala celu ale ozaj celu hlavu supinkovu. manzel jej to poradil a ona mu vravela ze nikto jej nikdy nic na to nevravel, ona mala z toho mindraky, a ze bola velmi milo prekvapena ako to hned zislo dole.
nase tiez mali trosku na oboci. tiez potriet, trosku olejom a bude prec.

simonessa
1. júl 2011

@zuzika30 no ahoj 🙂 veru mas pravdu mozme aspon papat vsetko a krmit vonku :D ...no spinkaju mi dobre ale tiez niekedy ked prebalim...nakrmim tak vedia byt hore aj 4 hodiny a furt nespia ... ale vzdy iba jedno ked maly spi tak mala je hore aj 4 hodiny a ked uz ma dalsie papanie tak konecne zaspia a zasa zacina maly ze sa mu nechce spat 🙂 no a vecer ked okupeme tak hned krmime niekedy v momente spia uz aj o 20,00 ale niekedy je este pol desiatej a furt nic ..a furt s mm cakame kedy si posedime a nakoniec uz musime ist spat aj my 🙂 takze je to rozne ale hlavne ze ked vecer zaspia konecne tak sa budia ako kedy niekedy aj o pol noci a potom o stvrtej rano ale niekedy prespia celu noc a vstanu az o 4,00 a potom az o siedmej...a mne sa o 7,00 rano vzdy tak strasne chce este spat a ona zycnu vyplakavat ze su hladny :D :D :D

simonessa
1. júl 2011

@zuzika30 a vy ako ? ako sa mate ?ako drobci?

dana_l
1. júl 2011

@betina1984 nerob si starosti ohladom vahy. ak doktor povie ze babatka su ok a a ty sa citis dobre tak musi byt vsetko v poriadku.
moja sestra isla rodit tretie. prisla do porodnice a oni jej vravia ze co tam chce. ona ze porodit. a oni ze a co? este pred porodom obliekala normalne nohavice. 😀

ja mam +15 ale nevadi. zhodim po porode. teda urcite este nieco naberiem do septembra.

juliagregor
1. júl 2011
modra
1. júl 2011

@smejko a kupila si to zahustovadlo?? Urcite to kup tym nic nepokazis.. mne to hned povedali na gastre a objednaj sa tam cim skor necakaj na pediatra.. urcite.. nam tiez grcali nie vela ale strasne ich palila zaha po jedeni a ked sme dali to zahustovadlo tak je to uz ovela lepsie.. a davam to do prebeby.. tam je napisane kolko toho mas dat do davky mlieka..

smejko
1. júl 2011

@modra dakujem za radu. momentalne sme na Beba Ar v kombinacii s Bebou HA (som sa rozhodla to miesat). Ale dr mi povedal, ze negrckaju z refluxu, ale kedze pekne priberaju (az moc), tak skor grcaju z toho ze su prezrati, s prepacenim za vyraz. Tak uvidime.

zuzika30
1. júl 2011

@simonessa no to mas na striedacku deturence, nasi tiez tak napodobne ,len sa my zdalo ze este nemozu byt tak dlho hore, ale vidim ze to uz budeme takto ,len som rada ze ked su hore neplacu(vacsinou) ako ked boli malinky
len tie noci by som uvitala keby preskocili krmenie okolo polnoci, lebo to si vzdy zdriemnem pri telke a to som potom strasne rozbita 😉
dnes sme boli v poradni, mala vazi 5100g a maly 4660g 🙂 z beby sa nam lahko pribera
na buduci tyzden ma mm dovolenku ,tak sa tesim ale vraj ma byt do stredy chladno ,tak snad aspon potom bude pekne

modra
1. júl 2011

@smejko ja som myslela ze davas jedno mliecko a do toho zahustovadlo som nevedela ze miesas 2 mliecka to som ani nevedela ze sa to moze.. ne nahodou z toho grcaju?

juliagregor
1. júl 2011

@dana_l veru tak olejček pred kupkaním a vyčesávať opatrne...len ako ide samo, lebo sa velmi lahko môže zavliecť do pokožky infekcia...

a nejako nám nepribudaju tehulky 😉

babulky inak tu je tema pre maminy... https://www.modrykonik.sk/forum/dvojcata-a-trojcata/dvojickovo-ii/
síce sme sa tam aj my postaršie pokusili premiestniť, ale aj tzak sme sa vrátili sem... 😀

nattalia
1. júl 2011

@janette77
@ivikli
@smejko ahojte, my sme tie supinky mali tiez, nam lekarka na to predpisala masticku "kerasal" a s tym sme natierali hlavicku po kupani a vycesali, a za chvilu to bolo prec. 😎

dana_l
2. júl 2011

@smejko 😀 😀 😀

dana_l
2. júl 2011

maminky len chlapcekov alebo dievcatiek. dnes som umyvala kupelnu a myslienky lietali kade tade. napadlo ma ze podla coho ste dali meno ktoremu. podla toho kto prvy vysiel dostal meno alebo ste povedali, vpravo (hore) je ten, vlavo (dole) je ten?
take myslienky tu mam, hmmmmmm 😉 😀