Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vampgirl
15. apr 2013

@griska11
@timmka
Cau kocky, my tiez "bojujeme" s kojenim, a dokrmujeme, podobne ako griska vazim pred a po, vypiju 90-120ml podla toho, kolko bola pauza medzi kojenim a aka je faza dna (vecer to je najhorsie). A zvysok dokrmujem UM, striedam cievku pri prsniku, flasu a striekacku, aby si moc nezvykli ani na jedno. A tiez este cca 40-60ml vypiju, cize dokopy tak 150-180na jedno krmenie. V noci maju pauzu, vydrzia aj 8hodin niekedy,ale priberaju pekne, az moc, tak to neriesim.
Inak ja som mala u prvej dcery zluskusenost s cievkou, dcera si zvykla ze s cievkou to tieklo rychlo a potom uz odmietala prsnik bez cievky, len cakala, kedy dam cievku, dovtedy netahala. Takze ani to nie je idealny sposob dokrmovania, aj ked sa tak laktacne tvaria :-/
A nam pediater takisto radil od ukonceneho stvrteho mesiaca zacat s nemliecnou kasou, ryzovou, ze lepsie ako UM davat. Tak si hovorim, ze vyskusame, a bude im stacit moje mlieko hadam....

smuhyta
15. apr 2013

ja chodim napr. kazde dva tyzdne do poradne,,a hned od zaciatku mi meraju deticky v cm a vahu,,cakam jednovajecne slecny a vaha sa meni,presne ako povedali ine mamicky 🙂

timmka
15. apr 2013

@vampgirl aj ja zacnem s kasou a uvidime, no ja neviem kolko mi vycucaju,ale napr. cez den im staci aj moj prsnik len vecer a rano je to slapsie, maleho neprikrmujem, staci mu moj prsnik, on je taky macko a malej nestaci tak ju prikrmujem s cievkou, ale ona musi tahat aby jej tieklo mliecko, inac jej netecie, akonahle prestane tahat, tak jej netecie a zlosti sa, tak neviem.....
zo zaciatku nechcela cievku, citila ,ze tam nieco ma v ustach, ale teraz v pohode
necudo ,ze im nestaci, vsak mame dvojky, aj tak dobre sme potiahli 😉
a cmulaju si vase rucky, lebo moji hej a ptoom neviem ci nie su hladni, ale davam im prsnik a nechcu

zeina62
15. apr 2013

@nika009 no mne furt meraju od zaciatku, neviem asi to zalezi od lekara ako je pedantni v praci, ale malo by sa to merat

zeina62
15. apr 2013

@nika009 a uz to ze chodis len raz za mesiac je dost divne lebo pri dvojcatach sa ma chodit kazde dva tyzdne na poradnu. Raz za mesiac pri dvojcatach je malo

vampgirl
15. apr 2013

@timmka ruky si cmulaju, to je normalne, nic to neznamena... U nas viem ze su hladni ked spustia taky huronsky plac, ze nas pocuju aj susedia 🙂 ale inak ak si len cmulaju ruky, alebo len pomrnkavaju, nebereim to ako znamku hladu... Ale ja kedze ich vazim a dokrmujem, a viem ze priberaju pekne, tak nejak nemam pocit, ze maju narok byt hladni 🙂 inak ja praveze nedokrmujem rano, to mam mlieka dost, ale vecer je to bieda ☹
A s tou cievkou, ona netecie ked babo netaha, ale ked taha, staci aby slabo tahalo a tecie rychlo, takze sa musi menej namahat ako ked taha z prsnika...

lenka_21
16. apr 2013

Caute baby, prepacte, že sa tu vtieram, ale chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom dobrého golfa a pre dvojicky. Ja síce dvojicky nemam, ale mam malý rozdiel medzi detickami - jedno ma 11,5 mesiaca a druhé 6 mesiacov. Ak by nesedela matika, tak jedno dietatko je adoptovane 😉 Momentálne máme Baby Jogger, no hladam niečo ľahšie, rýchlejšie poskladatelne, relatívne ľahko ovladatelne 😀 a netusim či v golfacoch existuje ta možnosť, že sa dá zobrať iba jeden ako pri Joggeri 😕 Ďakujem vopred za rady!

timmka
16. apr 2013

@vampgirl tak ja neviem ,potom tej cievke nechapem , aku mam ja.... lebo ja ked jej dam niekedy cieevku, tak ona mi taha prsnik a vidime, ze ma aj mliecko v cievke a dost dlho cica a pozriem sa, ze niekedy mi vypije len 10ml a z prsnika mi vycica uplne, az ho mam uplne makky, ako keby jej tieklo velmi pomalicky.... 😒
ale dnes som jej dala na lyzicku a krasne pila z lyzicky, zapacilo sa mi to, rychlejsie do nej napcham, teraz koncom tyzdna ukoncime 4 mesiac a na druhy tyzden vyskusam kasicku, zo zaciatku len 20ml 😉

ruth
16. apr 2013

Ja chodim do poradne raz za tri týždne až odteraz budem chodit kazde 2 týždne, merala ich zatial len dva krat a teraz bude asi treti. Mozno to zalezi aj od toho ci su jednovajecne alebo dvojvajecne.

nika009
16. apr 2013

@ruth, zeina62 dakujem za odpovede, no snad sa to zlepsi, od zaciatku som doma na rizikovom a kontrolu mam len raz za mesiac 😒 Uz ma to dost hneva ☹

zeina62
16. apr 2013

@nika009 tak jej nieco povedz ze preco to tak riesi, ze vsetky thotne s dvojcatami chodia castejsie a vyziadaj si vsetky vysetrenia ktore ti neurobila

vampgirl
16. apr 2013

@timmka Aha mozno mas nejaku pomalsiucievku 🙂 ja najskor davam prso a az ked taha naprazdno, strcim jej cievku... Ale tie moje deti by zjedli aj slona, oni nikdy nenechaju ani kvapku z nicoho co im dodam navyse aeste aj placu, ze chcu viac 😒 ale priberaju tak 200gr tyzdenne, takze podla mna musia mat dost... Tu kasu im das do flase ci budes skusat cez lyzicku?

timmka
16. apr 2013

@vampgirl budem skusat na lyzicku, ja tiez tak robim, ze prv cicu a ked vidim, ze sa uz jeduje, tak jej dam flasu na cievku, ale ja si stlacim a mne ide mlieko, tak ja teraz neviem ci tam mam alebo uz nemam... 😒 , jej sa mozno nechce sat a kolko mes. maju tvoji, krasne ti priberaju, neverim, ze aj mne tak priberaju, podla osobnej vahy mi nic nepribrali za 3 tyzdn. tak ja teraz neviem ci mi dobre vazi... 😒 a maly mi zacala asi malo papat, pocica chvilku a potom sa odtahuje ako keby mu mlieko nechutila, musim mu striekat do ust aby nieco vypil, ale aj tak sa otaca a vypluva 😒

vampgirl
16. apr 2013

@timmka Aj mne ide vzdy mlieko, ale ked dopiju tak iba po kvapkach, nestrieka... Krpci maju v piatok 4 mesiace, a vazia cez 6 kil... Osobna vaha urcite nie je moc presna 😉 Juuj ked sa odtahuje tak asi nie je hladny, neboj, teraz uz silno tahaju a kojenie im dlho netrva 😉

timmka
17. apr 2013

@vampgirl , tak mne z jedneho ide po kvapkach ale z druheho aj strieka 😒 , moji budu mat az v nedelu a skusis tu kasu? moj oliverko by mal mat uz cez 6 kg,a le nelka neviem, pochybujem, pocitam tak 5kg a nieco , taka lahka je 😒
to som nevedela, ze tahaju lepsie a kojenie uz netrva dlho , myslela som si, ze mu moje mliecko nechuti, no som zvedava do kedy vydrzim a nebudem musiet jeho dokrmovat, budem musiet zavolat laktacnej, ci mozem zacat dokrmovat len jedno.. Nelku, ci je lepsie zacat oboch, ale bola by to somarina lebo jemu mliecko staci, v jednom mam mliecka dost a nerozmyslala si vyskusat tabletky costi? ja ich beriem a zda sa mi, ze je lepsie, nemusim dokrmit kazde kojenie
ty dokrmujes kazde kojenie?

vampgirl
17. apr 2013

@timmka ty si na tom s mliekom lepsie, ked jedneho nemusis dokrmovat, ja keby som maleho nedokrmila tak ohluchnem z jeho revu 🙂 costi uzivam uz par tyzdnov, je to lepsie ale stale nie 100percentne :-/ ja zo 6 kojeni 4rat dokrmujem, nedokrmuem prve dve ranne kojenia (nad ranom a rano).
Urcite mozes zacat iba malu dokrmovat, naco maleho ked pribera a je spokojny s MM. Ja este nemam kupenu kasu tak niekedy buduci tyzden asi skusim...

zeina62
18. apr 2013

Baby chcela by som sa opytat ako kojite dvojcata naraz alebo za sebou do poradia?

lenka290
18. apr 2013

@zeina62
to by aj mna zaujímalo, ja vecer krmim raz jedného, potom druhého, no ale ked začnú kričať naraz tak budím aj manžela a musí mi pomôcť. Už som z toho psych. mimo, nejak si neviem spraviť dobrý režím..... ☹

zeina62
18. apr 2013

@lenka290 ja som ete neporodila, ale mne odporucaju krmit naraz, ze vtedy je to lepsie

ruth
18. apr 2013

Dnes sme absolvovali poradnu, vsetko O.K. aj rozmerovo su rovnaki. Akurat si musime merat kazdy druhy den cukor tym glukomerom. Mali sme trosku vyssi, najviac ma byt 7,7 a mali sme 7,81. Takze tak ale do nemocky zatial netreba.

timmka
18. apr 2013

@zeina62 ked boli mensi tak som kojila normalne spolu na vankusi, ale teraz kojim raz jedno a hned druhe , myslim ked dopapa to prve, niekedy sa stane, ze nie su naraz hladni, ale malo kedy sa to stane 😉

timmka
18. apr 2013

@vampgirl no posledne 2 dni su moji strasni, neviem co im je, zobudia sa a tak placu, dokonca aj vonku v kociari, musela som ich vybrat z kociara a nest na rukach, strasne 😠 , myslim si, ci nie su hladni,ale rozculuje ma to, ze ked im prikladam prsnik, len ich este viac rozcertim a zlostia sa ☹
na druhy tyzden vyskusam kasicku, hadam pomoze

vampgirl
18. apr 2013

@timmka niekedy aj my mame take dni 🙂 maly je sice kludas a ak place, vacsinou len chce papat, ale mala ta je narocnaaaa ze az 😎 A doteraz jej aspom bolo jedno, kto sa jej venuje, ale posledne dni jaci ked sa jej prihovori niekto cudzi, a vacsinou chce len mna, tak mam radost 😒

timmka
19. apr 2013

@vampgirl to vazne, taka mala a uz spoznava ludi??? 😕 😕 😕 , nevedela som, moji zatial neplacu ked sa niekto prihovori, tak musime vymenit, ja ti dam mojho chlapceka a ty mi das svojho 😀 😀 😀 lebo moja mala je kudnucka a keby som mala len ju alebo dve take aka je ona, tak by som zvladala lavou zadnou, moj je dost zarevany 😒
moja a aku davku berie costi? mne kazala laktacna 3x3 ale nevidim zebe sa to zlepsilo mliekom, ked som to raz vyskusala pred troma mesiacmi, drobci mali mesiac, tak sa mi tak nalievali prsia, ze by som vykojila aj 5 deti a teraz sa mi nenalievaju, nalievali sa mi len chvilku ked som zacala brat benedikt a senovku v tabletkach

vampgirl
19. apr 2013

@timmka hehe tak to mame naopak, ja mat len chlapceka tak tiez neviem, ze nejake dieta vobec mam 🙂zato dcera jaci za dvoch 😠 Costi beriem tiez 3krat 3 a tiez nijaky extra rozdiel to nie je 😒

pancuska
20. apr 2013

@ruth ahoj... ja sa chcem opytat ze ci pojdes rodit do trencina? 😉

ruth
20. apr 2013

@pancuska Urcite, mam to aj blizko aj som spokojna s tou porodnicou, a Ty?

pancuska
20. apr 2013

@ruth aj ja budem musiet,pretoze v Pn je len jeden jediny inkubator tak by ma supli do Trnavy a tam nechcem ist ale gyn mam v Tn. Aj chodis na predporodny kurz ci uz nejake deticky mas a netreba chodit!? Ja totiz neviem ci chodit a ci nechodit...

ruth
20. apr 2013

@pancuska
Nie nechodim, uz mam 2 deticky, narodene spontanne, som rada ze este mozem chodit tam kde musim, lebo sa hned zadycham, uz su obidve otocene dole hlavickou, takze je moznost rodit aj spontanne. No uvidime.Zatial mam vsetko v poriadku a notvaram sa, tak by som mohla vydrzat do 36. týždna. Lekarku mam v Dubnici. A Ty sa ako citis? Cakas dvoj alebo jednovajecne?

mamoka4
20. apr 2013

Ahojte maminky čakateľky, vidím, že diskusia stále krásne žije...ja som sem tamkto chodia ešte v r. 2010 🙂. práve predávam po mojich dvojičkách kočík - hlboký, šporťák...aj s fusakmi využ. do dvoch rokov....ak máte chuť pozrite sa do bázarika tu na MK. Prajem krááásne a dlhé tehulkovanie.